Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 7 Φεβ. 2004 , 19:34)

 

Βοήθεια παιδιά!Θα μου απαντήσει κανείς τι παίζει με το sms-timer και πού θα το βρω?

 

to aivanet den to exi ? :confused: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis ( 7 Φεβ. 2004 , 20:03)

 

Καινουριο κουφο: Τοσο καιρο ειχα κανει κανονικα setup τις ρυθμισεις των MMS. Αλλα δεν ειχε τυχει ποτε να στειλω.. Σημερα συναντηθηκα με ενα φιλο μου ο οποιος μολις πηρε και αυτος 6600 και ανελαβα να του το "σουλουπωσω" λιγο. Οταν εφτασα στις ρυθμισεις των MMS το μονο που εκανα ηταν να αντιγραψω τις δικες μου στο κινητο του.. Και απο εδω αρχιζει το παραλογο. Δοκιμαστικα του στελνω ενα MMS και το παιρνει κανονικα. Οταν εκεινος εκανε το ιδιο για να δει αν στελνει εμενα δεν μου ηρθε τιποτα! :blink: Δοκιμαζω να μπω στις ρυθμισεις των MMS στο δικο μου κινητο και μου εμφανιζει ενα μηνυμα στο οποιο ελεγε: Ανεπαρκη στοιχεια κεντρου μηνυματων" Κανω ενα restart στο κινητο και μολις ανοιγει μου βγαζει το εξης: "Μη εγκυρο σημειο προσβασης multimedia. Ελεγξτε τις ρυθμισεις multimedia" :!: Αποτελεσμα: Δεν μου ερχεται κανενα mms.. Εσβησα και ξαναπερασα ολα τα access points. Τιποτα. Καμια αλλη ιδεα? Thanx και sorry για το μεγεθος του post..

 

 

Ρε παιδια μην σβαζεστε!! Μην ξεχνατε οτι ολοι εδω μεσα ασχετως "αξιωματος" εχουμε ως σκοπο να βοηθαμε ο ενας τον αλλο σε προβληματα που προκυπτουν.. Τωρα επι του θεματος. Δεν εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα σαν το δικο μου? Οταν πηρα το 6600 εκανα μεταφορα μηνυματων απο το 7650 μου χειροκινητα, αντιγραφοντας ολους τους φακελους που ειχε στο system\mail. Ψαχνωντας αυτες τις μερες ειδα το εξης: Ενω τα ειχε μεταφερει κανονικα, 2 mms που εχουν μεταφερθει δεν μου τα ανοιγει και οταν δοκιμασω να τα διαγραψω παιρνω το μηνυμα "χρησιμοποιηται ηδη". Μηπως αυτα δημιουργουν το προβλημα? Και αν ναι ξερει κανεις καποιο τροπο να τα διαγραψω χειροκινητα? (δηλαδη πως μπορω να τα εντοπισω μεσα στον φακελο mail). thanx.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis ( 8 Φεβ. 2004 , 19:31)

 

Ρε παιδια μην σβαζεστε!! Μην ξεχνατε οτι ολοι εδω μεσα ασχετως "αξιωματος" εχουμε ως σκοπο να βοηθαμε ο ενας τον αλλο σε προβληματα που προκυπτουν.. Τωρα επι του θεματος. Δεν εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα σαν το δικο μου? Οταν πηρα το 6600 εκανα μεταφορα μηνυματων απο το 7650 μου χειροκινητα, αντιγραφοντας ολους τους φακελους που ειχε στο system\mail. Ψαχνωντας αυτες τις μερες ειδα το εξης: Ενω τα ειχε μεταφερει κανονικα, 2 mms που εχουν μεταφερθει δεν μου τα ανοιγει και οταν δοκιμασω να τα διαγραψω παιρνω το μηνυμα "χρησιμοποιηται ηδη". Μηπως αυτα δημιουργουν το προβλημα? Και αν ναι ξερει κανεις καποιο τροπο να τα διαγραψω χειροκινητα? (δηλαδη πως μπορω να τα εντοπισω μεσα στον φακελο mail). thanx.

 

 

Paromia problhmata eixa kai egw (mou ebgaze oti den yparxei egyro shmeio prosbashs) kai telika anakalypsa oti htane epeidh eixa antigrapsei ton fakelo mail apo to palio mou kinhto (3650) sto 6600

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το sms timer αλλά μόλις το τρέχω και διαλέγω send sms μου βγάζει λάθος και κλείνει η εφαρμογή!

καμιά ιδέα?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX ( 8 Φεβ. 2004 , 21:03)

 

Paromia problhmata eixa kai egw (mou ebgaze oti den yparxei egyro shmeio prosbashs) kai telika anakalypsa oti htane epeidh eixa antigrapsei ton fakelo mail apo to palio mou kinhto (3650) sto 6600

 

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω.. Και εγω μετεφερα τα μηνυματα μου χειροκινητα.. Το θεμα ειναι τωρα πως διορθωνεται.. Το μονο που (μαλλον) χρειαζεται ειναι να διαγραφουν τα παλια mms τα οποια ειναι και αυτα τα οποια προκαλουν το προβλημα. Εσυ τι εκανες? Πως το διορθωσες? :blink: Προσπαθω να μπω σε safe mode μπας και τα διαγραψει, αλλα κρατωντας το "μολυβι" πατημενο, (αν δεν κανω λαθος ετσι μπαινει) δεν γινεται τιποτα.. :confused:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasulm ( 8 Φεβ. 2004 , 22:28)

 

ginetai ekkinisi se safe mode? an nai pos? efxaristo:)

 

 

Ανοιγωντας το κινητο κρατας πατημενο το μολυβακι.Βεβαια το αναφερει και ο symplektis 1 post πιο πανω... :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το δενεις γιατι και εγω που το δοκιμασα δεν καταφερα τιποτα.. Το πληκρο το πατας πριν το power on η αφου βαλεις τον κωδικο της sim? Ακομα το κρατας πατημενο η το αφηνεις μολις ανοιξει το κινητο? :worry:
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι πρεπει να το πατησεις με το ανοξει το κινητο,δηλαδη με το που πατησεις το power on και ανοιξει ο φωτισμος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 8 Φεβ. 2004 , 23:02)

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πού θα βρω το sms timer κρακαρισμένο?

 

 

5 ευρώ κάνει να το αγοράσεις. Δεν είναι πολλά.

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας λιγο προσπαθωντας να λυσω το προβλημα που αντιμετωπιζω με τα MMS συνηδητοποιησα πως οι ρυθμισεις των MMS (και λογικα και των SMS) οταν αυτα αποθηκευονται στην MMC ειναι διαφορετικες απο αυτες οταν αποθηκευονται στη μνημη του τηλεφωνου. Δηλαδη αν επιλεξω να αποθηκευονται στην μνημη του τηλεφωνου στελνω και παιρνω MMS κανονικα.. Το ερωτημα ειναι: Δεν ξερει κανεις πως μπορω να σβησω ενα μηνυμα (MMS) το οποιο δεν διαγραφεται απο τα εισερχομενα χειροκινητα? Λογικα πρεπει να υπαρχει καποια αντιστοιχια μεταξυ των μηνυματων και του φακελου mail.. Κανεις??
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis ( 9 Φεβ. 2004 , 01:26)

 

Δεν ξερει κανεις πως μπορω να σβησω ενα μηνυμα (MMS) το οποιο δεν διαγραφεται απο τα εισερχομενα χειροκινητα? Λογικα πρεπει να υπαρχει καποια αντιστοιχια μεταξυ των μηνυματων και του φακελου mail.. Κανεις??

 

Μην το κάνεις! Δεν αρκεί να διαγράψεις τα αρχεία/φακέλους στο φάκελο mail για να διαγράψεις ένα μήνυμα. Υπάρχει ολόκληρο σύστημα από πίσω, με αρχεία που έχουν table of contents για τα μηνύματα, που πρέπει να ενημερώνονται κατά τη διαγραφή (ή λήψη/μετακίνηση κτλ.). Αν απλώς διαγράψεις αρχεία στο φάκελο mail, τα άλλα θα μείνουν out of sync και θα έχεις πρόβλημα. Αυτά καμιά φορά ανασυντίθενται, αν το πάρει χαμπάρι το κινητό ότι έχουν μείνει πίσω, αλλά όχι πάντα. Γι' αυτό άλλωστε δεν αρκεί να αντιγράφεις το φάκελο αυτό από ένα κινητό σε ένα άλλο για να μεταφέρεις τα μηνύματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis ( 8 Φεβ. 2004 , 21:28)

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω.. Και εγω μετεφερα τα μηνυματα μου χειροκινητα.. Το θεμα ειναι τωρα πως διορθωνεται.. Το μονο που (μαλλον) χρειαζεται ειναι να διαγραφουν τα παλια mms τα οποια ειναι και αυτα τα οποια προκαλουν το προβλημα. Εσυ τι εκανες? Πως το διορθωσες? :blink: Προσπαθω να μπω σε safe mode μπας και τα διαγραψει, αλλα κρατωντας το "μολυβι" πατημενο, (αν δεν κανω λαθος ετσι μπαινει) δεν γινεται τιποτα.. :confused:

 

oxi apla ta mms,olo ton fakelo mail.an exeis epileksei thn karta mnhmhs px,apla pas kai alazeis thn mnhmh se xrhsh apo karta mnhmhs se mnhmh thlefonou kai meta sbhneis ton fakelo mail

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX ( 9 Φεβ. 2004 , 11:58)

 

oxi apla ta mms,olo ton fakelo mail.an exeis epileksei thn karta mnhmhs px,apla pas kai alazeis thn mnhmh se xrhsh apo karta mnhmhs se mnhmh thlefonou kai meta sbhneis ton fakelo mail

 

 

Δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να σβησω τα mms που δημιουργουν προβλημα στις ρυθμισεις και να κρατησω ολα τα αλλα για τα οποια τραβηξα το λουκι των 3 ωρων για να τα μεταφερω χειροκινητα?? Ειναι καπου 400 μηνυματα και δεν θελω να τα χασω αν υπαρχει αλλος τροπος. Ζηταω πολλα? :worry: πιθανον σε safe mode να καταφερω να τα σβησω αλλα δεν ξερω πως μπαινει.. Καμια αλλη ιδεα?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris2121 ( 9 Φεβ. 2004 , 16:28)

 

ti einai merika arxeia app poy katevazo mazi me ena programa???kai pos leitoyrgoun???

 

 

Είναι τα αρχεία που χρειάζετε ένα πρόγραμμα για να μην σου ζητάει κωδικούς. ;)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris2121 ( 9 Φεβ. 2004 , 16:28)

 

kai pos leitoyrgoun???

 

 

Με καποιον file manager (π.χ. seleq) αντικαθιστας το παλιο .app αρχειο με το καινουργιο που υπαρχει μεσα στο zip μαζι με την εφαρμογη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.

Xerei kapoios na mou exigisei pos meso tou sele q vriskoume ta programmata pou ehoume steilei sto kinito gia na ta kanoume apostoli meso bluetooth se allo kinito oste na mporei kai o alloas na ta egkatasteisei?

Ta minimata ego ta apothikeuo stin karta (E) kai otan mpeno me to sele-q sto system-mail ta vlepo ola me noumera 0000001 k.t.l. kai den xero pos tha anagnoriso ena minima pou thelo.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PIT ( 9 Φεβ. 2004 , 19:33)

 

Paidia kalispera.

Xerei kapoios na mou exigisei pos meso tou sele q vriskoume ta programmata pou ehoume steilei sto kinito gia na ta kanoume apostoli meso bluetooth se allo kinito oste na mporei kai o alloas na ta egkatasteisei?

Ta minimata ego ta apothikeuo stin karta (E) kai otan mpeno me to sele-q sto system-mail ta vlepo ola me noumera 0000001 k.t.l. kai den xero pos tha anagnoriso ena minima pou thelo.

 

 

Για να βρεις κατι στο Seleq υπάρχει στις επιλογες κατι που λεει find...

Αν μπεις εκει και ξερεις το ονομα του αρχειου ή μερος αυτου και το βαλεις στη θεση του ονοματος ως εξης

 

*όνομα* τοτε θα σου βρει μονο του ό,τι υπάρχει... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis ( 9 Φεβ. 2004 , 14:32)

 

Δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να σβησω τα mms που δημιουργουν προβλημα στις ρυθμισεις και να κρατησω ολα τα αλλα για τα οποια τραβηξα το λουκι των 3 ωρων για να τα μεταφερω χειροκινητα?? Ειναι καπου 400 μηνυματα και δεν θελω να τα χασω αν υπαρχει αλλος τροπος. Ζηταω πολλα? :worry: πιθανον σε safe mode να καταφερω να τα σβησω αλλα δεν ξερω πως μπαινει.. Καμια αλλη ιδεα?

 

 

To problhma brisketai sto arxeio index to opoio opws fainetai swzei kai rithmiseis.

Akoma kai na mpeis se safe mode kai na sbhseis arxeia kai pali tha exeis ola ta mms sou kai genikos ola ta mynhmata sou na emfanizontai mias kai oi plhrofories gia to poia mhnymata yparxoune kai pou parexontai sto systhma apo to arxeio index,dysthxws h monh lysh einai na sbhseis olo ton fakelo mail

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

e paidia mia erotish... :!:

ti paisetai sto aivadream kai thelei username kai password? :)

exo akousei oti ekei briskeis kai papades :D

leo tora...leo mipos...mipos re paidi mou kserei kaneis kanena username

kai tipota password pou na to xrhsimopioun etsi pola atoma? :whistle:

opios kserei tipota as milisei! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi ( 7 Φεβ. 2004 , 22:21)

 

Κι αυτο αποτελει πρόβλημα..?

Όχι βεβαια...

Σε ολα τα κινητα ρε παιδια τα S60 γινεται αυτο...

Τι S60 λέω...Και στο 3330 φιλου που εγραφα μνμ σημερα πάλι ετσι γινεται...Το πρόβλημα υφισταται οταν τα μικρα πανε μικρα και στον άλλο...

 

Τότε ειναι UNICODE οι χαρακτηρες του εξερχομενου...

 

 

Αυτή την απορία μπορώ να πώ πώς την έχω εδώ και χρόνια,πρόσφατα μάλιστα είμαι με ένα φίλο κάτοχο 7650 από τον οποίο ζητώ να μου στείλει ένα γραπτό μήνυμα.Το μήνυμα το λαμβάνω εγώ με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες! :confused: Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλον με 6110.Όταν στέλνω εγώ μήνυμα στους άλλους το λαμβάνουν με κεφαλαία. :blink: Δεν χρησιμοποιούσε κανένα πρόγραμμα και είχαμε την ίδια έκδοση υλικού(version).Το μόνο που διέφερε ήταν ότι εγώ είμαι συνδρομητής της telestet και εκείνος cosmote(αν θυμάμαι καλά).Δεν καταλαβαίνω :wacko: Σε τί πρόβλημα αναφέρεσαι?Μπορώ να στείλω και εγώ με μικρά?Πώς? :confused:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...