Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με copy-paste. Είναι λάθος αυτό; Δεν τα βλέπει το κινητό στο φάκελο της κάρτας που τα βάζω. Δηλάδη πχ αν τα βάλω τα sis αρχεία στο φάκελο John ή σε κάποιο άλλο φάκελο μέσω card reader μετά το κινητό βλέπει το φάκελο, αλλά λέει ότι δεν έχει αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λαθος κανονικα επρεπε να τα βλεπει. παρε οτι εχεις απο την καρτα ολους τους φακελους βαλτους στον υπολογιστη κανε την καρτα ενα format μεσα στο κινητο κ μετα ξαναβαλτα ολα μεσα πιστευω οτι θα στρωση και δεν θα χασεις κανενα αρχειο. (και το φακελο system ολους )
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα ένα πρόγραμμα στο NOKIA 6600, το οποίο μάλλον είχε κάποιον ιό :( και μου άλλαξε πολλές ρυθμίσεις....π.χ. άλλαξε το φόντο,εμφάνιζε τα μυνήματα που είχα στην μνήμη του τηλεφώνου ( ενώ τα αποθίκευα στην κάρτα μνήμης) κ.α.

Τελικά ξαναέκανα τις ρυθμίσεις, αλλα δεν μπορώ να εμφανίσω τις σημειώσεις που είχα στο σημειωματάριο μου... :worry:

Μήπως ξέρει κάποιος πως θα τις ξαναδώ???

Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητο πηγενε στην καρτα μνημης - επιλογες - μορφ/ση καρτας μνημης
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σημερα συνεβει κατι περιεργο. Πρωτα μου εβγαλε ενα περιεργο μυνημα λαθους που δεν προλαβα να δω οταν πηγα να ανοιξω ενα μυνημα και μετα πηγα στα εισερχομενα και ολα τα μυνηματα ειχαν χαθει. Μιλαμε για 1000+ . Το εχω βαλει να τα σωνει στην μνημη τηλεφωνου. Εκανα reset κτλ αλλα τιποτα. Πηγα στην επιλογη και αλλαξα την μνημη αποθηκευσης απο τηλ στην MMC και με ρωτησε αν θελω να μεταφερω τα υπαρχοντα μυνηματα , αρχιζει να μεταφερει αλλα μετα απο λιγο βγαζει "αδυναμια μεταφορας". Οταν κανω scan την μνημη τηλ δειχνει πως εχω 400kb σε μυνηματα που σημαινει οτι δεν εχουν χαθει απλα δεν μπορει να τα διαβασει. Καμια Ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σημερα συνεβει κατι περιεργο. Πρωτα μου εβγαλε ενα περιεργο μυνημα λαθους που δεν προλαβα να δω οταν πηγα να ανοιξω ενα μυνημα και μετα πηγα στα εισερχομενα και ολα τα μυνηματα ειχαν χαθει. Μιλαμε για 1000+ . Το εχω βαλει να τα σωνει στην μνημη τηλεφωνου. Εκανα reset κτλ αλλα τιποτα. Πηγα στην επιλογη και αλλαξα την μνημη αποθηκευσης απο τηλ στην MMC και με ρωτησε αν θελω να μεταφερω τα υπαρχοντα μυνηματα , αρχιζει να μεταφερει αλλα μετα απο λιγο βγαζει "αδυναμια μεταφορας". Οταν κανω scan την μνημη τηλ δειχνει πως εχω 400kb σε μυνηματα που σημαινει οτι δεν εχουν χαθει απλα δεν μπορει να τα διαβασει. Καμια Ιδεα???

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά λόγω των υπερβολικών μυνημάτων που είχες πρέπει να μπερδεύτηκε το λογισμικό και να έκανε κάτι λάθος στην εγγραφή του μυνήματος στη μνήμη του τηλεφώνου και πάπαλα...:O

Δυστιχώς δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι για να τα σώσεις.Μπορείς όμως να πας για μία αναβαθμισούλα αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση έτσι ώστε μελλοντικά να μην ξαναπάθεις καμιά τέτοια νίλα..;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σημερα συνεβει κατι περιεργο. Πρωτα μου εβγαλε ενα περιεργο μυνημα λαθους που δεν προλαβα να δω οταν πηγα να ανοιξω ενα μυνημα και μετα πηγα στα εισερχομενα και ολα τα μυνηματα ειχαν χαθει. Μιλαμε για 1000+ . Το εχω βαλει να τα σωνει στην μνημη τηλεφωνου. Εκανα reset κτλ αλλα τιποτα. Πηγα στην επιλογη και αλλαξα την μνημη αποθηκευσης απο τηλ στην MMC και με ρωτησε αν θελω να μεταφερω τα υπαρχοντα μυνηματα , αρχιζει να μεταφερει αλλα μετα απο λιγο βγαζει "αδυναμια μεταφορας". Οταν κανω scan την μνημη τηλ δειχνει πως εχω 400kb σε μυνηματα που σημαινει οτι δεν εχουν χαθει απλα δεν μπορει να τα διαβασει. Καμια Ιδεα???

Πηγενε στης ρυθμισεις μηνυματον κ βαλε τα μηνυματα να αποθηκεβονται στην καρτα. Μετα με ενα διαχειριστη αρχειων πηγενε μεσα στο c/system/ και κανε copy ολο το φακελο mail κ μετα πηγενε κ καντον paste μεσα στην καρτα οχι μεσα στον system. Τορα ξανα αλαξε τα μηνυματα κ καντα να αποθηκευονται στο τηλ. Μετα πηγενε με τον διαχειριστη αρχειων μεσα στο Ε/system/ και σβησε το φακελο mail (αν καπιο αρχειο δεν σβηνη δες στα attributes αν ειναι read only και καντο off) μετα πηγενε εκει που εχεις βαλει το φακελο mail μεσα στην καρτα κ καντον paste μεσα στο Ε/system/ πηγενε στα μυνηματα κ καντα να αποθηκευονται στην καρτα (αν σε ρωτισει να τα μεταφερεις απο το τηλ στην καρτα πατισε οχι). Και μετα πες μου αν πετιχε :) :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να καταστράφηκε το αρχείο index. Αν έγινε αυτό... bye bye

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να καταστράφηκε το αρχείο index. Αν έγινε αυτό... bye bye
Γιατί bye bye; Αν όντως έχει καταστραφεί, μπορεί να το σβήσει και θα δημιουργηθεί πάλι απο μόνο του. Τα μηνύματα δε θα χαθούν :O
Link to comment
Share on other sites

gianpithio αν κανω μορφ/ση καρτασ μνημης νομιζω πως θα διαγραφουν ολα οσα εχει η καρτα!!! Ή μηπως κανω λαθος?

H απαντηση ειταν για τον@GiannisKr για την δικη σου ερωτιση δεν ξερω να σου απαντησω μαλλον της εχεις χασει της σημιοσεις σου

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πηγενε στης ρυθμισεις μηνυματον κ βαλε τα μηνυματα να αποθηκεβονται στην καρτα. Μετα με ενα διαχειριστη αρχειων πηγενε μεσα στο c/system/ και κανε copy ολο το φακελο mail κ μετα πηγενε κ καντον paste μεσα στην καρτα οχι μεσα στον system. Τορα ξανα αλαξε τα μηνυματα κ καντα να αποθηκευονται στο τηλ. Μετα πηγενε με τον διαχειριστη αρχειων μεσα στο Ε/system/ και σβησε το φακελο mail (αν καπιο αρχειο δεν σβηνη δες στα attributes αν ειναι read only και καντο off) μετα πηγενε εκει που εχεις βαλει το φακελο mail μεσα στην καρτα κ καντον paste μεσα στο Ε/system/ πηγενε στα μυνηματα κ καντα να αποθηκευονται στην καρτα (αν σε ρωτισει να τα μεταφερεις απο το τηλ στην καρτα πατισε οχι). Και μετα πες μου αν πετιχε :) :)

 

Το πραγμα φαινεται να κολλαει απο την αρχη... Καταρχην ΔΕΝ μπορω να αντιγραψω το Mail folder απο το τηλ στην καρτα με τιποτα. Δοκιμασα SeleQ , System Explorer, FExplorer κτλ. Αυτο συμβαινει γιατι σαν φακελος εχει υπερβολικα πολλα μικρα αρχεια και υπο-φακελους και τα παιζει το συστημα. Τωρα να κατσω να αντιγραψω ενα ενα τους απειρους υπο-φακελους manually :wacko: και στο τελος να μην καταφερω και τιποτα , αστο καλυτερα.Δεν ξερω πρεπει μαλλον να αρχισω να παραδεχομαι οτι τα εχασα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί bye bye; Αν όντως έχει καταστραφεί, μπορεί να το σβήσει και θα δημιουργηθεί πάλι απο μόνο του. Τα μηνύματα δε θα χαθούν :O

Το είχα πάθει κι εγώ αλλά τα μηνύματα, όποιον τρόπο και να δοκίμασα, δεν επανήλθαν

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο που θα ρωτησω, μαλλον εχει ξανα απαντηθει, αλλα νομιζω δεν ειναι προλημα να μου πει καποιος τις διαφορες της V 5.27.0 με την V 5.53.0 ...:)

 

Τhnx εκ των προτερων..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυτο που θα ρωτησω, μαλλον εχει ξανα απαντηθει, αλλα νομιζω δεν ειναι προλημα να μου πει καποιος τις διαφορες της V 5.27.0 με την V 5.53.0 ...:)

 

Τhnx εκ των προτερων..

Επειδη αυριο θα παω για αναβαθμιση το 6600, μηπως μπορει καποιος να μου πει τις διαφορες της V 5.27.0 με την V 5.53.0?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αυριο θα παω για αναβαθμιση το 6600, μηπως μπορει καποιος να μου πει τις διαφορες της V 5.27.0 με την V 5.53.0?

 

Αν γνωριζει καποιος θα σου απαντησει ,μην ρωτας και ξαναρωτας .,..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωριζει καποιος θα σου απαντησει ,μην ρωτας και ξαναρωτας .,..

Βασικα, θελω να μαθω αν αξιζει να την κανω, διαφορετικα μην παω να δωσω τζαμπα 15 €... Sorry για την επαναληψη...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ. Χτεσ το κινητο ξαφνικα μου έκλεισε και νομιζα οτι είναι μπαταρια,

αλλα και οταν το φορτιζω τρεμοσβήνουν τα φωτακια του πληκτρολογιου και ισα ισα η οθονη. Μπορει να είναι θεμα μπαταριας;

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ. Χτεσ το κινητο ξαφνικα μου έκλεισε και νομιζα οτι είναι μπαταρια,

αλλα και οταν το φορτιζω τρεμοσβήνουν τα φωτακια του πληκτρολογιου και ισα ισα η οθονη. Μπορει να είναι θεμα μπαταριας;

Αφου λες οτι τρεμοσβηνουν τα φωτακια, μαλλον ειναι θεμα οθονης. Μηπως το κινητο σου εκανε προσφατα μπανακι σε καμια θαλασσα ή μπανιερα?:ninja:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αφου λες οτι τρεμοσβηνουν τα φωτακια, μαλλον ειναι θεμα οθονης. Μηπως το κινητο σου εκανε προσφατα μπανακι σε καμια θαλασσα ή μπανιερα?:ninja:

 

Oχι. Ενταξει έχει φαει καποιες τουμπες, αλλα την ωρα που μου εσβησε το ειχα στα χερια μου.

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Oχι. Ενταξει έχει φαει καποιες τουμπες, αλλα την ωρα που μου εσβησε το ειχα στα χερια μου.

Μαλλον απο τις τοσες τουμπες που εφαγε, ισως να ραγισε κατι μεσα στην οθονη και γι' αυτο σου τρεμοσβηνουν τα λαμπακια...:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδία όποιος καλός Σαμαρείτης έχει τα κάτωθι για 6600

με το σχετικό κλ….ι αν θέλει ας κάνει τον κόπο.

xakritidis@yahoo.gr

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

1) CallRecorder

2) PowerMP3 for Nokia 1.01

3) SplashPhoto

5) WorldMate

6) Psiloc irRemote Control

7) BlackList

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

@POWERMATE_1 ειναι λιγο δισκολο να σου τα στηλει καπιος γιατη ολα αυτα που ζητας μαζι ειναι περιπου 2Μ! κανε μια εγραφη εδω xxxxxxxxxxxx και κατεβασετα απο μονος σου αν δεν μπορεσεις στηλε μου pm to email σου να σου τα στηλω εγω:)

Καλητερα να κανεις μια εγραφη γιατη αργοτερα θα χρειαστης κ αλλα programs;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...