Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (19 Δεκ. 2003 , 12:12)

 

6.Gia na metafereis kati sto pc kai adistrofa xriazese na sindeseis tis 2 siskeyes me kati....iparxoun 3 tropoi

1.Kalodio - Den to poulane akoma kai mia kai eisai arxaria den nomizw na ta katafereis kala.

2.Blue Tooth - einai mia texnologia ASIRMATI pou sindeeis siskeyes....agorazeis Blue tooth gia to pc (50 eyro) kai me tis analoges ri8miseis kaneis afto pou 8es.

3.Iperi8res - (apo 30 eyro ) Me aytes sideeis pali pc me kinito to kako einai oti einai arges opote 8a perimeneis ligi ora mexri na metafereis kati apo to ena sto alo....

 

Elpizw na se en8arina kai na se boi8isa

 

Καλώδιο έχω πεί άπειρες φορές οτι δεν υπάρχει!!!!!!!!!

 

Λοιπόν, εννοείται οτι θα πάρεις bluetooth!

Καμία σχέση με τις υπέρυθρες.... Ταχύτητα, άνεση, περισσότερες ευκολίες, επιπλέον εφαρμογές.... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτή ήταν η απάντηση που έλαβα από τη νόκια για τα ελληνικά!

 

 

 

Αρχικά σας ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις σας και για την προτίμησή σας στα προϊόντα μας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η ιδιαιτερότητα που αναφέρεται οφείλεται στη γραμματοσειρά

Unicode την οποία χρησιμοποιεί το κινητό σας τηλέφωνο Nokia 6600 " Το Όραμα Συναντά την

Πραγματικότητα" στο μενού των μηνυμάτων.

Σε περίπτωση κάποιας μελλοντικής εξέλιξης θα σας ενημερώσουμε μέσω του ηλεκτρονικού σας

ταχυδρομείου.

 

Με Εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (19 Δεκ. 2003 , 16:39)

 

8elw na dokimasw na balw tenia sto mob...8a dw ayrio :)

 

 

Εγώ έβαλα κάτι βιντεάκια δικά μου..

 

Είναι απλούστατο..

Μέσα από το multimedia player απλά του λες να ανοίξει το video, mpg πχ και με save as του λες να το κάνει 3gp, κατά προτίμηση στη μεγαλύτερη ανάλυση, μιας που η διαφορά στο μέγεθος του αρχείου είναι ελάχιστη.

 

Τα videos φαίνονται αρκετά καλά μέσα από τον real one player, με το μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να τα δεις full screen, αλλά ελπίζω ότι αυτό θα λυθεί με κάποιο 3rd party.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theog (19 Δεκ. 2003 , 16:52)

 

Λοιπόν, αυτή ήταν η απάντηση που έλαβα από τη νόκια για τα ελληνικά!

 

 

 

Αρχικά σας ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις σας και για την προτίμησή σας στα προϊόντα μας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η ιδιαιτερότητα που αναφέρεται οφείλεται στη γραμματοσειρά

Unicode την οποία χρησιμοποιεί το κινητό σας τηλέφωνο Nokia 6600 " Το Όραμα Συναντά την

Πραγματικότητα" στο μενού των μηνυμάτων.

Σε περίπτωση κάποιας μελλοντικής εξέλιξης θα σας ενημερώσουμε μέσω του ηλεκτρονικού σας

ταχυδρομείου.

 

Με Εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

 

 

 

Καλά κρασιά!

 

Πόσο μου αρέσουν αυτές οι απρόσωπες, βγαλμένες από μηχάνημα θαρρείς απαντήσεις των εταιρειών..

 

Χεχε, είχα στείλει μια φορά mail στην voda για να διαμαρτυρηθώ για την ποιότητα του υλικού που ξύνεις πάνω στις κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας για να αποκαλυφθεί ο κωδικός, λέγοντας τους ότι παλιά ήτο πιο μαλακό το υλικό και χαιρόσουν να το ξύνεις, ενώ τώρα το κάνανε σκληρό με αποτέλεσμα να βρωμίζει το νύχι σου, να το αλλάξουνε πάλι κλπ... :D :p :rolleyes:

 

Η απάντηση; :blink:

 

Λάβαμε το αίτημα σας, και στα πλαίσια της καλύτερης εξυπηρέτησης, θα κάνουμε ότι καλύτερο δυνατό.. :D

 

Βέβαια θα μου πείτε, άμα καθόταν σε καθέναν από τους χιλιάδες που στέλναν μέιλ να απαντάν προσωπικά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (19 Δεκ. 2003 , 16:57)

 

xlomo mou fenete na min bgei...8a doume

 

Σε περίπτωση που βγεί σε ποιά (από τις πολλές :p ) θύρα του κινητού θα μπεί;;;

Link to comment
Share on other sites

Και μια άλλη φορά είχα στείλει mail σε μια εταιρεία κατασκευής cd, διαμαρτυρόμενος πάλι, καθώς είχα αγοράσει 25αδα, και μέσα στο πακέτο είχαν 24!!!!! (πώς μου ήρθε κι εμένα και τα μέτρησα)..

 

Αυτούς τους παραδέχτηκα όμως..Μου απάντησαν σε λιγότερο από μία μέρα, ότι ζητούν ταπεινά συγνώμμη, και οτι αυτό οφείλεται στον τρόπο συσκευασίας των cd που βασίζεται στο ζύγισμα, με περιθώρια λάθους +- 1 δισκάκι..

 

Ψάχνω το mail της vileda τώρα, να τους τα ψάλλω για τις σακούλες σκουπιδιών τους, που μόλις πας να τις βγάλεις από τον κάδο, σου μένουν στο χέρι τα σκοινάκια που τις κλείνουν δένοντας τες..αλλά εις μάτειν..

 

Vileda σου λέει μετά..ονομα...

 

Και ήταν και πακέτο των 3ων δεμάτων σακούλες...

 

Sorry για το off topic ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (19 Δεκ. 2003 , 17:04)

 

kita kai to 3310 pou eixa den eixe 8ires alla ebgazes tin bataria pou tin sindees me ton adaptora kai olo afto to skiniko to topo8etouses stis epafes pou iparxoun krimenes kato apo to xoro gia bataria

 

Καμία σχέση...

 

Αυτό είναι flashάρισμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (19 Δεκ. 2003 , 14:02)

 

Στο θέμα μας τώρα:

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι να κάνω.

Το καλύτερο θα ήταν να αλλάξω MMC, και να κάνω και ένα ωραιότατο *#7370#, και με' γειά μου.

Είμαι όμως πολύ χέστης, και φοβάμαι μην τρέχω Nokia μετά (το reset).

 

Από την άλλη, θα μπορούσα να βάλω άλλη κάρτα, και με card reader να μεταφέρω τα περιεχόμενα της παλιάς στην νέα. Θα μου τα μεταφέρει όμως όλα ο reader, ή έχει κάνει το θαύμα της η Nokia και δεν τα βλέπει όλα τα folders o reader;

Να κάνω κανένα format της νέας κάρτας στο τηλ πριν την γεμίσω;

 

Ρε γα..το, είχα 7650 πριν, και από ΜΜC, κάρτες και readers, black midnights.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Φιλικά,

Γιώργος.

 

Κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω δίλλημα;

Να επαναλάβω ότι θα ήθελα να απαλλαγώ, βασικά από την MMC της Nokia.

Τώρα, αν πρέπει να κάνω reset χάνοντας τις Try & Buy (δεν με πολυ-ενδιαφέρουν κιόλας) ή αρκεί να αντιγράψω την Nokia στην καινούργια, δεν ξέρω ακόμα...

 

Please help.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το forum ανταλάσσονται απόψεις για το νέο firmware. ασφαλώς δεν λέει τίποτα για τα ελληνικά αλλα έχει ημερομηνίες...(φεβρουάριος 2004)

 

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?threadid=18443&perpage=15&pagenumber=1

Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχει απαντηθει πιο νωρις αλλα ειναι δυσκολο να ψαξεις 118 σελιδες (εψαξα καμια 20αρια).

Αν κανεις format στο κινητο τι χανεις και αν κανεις στην MMC.

Host

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (19 Δεκ. 2003 , 17:16)

 

Κάποιος να με βοηθήσει στο παραπάνω δίλλημα;

Να επαναλάβω ότι θα ήθελα να απαλλαγώ, βασικά από την MMC της Nokia.

Τώρα, αν πρέπει να κάνω reset χάνοντας τις Try & Buy (δεν με πολυ-ενδιαφέρουν κιόλας) ή αρκεί να αντιγράψω την Nokia στην καινούργια, δεν ξέρω ακόμα...

 

Please help.

 

 

Βάλε την παλιά σε ένα MMC reader, διάλεξε show all files από τη σχετική επιλογή των Windows, κάνε copy όλα τα περιεχόμενα της mmc σε΄ένα άδειο φάκελο στο δίσκο σου, και μετά βάλε τη νέα καρτα και κάνε copy όλα τα δεδομένα από το το δίσκο σου στην νέα κάρτα και θα είσαι εντάξει!

Εγώ αυτό έκανα και μου λειτουργούν όλα ! Το τηλέφωνο αναγνωρίζει άμεσα τη νέα κάρτα χωρίς περαιτέρω διαδικασία!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από μένα την αρχάρια.....

Μέσα στην διαχείριση εφαρμογών υπάρχουν κάποια αρχεία όπως το Quickword, WayFinderResIt,Es,Sv και πάει λέγοντας, όπως επίσης το German-Engilish, Slovoed, Italian-English....Το RockitPinball τι είναι;

 

Τα χρειάζομαι αυτά; Κι αν ναι μπορεί καποιος να μου πει τι κάνουν;

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (19 Δεκ. 2003 , 17:01)

 

Σε περίπτωση που βγεί σε ποιά (από τις πολλές :p ) θύρα του κινητού θα μπεί;;;

 

stin MMC!!! :cool:

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera eixa kairo na grapso sto thread tou 6600 telika to kinito mas mporo na po oti einai poli kalo eixa amfibolia stin arxi isos epeidi spastika me to thema ton minimaton omos eida oti sx-1 ikai p-900 den einai kalitera me apotelesma na epilekso oti tha kratiso to 6600 gia poli kairo akoma elpizo na mi ta parei kaneis me auta pou grafo as peraso omos sto thema pou thelo na rotiso,xtes pira apo germano mia mmc 128mb giati i dikia mou ekane kati kolimata sto kinito thelo loipon na rotiso kato sxetika me to pc suite tou 6600.dokimasa na steilo video sti mmc kai ta metafernei kanonika afou prota kanei converting iparxei periptosi na faei kapoio kolima to kinito?isos na einai xazi i erotisi mou omos de ksero kai polla kai fobamai mi to kolliso to kinito me auta ta video pou tou bazo kapoia apo auta einai kai x periexomenou sas parakalo opoios mporei as mou apantisi sas sebomai olous thanks

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (18 Δεκ. 2003 , 01:11)

 

Shmera hrthe kai enas filos mou me to kainourgio tou 6600 (ma oloi ayto exoune pia) kai paratirisame kati poly koulo.sthn kamera tou bgazei kati orizonties xontres grammes apo thn mia akrh mexri thn allh eite kokines eite prasines kai to ypoloipo einai psilokitrino !!

Sthn photografies den fainetai tipota alla sta video grafei kai tis grammes

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (18 Δεκ. 2003 , 14:06)

 

gnosto bug tou 6600

prepei na to paei pisw!!!

isos thelei anaba8mish

isos allagh den 3erw

mallon to proto

 

 

Tελικά έχει φαίνεται παραγίνει το θέμα με τις οθόνες !

Οι μικροέμποροι κινητών έχουν βρεί τον μπελά τους ,διότι αλλαγές δεν κάνει τώρα η Αlpha copy ,μετά τις γιορτές κατά 20/1/2004 θα παραλάβουν νέα παρτίδα κινητών.....

Ισως έχει να κάνει και με την χώρα κατασκευής .Κάποια Γερμανικής κατασκευής δεν παρουσιάζουν πρόβλημα...

 

Πάντως αφού δεν ήταν έτοιμη η Νokia τι παρουσίασε την συσκευή γεμάτη bugs (τουλάχιστον στην Ελλάδα) εκτός αν η Αlpha copy "πουλά εν γνώση της σαβούρα' για περισσότερα κέρδη με μικρότερο κοστολόγιο εισαγωγής...(Αμα δεν βλέπουν ότι ερχεται και το Siemens SX1 σαν άμεσος "ποιοτικός" ανταγωνιστής του ...)

Link to comment
Share on other sites

Pedia molis agorasa kai ego to 6600. ine to kalitero kinito stin agora :) vevea i ali8ia na legete sto katastima pou to agorasa dokimase 3 kinita mexri na vro 6600 xoris kameno pixel. telika den itan kai toso diskolo :p to perimeno me anipomonesia na fortisti gia na to ri8miso opos ego goustaro :D
Link to comment
Share on other sites

Μια κρισιμη ερωτηση για μενα. Υπαρχει κανενας τροπος να μεταφερθουν τα μηνυματα απο το 6100 στο 6600 χωρις να τα στειλω εγω με νεο SMS;

Host

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...