Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (16 Φεβ. 2004 , 22:40)

 

re paidia na kanw 1 erwthsoula?

einai ligo xazh bebaia...

ola ta parapanw paixnidia-pou einai se zip morfh-pws ta fortwneis sto kihto?? arcanoid,bombjack ktl.....

 

 

Unzip πρωτα στο pc :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (16 Φεβ. 2004 , 22:40)

 

re paidia na kanw 1 erwthsoula?

einai ligo xazh bebaia...

ola ta parapanw paixnidia-pou einai se zip morfh-pws ta fortwneis sto kihto?? arcanoid,bombjack ktl.....

 

o emulator ftiaxnei ena fakelo pou legetai "e-mame roms"

ta bazeis ekei opws exoun,diladi .zip

opws akribws ginetai kai ston antistixo emulator gia to pc.

 

 

kai kati allo.

 

min gelieste adika giati einai poly liga ta pexnidia pou pezoun!!!

 

sigekrimena einai guro sta 20 ek twn opoiwn polla ta trexei poly arga se simeio pou den sou aresei na ta pezeis.

apo ta liga pou mou aresan einai to pac man kai to frogger pou ta trexei kanonika.

genikos trexei mono ta arxaia pexnidia!!

dokimasa to wonderboy kai pigene vasanistika arga!!!

to idio ekane kai se polla alla.

8a sas psiloapogoiteusei aytos o emulator

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (16 Φεβ. 2004 , 22:45)

 

Unzip πρωτα στο pc :)

 

e kai meta? bgazei ena karo arxeiakia ti apo auta na balw sto kinhto?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (16 Φεβ. 2004 , 22:48)

 

o emulator ftiaxnei ena fakelo pou legetai "e-mame roms"

ta bazeis ekei opws exoun,diladi .zip

opws akribws ginetai kai ston antistixo emulator gia to pc.

 

 

kai kati allo.

 

min gelieste adika giati einai poly liga ta pexnidia pou pezoun!!!

 

sigekrimena einai guro sta 20 ek twn opoiwn polla ta trexei poly arga se simeio pou den sou aresei na ta pezeis.

apo ta liga pou mou aresan einai to pac man kai to frogger pou ta trexei kanonika.

genikos trexei mono ta arxaia pexnidia!!

dokimasa to wonderboy kai pigene vasanistika arga!!!

to idio ekane kai se polla alla.

8a sas psiloapogoiteusei aytos o emulator

 

me prolabes file....

thanks anyway.....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως εγω εχω τον ενα και μοναδικο n-gage emulator και το goboy. TΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!! (Απο emulators παντα :p )
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos (16 Φεβ. 2004 , 22:20)

 

Λίγο άκομψος τρόπος να διαφημίζεις το site σου έ; Και στο "Εφαρμογες για 6600" και εδώ; Στείλε και κανένα mass pm μπας και δεν το είδανε κάποιοι... :mad:

 

εχει δικιο ο φιλος! :(

Σκεψου να βαλω και εγω ολα τα mame που εχω..... 2.500 παιχνιδια ειναι

λες να τα βαλω :worry:

Link to comment
Share on other sites

paidia signomi gia tin asxeti erotisi mou, pou an kai epsaksa ligo den mporesa na vro tpt. to 6600 exei donisi?? sto site den grafei tpt...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agiorgitis (16 Φεβ. 2004 , 23:19)

 

paidia signomi gia tin asxeti erotisi mou, pou an kai epsaksa ligo den mporesa na vro tpt. to 6600 exei donisi?? sto site den grafei tpt...

 

ναι φιλε μου,πας στο προφιλ που εχεις και στην διαμορφωση την βαζεις αν θες η την βγαζεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!!

 

Μόλις σήμερα αγόρασα κι εγώ το 6600 απο Συγγρού. Σημειωτέον δεν ξέρουν τίποτε ακόμη περί νέου firmware .........

 

Μία πρώτη "δειλή" ερώτηση (petran πίστεψέ με εψαξα με "αναζήτηση" αλλά δεν μου βγάζει καμμία σχετική πληροφορία....)

 

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιους από σας το να μην ακούγεται όλο το nokia tune στην έναρξη του κινητού όταν φαίνεται το oplogo (τα δυό χέρια). Εμένα, όσες φορές κι αν το άνοιξα το κινητό (καμία δεκαριά) το ίδιο κάνει ΔΥΣΤΥΧΩΣ ......

 

Να τους το πάω πίσω ή λύνεται κάπως ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (17 Φεβ. 2004 , 00:00)

 

Καλησπέρα σε όλους !!!

 

Μόλις σήμερα αγόρασα κι εγώ το 6600 απο Συγγρού. Σημειωτέον δεν ξέρουν τίποτε ακόμη περί νέου firmware .........

 

Μία πρώτη "δειλή" ερώτηση (petran πίστεψέ με εψαξα με "αναζήτηση" αλλά δεν μου βγάζει καμμία σχετική πληροφορία....)

 

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιους από σας το να μην ακούγεται όλο το nokia tune στην έναρξη του κινητού όταν φαίνεται το oplogo (τα δυό χέρια). Εμένα, όσες φορές κι αν το άνοιξα το κινητό (καμία δεκαριά) το ίδιο κάνει ΔΥΣΤΥΧΩΣ ......

 

Να τους το πάω πίσω ή λύνεται κάπως ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας

 

 

Μην σε στεναχωρεί καθόλου nickvog το ότι δεν ακούγεται ολόκληρος ο ήχος. Στους περισσότερους το ίδιο γίνεται. Όσο φορτώνεις το κινητό με προγράμματα, τόσο περισσότερο θα αργεί να ανοίξει και θα ακούγεται ολόκληρος ο ήχος... :rolleyes:

http://www.karpathia.gr/images/Evol4.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εμενα δεν θα επρεπε να ακουγεται καθολου??? :p Και ομως ακουγεται ολος.....
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (16 Φεβ. 2004 , 12:37)

 

To CoolMMS το είχα αγοράσει όταν κυκλοφόρησε για το λόγο και μόνο ότι μου επιτρέπει να στέλνω αρχεία MIDI. Δε μου έχει παρουσιάσει ποτέ κανένα πρόβλημα!

 

 

Αυτό συμβαίνει όταν ο παραλήπτης έχει την "προβληματική" έκδοση στο 6600, ή με οποιονδήποτε παραλήπτη; Εάν συμβαίνει το δεύτερο, προφανώς η ΝΟΚΙΑ πρόσθεσε κάποιον επιπλέον έλεγχο στο τελικό στάδιο της αποστολής του MMS ο οποίος αφαιρεί τα attachments.

Δοκίμασε αν θες να στείλεις ένα αρχείο MID αφού όμως πρώτα το κάνεις rename σε κάτι άλλο, π.χ. JPG.

 

 

Παιδιά καταντάω κουραστικός στο να επαναλαμβάνω τα ίδια πράγματα.

Προφανώς δεν διαβάζετε προσεκτικά όσα λέω.

Τέλος πάντων, ας τα ξαναπώ μία ακόμα φορά.

Με το mms-it ΟΤΙ αρχείο και αν δοκιμάσω να στείλω αυτό πάει corrupted.

Αν δοκιμάσω να στείλω mms με τον multimedia composer της Nokia, το μήνυμα (αρχείο εικόνας μιας και μόνο εικόνα μπορείς να στείλεις με τον ενσωματωμένο composer) πάει ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Και κάτι ακόμα πιο δυσάρεστο, σήμερα αγόρασε ΚΑΙ η αδελφή μου 6600 και το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να ρυθμίσω τα mms και να περάσω το mms-it.

Τζίφος, δεν έπαιξε ούτε στο καινούργιο. Έχω απευδισει πλέον. :wacko: :cry:

Link to comment
Share on other sites

se euxaristo lagoudaki!!! Rotisa oxi giati to exo, alla giati skeftomai na to agoraso...

Filoi nickvog kai woca, thimamai palia evgaze ena paromoio provlima sto 8310. Nomizo douleue kanonika me kartes tis cosmote kai eixe provlima me kartes tis vodafone. 'H to anapodo. Kati antistoixo eixe kai to 3210 me to xamogelo stin ekinisi. Se kapoies kartes i fatsa gelage, eno se kapoiew alles oxi.....

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Yiannis (17 Φεβ. 2004 , 00:14)

 

Μην σε στεναχωρεί καθόλου nickvog το ότι δεν ακούγεται ολόκληρος ο ήχος. Στους περισσότερους το ίδιο γίνεται. Όσο φορτώνεις το κινητό με προγράμματα, τόσο περισσότερο θα αργεί να ανοίξει και θα ακούγεται ολόκληρος ο ήχος... :rolleyes:

 

 

TO NOKIA TUNE AKOUGETAI OLOKLIRO ARKEI NA KANEIS TO EXIS:

 

NA PERIMENEIS PERIPOU 15-20 DEYTEROLEPTA PRIN BALEIS TO PIN

VW317
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια γιατι τετοιο κολλημα με τον ηχο κατα την εκκινηση του κινητου?? :blink:

Εμενα προσωπικα και να μην χτυπαγε καθολου δεν θα ειχα κανενα προβλημα!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (17 Φεβ. 2004 , 00:00)

 

...

Μία πρώτη "δειλή" ερώτηση (petran πίστεψέ με εψαξα με "αναζήτηση" αλλά δεν μου βγάζει καμμία σχετική πληροφορία....)

 

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιους από σας το να μην ακούγεται όλο το nokia tune στην έναρξη του κινητού όταν φαίνεται το oplogo (τα δυό χέρια). Εμένα, όσες φορές κι αν το άνοιξα το κινητό (καμία δεκαριά) το ίδιο κάνει ΔΥΣΤΥΧΩΣ ......

...

:D Φίλε nickvog να σαι καλά, με έκανες και γέλασα! Μη μου αγχώνεσαι, δεν έγινε τίποτα, αρκεί που προσπάθησες! Πάντως δοκίμασα συνδυασμούς με "κόβεται", "ήχος" κλπ και βρήκα κάτι! ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλα το extended profiles λειτουργούσε κανονικά!

μετά από 10 ώρες κλείνει την εφαρμογή! και αν το κάνω reboot μετά από ώρες κάνει τα ίδια... ξέρετε γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

Είμαι νέος χρήστης του 6600 και δεν γνωρίζω τίποτε.

Έκανα εγκατάσταση το call counter, τώρα πάω να το διαγράψω και βγάζει το μύνημα "σφαλμα συστήματος !".

Έβαλα το world clock prof το έκανα διαγραφή και ενώ εφαφάνισε το εικονίδιο το προγραμμα υπάρχει στο Διαχειρηση.

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς δουλεύει το Seleq.

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

θα πας απο την διαχειρηση να αφερείς το κάθε προγραμμα που θελεις και αν δεν αφερείται απο κει θα πηγαίνεις στο seleq.To seleq δουλεύει αν όταν κάνεις την εγκατάσταση απο το pc υπάρχει και ένα αρρ το οποίο αν πάς στη σελίδα 216 θα δείς τί εχει γράψει ο johner πάνω στο θέμα αυτό σε μένα.Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες σωστά ολά θα είναι πιο εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (15 Φεβ. 2004 , 22:20)

 

Bluetooth handsfree δεν ειναι? Ηθελα να παρω και εγω ενα αλλα ηταν πολυ ακριβο και ετσι βολευτικα με αυτα του 8310... :)

 

 

Ti ennoeite poly akribo?

Yparxoun BT akoustika me 60 €, anti gia ta 100 h de 3erw posa xrewnei h nokia to diko ths...kai me poly megalyterh aytonomia..

 

Posa 8elete na dwsete gia ena tetoio gadget diladi? 15 €? :rolleyes:

 

Ayrio 8a sas pw marka kai timi

Link to comment
Share on other sites

elotia,

 

πήγα και διάβασα τα πάντα αλλά δεν μπορώ να βρώ την εφαρμογή.

στο c:\system\mail έχει μόνο αρχεία που το ονομά τους είναι αριθμοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...