Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας.

Σαν χρήση μνήμης για τα sms έχω το τηλέφωνο. Για τον λόγω του ότι η μνήμη του τηλεφώνου γέμισε αρκετά, θέλω τα sms και τα mms, να τα μεταφέρω στην κάρτα mmc. Τα έχω βάλει μέσα σε φακέλους τους οποίους θέλω να μεταφέρω στην mmc.αλλά δεν ξέρω πως!

Eπειδή αλλάζω συχνά την μνήμη προς χρήση (όταν μετέφερα μεγάλα αρχεία μέσω bluetooth), στην αρχή με ρωτούσε για αντιγραφή των μηνυμάτων στην mmc, πατούσα όχι. Τώρα δεν ρωτάει και δεν ξέρω αν μόνο τότε μπορούσα να τα μεταφέρω. Εβγαλα την mmc μήπως και ρωτήσει ξανά, αλλά τίποτα.

Κάποιος που να ξέρει πως να μεταφέρω τα μηνυμάτα στην mmc θα με σώσει!

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nondaz (23 Δεκ. 2003 , 01:09)

 

Παιδιά γειά σας.

Σαν χρήση μνήμης για τα sms έχω το τηλέφωνο. Για τον λόγω του ότι η μνήμη του τηλεφώνου γέμισε αρκετά, θέλω τα sms και τα mms, να τα μεταφέρω στην κάρτα mmc. Τα έχω βάλει μέσα σε φακέλους τους οποίους θέλω να μεταφέρω στην mmc.αλλά δεν ξέρω πως!

Eπειδή αλλάζω συχνά την μνήμη προς χρήση (όταν μετέφερα μεγάλα αρχεία μέσω bluetooth), στην αρχή με ρωτούσε για αντιγραφή των μηνυμάτων στην mmc, πατούσα όχι. Τώρα δεν ρωτάει και δεν ξέρω αν μόνο τότε μπορούσα να τα μεταφέρω. Εβγαλα την mmc μήπως και ρωτήσει ξανά, αλλά τίποτα.

Κάποιος που να ξέρει πως να μεταφέρω τα μηνυμάτα στην mmc θα με σώσει!

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

 

pigene me enan filemanager(px seleq)sto e:\system\mail kai diegrapse olo to fakelo

amesos meta pigene minimata->epiloges->rithmisis->allo->mnimi se xrisi,

kai epelexe na pigenoun ta minimata stin mmc tote kata99% tha sou xanakani tin erotisi :cool:

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος delis7 (23 Δεκ. 2003 , 01:41)

 

pigene me enan filemanager(px seleq)sto e:\system\mail kai diegrapse olo to fakelo

amesos meta pigene minimata->epiloges->rithmisis->allo->mnimi se xrisi,

kai epelexe na pigenoun ta minimata stin mmc tote kata99% tha sou xanakani tin erotisi :cool:

 

 

Ναι!!!! εγινε! ολα τα sms και τα mms τα βλέπω στην κάρτα! σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!! :D :D :D

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nondaz (23 Δεκ. 2003 , 02:10)

 

Ναι!!!! εγινε! ολα τα sms και τα mms τα βλέπω στην κάρτα! σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!! :D :D :D

 

parakalo den kanei tipota mono 6767467646evrw :p :wacko: :blink: :cry: :p :D :cool:

Γεναίος δεν είναι αυτός που δεν φοβάται τίποτα,αλλα αυτός που αντιμετωπίζει τους φόβους του...

Greece Photos

http://img.uptime-project.net/img/5/73420.png

Link to comment
Share on other sites

Gia to thema twn SMS stin MMC opou stamataei o hxos h moni lysh einai format.Yparxei enas poio sintomos tropos omws gia na to diorthwnei prowra!Epanaferoume tin rythmish ta minimata na phgenoun stin mnimi tou kinitou kanoume restart kai to ksanalazoume na phgenoun stin MMC...doulebei mia xara ews otou na ksanakanoume restart!

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, και sorry αν έχει ξανααναφερθεί το θέμα (αλλά 125 σελίδες είναι πολλές!!!). Ρυθμίσεις στο 6600 για ΜΜS ποιές είναι; Έχω CU...
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Egw 8a i8ela na ma8w twra pou 8elw na allaksw mmc kai na balw megalisteri an me to data suite ginete na kanw adigrafi apo tin palia mmc stin kenouria.....fadazome ama kanw backup kai meta balw tin kenouria kai na ta perasw.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (21 Δεκ. 2003 , 13:27)

 

Αυτό είχε συμβεί και σε εμένα.Με ένα reset του κινητού επανήλθε. ;)

 

 

Dystyxws to kanei arketa syxna... Se kapia fash den krataei tis klhseis (eiserxomenes,ekserxomenes,anapanthtes). Epishs mia fora parathrisa oti den leitourgouse o metrhths klhsewn mexri na kanw restart... Afta einai ta sovara bugs tou kinhtou...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (22 Δεκ. 2003 , 22:43)

 

εχω sandisk 128 και ολα ειναι οκ :)

 

Και με Transcend 64 (Πλαίσιο) όλα ΟΚ.

 

 

@cjvirus:

Egw 8a i8ela na ma8w twra pou 8elw na allaksw mmc kai na balw megalisteri an me to data suite ginete na kanw adigrafi apo tin palia mmc stin kenouria.....fadazome ama kanw backup kai meta balw tin kenouria kai na ta perasw.

Όσοι φίλοι το δοκίμασαν με Backup δούλεψε.

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του iceman και έκανα την δουλειά με MMC reader. Copy από την παλιά στο PC, paste από PC στην καινούργια.

Ούτε format στην καινούργια στο 6600, ούτε τίποτα.

Την είδε αμέσως μια χαρά, και όλα ΟΚ. Ούτε στημένες εφαρμογές έχασα, ούτε τίποτα.

 

Και ΓΛΥΤΩΣΑ από την Nokia MMC που ήταν Φ Ο Λ Α (επιεικώς!)

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (23 Δεκ. 2003 , 14:50)

 

molis to ekana gia plaka ...pos sas fenete?

 

http://cjvirus.mwa.gr/wwwpics/bg2.jpg

 

πολυ καλοοοο :p :p :p 50Ε η 128αρα στον γερμανο ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (23 Δεκ. 2003 , 15:11)

 

τελικα **** τις φολες η καρτα της νοκια :mad:

 

 

Πιο κοσμια.... δεν εισαι στον δρομο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος trod (23 Δεκ. 2003 , 15:40)

 

Πιο κοσμια.... δεν εισαι στον δρομο.

 

τι επαθες ρε φιλε?εδω εχουν ακουστει κατι κουβεντες πολυ βαριες μεταξυ μελων κιολας,αυτο σε πειραξε? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (23 Δεκ. 2003 , 15:49)

 

lagoudakis age 42 trod age 22 kala re etsi milas ston gio sou kai esy etsi milas ston patera sou? ts ts ts ts iremiste pedes

 

σαν πατερας δεν εχω το δικαιωμα??? :p :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να μπώ με TCP/IP ιντερνετ ??

μπαίνω κανονικά μέσω gprs(με vodafone)..αλλα για παράδειγμα ,μπορώ να μπώ και μέσω Οτενετ ασπούμε άναλογικά όπως και στο pc??

ποιες είναι οι ρυθμίσεις ρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε πια μας τα πρίξατε!Εδώ και μισή ώρα μου έρχονται email με ειδοποιήσεις για το συγκεκριμένο θρεντ και εδώ εσείς μιλάτε για οικογενοιακά!Ηρεμήστε!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Roben (23 Δεκ. 2003 , 15:53)

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να μπώ με TCP/IP ιντερνετ ??

μπαίνω κανονικά μέσω gprs(με vodafone)..αλλα για παράδειγμα ,μπορώ να μπώ και μέσω Οτενετ ασπούμε άναλογικά όπως και στο pc??

ποιες είναι οι ρυθμίσεις ρε παιδιά??

 

 

TO exw skeytei alla den to exw dokimasei....den kserw an simferei ikonomika....

 

den mou les...exeis sindesi i karta kai beneis se gprs...as poume egw pou exw otenet me karta boro na bw?????

Link to comment
Share on other sites

έχω σύνδεση Vodafone και μπαίνω με gprs αλλά είναι πολυ ακριβο γαμώτο(νομίζω 1.5drx τα 10kb)..Με TCP/IP (δηλαδή να βάλουμε στις ρυθμίσεις αντί gprs ,"κλήση Δεδομένων" και τις ανάλογες ρυθμίσεις otenet ή forthnet κλπ) λογικά δεν θα χρεώνεται EΠΑΚ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (22 Δεκ. 2003 , 19:51)

 

Sorry για τα απανωτά ποστς, μπαίνω στο θέμα:

 

ΜΗΝ καταχωρείτε τα SMS στην MMC, (μέσω των ρυθμίσεων του μενού)

Αφήστε τα στην μνήμη τηλεφώνου.

MMC + SMS = προβλήματα.

 

Φιλικά,

Γιώργος.

 

 

Δεν έχεις και άδικο..

Είναι η δεύτερη φορά που έτσι, στα καλά καθούμενα, μου σβήνει παντελώς, ότι μηνύματα είχα και δεν είχα από την κάρτα.. :blink:

 

Το θέμα είναι φταίει η MMC (128 Microdia) ή η διαχείρηση της mmc από το κινητό; :wacko:

Πριν την αλλάξω, με αυτή της νόκια, δεν είχε ποτέ πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...