Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant (26 Ιούλ. 2004 , 14:08)

 

nai xagios giti pezei rolo

 

Χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι φταιει αυτο δοκιμασε να το κρατησεις χωρις να ακουμπας το μερος που ειναι η κεραια και θα δεις οτο δεν θα χανει το σημα του
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikoskat (26 Ιούλ. 2004 , 13:33)

 

o fotismos ton pliktron svinei monima xeirokinita?

 

Όχι, κάθε φορά που ενεργοποιείς το πληκτρολόγιο θα ενεργοποιείται και ο φωτισμός.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Κατά τη διάρκεια του συγχρονισμού του Outlook με το κινητό μέσω pC Suite η διαδικασία κολλάει (looking databases) με αποτέλεσμα να μην ολοκληρώνεται η διαδικασία.

Παρότι έβγαλα την έκδοση του PC Suite 1.0. και έβαλα την 1.10 το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.

Η μόνη περίπτωση που o συγχρονισμός ολοκληρώνεται κανονικά είναι όταν συγχρονίσω είτε μόνο τα contacts είτε μόνο το calendar.

 

Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται;

 

btw ο συγχρονισμός γίνεται με υπέρυθρες...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

Μολις αγορασα το 6600 και ειμαι τρελαμενος.

Εχω ομως ενα σοβαρο προβλημα. Δεν βλεπω καλα και μου την σπαει το γεγονος οτι εχει πολυ μικρη γραμματοσειρα και δυσκολευομαι στο διαβασμα των επαφων, αριθμων κλπ.

Μηπως ξερετε αν αλλαζει και πως?

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lourtheo (27 Ιούλ. 2004 , 11:49)

 

Παιδια γεια σας.

Μολις αγορασα το 6600 και ειμαι τρελαμενος.

Εχω ομως ενα σοβαρο προβλημα. Δεν βλεπω καλα και μου την σπαει το γεγονος οτι εχει πολυ μικρη γραμματοσειρα και δυσκολευομαι στο διαβασμα των επαφων, αριθμων κλπ.

Μηπως ξερετε αν αλλαζει και πως?

 

ΟΧΙ τομεγεθος παραμενει το ιδιο μονη βοηθεια αν μετα το πρωτο γραμμα στο μηνυμα πατησεις διεση για να γινουν κεφαλαια
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το μητρωο δεν μου το εμφανιζει κατα καιρους αππο το μενου και απο οταν παταω το κουμπι της κλησης και κανω φορματ ειναι ενταξει και μετα απο καποιεσ μερες αμου ξαναγινετα τι φταιει μηπως καποια εφαρμογη που εχω στην καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tbucharas (28 Ιούλ. 2004 , 15:55)

 

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το μητρωο δεν μου το εμφανιζει κατα καιρους αππο το μενου και απο οταν παταω το κουμπι της κλησης και κανω φορματ ειναι ενταξει και μετα απο καποιεσ μερες αμου ξαναγινετα τι φταιει μηπως καποια εφαρμογη που εχω στην καρτα?

 

το πιθανοτερο :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tbucharas (28 Ιούλ. 2004 , 15:55)

 

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με το μητρωο δεν μου το εμφανιζει κατα καιρους αππο το μενου και απο οταν παταω το κουμπι της κλησης και κανω φορματ ειναι ενταξει και μετα απο καποιεσ μερες αμου ξαναγινετα τι φταιει μηπως καποια εφαρμογη που εχω στην καρτα?

 

Δοκιμασε format και στην μνημη του τηλεφωνου και στην MMC... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

antimetwpizw ena provlima.agorasa xthes to kalwdio me iperithres gia na sindesw to 6600 me to pc.to programma pou exei mesa,to handset manager den borei na vrei to 6600 wste na perasw sms k phonebook sto pc.omws ap'to idio pali to wireless link leitourgei k borw k kanw transfer arxeia.episis arketes efarmoges opws to mobiluck me to pou pataw anoigma vgazei to parathiraki pou leei egatastasi k exei tin bara pou gemizei k feugei amesws!!ti borw na kanw???
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

episis polles fores exw to kinito mou dipla sto prama pou exei tis iperithres,to opoio leitourgei kanonika,exw energopoiimenes k tis iperithres tou 6600 alla tpt,den kanei sindesi!!enw ta kollaw metaksi tous!k na ta apomakrinw pali tpt!ti ginete gi'auto?
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spirit_IN_Black (29 Ιούλ. 2004 , 23:22)

 

.episis arketes efarmoges opws to mobiluck me to pou pataw anoigma vgazei to parathiraki pou leei egatastasi k exei tin bara pou gemizei k feugei amesws!!ti borw na kanw???

 

 

Γυρισες την γλωσσα στα αγγλικα?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τωρα τελευταια μου κανει ενα κουφο οταν ανοιγω τις υπερυθρες και το συνδεω με τον υπολογιστη ολα καλα ..το απομακρυνω απο αυτον και οι υπερυθρες δεν κλεινουν αν δεν κλεισω το τηλ μενουν συνεχεια ανοιχτες ... ξερει κανεις τι συμβαινει?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

re paidia as mou pei kapoios gt tohandset manager den borei na mou vrei to kinito???????den antexw allo,mou exei spasei ta neura i m#%@##a!!to wireless link to vriskei,to pc suite tis nokia to vriskei,auto gt en to vriskei???????????????
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant (30 Ιούλ. 2004 , 01:10)

 

dn gonete posi ora to afineis anoikto?

 

Οση ωρα και να το αφησω οι υπερυθρες δεν κλεινουν
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Προς spirit_in_black: μπες στο συνοδευτικό cd της mobile action και πήγαινε στο φάκελο του 6600.Εκεί θα βρεις το maagent.sis το οποίο θα πρέπει να το εγκαταστήσεις στο 6600 όπως εγκαθιστούμε κάθε εφαρμογή .sis.Μετά ανοίγουμε το πρόγραμμα του handset manager για το 6600 που το έχουμε εγκαταστήσει στο pc.Πάμε κατόπιν στο τηλέφωνο και χωρίς να ανοίξουμε τις υπέρυθρες πηγαίνουμε στο εγκατεστημένο maagent και πατάμε στο εικονίδιό του όπως όταν θέλουμε να ανοίξουμε κάποια εφαρμογή στο τηλέφωνο.Το τηλέφωνο εμφανίζει στην οθόνη του το μήνυμα waiting for connection και σε λιγάκι αρχίζει να δουλεύει το handset manager έχοντας συνδεθεί πλέον το pc με το 6600.Καλή επιτυχία
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις ειναι ολοι(οι ηχοι) μεσα στην ROM και μενουν εκει(ROM=Read Only Memory).

 

Δεν νομιζω ομως κατι τετοιο να αποτελει ιδιαιτερο προβλημα μιας και οι ηχοι δεν χρησιμοποιουν χωρο τον οποιο θα χρησιμοποιουσες για αποθηκευση.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spirit_IN_Black (31 Ιούλ. 2004 , 14:40)

 

pws borw na diagrapsw tous ixous pou exei to kinito mesa ap'to ergostasio???

 

 

Δεν το εχω ακούσει να γίνεται...!!!! :wacko:

Πάντως συμφωνώ με τον προηγούμενο.....δεν νομίζω να πιάνουν χώρο... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

mou esteilan girw stis 35 fwto mesw bluetooth oi opoies exoun apothikeutoi sta ekserxomena.autes thelw na tis perasw sto pc.iparxei kapoios tropos na tis apothikeusw stin ekthesi gia na tis valw sto pc i kateuthian sto pc ektos ap'ton vareto k poliwro.n'anoigw tin fwto, na patw apothikeusi,na diagrafw tin fwto.k prepei na ginei girw stis 35 fores auto!!!!!
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχουν πολύ πιο γρήγοροι τρόποι να το κάνεις αυτό. Ο πιο έυκολος είναι με τον smar file manager. Πας στο Mailbox, επιλέγεις όλες τις φωτογραφίες που σου στείλαν και τις κάνεις αντιγραφή στην κάρτα σου σε όποιον φάκελο θέλεις.

 

Άλλος τρόπος είναι να πας με άλλον file manager, όποιον έχεις, να κάνεις αναζήτηση *.jpg στον φάκελο mail και θα σου βρεί όλες τις φωτογραφίες που σου έχουν έρθει σαν μήνυμα. Θα τις επιλέξεις και θα τις αντιγράψεις στην κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ενα file manager (κατα προτιμηση smartfilemanager) θα τις μεταφερεις π.χ στο folder εικονες και θα τις στειλες κανονικα στο PC οπως στελνεις τις φωτογραφιες που τραβας με την καμερα.
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...