Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσοχή στα νερά ένας φίλος μου το έβρεξε (λειτουργεί) πήγαμε στη νόκια κ πρότειναν αλλαγή πλακέτας για λόγους υγρασίας 200euro+75 για joystick!!
Link to comment
Share on other sites

Mε την υγρασια εχουν ενα ψιλοκολλημα.Εγω πριν κανα 2 χρονια μολις ειχα αγορασει το 6100 και τις πρωτες μερες το εστειλα στο service της Nokia να δουνε την μπαταρια και το εστειλαν πισω λεγοντας οτι ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΛΟΓΩ ΕΥΡΕΣΗΣ ΥΓΡΑΣΙΑΣ, κατι που φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυε.

Γι'αυτο λεω να μην το στειλω στο service κι εγω....

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Ειμαι καινουριος στο site και ελπιζω στη βοηθεια σας.Προσφατως το nokia 6600 που διαθετω εμφανισε το εξης προβλημα :

καθως παω να μπω στον υποκαταλογο images που εκει εμπεριεχονται οι φωτογραφιες μου(στη μνημη του κινητου και οχι στην καρτα μνημης) κανει restart απο μονο του.Η μνημη εχει παρα πολυ αδειο χωρο οποτε δε μπορει να φταει αυτο για αυτη τη δυσλειτουργια.Επιπλεον οι εφαρμογες που χρησιμοποιω ειναι αυτες που ειναι φορτωμενες στο κινητο μου το τελευταιο ενα χρονο που το εχω.Ο file manage ειναι αδυνατο να εχει προσβαση στον καταλογο αυτο.Το κινητο κανει επανεκκινηση.Το hard format τι ειναι?Μπορει καποιος να με βοηθησει??

Θα τη χρειαζομουνα πολυ τη βοηθεια σας!

Ευχαριστω πολυ!!!

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες φιλαρακο,καλο θα ηταν να κρατησεις ενα αντιγραφο ασφαλειας στον υπολογιστη σου αλλιως στη καρτα μνημης- θα πας στα προσθετα απο εκει στη μνημη και να επιλεξεις αντιγρ.μνημης τηλ.-Μετα θα πατησεις στη αρχικη οθονη *#7370# και εκει θα γινει format το κινητο!Μετα κανε επαναφορα απο την καρτα μνημης! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεχάσει τον κωδικό από το πορτοφόλι.Υπάρχει τρόπος να το ανοίξω?

 

Σελιδα 169 στο manual - Mηδενισμος του πορτοφολιου και κωδικου πορτοφολιου:

Πληκτρολογησε *#7370925538# σε κατασταση αναμονης. ;)

Η λειτουργια αυτη διαγραφει ολο το περιεxομενο του πορτοφολιου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

xrewsi gia to gprs kserei kaneis poso einai to kb??! otan mpaineis sto agile px san gprs de xrewnetai??! pira ti vodafone k kati mou eipan gia 0.001 to kb?!!isxiei??giati mou fainetai poli ligo..k psaxnw sti selida tous sto internet k de vgazw akri!! pls help! --> kapoio programma gia na perasw ta minimata sto pc iparxei..(k na fainetai o ari8mos pou mou to steile??) , akoma, poio programma na xrisimopoiisw gia na kanw backup to tilefwniko katalogo mou?
Link to comment
Share on other sites

xrewsi gia to gprs kserei kaneis poso einai to kb??! otan mpaineis sto agile px san gprs de xrewnetai??! pira ti vodafone k kati mou eipan gia 0.001 to kb?!!isxiei??giati mou fainetai poli ligo..k psaxnw sti selida tous sto internet k de vgazw akri!!
νομιζω ειναι 0,01 ευρω/kb+ΦΠΑ και οχι 0,001. δηλαδη 1 λεπτο/kb ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ζητώ συγνωμη εκ των προτέρων γιατι ίσως το συγκεκρένο ερώτημα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά επειδή έχω τρομερό πρόβλημα...θα ήθελα την βοήθεια σας..

το τηλέφωνο μου κρασαρε την περασμένη εβδομάδα και προφανώς έχω χάσει όλα τα στοιχεία που είχα μέσα. το πήγα στην αντιπροσωπία της NOKIA και μου είπαν οτι δεν φτιάχνετε, υπάρχει περίπτωση με την χρήση κάποιων πλήκτρων να κάνω format μηπως και ξαναξεκινήσει;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ζητώ συγνωμη εκ των προτέρων γιατι ίσως το συγκεκρένο ερώτημα έχει ήδη απαντηθεί, αλλά επειδή έχω τρομερό πρόβλημα...θα ήθελα την βοήθεια σας..

το τηλέφωνο μου κρασαρε την περασμένη εβδομάδα και προφανώς έχω χάσει όλα τα στοιχεία που είχα μέσα. το πήγα στην αντιπροσωπία της NOKIA και μου είπαν οτι δεν φτιάχνετε, υπάρχει περίπτωση με την χρήση κάποιων πλήκτρων να κάνω format μηπως και ξαναξεκινήσει;

Πρεπει να εχεις ταυτοχρονα πατημενα τα πληκτρα 3,*,το πρασινο πληκτρο που κανεις κληση και αναβεις το κινητο εχοντας πατημενα τα πληκτρα.

Ημπαταρια πρεπει να ειναι φορτισμενη!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia,mporei kapoios na me boh8hsei?exw alla3ei ton kwdiko asfaleias kai meta apo poly kairo apofasisa na balw alli karta sim kai den anoigei...den mporw me tipote na 8ymh8w ti kwdiko eixa balei...ti mporw na kanw?menw eparxia twra,den exei magazia pou 3ekleidwnoun tilefwna klp...

help me pls!

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia,mporei kapoios na me boh8hsei?exw alla3ei ton kwdiko asfaleias kai meta apo poly kairo apofasisa na balw alli karta sim kai den anoigei...den mporw me tipote na 8ymh8w ti kwdiko eixa balei...ti mporw na kanw?menw eparxia twra,den exei magazia pou 3ekleidwnoun tilefwna klp...

help me pls!

 

Kαλησπερα φιλε μου ,προσπαθησε να θυμηθεις τον κωδικο ,αλλιως δεν μπορει να γινει κατι ,μονο στην νοκια με 15€ .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις ταυτοχρονα πατημενα τα πληκτρα 3,*,το πρασινο πληκτρο που κανεις κληση και αναβεις το κινητο εχοντας πατημενα τα πληκτρα.

Ημπαταρια πρεπει να ειναι φορτισμενη!

 

 

Μήπως με ένα hard format γίνετε κάτι? Πάτησε συγχρόνως το πράσινο το 3 και το * και το κουμπι να το ανοίξεις. Ελπίζω να πιάσει

Link to comment
Share on other sites

re paidia o tropos autos pou perigrafetai einai gia hard format??den yphrxe kai enas kwdikos pou ama ton plhktrologouses ekane ena <<light>> format???mhpws ton 8umatai kaneis giati ton exw ksexasei kai paideuomai mpas kai ton 8umh8w???thanx
Link to comment
Share on other sites

re paidia o tropos autos pou perigrafetai einai gia hard format??den yphrxe kai enas kwdikos pou ama ton plhktrologouses ekane ena <<light>> format???mhpws ton 8umatai kaneis giati ton exw ksexasei kai paideuomai mpas kai ton 8umh8w???thanx

Αν δεν κάνω λάθος είναι *#7370#

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

'Οταν πατάς τον συνδυασμό των πλήκτρων δεν σου βγάζει την ένδειξη "formatting"??

ανοίγει η οθόνη εμφανίζει το λογότυπο τρείς φορές και μετα ξανακλείνει...

όσες φορές και να το κάνω η ίδια διαδικασία...

το λυπηρό είναι οτι ήταν το αγαπημένο μου τηλέφωνο πολύ πρακτικό κλπ. και είχα τον πιο πληρέστερο τηλεφωνικό κατάλογο εκεί του οποίου το back-up δεν μπορώ να εντοπίσω :(

Link to comment
Share on other sites

ανοίγει η οθόνη εμφανίζει το λογότυπο τρείς φορές και μετα ξανακλείνει...

όσες φορές και να το κάνω η ίδια διαδικασία...

το λυπηρό είναι οτι ήταν το αγαπημένο μου τηλέφωνο πολύ πρακτικό κλπ. και είχα τον πιο πληρέστερο τηλεφωνικό κατάλογο εκεί του οποίου το back-up δεν μπορώ να εντοπίσω :(

Μήπως δεν πατάς ταυτόχρονα όλα τα πλήκτρα μαζί και στο κάνει αυτό?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντα μου αρεσε το 6600.Λεω να το παρωαπο ενα φιλαρακι σε αψογη κατασταση.Θα κανω μεγαλη βλακεια ομως?Μιπως εχει παλιεινει πολυ.Εγω παντως μια χαρα το βλεπω.Δεν θελω να το μετανιωσω οπως το 7200 :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με ένα hard format γίνετε κάτι? Πάτησε συγχρόνως το πράσινο το 3 και το * και το κουμπι να το ανοίξεις. Ελπίζω να πιάσει

 

Νομιζω πως αφου πατησεις το κουμπι να ανοιξει μετα πατας τα αλλα ,αλλιως το ξανακλεινεις μονος σου.

Επισης ενοειτε οτι η μπαταρια ειναι γεματη

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αφου πατησεις το κουμπι να ανοιξει μετα πατας τα αλλα ,αλλιως το ξανακλεινεις μονος σου.

Επισης ενοειτε οτι η μπαταρια ειναι γεματη

 

Oxi, kratas patimena ta 3 koumpia kai to anoigeis. Egw to ekana me 3 grammes bataria kai egine kanonika.

 

xereis kaneis apo sas kapoia selida me themes gia to nokia 6600,na ta kaneis download??? xreiazomai apantisi grigora. ;)

 

http://www.zedge.no

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακια, σκεφτομαι να αγορασω ενα 6600 καινουριο απο εναν ξαδερφο μου, εχω ομως κοσμοτε και αυτο ειναι vodlive, θα δουλεψει? υπαρχει καποιος τροπος ξεκλειδωματος?

ευχαριστω και συγνωμη αν εχει απαντηθει αλλα 400 σελιδες δυσκολα διαβαζονται :worry:

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακια, σκεφτομαι να αγορασω ενα 6600 καινουριο απο εναν ξαδερφο μου, εχω ομως κοσμοτε και αυτο ειναι vodlive, θα δουλεψει? υπαρχει καποιος τροπος ξεκλειδωματος?

ευχαριστω και συγνωμη αν εχει απαντηθει αλλα 400 σελιδες δυσκολα διαβαζονται :worry:

Το οτι ειναι vodlive δεν σε περιοριζει σε τιποτα,μπορει να δεχθει τις ρυθμισεις απο cosmote!Δεν υπαρχει τιποτα κλειδωμενο απο τη vodafone! :)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...