Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχς μια απορειά........μπορώ με προγραματακι να ακουσω ραδιόφωνω απο το 6600?

και κατι ακομα.......κάνω απεγκατάσταση ενα παιχνίδι και σβήνω όλα τα αρχεία του και αυτο συνχίζει να φαίνεται στον φάκελο με τα παιχνίδια.

πως μπορώ να το δια γράψω τελείως? και συγκεκριμένα μιλάω για το mixpix που αν δεν κάνω λεθος ηταν παιχνίδι που το είχε από την μάνα του το τηλέφωνο.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.

 

http://www.texnokosmos.com

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν μπορεις γιατι δεν εχει δεκτη ραδιοφωνου. Μονο με GPRS Streaming αλλα δεν αξιζει... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω ξανα κανει την ερωτηση μια σελιδα πριν προς το τελος.μου εσπασε το πλαστικο που ειναι αναμεσα στο καπακι της μπαταριας και την προσοψη.πηγα σε νοκια κλαμπ καταστημα και μου λενε οτι πρεπει να το στειλουν στα κεντρικα γιατι δεν το στελνουν αυτο το ανταλλακτικο και το αλλαζουν μονο στα κεντρικα.ακομα αφου δεν εχω εγγυηση θα χρεωθω 22ευρο + το ανταλλακτικο.ισχυουν ολα αυτα που μου ειπαν και ποσο θα κοστισει το πλαστικο που μου εσπασε?

an θες MAIN FRame παει στα 35 ευρω περιπου.

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

an θες MAIN FRame παει στα 35 ευρω περιπου.

μαλλον αυτο πρεπει να ειναι.φιλε μου πριν λιγο βρηκα σε ενα ηλεκτρονικο καταστημα το ανταλλακτικο αυτο 11,90euros και η νοκια κλαμπ μου ζηταει γυρω στα 55euros.εσχος δηλαδη τι ειμαστε λαμακες για να τους τα σκαμε.σε αυτο το καταστημα που κοιταξα υπαρχουν απο βιδες για ολα τα μοντελα μεχρι καμερες για ολα τα μοντελα σε πολυ καλες τιμες.αυτα...nokia club for ever λοιπον!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχς μια απορειά........μπορώ με προγραματακι να ακουσω ραδιόφωνω απο το 6600?

και κατι ακομα.......κάνω απεγκατάσταση ενα παιχνίδι και σβήνω όλα τα αρχεία του και αυτο συνχίζει να φαίνεται στον φάκελο με τα παιχνίδια.

πως μπορώ να το δια γράψω τελείως? και συγκεκριμένα μιλάω για το mixpix που αν δεν κάνω λεθος ηταν παιχνίδι που το είχε από την μάνα του το τηλέφωνο.

Επειδή ακριβώς το είχε από την μάνα του, είναι στην ROM του κινητού και δεν μπορείς να το σβήσεις!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Kalispera

fantazomai oti 8a exei te8ei to problem alla poles oi selides paidia pou na psaxno?sorry an gino kourastiki gia kapoious.

to problima mou einai oti ok kalo to 6600 alla to provlima me ta sms pou dexontai mono 70 xaraktires einai aparadekto.kserei kaneis an ayto borei me kapoia ry8misi na lu8ei?

einai koroidia na plironoume diplo k pleon sms otan se alla kinita nokia panta 160 pairnei sto ena sms :wacko:

to idio akrivos problem exei k to 2600 pou einai poli kalo gia tin kathgoria tou alla exei mono 70-80 xaraktires gia ena sms.!!!

einai dinaton na exeis 6600 me tetoies dinatotites k na sou stelnei ena sms 70 xaraktires?

an borei kapoios as mou pei kamia idea

tnks:)

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις μια αναβαθμιση σε club nokia και θα λυθει, 15 ευρω αν δεν εχεις εγγυηση. ισως γινεται και στο 2600. ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις μια αναβαθμιση σε club nokia και θα λυθει, 15 ευρω αν δεν εχεις εγγυηση. ισως γινεται και στο 2600. ;)

 

an den exo eggyisi?ti enois>? :wacko:

to 8ema einai vevaia oti club nokia den exo stin perioxi mou alla an ayti einai h monadiki lysi.8a vro.tnks: :) :) :) :)

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

an den exo eggyisi?ti enois>? :wacko:

to 8ema einai vevaia oti club nokia den exo stin perioxi mou alla an ayti einai h monadiki lysi.8a vro.tnks: :) :) :) :)

αν δεν εχεις εγγυηση θα πληρωσεις, αυτο εννοω. αν βρεις και ειναι εξυπηρετικοι μπορει να το παρεις και σε 30 λεπτα. μπορεις να το πας και σε γερμανο αλλα δεν ενδεικνειται γιατι καθυστερουν μερες, βδομαδες... και δε ξερεις αν θα το προσεξουν.

Link to comment
Share on other sites

xmm ena xrono to exo to 6600 logika exo eggyisi ..pantos mono me anava8misi linetai to problem ouf ouf

Υπάρχουν μερικές στιγμές που είναι ικανές να σταματήσουν το χρόνο.

Μην τις ξεχάσεις ποτέ και ποτέ μην προσπαθήσεις να τις ξαναζήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Οταν βλέπεις το e-mail sou απο το κινητό, μετά, δεν μπορείς το σβήσεις εντελώς? Οταν πατήσω διαγραφή, με ρωτάει αν θέλω "μονο απο το τηλέφ.", ή "τηλέφ. και διακοσμ.". Αν πατήσω μόνο τηλέφωνο, μένει η επικεφαλίδα.. Με λίγα λόγια θέλω να διαγράφω οτιδήποτε στοιχειο απο το κινητό χωρίς να επιρεάζεται το inbox του διακοσμητή.. Υπάρχει κάποια λύση?
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Γειά σας παιδιά.

Να σας κάνω μια ερώτηση, υπάρχει αναγνώστη καρτών μνήμης χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο λογισμικώ?

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Γειά σας παιδιά.

Να σας κάνω μια ερώτηση, υπάρχει αναγνώστη καρτών μνήμης χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο λογισμικώ?

Αν έχεις windows xp δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις τίποτα. Βλέπουν το card reader σαν σκληρό δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια σαν αφαιρουμενο (removable) disk.... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Σας ευχαριστώ,

και κάτι άλλο. Άμα βάλω κάποιο βίντεο κλιπ στο κινητό σε μορφή .avi θα παίζει στο κινητό μου μέσω smart movie η dvd player? Θέλω να βάλω το βίντεο κλιπ my number one.

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το παιζει αρκει να το φτιαξεις καταλληλα με τον αντιστοιχο converter του προγραμματος... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Γειά σας παιδιά.

Να σας κάνω μια ερώτηση, υπάρχει αναγνώστη καρτών μνήμης χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο λογισμικώ?

εγω που συνδεω την καμερα στα WIN ME δε χρειαζεται τιποτα, το βλεπει επισης σαν αφαιρουμενο σκληρο. καλυτερα το smartmovie κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, την βοηθεια σας!

Ηρθε η ωρα να αποχωριστω το 6600 μου γιατι πηρα το samsung D 500. Ενω εχω ηδη βρει ατομο να το πουλησω, ανακαλυψα πως καποια στιγμη στο παρελθον εχω κλειδωσει την συσκευη ωστε να ζηταει τον κωδικο ασφαλειας αν αλλαξει η καρτα sim! Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω τι εχω βαλει! Με την παλια μου καρτα δουλευει κανονικα το τηλεφωνο. Πως μπορω να ξεκλειδωσω την συσκευη μου? Δοκιμασα μεχρι και format, αλλα δυστυχως δεν καταφερα τιποτα... :mad:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, την βοηθεια σας!

Ηρθε η ωρα να αποχωριστω το 6600 μου γιατι πηρα το samsung D 500. Ενω εχω ηδη βρει ατομο να το πουλησω, ανακαλυψα πως καποια στιγμη στο παρελθον εχω κλειδωσει την συσκευη ωστε να ζηταει τον κωδικο ασφαλειας αν αλλαξει η καρτα sim! Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω τι εχω βαλει! Με την παλια μου καρτα δουλευει κανονικα το τηλεφωνο. Πως μπορω να ξεκλειδωσω την συσκευη μου? Δοκιμασα μεχρι και format, αλλα δυστυχως δεν καταφερα τιποτα... :mad:

 

Δοκιμασες μηπως εχεις βαλει το default 12345 ?

Aλλιως επαναφορα κωδικου στην νοκια με 15€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια βοηθεια αν γνωριζεται. μετα απο καποιο χτυπημα το 6600 που εχω δεν εχει πια φως η οθονη. (δουλευει κανονικα φαινονται τα παντα μονο που ειναι χωρις φωσ, τα πληκτα εχουν φως) ειναι σοβαρο ? να θελει αλαγη η οθονη ??? ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια βοηθεια αν γνωριζεται. μετα απο καποιο χτυπημα το 6600 που εχω δεν εχει πια φως η οθονη. (δουλευει κανονικα φαινονται τα παντα μονο που ειναι χωρις φωσ, τα πληκτα εχουν φως) ειναι σοβαρο ? να θελει αλαγη η οθονη ??? ευχαριστω

Δεν θα εχει η οθονη σου προβλημα.Καποια επαφη στην πλακετα θα εχει ξεκολλησει και δεν θα παιρνουν ρευμα τα led για να αναψουν.Ελπιζω, αν και δεν νομιζω, να μην εχουν καει.Δεν γνωριζω κοστος επισκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ξερεις γιατι ρωτησα , το εστειλα με τον αδερφο μου χτες σε καταστημα νοκια και του ειπαν οτι θελει αλαγη ολη η οθονη και θελουν 110 ευρω ,ειναι λογικο να θελει αλαγη η οθονη εφοσον δουλευει κανονικα ?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και καποια εφαρμογη που το κανει αυτο. Ειχα ακουσει κατι στο παρελθον αλλα μου διαφευγει ποια ακριβως ηταν. Προς θεου μην δωσεις 110 ευρω!!! ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

και τι κανω φιλε woka. χτες πηγα στην πατρα για μια δουλεια και το εδωσα σε εναν γνωστο να το παει και εκει στην νοκια να δω τι θα μου πουν.
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...