Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Sergios ( 9 Φεβ. 2004 , 14:31)

 

??? :wacko: Έψαχνα 10 λεπτά και δεν βρήκα τίποτε. Τέλος πάντων, βρήκα λύση. Ας είναι καλά ο Tifosi ;)

 

Στο Find βάζεις Symbian applications και στη συνέχεια ως key word βάζεις SMS TIMER. Αλλά νομίζω οτι είναι και στις 20 νέες εφαρμογές.
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας, γιατι ενω στελνω sms και στην συνεχεια παραλαμβανω κανονικα την αναφορα παραδοσης απο την telestet, στον φακελο των αναφορων ολα τα μηνυματα εμφανιζονται να "εκκρεμουν";
.....zzzzzzz.....
Link to comment
Share on other sites

Απ' οσο ξερω η telestet στελνει την αναφορα παραδοσης ως μηνυμα το οποιο το κινητο (οχι μονο το 6600) αναγνωριζει ως κανονικο μηνυμα και οχι ως αναφορα παραδοσης. Οποτε αυτο δεν ειναι "προβλημα" του κινητου αλλα της telestet..
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αναφορές παράδοσης εμένα που έχω telestet το κινητό δείχνει κανονικά παραδόθηκε,οπότε δεν είναι πρόβλημα της telestet.Ίσως επειδή έχω συμβόλαιο telestet συμβαίνει αυτό ενώ στα καρτοκινητά η αναφορά έρχεται ως μήνυμα κανονικό.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chem (10 Φεβ. 2004 , 15:50)

 

Σχετικά με τις αναφορές παράδοσης εμένα που έχω telestet το κινητό δείχνει κανονικά παραδόθηκε,οπότε δεν είναι πρόβλημα της telestet.Ίσως επειδή έχω συμβόλαιο telestet συμβαίνει αυτό ενώ στα καρτοκινητά η αναφορά έρχεται ως μήνυμα κανονικό.

 

 

Εγω παντως που εχω δοκιμασει με free 2 go και σε 7110 και σε 7650 η διαδικασια γινοταν οπως την περιεγραψα.. :worry:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX ( 9 Φεβ. 2004 , 21:01)

 

To problhma brisketai sto arxeio index to opoio opws fainetai swzei kai rithmiseis.

Akoma kai na mpeis se safe mode kai na sbhseis arxeia kai pali tha exeis ola ta mms sou kai genikos ola ta mynhmata sou na emfanizontai mias kai oi plhrofories gia to poia mhnymata yparxoune kai pou parexontai sto systhma apo to arxeio index,dysthxws h monh lysh einai na sbhseis olo ton fakelo mail

 

 

Σιγουρα κραταει τις ρυθμισεις του access point στο index? Αυτο που μου κινει την περιεργεια ειναι πως το προβλημα φαινεται να το δημιουργουν 2 MMS που βρισκονται στα εισερχομενα.. Και δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να εσωσε τις παλιες δικες μου ρυθμισεις αφου μου τα εστειλαν και δεν τα εστειλα.. Τι να πω. :worry:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΣ ΕΠΙΛΥΣΗ: ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΓΙΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΜΕ ΤΟΝ SELEQ ΠΗΓΑ ΣΤΟ E/SYSTEM/INSTALLS KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΦΤΑΙΓΕ . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΟ PC SUITE NA ΚΑΝΩ RESTORE ΣΤΗΝ MMC ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από prova

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΣ ΕΠΙΛΥΣΗ: ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΓΙΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΜΕ ΤΟΝ SELEQ ΠΗΓΑ ΣΤΟ E/SYSTEM/INSTALLS KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΦΤΑΙΓΕ . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΟ PC SUITE NA ΚΑΝΩ RESTORE ΣΤΗΝ MMC ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

 

Gia na apegkatastiseis autes pou den vlepei pigaine E:\system\apps.Kai mia paraklish:plz,prospathise na min grafeis me kefalaia,einai san na fwnazeis;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεσαι προγραμμα φιλε μου για να εγκαταστησεις τις εφαρμογες στο 6600. Απλως στελνεις το αρχειο *.sis στο κινητο σου και με το που το πατησεις να ανοιξει σου κανει εγκατασταση ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το avec radio εχω την εντυπωσει πως δεν λειτουργει στην Ελλαδα. Παρ'ολα αυτα δεν ειμαι σιγουρος :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποια εκδοση του pdf+ που να διαβαζει και ελληνικα? Κατεβασα μια multilanguage αλλα απ' οτι φαινεται το μονο που αλλαζει ειναι οι γλωσες εγκαταστασης...
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Roben (12 Φεβ. 2004 , 00:51)

 

Εμένα διαβάζει μια χαρά ελληνικά το Pdf+ Viewer 1.35..Αυτο έχεις symplekti?

 

 

Ναι αυτο εχω αλλα απο ελληνικα τιποτα! Sorry που ειμαι λιγο offtopic αλλα τα εχω χασει απο το πολυ διαβασμα..

ps. Ειχα ανοιγμενα 2 παραθυρα και εκανα reply στο λαθος..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (12 Φεβ. 2004 , 00:10)

 

Το avec radio εχω την εντυπωσει πως δεν λειτουργει στην Ελλαδα. Παρ'ολα αυτα δεν ειμαι σιγουρος :)

 

Το avec radio λειτουργει κανονικα απλα λειτουργει μονο μεσω gprs.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (12 Φεβ. 2004 , 01:34)

 

Το avec radio λειτουργει κανονικα απλα λειτουργει μονο μεσω gprs.

 

 

Για τι κοστος μιλαμε δηλαδη?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos (12 Φεβ. 2004 , 09:52)

 

Κόστος ανάλογα με τον τηλεπικοινωνιακό φορέα που χρησιμοποιείς.

 

 

Χονδρικα ενα περιπου με vodafone και με παγιο κανονικο?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος babis (12 Φεβ. 2004 , 10:01)

 

Χονδρικα ενα περιπου με vodafone και με παγιο κανονικο?

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα συζήτησης με απάντηση στην απορία σου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΜΕΣΩ MMS. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΗΧΟ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ WAV Η ΣΕ ΜΟΡΦΗ MIDI ΜΕΣΩ MMS .MOY ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟ Η ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΕΙΡΙΖΕΤΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Πρός διευκόλυνση όλων των νέων κατόχων του Νοκια 6600, έχω ανεβάσει στο σάιτ μου ( http://orestiada.snn.gr ) σχεδόν ολες τις εφαρμογές (java & symbian) που δουλεύουν άψογα στο κινητό χωρίς προβλήματα και που έχω εγκαταστήσει και εγώ.φυσικά είναι ολα c@@cked or Free

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...