Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! ( 4 Ιαν. 2004 , 14:59)

 

Το 6600 έχει πολυφωνικούς 16 καναλιών και όχι 24 όπως προαναφέρθηκε!Έτσι ξέρω αλλά δεν παίρνω κι όρκο!

 

 

Mia episkepsh edw tha se peisei gia to posa kanalia exei http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,015-device-8,00.html#matrix

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 4 Ιαν. 2004 , 17:04)

 

MrMojo,Kinhtos

 

Δεν νομιζω ότι διαφωνουμε πουθενα.... ;) :)

Πιστεύω κατατοπίστηκαν οσοι ειχαν απορίες.... :)

 

 

Δεν τίθεται θέμα διαφωνίας, μια συζήτηση κάναμε... :) :)

 

Πάντως ψάχνω μπαταρία παραπάνω από 850mAh, αλλά δεν βρίσκω πουθενά εδώ, ενώ στο site της Nokia έχει και άλλες. Γνωρίζετε μήπως που θα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus ( 5 Ιαν. 2004 , 14:12)

 

Ftanei me tis bataries....

 

 

Να σε ρωτησω κατι...?

Εαν εσυ εχεις μια απορια ερχεσαι,τηn ποσταρεις και ευελπιστεις καποιος να ασχοληθει και να στη λυσει οσο το δυνατον πιο ολοκληρωμενα και πιο διεξοδικα γινεται...Σωστά...?

 

Επομενως επειδη εσενα το θεμα μπαταρια δε σε απασχολει δε σημαινει οτι δεν απασχολει και αλλους που εχουν καποια προβληματα-αποριες τις οποιες και προσπαθουν να λυσουν...Δεν νομιζω οτι εκαναν κατι κακο ετσι...?

Άλλωστε αυτός ειναι και ο σκοπός του Forum... ;)

 

Φιλικά πάντα,

Tifosi

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

esena pou se apasxolei pes mou ti ala3e?afou ema8es oti pezoune 500 paragodes rolo kai den 8a alla3ei tipota me to kinito sou . opote ti ofelei na to leme kai na to 3analeme edw kai 5-6 selides?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus ( 5 Ιαν. 2004 , 14:53)

 

esena pou se apasxolei pes mou ti ala3e?afou ema8es oti pezoune 500 paragodes rolo kai den 8a alla3ei tipota me to kinito sou . opote ti ofelei na to leme kai na to 3analeme edw kai 5-6 selides?

 

Θα το λέμε όσες φορές χρειαστεί.Μέχρι να το καταλάβουν όλοι.Άλλωστε έχεις την εντύπωση ότι στα 3000 ποστ αυτού το θρεντ λέμε και ξαναλέμε πράγματα που δεν έχουμε ξαναμαναχιλιοπεί? :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 5 Ιαν. 2004 , 15:12)

 

Θα το λέμε όσες φορές χρειαστεί.Μέχρι να το καταλάβουν όλοι.Άλλωστε έχεις την εντύπωση ότι στα 3000 ποστ αυτού το θρεντ λέμε και ξαναλέμε πράγματα που δεν έχουμε ξαναμαναχιλιοπεί? :)

 

 

Se eyxaristv Global που εξηγησες τα αυτονοητα.... :!:

 

:whistle: :whistle: :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος exmanos ( 5 Ιαν. 2004 , 12:25)

 

Ερωτησις:Προσπαθησα να στειλω ενα αρχειο mp3 στο κινητο απο το pc suite...Εχω εγκατεστημενο το ultramp3 αλλα δεν το δεχτηκε βγαζοντας μηνυμα στο pc "device not ready".....anyone?

 

prota 8a sigoureyteis oti exeis apenergopoihsei to converting kai meta 8a to steileis mesa se fakelo kai oxi xhma.

8a eisai ok file mou.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus ( 5 Ιαν. 2004 , 09:58)

 

Xronia polla pedes.xa8ika aytes tis meres alla barieme na bw net apo to spiti (56 kb).

Lipon aytes tis meroules pou ka8omane exw 2 pragmata na sas pw

1.To rimadi to packet video stamatise na litourgei...ekaNa reinsta,ekana format tin mmc alla den alla3e tipota......iparxei lisi?an oxi tote 3erete kanena mpeg4 player POU NA LEITOURGEI?

 

2.Eftia3a ena programma (gia pc) pou psaxnei olo ton skliro kai oti mp3 brei to adigrafei se kapion allo katalogo (bazodas to se idio path px: an eitan sto c:\mp3s\ 8a to balei sto c:\mp3eye\mp3s) giati mp3eye legete to prog ...kai to sibiezei aytomata se piotita anaparagogis gia 6600 opote den xriazete na sibiezw 1-1 tous katalogous me ta mp3 mou gia na ta ri3w sto 6600

 

an to 8elei kanenas na mou pei gia na to balw sto group mou.

 

To θελω εγω!!!!!!! Ανεβασε το και δωσε Link........... :cool:
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

re pedia ayta ta arxeia .rar ti ta kanoume?

exw 3eziparei polla programmata kai anti na dw .sis blepw .rar

3erei kaneis?

 

ephshs antimetopisa 3afnika mesa se 3 meres 2 crasharismata,me exei mourlanei ayth h katastash ,allos me ayto to problhma?

 

ephshs to menu ek8esh mou exei ginei basanistika argo meta thn egatastash kapiou programmatos(xwris na 3erw pio einai)

kai den exw poly pragma mesa,apo foto kai video.

 

ephshs exw frikarei me ayta ta plastika. to kinhto me to pou to pianw sta xeria mou kanei krats krats, einai aparadexth ayth h katastash ,

edw to 3310 pou eixa prin 3 xronia oute katadiania na tri3ei!!!

kai mou trizei to 6600 pou einai kai toso akribo!! .

to edwsa gia ligo se ena filaraki kai arxisan ta de3ia koumbia na min kanoun kalh epafh.diladi toso eyes8ito!!!!

mazi me thn anava8mish me blepw na allazw kai plastika. einai ayto pou me exei trelanei perissotero apo olla ta alla.

 

ephshs gia thn mpataria pou lete.

den 3erate den rwtousate??? itan entelos epomeno na krataei toso afou einai idia me tou 3650,kai fisika exei na kanei kai me thn toso fothnh tft o8onh.

 

ephshs..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus ( 5 Ιαν. 2004 , 16:14)

 

mages simera 8a prospa8isw na to anebasw apo to spiti.....apla na 3erete oti den exei protection opote crasharei me tin mia ama arxisete na kanete perierga

 

ti 8a anebaseis? to theme?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα αρχεια *.rar ειναι αρχεια απο συμπιεση με το προγραμμα WinRaR κατι παρομοιο αλλα καλυτερο απο το WinZip. Ξεζιπαρισε και αυτα και στο τελος θα βρεις αρχειο που θες.

Εγω εχω την γνωμη πως τα smartphones ειναι ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ. Eδω το pc σου κανει crashαρισματα που ειναι δεν ξερω και εγω ποσα Mhz, δεν θα κανει το κινητο που ειναι 104Mhz και χειριζεται τοσες εφαρμογες??? Να ειμαστε λιγο ποιο αντικειμενικοι!!!

Και εμενα επισης αργει πολυ στο μενου εκθεση και δεν ξερω γιατι. Και μετα το format στην Mmc που εκανα παλι αργουσε. Τι να πω???

Εμενα δεν εχει καθολου τριξιματα ουτε στα κουμπια ουτε στα πλαστικα. Μαλλον θα πρεπει να πας να το αλλαξεις!!!

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

1. ta rar einai san zip....pane bres to winrar

2. oloi to exoume...des ti exeis egatestimeno

3. exeis pola mega mesa giauto

4. kanei ixous alla emena mono to abc mou emine mesa 1-2 fores

 

5. ama to 3erame gia na to rotousame tora 8a eixame parei to p900.....ti na peis?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 3 Ιαν. 2004 , 21:50)

 

Παναγία μου τι λένε τα βούρλα...Αλλά τι να πω...μια ζωη έτσι...τώρα θα εκπλαγώ...?

Μόνο να ήξερες τι εχω τραβηξει με τους αστειους αυτους τυπους...Πού να στα εξιστορώ...

 

Τωρα το θεμα ειναι αν θα λυθει συντομα για να το αγορασω κι εγώ...

 

Έπρεπε να τους ρωτησεις το εξής...Γιατι σε ολα τα κινητα που ειχαν παρομοιο προβλημα στην αρχη,βγηκε εκ των υστέρων up-dated version που λυνοταν το προβλημα...?Με κλασσικο παραδειγμα το 3410....Για ρωτα τους κυριους εξυπνους να δω τι θα απαντησουν...

 

 

Να αναφέρω ότι το έθεσα το θέμα που είπες για τις άλλες συσκευές στο παρελθόν, καθώς και το γεγονός ότι η Alpha Clopy με έχει διαβεβαιώσει ουκ ολίγες φορές ότι θα λυθεί. Τους ρώτησα λοιπόν, ποιον τελικά πρέπει να πιστέψω: το Nokia Careline η τον επίσημο και αποκλειστικό αντιπρόσωπο; Ζήτησα λοιπόν από την εν λόγω κυρία να το ξανακοιτάξει και να μου απαντήση, σημειώνοντας ότι θα θεωρήσω την απάντηση της επίσημη από την Nokia και θα την προωθήσω στον αντιπρόσωπο όπου και θα επιστρέψω την συσκευή (εάν δεν έχουν σκοπό να το διορθώσουν).

 

Ξέρω ότι σας έχω πρήξει λίγο, αλλά όσοι περισσότεροι διαμαρτύρονται και επιμένουν, τόσο πιο γρήγορα θα το φτιάξουν. Εχω βαρεθεί να γράφω σε greeklish και να πρέπει να αλλάζω γλώσσα για το τα contacts στα ελληνικά και μετά ξαναμανά στα αγγλικά! Έλεος! Να μου πούνε οι αλήτες που στο Κ**λοsite τους αναφέρεται αυτό σαν feature να πω ότι είναι δική μου επιλογή! Αλλά δεν είναι, πρώτα τα σκάμε σαν μαλάκες και μετά α ναι ουπς δεν είναι bug tou software... ας ανοίξουν κανένα manual CMM και άλλων software quality standards να δούνε ποιος είναι ο ορισμός του "bug".

 

Αυτά! Άντε γιατί τα πήρα πάλι με τα μπάζα! :mad: :angry: ¨

 

Καλή χρονία είπα; :rolleyes: Δεν είπα! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑ :) :p

 

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

gia to 8ema oti to kinito trizi kai kani diaforous ixous..diladi to plastiko tou kinitou..e kai ego exo afto to provlima..ala nomizo einai apo tin poli xrisi tou kinitou..o woca den exei afto to provlima ala mipos den to exeis kai poli kairo?..ego to agorasa molis vgike..kai mpori kiolas apo to poli pexnidi stin toiletta apo ta n gage games..mou xalarose kai to joystick tou kinitou mou..:) lipon afto to 8ema me tin toiletta ginete sxedon kathimerinos lol.. pedia an to kinito itan apo titanium den 8a eixame afto to provlima.. kai den nomizo einai logos na alaksete to kinito epidi trizi..afto eprepe na to katalavete me to pou ankiksate otan to protoagorasate..eitan ena kalo skliro PLASTIKO...afti h leksi ta lei ola.. kai kati alo kanenas den anaferni poso kali einai h piotita tis o8onis, to giali.. ilikrina einai to kalitero..ews tora den exo oute mia gratsounia kai otan sas leo pos to exo vali stin tzepi me klidia kai tipota!! 8imame me to 3650 olo mikro gratsounies..alaksa peripou 5 prosopsis..eimoun idiotropos!! afta ...ta eipa afta aplos na eksigiso se kapios kainourgious pos afto to kinito einai 8auma! apsogo.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος joanna ( 5 Ιαν. 2004 , 18:32)

 

Να αναφέρω ότι το έθεσα το θέμα που είπες για τις άλλες συσκευές στο παρελθόν, καθώς και το γεγονός ότι η Alpha Clopy με έχει διαβεβαιώσει ουκ ολίγες φορές ότι θα λυθεί. Τους ρώτησα λοιπόν, ποιον τελικά πρέπει να πιστέψω: το Nokia Careline η τον επίσημο και αποκλειστικό αντιπρόσωπο; Ζήτησα λοιπόν από την εν λόγω κυρία να το ξανακοιτάξει και να μου απαντήση, σημειώνοντας ότι θα θεωρήσω την απάντηση της επίσημη από την Nokia και θα την προωθήσω στον αντιπρόσωπο όπου και θα επιστρέψω την συσκευή (εάν δεν έχουν σκοπό να το διορθώσουν).

 

Ξέρω ότι σας έχω πρήξει λίγο, αλλά όσοι περισσότεροι διαμαρτύρονται και επιμένουν, τόσο πιο γρήγορα θα το φτιάξουν. Εχω βαρεθεί να γράφω σε greeklish και να πρέπει να αλλάζω γλώσσα για το τα contacts στα ελληνικά και μετά ξαναμανά στα αγγλικά! Έλεος! Να μου πούνε οι αλήτες που στο Κ**λοsite τους αναφέρεται αυτό σαν feature να πω ότι είναι δική μου επιλογή! Αλλά δεν είναι, πρώτα τα σκάμε σαν μαλάκες και μετά α ναι ουπς δεν είναι bug tou software... ας ανοίξουν κανένα manual CMM και άλλων software quality standards να δούνε ποιος είναι ο ορισμός του "bug".

 

Αυτά! Άντε γιατί τα πήρα πάλι με τα μπάζα! :mad: :angry: ¨

 

Καλή χρονία είπα; :rolleyes: Δεν είπα! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑ :) :p

 

Ιωάννα

 

Chill out Ιωάννα μου.. :)

Χρονιάρες μέρες μην χαλιέσαι.Όποιος αγοράζει Nokia θα πρέπει εξ αρχής να γνωρίζει ότι θα έχει να αντιμετωπίσει την συμμορία της alpha clopy.Αν και θα πρέπει να πούμε πως έχει βελτιωθεί η κατάσταση τον τελευταίο καιρό αναφορικά πάντα με την εξυπηρέτιση των care line της Nokia στην Ελλάδα.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος joanna (25 Δεκ. 2003 , 01:46)

 

Λοιπόν. Ρυθμίσεις υπάρχουν μόνο για MMS στον Cosmote καθότι δεν έχουν αναβαθμίσει ακόμα τα μηχανήματα τους. Κάτι άκουσα για μέσα στον Ιανουάριο. MMS ρυθμίσεις:

 

1. Στελνεις SMS "MMS N" (χωρίς τα " εννοείται) στο 1651 (προσοχή να

έχεις γράψει Αγγλικά και όχι Ελληνικά) Όταν έρθει το Configuration

μύνημα, το ανοίγεις και κάνεις "Αποθήκευση Όλων"

 

2. Πάμε στο:

Tools (Εργαλεία)

--> Settings (Ρυθμίσεις)

--> Connections (Συνδέσεις?)

--> Access Points (εμμ... Σημεία πρόσβασης?)

--> MMS-GPRS

--> Edit (Διόρθωση)

--> Options (Επιλογές)

--> Advanced Settings (εμμμ... Επιπλέον ρυθμίσεις;

κάτι με ρυθμίσεις τέλος πάντων)

 

α. Εκεί βρίσκουμε το Proxy Serv. Address

(προτελευταίο στην λίστα) και το αλλάζουμε σε:

010.010.010.020 και πατάμε ΟΚ.

 

β. Αλλάζουμε και το Proxy Port Number (τελευταίο στην λίστα)

σε: 8080 και πατάμε ΟΚ.

 

3. Στα Messaging (Μυνήματα)

--> Options (Επιλογές)

--> Settings (Ρυθμίσεις)

--> Multimedia Message (Μυνήματα Multimedia)

Επιβεβαιώνουμε ότι το Access Point in Use (Σημείο Πρόσβασης)

είναι το MMS-GPRS.

 

Οκ το ξέρω ότι μπορεί να φαίνονται πολλά αλλά δεν είναι, αν δεν είναι κατανοητές οι οδηγίες μου καλύτερα να μιλήσετε με Cosmote στο 13838 (από σταθερό) ΜΕΤΑ που κάνετε το ΒΗΜΑ 1.

 

Αυτά και Καλές Γιορτές σε όλους. :D

 

 

Τα εκανα ολα αυτα και δουλεψαν κανονικα.! :) εστειλα ομως 2 φωτογραφιες μεσω multimedia σε εναν φιλο μου αλλα δεν μπορουσε να τις ανοιξει.του ελεγε συνδεση αδυνατη . μηπως πρεπει να εχει ενεργοποιησει και αυτος τα mms για να δει τις φωτογραφιες ? :o :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 5 Ιαν. 2004 , 19:43)

 

Chill out Ιωάννα μου.. :)

Χρονιάρες μέρες μην χαλιέσαι.Όποιος αγοράζει Nokia θα πρέπει εξ αρχής να γνωρίζει ότι θα έχει να αντιμετωπίσει την συμμορία της alpha clopy.Αν και θα πρέπει να πούμε πως έχει βελτιωθεί η κατάσταση τον τελευταίο καιρό αναφορικά πάντα με την εξυπηρέτιση των care line της Nokia στην Ελλάδα.

 

 

Σκεψου πως ηταν πριν δλδ....lol....

Πάντως πέρα από την πλάκα,να γραφεις στα αγγλικα οπως κανουν ολοι μεχρι να διορθωθει κατι που πιστευω θα γινει αναγκαστικα αργα η γρηγορα....(με πιθανοτερο το πρωτο.... :o )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 5 Ιαν. 2004 , 19:50)

 

Σκεψου πως ηταν πριν δλδ....lol....

Πάντως πέρα από την πλάκα,να γραφεις στα αγγλικα οπως κανουν ολοι μεχρι να διορθωθει κατι που πιστευω θα γινει αναγκαστικα αργα η γρηγορα....(με πιθανοτερο το πρωτο.... :o )

 

Υπάρχουν και Γερμανικές λύσεις βέβαια.. :whistle: :p

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator ( 5 Ιαν. 2004 , 21:52)

 

Υπάρχουν και Γερμανικές λύσεις βέβαια.. :whistle: :p

 

 

Χμ :devil: νομίζω οτι έχουμε ένα κατάσκοπο της Siemens στο Forum μας :p :p :p

Αυτο που κάνετε κύριε είναι προσυλιτισμος! :p

 

/Λουκα mode on ουουουου Αντίχριστοι, εξακόσιαεξηνταέξηδες, ουουουουου!!!! :p :p

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο, υπαρχει card reader που να διαβαζει mmc(6600) και Memoty StickDUO(p800)?Αν καποιος εχει κατι ας μου πει το μοντελο και την εταιρια...

Ευχαριστω

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα, ποση ειναι η πραγματικη ραμ του κινητου?Ετρεξα ενα προγραμμα στα 3650,6600 και ngage και μου λεγε οτι εχει 2.2, 9 και 12.5 ΜΒ αντιστοιχα...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...