Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, SOS! Υπάρχουν πουθενά τίποτα σχηματικά που να δείχνουν πώς ανοίγει το ρημάδι το κινητό (πώς βγαίνει η πρόσοψη;), γιατί σήμερα είχε μια άσχημη συνάντηση με ένα ποτήρι καφέ!!! Έκανα ότι έχει γραφτεί στα προηγούμενα και το κινητό τώρα δουλεύει κονονικά.Το μόνο που με ανησυχεί είναι η οξείδωση στην πλακέτα. Ξέρετε πώς μπορώ να το ανοίξω μπας και έχει μείνει υγρασία κάπου; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, SOS! Υπάρχουν πουθενά τίποτα σχηματικά που να δείχνουν πώς ανοίγει το ρημάδι το κινητό (πώς βγαίνει η πρόσοψη;), γιατί σήμερα είχε μια άσχημη συνάντηση με ένα ποτήρι καφέ!!! Έκανα ότι έχει γραφτεί στα προηγούμενα και το κινητό τώρα δουλεύει κονονικά.Το μόνο που με ανησυχεί είναι η οξείδωση στην πλακέτα. Ξέρετε πώς μπορώ να το ανοίξω μπας και έχει μείνει υγρασία κάπου; Ευχαριστώ

 

http://www.gbnetwork.co.uk/6600/disassembly/ :whistle: ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

exo to 6600 mporo na peraso tin camera fx se full ekdosi kai apo poia selida.euxaristo.

Φυσικα και μπορεις να περασεις το camera fx στο 6600!Στειλε μου το email να σου το στειλω!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

xerei kaneis pos mporw na dw ti ekdosi exw sto nokia 6600??eyxaristo :)

 

Απλα πληκτρολογεις *#0000#. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μετα βλεπεις την εκδοση στην οθονη του κινητου σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ειμαι κατοχος ενοσ nokia 6600. το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν παω να περασω στο κιν κατι προγραμματακια που εχω στο pc μεσω θυρας υπερυθρων το κιν. κλεινει κ κανει επανεκκινηση. τι να κανω? τι λετε να φταιει?οποιος θελει ας στειλει κ στο mail : geomen_gr@yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ειμαι κατοχος ενοσ nokia 6600. το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν παω να περασω στο κιν κατι προγραμματακια που εχω στο pc μεσω θυρας υπερυθρων το κιν. κλεινει κ κανει επανεκκινηση. τι να κανω? τι λετε να φταιει?οποιος θελει ας στειλει κ στο mail : geomen_gr@yahoo.gr

Μαλλον δεν ειναι συμβατες οι υπερυθρες του υπολογιστη με το κινητο!Η καλυτερη λυση ειναι το bluetooth η card reader!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Signomi gia tin erotisi pou 8a kano! :(

Yparxei neoteri ekdosi apo tin 5.27?

Opws proanefere kapoios 425 selides den diavazontai eykola! :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Signomi gia tin erotisi pou 8a kano! :(

Yparxei neoteri ekdosi apo tin 5.27?

Opws proanefere kapoios 425 selides den diavazontai eykola! :O

Ναι,υπαρχει η v5.53
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

απ'ότι αντιλαμβάνομαι δεν υπάρχει και πολλύς κόσμος . Όλοι είναι διακοπές :(

Τέλος πάντων. Έκτακτη ανάγκη.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι να μου πείτε τον τρόπο για να κάνω back up και εν συνεχεία format sto 6600 μου.

Ευχαριστώ πολύ.Σώστε με παιδιά!! :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανείς πως θα βάλω από το OggPlay τα .ogg αρχεία που εχω σαν ringtones; εχω το πρόγραμμα περασμένο αλλα δεν βρίσκω καποια τετοια επιλογη... :( :(

Α και μόλις εκανα εγκατασταση το profimail ξέρει κανείς πως θα σεταρω τα access points για να παιρνω το mail μου απο π.χ. yahoo.gr ;

This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces.

Boring, drilling, dictator...

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι αντιλαμβάνομαι δεν υπάρχει και πολλύς κόσμος . Όλοι είναι διακοπές :(

Τέλος πάντων. Έκτακτη ανάγκη.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι να μου πείτε τον τρόπο για να κάνω back up και εν συνεχεία format sto 6600 μου.

Ευχαριστώ πολύ.Σώστε με παιδιά!! :cry: :cry: :cry:

Μενου>προσθετα>μνημη>επιλογες>Αντιγραφο μνημης τηλεφωνου. μετα πατας σε κατασταση αναμονης *#7370# ή κλειστο το κινητο πατας *,3,πρασινο πληκτρο και το ανοιγεις με πατημενα τα κουμπια. δεν πετυχαινει παντα ομως. μετα παλι...Μενου>...>μνημη>επαναφορα απο...(κατι τετοιο λεει :)) για να επαναφερεις οτι εκανε μπακ απ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παιδιά...!!!

Εχω ξαναρωτήσει αλλά δεν έχω λάβει απάντηση.......

Μπορώ να περάσω τα μηνύματα από την mmc στην sim?

Ευχαριστώ..... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Μηπως παιζει καμια προσοψη εκτος απο αυτες τις δυο που βγαζει η νοκια?Απ' οτι ξερω γνησιες προσοψεις ειναι μονο η μωβ κ η κλασσικη ασπρομαυρη! Μηπως εχει κανεις υποψη του τιποτα ή καποιο site εστω...

:rtfm: Αν μπορειτε πειτε μς τι νεο εχει αυτη η εκδοση 5.53?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Μηπως παιζει καμια προσοψη εκτος απο αυτες τις δυο που βγαζει η νοκια?Απ' οτι ξερω γνησιες προσοψεις ειναι μονο η μωβ κ η κλασσικη ασπρομαυρη! Μηπως εχει κανεις υποψη του τιποτα ή καποιο site εστω...

:rtfm: Αν μπορειτε πειτε μς τι νεο εχει αυτη η εκδοση 5.53?

 

 

Απάντηση ίσως βρεις εδώ.... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Μηπως παιζει καμια προσοψη εκτος απο αυτες τις δυο που βγαζει η νοκια?Απ' οτι ξερω γνησιες προσοψεις ειναι μονο η μωβ κ η κλασσικη ασπρομαυρη! Μηπως εχει κανεις υποψη του τιποτα ή καποιο site εστω...

:rtfm: Αν μπορειτε πειτε μς τι νεο εχει αυτη η εκδοση 5.53?

υπαρχει και σε ελαφρυ μπεζ. στο σαιτ της νοκια θα το δεις, στο αγγλικο τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

eatmydust, για προσόψεις κοίταξε και στο eBay...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

eatmydust, για προσόψεις κοίταξε και στο eBay...

Φιλε BestMan τι εννοεις με το eBay? δηλαδη που ακριβως να ψαξω?!!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...