Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tha htela tin boithia sas oson afora to pc suite !

otan kano tin arxiki energopoiisi mou zita ena onoma..idi exi pano to nokia 6600 to opoio opos ke ta ypoloipa pou vazo den to anagnorizi me apotelesma na min boro na sindetho...dexia kato pantos emfanizete h sindesi me to 6600 pou exo kani..ti exo kani lathos? :mad:

eyxaristo!

to thema ethesa ke stis efarmoges ke h apantisi pou pira itan katevase to teleyteo pc s to opoio omos ke exo :(

eyxaristo poli :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειδε κανεις να κυκλοφορει θηκη για το κινητο???Το εχω βαλει προσωρινα στη θηκη του 7650 ...αλλα του πεφτει κατι νουμερα μεγαλη.Δεν ξερω αν χωραει στη θηκη του 6610....Αν την εχει κανεις ας δοκιμασει και να μας πει.Ευχαριστω. :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Μηπως ειδε κανεις να κυκλοφορει θηκη για το κινητο???Το εχω βαλει προσωρινα στη θηκη του 7650 ...αλλα του πεφτει κατι νουμερα μεγαλη.Δεν ξερω αν χωραει στη θηκη του 6610....Αν την εχει κανεις ας δοκιμασει και να μας πει.Ευχαριστω. :) :) :)

 

Μπααα τιποτα ακομη, το σαββατο που εψαχνα μου ειπαν οτι θα εχου σε καμια βδομαδα :'(

Και εγω το κουβαλαω μεσα σε μια θηκη απο γυαλια :lol: :o

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ειμαι ετοιμος να παραγγειλω καρτα μνημης ειμαστε σιγουροι οτι παιρνει mmc ? Επισης μεχρι τη χωρητικοτητα μπορει να δει?

128mb?256mb?

 

thanks

D.T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimi

 

Καλημερα σε ολους ειμαι ετοιμος να παραγγειλω καρτα μνημης ειμαστε σιγουροι οτι παιρνει mmc ? Επισης μεχρι τη χωρητικοτητα μπορει να δει?

128mb?256mb?

 

thanks

 

 

Μέχρι και 512ΜΒ, σίγουρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον soulmate

 

Εγώ πάντως, αν πετύχω κάποιο άρθρο που με ενδιαφέρει στο δίκτυο και θέλω να το σώσω στο κινητό για να το διαβάσω αργότερα, κάνω το εξής..

 

Φέρνω το άρθρο, με copy-paste στο notepad, απο εκεί το κάνω save as txt με unicode encoding, και μετά με υπέρυθρες, έρχεται σαν μήνυμα στο κινητό, το κάνω αποθήκευση και διαβάζεται κανονικότατα από το σημειωματάριο!.. :cool:

 

Μαρέσει πολύ αυτό..Το έκανα και στο 7650 που είχα, και φυσικά με τα Ελληνικά, όλα κανονικά.. :D

 

Ευχαριστώ φίλε μου, δούλεψε. Εγώ άλλαζα τα fonts και οχι το save as...

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια το γ@@@@σα.....Εκανα εγκατάσταση το smart launcher και έχει κολήσει στο initialize. Κάνω restart, βγάζω την μπαταρία, αλλα τίποτα. Δεν μπαίνει καν στο μενού. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mobo

 

Βοήθεια το γ@@@@σα.....Εκανα εγκατάσταση το smart launcher και έχει κολήσει στο initialize. Κάνω restart, βγάζω την μπαταρία, αλλα τίποτα. Δεν μπαίνει καν στο μενού. Τι να κάνω?

 

 

Δοκίμασε να μπείς σε safe mode. Αν χρειαστεί κάνε hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DON

 

Δοκίμασε να μπείς σε safe mode. Αν χρειαστεί κάνε hard reset.

 

Πώς τα κάνω αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια μακρια απο ΝΟΚΙΑ (δεν γουσταρω την after sales πολιτικη της)πηρα το 6600.ΚΑΛΑ ΧΑΘΗΚΕ ΕΝΑ SYNC CABLΕ??Tοσα λεφτα πηραν.Πως θα κανω sync τις επαφες μου απο το outlook?Εχω ενα μπλε δοντι στο πισι μπορω με την σουιτα της νοκια??

Μηπως θα επρεπε να γραψει καποιος που ξερει τις must εφαρμογες που πρεπει να εχει κανεις στο 6600?Αυτα που τρεχουν βεβαια!

Ευχαριστω.

αμα εχετε κανενα καλο "λινκ" pls pm me

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mobo

 

Πώς τα κάνω αυτά?

 

 

Προσπάθησε οταν ανοίγεις το κινητό σου να μπείς σε safe mode κρατώντας πατημένο το μολυβάκι!

 

Μετα, αν χρειαστεί κάνεις hard reset πατώντας τον κωδικό *#7370# σε κατάσταση αναμονής.

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

paidia ena bug poy den diorthonete me tipota,ehei kapoios allos provlima me toys ihouys ?? diladi na ta kovei tin ora poy kapoios se kalei kai na xana xekinaei apo tin arhi??ego anevasa tin mnimi (phonebook)toy 7650 sto 6600 kai eiha kai groups sto 6600 mazi me wav ringtones kai kovei to tragoudi (wav)meta apo 3 defterolepta kai xana xekinaei stin arhi..allos me paromoio provlima??mipos ftaei to kinito moy i mipos einai 6600 bug??Kala den sizitao poy merikes fores ean valeis vibrate kovei kai to iho minimaton ean einai se morfi wav..me midi doulevoune kanonika alla me wav yparhei provlima,ean to wav poy eheis xepernaei ta 50 defterolepta oyte anaparagogi den to kanei sto recorder... olokliro to kovei sta 30 seconds peripoy,mporei kapoios na to tsekarei me ena wav poy einai 50 seconds +?? :(
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω....αυτη την στιγμη εχω την καινουργια mmc στα χερια μου και θελω να την γεμισω ταινιες...μπορω να περασω αυτες που ειχα στο π800 (mp4) η πρεπει να γινει καποια μετατροπη πρωτα??
D.T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimi

 

Για να καταλαβω....αυτη την στιγμη εχω την καινουργια mmc στα χερια μου και θελω να την γεμισω ταινιες...μπορω να περασω αυτες που ειχα στο π800 (mp4) η πρεπει να γινει καποια μετατροπη πρωτα??

 

ite me to real player ite me to pvplayer pithanon na exis kapia provlimata me ton ixo h kai na min pezi katholou alla pezontas me to megethos tha vris ti lisi

ego ena mp4 pou peta3a xoris poli epexergasia epeze kanonika kai sto ena kai sto allo alla den ixa ixo

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον john74

 

paidia ena bug poy den diorthonete me tipota,ehei kapoios allos provlima me toys ihouys ?? diladi na ta kovei tin ora poy kapoios se kalei kai na xana xekinaei apo tin arhi??ego anevasa tin mnimi (phonebook)toy 7650 sto 6600 kai eiha kai groups sto 6600 mazi me wav ringtones kai kovei to tragoudi (wav)meta apo 3 defterolepta kai xana xekinaei stin arhi..allos me paromoio provlima??mipos ftaei to kinito moy i mipos einai 6600 bug??Kala den sizitao poy merikes fores ean valeis vibrate kovei kai to iho minimaton ean einai se morfi wav..me midi doulevoune kanonika alla me wav yparhei provlima,ean to wav poy eheis xepernaei ta 50 defterolepta oyte anaparagogi den to kanei sto recorder... olokliro to kovei sta 30 seconds peripoy,mporei kapoios na to tsekarei me ena wav poy einai 50 seconds +?? :(

 

Ολα αυτα που λες μου τα κανει και εμενα :mad:

μαλλον ειναι γενικο το φαινομενο :confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

pantos ego evala ton pvplayer kai mou ta pezei kanonika ta mp4.evala 4-5 kai ta eida kai se full screen. tora to provlima mou einai ta wav :( ta vazo : gsm 6,10 kai 22,050 monofoniko alla akougete psiloxalia! kamia protasi????
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και κατι κουφο?Στο δικο μου 6600 οταν βαζω wav αρχεια με ονομασια ελληνικων χαρακτηρων και παω να τα παιξω μου λεει αρχειο κατεστραμενο και δεν το παιζει!!!!!....ενω μολισ το μετονομασω με αγγλικουσ χαρακτηρες το παιζει κανονικα...!!!!!ε ρε γλεντια.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Οι ρυθμίσεις του 6600 για συμβόλαια Vodafone είναι εδώ. Λείπουν αυτές για GPRS, αλλά απλά αντιγράφετε αυτή του Live και βάζετε apn (όνομα σημείου πρόσβασης) το internet.vodafone.gr.

 

Οι ρυθμίσεις για κάρτες Vodafone είναι εδώ. Για το 6600 υπάρχουν μόνο ρυθμίσεις για MMS, αλλά νομίζω ότι εάν αντιγράψετε τις ρυθμίσεις MMS και βάλετε στο apn και την αρχική σελίδα τις τιμές που έχουν οι αντίστοιχες ρυθμίσεις για το 7650, θα πρέπει να είναι εντάξει.

Για παράδειγμα, για ρυθμίσεις Live πρέπει να αρκεί να αντιγράψετε τις ρυθμίσεις για mms και να βάλετε apn=wapkarta.vodafone.gr και homepage=http://live.vodafone.com. Αντίστοιχα θα πρέπει να γίνεται και για GPRS.

 

:!: ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν έχω δοκιμάσει τις ρυθμίσεις για κάρτες, απλά συμπεραίνω ότι θα πρέπει να είναι αυτές!!!

 

 

Οι ρυθμίσεις στο site της vodafone είναι μόνο γα 3650, 7650. Δοκίμασα να τις βάλω στο 6600 αλλά από το τηλέφωνο λείπουν fields.

Αυτά που παίζουν σίγουρα είναι μόνο τα ΜΜS.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι iceman , λείπουν fields από τις ρυθμίσεις της vofafone αλλά αγνόησέ τα. Οι υπόλοιπες δουλεύουν κανονικά .

Οταν βάλεις τις ρυθμίσεις μην ξεχάσεις να κάνεις επανεκκίνηση του κινητού σου.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν με mail τις ρυθμίσεις: ;)

 

 

Aπό το κεντρικό μένου της συσκεύης θα ακολουθήσετε τα παρακάτω βήματα:

 

Μπορείτε να ρυθμίσετε την υπηρεσία Vodafone live! στο κινητό σας χειροκίνητα, ακολουθώντας τα παρακάτω στάδια.

 

1. Πατήστε το κεντρικό κουμπί πλοήγησης για να εισέλθετε στο βασικό μενού.

 

2. Επιλέξτε την επιλογή Εργαλεία.

 

3. Επιλέξτε την επιλογή Ρυθμίσεις.

 

4. Επιλέξτε την επιλογή Σύνδεση.

 

5. Επιλέξτε την επιλογή GPRS.

 

6. Επιλέξτε την επιλογή Σύνδεση GPRS και επιλέξτε Όταν διατίθεται. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

7. Επιλέξτε την επιλογή Πίσω μέχρι το βασικό μενού.

 

8. Πατήστε το κεντρικό κουμπί πλοήγησης για να εισέλθετε στο βασικό μενού.

 

9. Επιλέξτε την επιλογή Εργαλεία.

 

10. Επιλέξτε την επιλογή Ρυθμίσεις.

 

11. Επιλέξτε την επιλογή Σύνδεση.

 

12. Επιλέξτε την επιλογή Σημεία πρόσβασης και στη συνέχεια Επιλογή.

 

13. Επιλέξτε την επιλογή Νέο σημείο πρόσβ.

 

14. Επιλέξτε την επιλογή Χρήση προεπιλ. ρυθμ.

 

15. Επιλέξτε την επιλογή Όνομα σύνδεσης και εισάγετε την φράση Vodafone live!. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

16. Επιλέξτε την επιλογή Φορέας δεδομένων και επιλέξτε GPRS. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

17. Επιλέξτε την επιλογή Όνομα σημείου πρόσβ. και εισάγετε την φράση wap.vodafone.gr (για συνδρομητές με πάγιο) ή wapkarta.vodafone.gr (για συνδρομητές καρτοκινητού).Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

18. Επιλέξτε την επιλογή Όνομα χρήστη και εισάγετε την φράση user. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

19. Επιλέξτε την επιλογή Προτροπή κωδ. Πρόσβ. και επιλέξτε Όχι. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

20. Επιλέξτε την επιλογή Κωδικός Πρόσβασης και εισάγετε την λέξη pass. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

21. Επιλέξτε την επιλογή Έλεγχος στοιχείων και επιλέξτε Κανονικός. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

22. Επιλέξτε την επιλογή Διεύθυνση ΙΡ πύλης Προσοχή: Διεύθυνση ΙΡ πύλης το αφήνετε 0.0.0.0

23. Επιλέξτε την επιλογή Αρχική σελίδα και εισάγετε την φράση http://live.vodafone.com Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

24. Επιλέξτε την επιλογή Ασφάλεια σύνδεσης και επιλέξτε Απενεργοποιημένη. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

 

25. Επιλέξτε την επιλογή Τύπος σύνδεσης και επιλέξτε Συνεχής. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Πίσω μέχρι το βασικό μενού.

 

Στη συνέχεια επιλέξετε Επιλογές και Προχωρημένες Ρυθμισεις. Συμπληρώστε τα ακόλουθα:

 

• Διεύθυνση ΙΡ τηλεφ. - Δυναμική.

• Κύριος διακομ. ονομ. - 0.0.0.0.

• Δευτερ. διακομ. ονομ. - 0.0.0.0

• Διεύθ. διακ. μεσολάβ. - 213.249.019.049

• Αρ. θύρας διακ. μεσ. - 5080

 

Πατήστε το κουμπί Πίσω 3 φορές.

 

• Από το κεντρικό μένου της συσκευής επιλέξτε την επιλογή Υπηρεσίες WAP και στη συνέχεια πατήστε Επιλογές και Ρυθμίσεις .

• Στην επιλογή Προεπιλ. Σημείο πρόσβ. επιλέξτε Vodafone live!. Για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Πίσω μέχρι το βασικό μενού.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iceman

 

Οι ρυθμίσεις στο site της vodafone είναι μόνο γα 3650, 7650. Δοκίμασα να τις βάλω στο 6600 αλλά από το τηλέφωνο λείπουν fields.

Αυτά που παίζουν σίγουρα είναι μόνο τα ΜΜS.

 

Δε έγινα κατανοητός βλέπω. Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ, και πρότεινα να αντιγράψετε τις ρυθμίσεις για MMS που υπάρχουν για το 6600 και να αντικαταστήσετε μόνο τα πεδία που ανέφερα!

 

UPDATE: Αν δεν κάνω λάθος, οι παραπάνω ρυθμίσεις είναι ίδιες με του MMS, με διαφορετικά APN (όνομα σημείου πρόσβασης) και homepage (αρχική σελίδα). Αυτό δηλαδή που είχα προτείνει στο αρχικό μήνυμά μου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ασχετο αλλα μολις εβαλα την καινουργια mmc 128mb...ε λοιπον ειναι χλιδα να βλεπεις 100mb ελευθερα στο κινητο σου και με το μισο κοστος απο την καταραμενη την msduo που με ταλαιπωρουσε με το p800..... ;) ;)
D.T
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Εδώ, κι εδώ, κι εδώ και δεν ξέρω και σε πόσα άλλα posts! Με μια απλή αναζήτηση (με λέξεις-κλειδιά π.χ. vodafone and gprs) θα είχες βρει αμέσως την απάντηση που ζητάς, τόσο εσύ όσο και πολλοί άλλοι!

 

Δεν απευθύνομαι προσωπικά και αποκλειστικά στον John75, αλλά βρε παιδιά ΈΛΕΟΣ! Συνεχώς ρωτάμε και απαντάμε τα ίδια και τα ίδια! Έχει καταντήσει κουραστικό και ανούσιο το thread! Δηλαδή πρέπει ν' αναγκαστούμε να μην το παρακολουθούμε πια;

 

ΝΑΙ, είναι καλό τηλέφωνο, ΝΑΙ αξίζει να το αγοράσετε, ΌΧΙ δεν έχει στερεοφωνικό ήχο, ΌΧΙ δεν τρέχει όλες τις εφαρμογές κλπ... Moderators, μπορούμε να έχουμε ένα επισημασμένο post (όχι θέμα) με τις παραπάνω και μερικές ακόμη απαντήσεις; Έτσι κι αλλιώς τις βλέπουμε σχεδόν κάθε 2 σελίδες ..

 

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις.Θέλεις να το αναλάβεις το επισημασμένο θέμα με τις παραπάνω και όχι μόνο πληροφορίες? :rolleyes:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...