Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρονια πολλα παιδια :D

eye το εκανε σε μενα προχθες και τα πηρα και εγω :wacko: τελικα τοκανε μονο μια φορα :worry:

Chem φιλε , το ''προβλημα'' αυτο το παρατηρησα απο τοτε που το πηρα, δυο μηνες τωρα αν δεν κανω λαθος, και τοχει παντα :( δεν ξερω αν τοχουν ολοι η αν το ''προβλημα'' εντοπιζετε σε ''ορισμενους''

για να μας πουν και οι αλλοι 6600 κατεχοντες :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Megalos (26 Δεκ. 2003 , 17:06)

 

χρονια πολλα παιδια :D

eye το εκανε σε μενα προχθες και τα πηρα και εγω :wacko: τελικα τοκανε μονο μια φορα :worry:

Chem φιλε , το ''προβλημα'' αυτο το παρατηρησα απο τοτε που το πηρα, δυο μηνες τωρα αν δεν κανω λαθος, και τοχει παντα :( δεν ξερω αν τοχουν ολοι η αν το ''προβλημα'' εντοπιζετε σε ''ορισμενους''

για να μας πουν και οι αλλοι 6600 κατεχοντες :(

 

1) Μεγάλε, σε ποιό από τα 2 αναφέρεσαι: στο "Κάρτα ΣΙΜ απορίφθηκε", ή στο κόλλημα με την επαναφορά;

 

2) Το κλειδάκι στην έξτρα γραμμή το εμφανίζει πάντα, όταν ενεργοποιείται ο screen/power saver και είναι κλειδωμένο το πληκτρολόγιο.

Επίσης, εμφανίζει το τρέχον προφίλ (αν δεν είστε στο "γενικό"), καθώς και τον αριθμό των αναπάντητων κλήσεων και των νέων μηνυμάτων, χωρίς να εξαφανίζεται η ημερομηνία και η ώρα, όπως γίνεται στα άλλα series 60.

 

Χρόνια Πολλά παιδιά! :)

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Eye

στο ''καρτα sim απορριφτηκε'' αναφερομουν φιλε :)

ευχαριστω για το αλλο θεμα με το κλειδακι στο screen saver :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοούσα πριν με το κλειδάκι είναι ότι μερικές φορές το κλειδάκι,το σύμβολο για τα μηνύματα και τις αναπάντητες εμφανίζονται κανονικά και άλλες φορές μέσα σε μια γκρίζα γραμμή κάτω από την έγχρωμη.

Το έχει παρατηρήσει και άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LimassoL (26 Δεκ. 2003 , 18:15)

 

Xronia polla se olous!!!Mia grhgoth erothsh 8elo na kano...peripou poses meres krataei h mpataria tou 6600,me mia xrhsh kanonikh 20min!!eyxaristo

 

εμενα 2,5 μερες :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (26 Δεκ. 2003 , 04:40)

 

Χρόνια πολλά!

 

Σήμερα το 6600 με έκανε έξω φρενών...

 

"Κάρτα SIM απορίφθηκε!" στο άνοιγμα του τηλεφώνου.

Τι είναι πάλι αυτό; Με άνοιξε-κλείσε όλα οκ.

Έχει συμβεί σε κανέναν;

 

Το κινητό κόλησε 3 (ναι, τρείς) φορές συνεχόμενα, όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (όχι *#7370#, αλλά από το μενού, κανονικά. φαντάσου να είχα κάνει και format τι θα πάθαινε)

ΚΑΙ τις τρεις φορές χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία...

 

Τα νεύρα μου :mad: :mad: :mad:

 

 

 

Και μενα που το εχει κανει 3 φορες μεχρι τωρα σε ασχετες στιγμες. Τι να πω....

Host

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andy (26 Δεκ. 2003 , 23:35)

 

*#7370# to ena format kai *#7780# to allo an den exeis kratisi tis epafes na xereis sfinoun ta panta

 

eyxaristo den mporw na steilw mms giati til leitoyrgeia tin esbisa katalathos pataw minima multimedia k den kanei tipota elpizw na diwrthothei ti les?
Link to comment
Share on other sites

oxi den qa to ftiaxis etsi kai kaneis format.qa prepei na valis kai pali tis riqmisis ton mms se pio diktio anikis na do na sou doso tis riqmisis allios mporeis na steilis ston forea kinitis pou anikis minima kai sou stelnei etimes tis riqmisis kai esei to mono pou kaneis einai apodikeusi

a an qeleis kati allo grawe se PM na mein fortonoume me post!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (22 Δεκ. 2003 , 00:07)

 

Καλησπερα!

Με ολο το θαρρος θελω να απαντησω σε ενα απο τα ερωτηματα που εθεσε ο φιλος μας Woca...

Θα ηθελες να εισαι ενωμενος μεσω bluetouth με λαπτοπ και ενω σερφαρεις (ολα καλα μεχρι εδω) να ακους ΜΡ3 απο το κινητο μεσω bluetouth handsfree.

Δηλαδη, θελει και πολυ μυαλο; Συγγνωμη! Δε θελω να σε προσλαβω και το υφος μου ειναι απλα αυστηρο γιατι πριν πουμε και ρωτησουμε κατι να εχουμε και μια καποια σοβαροτητα. Παμε λοιπον να απαντησουμε στο ερωτημα:

1ον) Το 6600 ΔΕΝ εχει ενσωματωμενο ΜΡ3 player, πραγμα που σημαινει οτι οποιαδηποτε εφαρμογη και να εγκαταστησεις ΔΕΝ θα εχεις καλη ποιοτητα.

2ον) Θα εχεις ενα μηχανημα με 40Gb σκληρο δισκο διπλα (μιας και ταυτοχρονα θα θελεις να σερφαρεις στο ιντερνετ) και αντι να εχεις το ΜΡ3 και να το ακους απο εκει, θα το μεταφερεις στο κινητο για να το ακους απο το handsfree του κινητου; Θα το σχολιασω σε λιγο...

3ον) Δεν μπορεις να εχεις παραλληλη επικοινωνια 2 διαφορετικων συσκευων κι ολας με μια μονο θυρα τριτης συσκευης. ΔΕΝ συμβαινει ΠΟΥΘΕΝΑ και σε ΚΑΜΙΑ ηλεκτρικη συσκευη!

4ον) Πες λοιπον οτι ειμαστε στο ετος 2020 και μπορεις να εχεις το 6600 σου με ενσωματομενο ΜΡ3 player, εχεις παραλληλη επικοινωνια (παει και το προβλημα 3) εχεις ταχυτατο επεξεργαστη στο κινητο και δε μασας μια μηπως και κολησει και θες να σερφαρεις στο ιντερνετ με το λαπτοπ διπλα σου. Τι να σου πω τοτε, αν δε σου φτανει η απαντηση νουμερο 2, τοτε η εχεις προβλημα (ψυχολογικο) ή δεν εχεις ιδεα τι σημαινει τεχνολογια, κινητο τηλεφωνο, λαπτοπ, ΜΡ3 player, ηλεκτρολογικες και ηλεκτρονικες συσκευες.

Λυση: Μια επισκεψη στο Σαραφιδη και στο Εικονα & Ηχος για αρχη και μετα βλεπουμε...

Παιδια, λιγη σοβαροτητα δε βλαπτει, να σκεφτομαστε!

 

Φιλε δεν εθεσα εγω τα ερωτηματα απλως τα απαντησα για να ξερουμε και τι λεμε
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

file JOHNVAS kane mia volta apo http://www.vodafone.grkai katevase tis riqmisis giati logo trafic(katevazo)kai ego kati to endiaferon

den qa mporeso gia ligo na se exipiretiso!!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 6310i: Nokia7250I/1.0 (3.22) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia thelo epigontos mia mmc 256 apm ellada panta!Oti magazia stin athina xerete min distasete pite ta!! :-)))!! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Pedia exo ena provlima. Ota pao na stilo apo to pc mou meso infrared sto kinito mou (6600). Merikes fores to kinito svini prin polavei i akoma prin 3ekinisi to pc na stelni tin ikona i oti dipote allo. Den katafera na stilo game i theme giati ine pio megalo apo tis ikones kai svini to kinito mou.

 

3eri kaneis ti prepi na kano?

tou exi tixi kai kanenos allou afto?

thnx :(

Link to comment
Share on other sites

file akou gia na mou ani3i to programma ton infrared prepi na ani3o tis infrared tou kinitou kai na tis topo8etiso apenanti stis infrared tou pc.

Ota to topo8etiso konta paratiro sto kinito to simadaki tis infrared na min anavosnini alla na ine sinexia anixto.

Mipos ine iporfortosi?

Esi gia na stileis kati 8a prepi na ani3is tis infrared to kinitou gia na sou ani3i to programma sto pc?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chem (26 Δεκ. 2003 , 17:45)

 

Αυτό που εννοούσα πριν με το κλειδάκι είναι ότι μερικές φορές το κλειδάκι,το σύμβολο για τα μηνύματα και τις αναπάντητες εμφανίζονται κανονικά και άλλες φορές μέσα σε μια γκρίζα γραμμή κάτω από την έγχρωμη.

Το έχει παρατηρήσει και άλλος?

 

Λοιπόν, έχει δίκιο ο φίλος Chem (χημικός, χημικός;; ) ;) :p

Η γκρίζα γραμμή ΔΕΝ εμφανίζεται πάντα!

Προσέξτε το και θα δείτε.

Πότε εμφανίζεται το κλειδάκι χωρίς background, και πότε με φόντο την γκρι γραμμή.

 

Ρε παιδιά, έχω αρχίσει να το ρίχνω στην πλάκα... (για να μην το ρίξω από το παράθυρο, χαχαχα. )

 

Απορώ πως παίρνει τηλέφωνο λολ

Μάλλον ο πυρήνας Telephony services του Symbian Kernel είναι πολύ σταθερός (το μόνο σταθερό πράγμα).

 

Χρόνια πολλά!

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος g13Niog13 (27 Δεκ. 2003 , 12:04)

 

......Ota to topo8etiso konta paratiro sto kinito to simadaki tis infrared na min anavosnini alla na ine sinexia anixto.

Mipos ine iporfortosi?...............

 

 

Φίλε μου, χωρίς να θέλω να τσακωθώ μαζί σου, είδα το μήνυμά σου και δεν άντεξα άλλο. Παίρνω λοιπόν από το δικό σου μήνυμα την ευκαιρία να κάνω την εξής παρατήρηση:

 

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΟ THREAD ΜΕ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ MANUAL... (πολλές σελίδες με αχρηστά ποστ ρε παίδες και δεν άντεξα)...

 

Φιλικά προς όλους...

 

Υ.Γ.: Η απάντηση στο ερώτημά σου: σε όλα τα νόκια, από το 6110 και μέχρι σήμερα, όταν αναβοσβήνει η ένδειξη δηλώνει πως έχει βρει συμβατή συσκευή αλλά δεν ανταλλάσει δεδομένα... Όταν μένει συνέχεια αναμμένο δηλώνει πως λαμβάνει ή στέλνει δεδομένα... Οπότε μην ανυσηχείς για υπερφόρτωση....

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

paidia mporei kapoos na me voi8isei?

exo katevasei to seleq kai 8elw na mou pei pion dromo prepei na akolou8isw apo to seleq gia na dw ta minimata pou exo sta eiserxomena apo to seleq(ta minimata ta apo8ikeuw stin karta)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FxEr (27 Δεκ. 2003 , 15:51)

 

paidia mporei kapoos na me voi8isei?

exo katevasei to seleq kai 8elw na mou pei pion dromo prepei na akolou8isw apo to seleq gia na dw ta minimata pou exo sta eiserxomena apo to seleq(ta minimata ta apo8ikeuw stin karta)

 

 

E:\System\Mail\00001001_S\

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος στο forum γιαυτο συνχωρεστε με για τυχον επαναληψεις.(εχω διαβασει τις περισοτερεσες σελιδες αλλα...)

 

λοιπον ερωτηματα

 

1)ειμαι μεσα σε καφετερια και βρισκω με το bluetooth καποια τηλεφωνα, αλλα για να τα κανω αξιοπιστα ζητάει καποιον κωδικό.Ο κωδικός αυτός ορίζεται από τον χρήστη η υπάρχει κάποιος εργοστασιακός?

 

2)το total ir remote μπορει να μάθει απο το τηλεχειριστήριο μιας συσκευής?ρωτάω γιατι έχω μία παλιά saba που δεν υπάρχει στον κατάλογο.

 

3)το ultramp3 πολυ καλο,αλλά για να το προχωρήσω λίγο το θέμα, υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να είναι ξυπνητήρι με mp3?

πολλά ζητάω?

 

σας κούρασα........που είστε ακόμα .........

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος charger (27 Δεκ. 2003 , 20:46)

 

παιδια ειμαι νεος στο forum γιαυτο συνχωρεστε με για τυχον επαναληψεις.(εχω διαβασει τις περισοτερεσες σελιδες αλλα...)

 

λοιπον ερωτηματα

 

1)ειμαι μεσα σε καφετερια και βρισκω με το bluetooth καποια τηλεφωνα, αλλα για να τα κανω αξιοπιστα ζητάει καποιον κωδικό.Ο κωδικός αυτός ορίζεται από τον χρήστη η υπάρχει κάποιος εργοστασιακός?

 

2)το total ir remote μπορει να μάθει απο το τηλεχειριστήριο μιας συσκευής?ρωτάω γιατι έχω μία παλιά saba που δεν υπάρχει στον κατάλογο.

 

3)το ultramp3 πολυ καλο,αλλά για να το προχωρήσω λίγο το θέμα, υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να είναι ξυπνητήρι με mp3?

πολλά ζητάω?

 

σας κούρασα........που είστε ακόμα .........

 

1. Πληκτρολογείς όποιον κωδικό θέλεις, αλλά τον ίδιο πρέπει να πληκτρολογήσει και ο κάτοχος του άλλου κινητού για να γίνει το pairing!

 

2. Στο site της psiloc μπορείς να βρείς αρχεία για επιπλέον συσκευές!

Πάντως το IR Remote δεν "μαθαίνει"! ;)

Check here

 

3. Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις mp3 για ringtones, μόνο .wav!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω πως μπορεις να κανεις συσκευη χρηστη και να βαλεις δικες σου συντεταγμενες αλλα δεν ξερω πως
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...