Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/10/2023 at 8:51 ΜΜ, siberiantiger said:

Μπορείς να βάλεις XID και θα έχεις ηχογράφηση στο A52s

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Αν μας έλεγες και τη διαδικασία...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι εβαλα το κινητο για φόρτιση και δεν δουλεύει η "γρηγορη" φορτιση.Αλλαξα καλωδιο,παλι της Samsung ,στη ρυθμιση μπαταριας είναι ενεργη η γρήγορη φόρτιση αλλα δεν φορτιζει οπως πρεπει.Καποια ιδεα καποιος;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tifozi13 said:

Σημερα το πρωι εβαλα το κινητο για φόρτιση και δεν δουλεύει η "γρηγορη" φορτιση.Αλλαξα καλωδιο,παλι της Samsung ,στη ρυθμιση μπαταριας είναι ενεργη η γρήγορη φόρτιση αλλα δεν φορτιζει οπως πρεπει.Καποια ιδεα καποιος;

Παρουσιάζει μία ιδιοτροπία στη γρήγορη φόρτιση για κάποιο λόγο δεν την κάνει με κανένα άλλο φορτιστή εκτός από  Samsung. Από τη στιγμή που άλλαξες καλώδιο δοκίμασε και άλλο φορτιστή αλλά γνήσιο αν έχεις

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, tifozi13 said:

Ο φορτιστής ο γνήσιος είναι που εχω.Το πολυ 6 μηνων.

Ποτέ δεν ξέρεις κάνε μια δοκιμή 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tifozi13 said:

Εκανα δοκιμη σε ενα Α13.Εκει κανει γρήγορη φορτιση.Ο ιδιος φορτιστης.

Εργοστασιακή επαναφορά το επόμενο βήμα 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καπου εφαγε σκαλωμα το λειτουργικό.Χθες μου εβγαλε οτι εχει υγραγασια η θυρα φορτισης....Το εκανα την αναβάθμιση Οκτωβρίου, επανεκκίνηση και επανηλθε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει καποιος γιατι δεν μου ενεργοποιειτε το 5g σε δίκτυο cosmote. Στέλνω SMS στο 1333 γράφοντας 5G αλλα μου ερχεται SMS οτι  η συσκευη δεν υποστηριζει την ενεργοποιηση του 5G δικτύου.  Η συσκευη ειναι αγορασμενη απο COSMODATA που ειναι επισημος μεταπωλητης SAMSUNG και με την αγορα η συσκευη ελαβε δωρα με εγγραφη απο samsumg members αρα ειναι σίγουρα επισημης αντιπροσωπίας. Οταν την ειχα ανοιξει την 1 φορα ειχε σημα  vodafone .Τωρα δεν το βγαζει

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, jtkar said:

Γνωρίζει καποιος γιατι δεν μου ενεργοποιειτε το 5g σε δίκτυο cosmote. Στέλνω SMS στο 1333 γράφοντας 5G αλλα μου ερχεται SMS οτι  η συσκευη δεν υποστηριζει την ενεργοποιηση του 5G δικτύου.  Η συσκευη ειναι αγορασμενη απο COSMODATA που ειναι επισημος μεταπωλητης SAMSUNG και με την αγορα η συσκευη ελαβε δωρα με εγγραφη απο samsumg members αρα ειναι σίγουρα επισημης αντιπροσωπίας. Οταν την ειχα ανοιξει την 1 φορα ειχε σημα  vodafone .Τωρα δεν το βγαζει

4 g εχεις; καρτα σιμ απο ποτε εχεις να αλλαξεις;παρε ενα τηλ στην εξυπηρετηση δωρεαν 13738.

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2023 at 10:43 ΜΜ, jtkar said:

Γνωρίζει καποιος γιατι δεν μου ενεργοποιειτε το 5g σε δίκτυο cosmote. Στέλνω SMS στο 1333 γράφοντας 5G αλλα μου ερχεται SMS οτι  η συσκευη δεν υποστηριζει την ενεργοποιηση του 5G δικτύου.  Η συσκευη ειναι αγορασμενη απο COSMODATA που ειναι επισημος μεταπωλητης SAMSUNG και με την αγορα η συσκευη ελαβε δωρα με εγγραφη απο samsumg members αρα ειναι σίγουρα επισημης αντιπροσωπίας. Οταν την ειχα ανοιξει την 1 φορα ειχε σημα  vodafone .Τωρα δεν το βγαζει

Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχει στην περιοχή 5G,ίσως δεν έχει για αυτό δεν σου βγάζει,δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ή συσκευή σου υποστηρίζετε κανονικά στο δίκτυο της Cosmote 

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2023 at 10:43 ΜΜ, jtkar said:

Γνωρίζει καποιος γιατι δεν μου ενεργοποιειτε το 5g σε δίκτυο cosmote. Στέλνω SMS στο 1333 γράφοντας 5G αλλα μου ερχεται SMS οτι  η συσκευη δεν υποστηριζει την ενεργοποιηση του 5G δικτύου.  Η συσκευη ειναι αγορασμενη απο COSMODATA που ειναι επισημος μεταπωλητης SAMSUNG και με την αγορα η συσκευη ελαβε δωρα με εγγραφη απο samsumg members αρα ειναι σίγουρα επισημης αντιπροσωπίας. Οταν την ειχα ανοιξει την 1 φορα ειχε σημα  vodafone .Τωρα δεν το βγαζει

Βάλε τη sim σου σε άλλη συσκευή που δουλεύει το 5G και στείλε από εκεί το μήνυμα ενεργοποίησης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σχετικά με το ξεκλείδωμα προσώπου τις περισσότερες φορές γράφει το πρόσωπο δεν αντιστοιχεί, το κάνει σε όλους ή μόνο σε μένα;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sterka said:

Καλημέρα σε όλους σχετικά με το ξεκλείδωμα προσώπου τις περισσότερες φορές γράφει το πρόσωπο δεν αντιστοιχεί, το κάνει σε όλους ή μόνο σε μένα;

Καλημέρα σε όλους ναι 

Link to comment
Share on other sites

οπως εχω ξαναπει ερχομενος απο 1+, το face unlock εδω ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ.

επισης, καποιος τροπος να εξαφανισουμε αυτο το ενοχλητικο notification του wifi call?

Link to comment
Share on other sites

οπως εχω ξαναπει ερχομενος απο 1+, το face unlock εδω ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ.

επισης, καποιος τροπος να εξαφανισουμε αυτο το ενοχλητικο notification του wifi call?
Σε ποιο notification αναφέρεσαι;

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, tsiftsism said:

Σε ποιο notification αναφέρεσαι;

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk
 

Σε αυτό. Ή μήπως είναι μόνο για Vodafone - δεν ξέρω. 

Θεωρητικά δεν έπρεπε να μας είχε έρθει το νέο OneUI? 

Screenshot_20231115_174127_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GaleaNatur said:

Σε αυτό. Ή μήπως είναι μόνο για Vodafone - δεν ξέρω. 

Θεωρητικά δεν έπρεπε να μας είχε έρθει το νέο OneUI? 

Screenshot_20231115_174127_One UI Home.jpg

μάλλον ήταν ψεύτικη δήλωση υπό την έννοια ότι θα εννοούσε ΑΠΟ 15/11. Αναμένουμε ...

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Τρέχα γύρευε πότε θα έρθει. Εγώ κατάλαβα ότι δεν ήταν από την samung επίσημα, αλλά από ένα μέλος του Samsung members που είναι επίσης και στο sammobile.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό. Ή μήπως είναι μόνο για Vodafone - δεν ξέρω. 
Θεωρητικά δεν έπρεπε να μας είχε έρθει το νέο OneUI? 
167211871_Screenshot_20231115_174127_OneUIHome.thumb.jpg.d6c970d4723f5be8f995d30ee2e7679f.jpg
Αν πατήσεις στο Notification Settings, έχει επιλογή να σταματήσει να σου το εμφανίζει, αν δε κάνω λάθος.

Για το OneUI 6, πιθανότατα να το στέλνει η Samsung τμηματικά ανά περιοχές για να μην αντιμετωπίσουν πρόβλημα οι servers της.
Ίσως χρειαστεί να περιμένουμε καμιά βδομάδα...

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, tsiftsism said:

Αν πατήσεις στο Notification Settings, έχει επιλογή να σταματήσει να σου το εμφανίζει, αν δε κάνω λάθος.

Για το OneUI 6, πιθανότατα να το στέλνει η Samsung τμηματικά ανά περιοχές για να μην αντιμετωπίσουν πρόβλημα οι servers της.
Ίσως χρειαστεί να περιμένουμε καμιά βδομάδα...

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk
 

δυστυχως δεν αφηνει να το απερνεργοποιησεις, μονο να γινει silent, που σημαινει οτι συνεχιζει να το εμφανιζει αλλα δεν χτυπαει καθε φορα που ειναι να εμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...