Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ti siskeui bluetooth na paro gia to pc se usb?? Gia sindesi me to 6600 mou? (An einai eukolo apo magazia sti sturnari i kana germano...)

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω γρατσουνίσει την οθόνη από το κινητό πολύ άσχημα. Ξέρει κανείς αν αλλάζει το τζαμάκι της οθόνης και ποσο περίπου κοστίζει;

Inverse Interactive

Virtual Reality Appplications

 

http://www.inverse.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος romfeo (11 Μάρ. 2004 , 16:41)

 

Παιδιά, έχω γρατσουνίσει την οθόνη από το κινητό πολύ άσχημα. Ξέρει κανείς αν αλλάζει το τζαμάκι της οθόνης και ποσο περίπου κοστίζει;

 

 

Aλλαζεις ολη την προσοψη σε club Nokia με 25euro

αν θυμαμαι καλα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος romfeo (11 Μάρ. 2004 , 16:41)

 

Παιδιά, έχω γρατσουνίσει την οθόνη από το κινητό πολύ άσχημα. Ξέρει κανείς αν αλλάζει το τζαμάκι της οθόνης και ποσο περίπου κοστίζει;

 

15euro sto nokia club mixalakopoulou! mono to mprostino meros alazoun..se 2 lepta

Link to comment
Share on other sites

:worry: Ρε παιδια κατεβασα τοBlizzard 0.50 το εγκατεστησα στην Memory card

και μολισ παω να το ανοιξω μου λεει κατεστραμενο αρχειο.

Για την εκδοση 1.0 εχω ψαξη παντου και δεν μπώρεσα νατην βρω

Παρακαλω μια βοηθεια καποιος για να παιξω και εγω κανενα παιχνιδακι

Ευχαριστω σε οποιον με βοηθηση :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aristos87 (11 Μάρ. 2004 , 16:24)

 

Ti siskeui bluetooth na paro gia to pc se usb?? Gia sindesi me to 6600 mou? (An einai eukolo apo magazia sti sturnari i kana germano...)

 

Egw pira ena cronos apo 1 magazi gia ipologistes mexri stigmis doyleyei kala.To problima einai oti de doyleyei to pc suite (poli basiko) 30 eyrw to pira anagastika epeidi den eixe to gigabyte...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με bluetooth, πηρα απο τη στουρναρη (πανω απο το πλαισιο, κουνανη λεγεται το μαγαζι) Chronos νομιζω ειναι, το οποιο ειναι class 1 και εχει αψογο σημα (λεει οτι πιανει σε ανοικτο χωρο μεχρι 100 μετρα). Κανει 55€. Η πλειονοτητα των usb dongle συνοδευται απο τους ιδιους drivers, τρια που εχω δοκιμασει στο pc μου επαιξαν μια χαρα (file transfer, pc suite, δεν ξερω για audio gateway).
Link to comment
Share on other sites

Mono to mprostino kalima allazoun?

To kinito mou exei kapies mikres gratzounies sto piso meros kai oxi sto apospomeno plastiko pou bgenei gia thn mpataria ktlp...

Mporo na to allaksw?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος charger (11 Μάρ. 2004 , 21:15)

 

apo xtes exo sta xeria moy to bluetooth handfree bluetrek g2.

eimai poli euxaristimenos...kai eixe kai fortisti autokinhtou!!!

kai 52 euro ...

 

 

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elvor (12 Μάρ. 2004 , 14:11)

 

Από που το πήρες;

 

http://www.open24.gr/store_188/content/_anylang/product/top_list.asp?logIn=undefined

απο εδώ αλλα τωρα πια εχει 62 euro!!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί μία μάλλον χαζή ερώτηση εκ μέρους μου...

 

Θέλω να κάνω ριστορ την μνήμη του τηλεφώνου μου απο το μπακαπ που είχα κρατήσει στην κάρτα μνήμης.

ΟΜΩΣ:

Είχα εγκαταστήσει και άλλες εφαρμογές στην μνήμη του τηλεφώνου μετά το τελευταίο μπακαπ που είχα κάνει.

Κάνοντας ριστόρ λοιπόν, οι εφαρμογές που εγκατέστησα στην μνήμη του τηλεφώνου μετά το μπακαπ θα χαθούνε; Επειδή βαριέμαι να τις ξαναπερνάω και είναι πολλές..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (12 Μάρ. 2004 , 21:03)

 

Ακολουθεί μία μάλλον χαζή ερώτηση εκ μέρους μου...

 

Θέλω να κάνω ριστορ την μνήμη του τηλεφώνου μου απο το μπακαπ που είχα κρατήσει στην κάρτα μνήμης.

ΟΜΩΣ:

Είχα εγκαταστήσει και άλλες εφαρμογές στην μνήμη του τηλεφώνου μετά το τελευταίο μπακαπ που είχα κάνει.

Κάνοντας ριστόρ λοιπόν, οι εφαρμογές που εγκατέστησα στην μνήμη του τηλεφώνου μετά το μπακαπ θα χαθούνε; Επειδή βαριέμαι να τις ξαναπερνάω και είναι πολλές..

 

 

Το back up στην mmc δεν κραταει εφαρμογες

δυστυχως :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

EEoooεεε

 

Αλλο λέω εγώ. META το ριστορ, οι εφαρμογές που είχα περάσει ΜΕΤΑ το τελευταίο μπακαπ θα σβηστούνε;;; Με άλλα λόγια το ριστορ απο την κάρτα μνήμης, κάνει την μνήμη του κινητού όπως ακριβώς ήταν κατα το μπάκαπ;;; ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΡΙΣΤΟΡ ΘΑ ΜΟΥ ΣΒΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΚΑΠ;;;

 

Ελπίζω να έγινα πιο σαφής αυτην την φορά και να μην σας μπέρδεψα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (12 Μάρ. 2004 , 21:19)

 

EEoooεεε

 

Αλλο λέω εγώ. META το ριστορ, οι εφαρμογές που είχα περάσει ΜΕΤΑ το τελευταίο μπακαπ θα σβηστούνε;;; Με άλλα λόγια το ριστορ απο την κάρτα μνήμης, κάνει την μνήμη του κινητού όπως ακριβώς ήταν κατα το μπάκαπ;;; ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΡΙΣΤΟΡ ΘΑ ΜΟΥ ΣΒΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΚΑΠ;;;

 

Ελπίζω να έγινα πιο σαφής αυτην την φορά και να μην σας μπέρδεψα!!!

 

 

Oχι,δεν πειραζει εφαρμογες :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (12 Μάρ. 2004 , 21:19)

 

EEoooεεε

 

Αλλο λέω εγώ. META το ριστορ, οι εφαρμογές που είχα περάσει ΜΕΤΑ το τελευταίο μπακαπ θα σβηστούνε;;; Με άλλα λόγια το ριστορ απο την κάρτα μνήμης, κάνει την μνήμη του κινητού όπως ακριβώς ήταν κατα το μπάκαπ;;; ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΡΙΣΤΟΡ ΘΑ ΜΟΥ ΣΒΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΚΑΠ;;;

 

Ελπίζω να έγινα πιο σαφής αυτην την φορά και να μην σας μπέρδεψα!!!

 

re pedia sas blepw orismenous pedeyeste adika.

enas card reader pou kostizei mono 25 eyroudakia einai mia xrysh epilogh pou sas lynei ta xeria se polla zhthmata.

ma na htan akribos 8a elega enta3h!!!!

 

prota apola kanete back up mesa se ena lepto eykola kai grigora.

bgazete bazete se deyterolepta oti 8elete.

mporhte na ton xrisimopoiohsete kai san memory stick an exete deyterh karta kai ton koubalate panta mazi sas.

diladi se internet cafe,pigeneis ,katebazeis,apo8ikeyeis,teleiwses!!!!

 

min bghte mia mera gia poto kai na sou ta 25 eyro!!!!

pas thn allh mera ta skas kai 3emperdeyeis!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DiM3NSiON (12 Μάρ. 2004 , 13:26)

 

Mono to mprostino kalima allazoun?

To kinito mou exei kapies mikres gratzounies sto piso meros kai oxi sto apospomeno plastiko pou bgenei gia thn mpataria ktlp...

Mporo na to allaksw?

 

sunolika ola ta plastika kalimata tou 6600 kostizoun 37 eyro me fpa.

nai mporeis na ta alla3eis ola.

rwthse omws an ta exoun!!!

mporei kapoia na min ta exoun,8a tous peis na ta kanoun paragelia.

 

gi ayth thn douleia na prothmas kalitera ta kentrika katasthmata.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγορασμένο από Γερμανό, αλλά το πληκτρολόγιο έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες.Μπορεί να παίζει παραεισαγωγή?Και η εγγύηση που δίνει ο Γερμανός, τι είναι?μούφα? Σε αυτή την περίπτωση έχεις δικαίωμα να το πας πίσω και να ζητήσεις κανονικό?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (12 Μάρ. 2004 , 22:48)

 

Το έχω αγορασμένο από Γερμανό, αλλά το πληκτρολόγιο έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες.Μπορεί να παίζει παραεισαγωγή?Και η εγγύηση που δίνει ο Γερμανός, τι είναι?μούφα? Σε αυτή την περίπτωση έχεις δικαίωμα να το πας πίσω και να ζητήσεις κανονικό?

 

 

Όχι απαραίτητα... αρκετοί έχουν πληκτρολόγιο με λατινικούς και ΔΕΝ είναι παραεισαγωγής... Το καλύτερο (και ευκολότερο) που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο σε ένα νοκια center, να τους πεις το ΙΜΕΙ σου και θα σου πουν αυτοί αν έχεις νομιμη εγγύηση ή όχι...

 

Αυτό είχα κάνει και εγώ όταν πήρα το δικό μου, γιατί μου το είχαν κάνει δώρο και δεν είχα απόδειξη και πήρα να μάθω αν θα χρειαστώ την απόδειξη για αναβαθμήσεις και service... με ρώτησαν το ΙΜΕΙ και μου είπαν πως ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ για αναβαθμήσεις ή service γιατί μπορούν από το ΙΜΕΙ να δουν αν έχει νόμιμη εγγύηση (εγώ έχω μέχρι Ιανουάριο 2005 για παράδειγμα). Αν πάρεις σε νόκια center και σου πουν πως δεν μπορούν να σου πουν, πάρε σε άλλο... σε κάποιο θα σου πουν (είναι υποχρεωμένοι).

 

 

Για την εγγύηση του Γερμανού, απ'ότι γνωρίζω είναι απλή εγγύηση. Αν σου χαλάσει δηλαδή και το πας στον Γερμανό, αυτοί δεν το φτιάχνουν αλλά το στέλνουν οι ίδιοι στην alpha clopy. Οπότε, γιατί δεν πας μόνος σου από την αρχή στην alpha να ξεμπερδεύεις;;;...

Υ.Γ.: έχω πληκτρολόγιο με λατινικούς και ελληνικούς χαρακτήρες μαζί

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα.ειχα κατεβάσει το photographer. 2.0.2 και εχθες κατέβασα απο το Αiva net το album του με αποτέλεσμα η εφαρμογή να μην δουλεύει και να δουλεύει μόνο το album κανονικά.το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα πάλι τα ίδια.Το album δουλεύει κανονικά και το photographer μόλις το ανοίξω λεέι η εφαρμογή έκλεισε.Σημειωτέον ότι το album έιχε και ένα patch μαζί που το κατέβασα και αυτό.Μήπως μπορεί να μου το έξηγήσει κανείς και πως μπορώ να το φτιάξω?ευχαριστώ.

Υ.Γ. Το openbit photographer είναι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia (13 Μάρ. 2004 , 09:38)

 

παιδια καλημέρα.ειχα κατεβάσει το photographer. 2.0.2 και εχθες κατέβασα απο το Αiva net το album του με αποτέλεσμα η εφαρμογή να μην δουλεύει και να δουλεύει μόνο το album κανονικά.το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα πάλι τα ίδια.Το album δουλεύει κανονικά και το photographer μόλις το ανοίξω λεέι η εφαρμογή έκλεισε.Σημειωτέον ότι το album έιχε και ένα patch μαζί που το κατέβασα και αυτό.Μήπως μπορεί να μου το έξηγήσει κανείς και πως μπορώ να το φτιάξω?ευχαριστώ.

Υ.Γ. Το openbit photographer είναι το ίδιο?

 

απορια:πριν το αλμπουμ το photografer λειτουργουσε κανονικα????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia (13 Μάρ. 2004 , 09:38)

 

παιδια καλημέρα.ειχα κατεβάσει το photographer. 2.0.2 και εχθες κατέβασα απο το Αiva net το album του με αποτέλεσμα η εφαρμογή να μην δουλεύει και να δουλεύει μόνο το album κανονικά.το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα πάλι τα ίδια.Το album δουλεύει κανονικά και το photographer μόλις το ανοίξω λεέι η εφαρμογή έκλεισε.Σημειωτέον ότι το album έιχε και ένα patch μαζί που το κατέβασα και αυτό.Μήπως μπορεί να μου το έξηγήσει κανείς και πως μπορώ να το φτιάξω?ευχαριστώ.

Υ.Γ. Το openbit photographer είναι το ίδιο?

 

 

Δοκιμασε να βαλεις την εκδοση 2.4 του photographer την οποια βρισκεις ΕΔΩ .Μετα βαλε το album μαζι με το patch.Μετα αν την πρψτη φορα που το ανοιξεις σου κολλησει τοτε κανε ενα reboot στο κινητο και ολα θα ειναι μια χαρα.Τουλαχιστον σε εμενα δουλευει μια χαρα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...