Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aristos87 (21 Μάρ. 2004 , 23:20)

 

Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξω το joystic μιλάμε το έχω 3 βδομάδες το κινητό και τα έχει ξεχαρβαλωθεί τελειος!!!! Μεγάλη ζημία έκανε το tonyhawk :p

 

 

αλλάζει μόνο το joystic αλλά δεν ξέρω τιμή... γιατί δεν πέρνεις τηλ σε ένα νοκια center να ρωτήσεις; Θα σου πουν. Και ενημέρωσέ μας κιόλας αν είναι εύκολο να ξέρουμε...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ok aurio tha paro...

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

 

Μέχρι σήμερα δεν είδα να αναφέρεται από κάποιον το πρόβλημα που γράφω:

 

Ανοίγω το κινητό, κλειδώνω το πληκτρολόγιο πατώντας <Κάμερα> και αστερίσκο και μετά όποτε ξεκλειδώνω το πληκτρολόγιο, αυτόματα μετά από περίπου 10 δευτερόλεπτα κλειδώνει πάλι μόνο του :confused:

 

Είχα παλαιότερα εγκαταστήσει το πρόγραμμα JJlock (ή κάπως έτσι) αλλά το απεγκατέστησα. Δεν με βόλευε καθόλου, κλείδωνε το πληκτρολόγιο ενώ μιλούσα και μετά έπρεπε πρώτα να το ξεκλειδώσω και μετά να βάλω τέλος στην κλήση... :blink:

 

Τέλος πάντων, το πρόγραμμα έφυγε αλλά αυτό το εκνευριστικό αυτόματο κλείδωμα συνεχίζει να γίνεται :wacko: Και ξεκινάει μόνο εφόσον κλειδώσω εγώ την πρώτη φορά το πληκτρολόγιο. Μετά το κλειδώνει από μόνο του σε 10-15 δεύτερα.

 

Τι να κάνω; Γνωρίζει κανένας; Θα με υποχρεώσετε :)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aangel (22 Μάρ. 2004 , 11:36)

 

Καλημέρα σε όλους :)

 

Μέχρι σήμερα δεν είδα να αναφέρεται από κάποιον το πρόβλημα που γράφω:

 

Ανοίγω το κινητό, κλειδώνω το πληκτρολόγιο πατώντας <Κάμερα> και αστερίσκο και μετά όποτε ξεκλειδώνω το πληκτρολόγιο, αυτόματα μετά από περίπου 10 δευτερόλεπτα κλειδώνει πάλι μόνο του :confused:

 

Είχα παλαιότερα εγκαταστήσει το πρόγραμμα JJlock (ή κάπως έτσι) αλλά το απεγκατέστησα. Δεν με βόλευε καθόλου, κλείδωνε το πληκτρολόγιο ενώ μιλούσα και μετά έπρεπε πρώτα να το ξεκλειδώσω και μετά να βάλω τέλος στην κλήση... :blink:

 

Τέλος πάντων, το πρόγραμμα έφυγε αλλά αυτό το εκνευριστικό αυτόματο κλείδωμα συνεχίζει να γίνεται :wacko: Και ξεκινάει μόνο εφόσον κλειδώσω εγώ την πρώτη φορά το πληκτρολόγιο. Μετά το κλειδώνει από μόνο του σε 10-15 δεύτερα.

 

Τι να κάνω; Γνωρίζει κανένας; Θα με υποχρεώσετε :)

 

 

Δοκιμασε μεσω καποιου file manager να δεις

αν υπαρχουν τιποτε καταλοιπα απο το προγραμμα

και σβηστα αν υπαρχουν :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (22 Μάρ. 2004 , 12:24)

 

Δοκιμασε μεσω καποιου file manager να δεις

αν υπαρχουν τιποτε καταλοιπα απο το προγραμμα

και σβηστα αν υπαρχουν :worry:

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου nervous, αλλά έχω ήδη ψάξει για κατάλοιπα και δεν έχω βρει τίποτα :(

Φαίνεται να έχουν σβηστεί όλα.

 

Μήπως κανείς άλλος ξέρει τίποτε παραπάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aangel (22 Μάρ. 2004 , 13:33)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου nervous, αλλά έχω ήδη ψάξει για κατάλοιπα και δεν έχω βρει τίποτα :(

Φαίνεται να έχουν σβηστεί όλα.

 

Μήπως κανείς άλλος ξέρει τίποτε παραπάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

 

Μηπως αμα σβησεις το system.ini και μετα κανεις ενα reboot??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην συγγνωμη αν το request ειναι off-topic,

αλλα επειδη εχω φυγει απο τα Nokia forums μερικους μηνες,

ηθελα να ρωτησω για τον αδερφο μου που πηρε 6600,

αν το παλιο ΕΤΙ Camcorder v1.0 μπορω να το βαλω η θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα ασυμβατοτητας η κολληματος του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (22 Μάρ. 2004 , 14:32)

 

Κατ'αρχην συγγνωμη αν το request ειναι off-topic,

αλλα επειδη εχω φυγει απο τα Nokia forums μερικους μηνες,

ηθελα να ρωτησω για τον αδερφο μου που πηρε 6600,

αν το παλιο ΕΤΙ Camcorder v1.0 μπορω να το βαλω η θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα ασυμβατοτητας η κολληματος του κινητου...

 

δουλευει αλλα δεν εχει ηχο ομως

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από argi_7

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (22 Μάρ. 2004 , 14:32)

 

Κατ'αρχην συγγνωμη αν το request ειναι off-topic,

αλλα επειδη εχω φυγει απο τα Nokia forums μερικους μηνες,

ηθελα να ρωτησω για τον αδερφο μου που πηρε 6600,

αν το παλιο ΕΤΙ Camcorder v1.0 μπορω να το βαλω η θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα ασυμβατοτητας η κολληματος του κινητου...

 

δουλευει αλλα δεν εχει ηχο ομως

 

As valei kalutera ton philips Camcorder pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (22 Μάρ. 2004 , 15:13)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

δουλευει αλλα δεν εχει ηχο ομως[/b]

 

As valei kalutera ton philips Camcorder pro ;)

 

νομιζω πως μονο η τελευτεα εκδοση δουλευει 3.75 σε 6600 ολες οι αλλες κολανε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (22 Μάρ. 2004 , 15:16)

 

νομιζω πως μονο η τελευτεα εκδοση δουλευει 3.75 σε 6600 ολες οι αλλες κολανε πολυ

 

 

Εμενα παντως καμμια εκδοση δεν δουλευει.Ολες τρωγανε τρελλα κολληματα. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (22 Μάρ. 2004 , 14:15)

 

Μηπως αμα σβησεις το system.ini και μετα κανεις ενα reboot??

 

 

Λες να τολμήσω να σβήσω το system.ini? Μήπως δεν ανοίγει μετά το κινητό; :worry: Ρωτάω εσάς που ξέρετε περισότερα γιατί δεν το έχω ξανακάνει ;)

 

Ευχαριστώ!

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (22 Μάρ. 2004 , 15:16)

 

As valei kalutera ton philips Camcorder pro ;)

 

νομιζω πως μονο η τελευτεα εκδοση δουλευει 3.75 σε 6600 ολες οι αλλες κολανε πολυ

 

nomizis?...h eisai sigouros? epidi ego to evala to telefteo 3.75 kai einai to idio me ta alla..mou kollise !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (22 Μάρ. 2004 , 18:59)

 

ego to evala to telefteo 3.75 kai einai to idio me ta alla..mou kollise !!!

 

 

Philips camcoder pro 3.7.5 ===> Ιδια ακριβώς με 3.7.4 ===> Κολλάει :o :o :o

 

(Μόλις βγήκε μία για P800 αλλά νέα για 6600... τσου :( )

 

 

PS. Θα ρωτήσω άλλη μια φορά αν έχει την καλοσύνη κάποιος να μου πει

αν το αιβανετ (ιδίως τα βράδια) γίνεται απίστευτα βαρύ μέχρι να μην

ανοίγουν οι σελίδες του.... Ευχαριστώ όποιον μπορέσει να μου πει

μία κουβέντα σχετικά

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα είδα ενα 6600 ενως άλλου και κουφάθηκα απο την ταχύτητα των μενου... Την αμεσότητα τον πατημάτων... Μιλάμε ουτε κολιμα στη διαχήρηση μεχρι να ανοιξει ουτε στην έκθεση....!!!!! ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!????? ΗΕLP!!!

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aristos87 (23 Μάρ. 2004 , 13:29)

 

Ρε παιδιά σήμερα είδα ενα 6600 ενως άλλου και κουφάθηκα απο την ταχύτητα των μενου... Την αμεσότητα τον πατημάτων... Μιλάμε ουτε κολιμα στη διαχήρηση μεχρι να ανοιξει ουτε στην έκθεση....!!!!! ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!????? ΗΕLP!!!

 

 

Μπορει στο 6600 του παιδιου που ειδες να μην εγκαταστησει πολλες εφαρμογες και ετσι να ανοιγει αμεσως η διαχειρηση ή να μην εχει τραβηξει πολλες φωτογραφιες.Εχει ξαναεναφερθει οτι οσο πιο πολλες φωτογραφιες εχεις τοσο πιο αργη γινεται η εκθεση.Ολα τα 6600 τον ιδιο επεξεργαστη εχουν οποτε μαλλον με το ποσο φορτωμενο ειναι το καθε κινητο παιζει ρολο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μπά εγώ απο τοτε που το πήρα το έβλεπα να αργεί... Αλλά ειπα οτι λόγο του sybian λειτουργικού θα ειναι επιδή δεν είχα ξανά ποτε s60 κινητό! Αλλά σήμερα μου έκανε τρελή εντύπωση... Κατι άλλο αυτου ειναι πρόσφατα κατασκευασμένο μάλλον...στο πίσω πορτάκι είχε το logo της vodafone αλλά δεν είχε λογισμικό life μέσα... Εγώ που πήρα στην Nokia και τους έδωσα το IMEI μου μου έιπαν οτι είναι κατασκευής Νοεμβρίου.. Λέτε να έχω πολύ παλιά έκδοση firmwire? Πως μπορω να τη δώ? Να σας την Postaro και να μου πειτε?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος platopc (23 Μάρ. 2004 , 14:06)

 

poy mporo na bro to irRemote gia to 6600?

 

 

Στο http://www.aivanet.com, στο mirc #mediaplace στο EFnet

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aristos87 (23 Μάρ. 2004 , 14:16)

 

Μπά εγώ απο τοτε που το πήρα το έβλεπα να αργεί... Αλλά ειπα οτι λόγο του sybian λειτουργικού θα ειναι επιδή δεν είχα ξανά ποτε s60 κινητό! Αλλά σήμερα μου έκανε τρελή εντύπωση... Κατι άλλο αυτου ειναι πρόσφατα κατασκευασμένο μάλλον...στο πίσω πορτάκι είχε το logo της vodafone αλλά δεν είχε λογισμικό life μέσα... Εγώ που πήρα στην Nokia και τους έδωσα το IMEI μου μου έιπαν οτι είναι κατασκευής Νοεμβρίου.. Λέτε να έχω πολύ παλιά έκδοση firmwire? Πως μπορω να τη δώ? Να σας την Postaro και να μου πειτε?

 

 

*#0000# για να δεις ποιο Firmware εχεις.Αλλα το αποτελεσμα θα ειναι 3.42.1 οπως και σε ολα τα 6600 αφου δεν εχουμε ακομα νεο firmware. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παλιά πάντως έκανα σύγκριση δύο 6600 και το ένα έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες κάτω από το ίδιο περιβάλλων -συνθίκες φωτισμού , έστω και αν τα δύο έγραφαν πως το f/w τους είναι το 3.42.1 :worry: καθώς άνοιγε ταχύτερα τα μενου Δε ξέρω αν παίζει ρόλο πάντως αλλά μάλλων το δικό μου κατασκευάστικε παλαιότερα επειδή έστω και αν το πήρα από Κύπρο δεν έχει ελλ πληκτρολόγιο και εγχειρίδιο... ενώ του φίλου μου που το πήρε παλαιότερα είχε... :worry: Εντάξει τα μενού εμένα΄άνοιγαν αργά επειδή ήταν βαρυφορτομένο αλλά οι φωτό τι σχέση έχουν :wacko: ;;;;;

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος voyager (23 Μάρ. 2004 , 15:14)

 

Skeftomai na dwsw to T630 mou kai 200 euro gia na parw to 6600 metaxeirismeno to polu 1 week...na to kanw?

 

 

Σαν λίγα παλλά δεν είναι 200e ; Εγώ πάντος θα έδινα στην εσχάτη περίπτωση 100ε ;)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (23 Μάρ. 2004 , 15:31)

 

Σαν λίγα παλλά δεν είναι 200e ; Εγώ πάντος θα έδινα στην εσχάτη περίπτωση 100ε ;)

 

 

Τουλάχιστο με αυτές τις τιμές στην Κύπρο :rolleyes:

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...