Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SyS_V|rUS (24 Ιαν. 2004 , 15:04)

 

pos 8a to kamis anava8misi?

 

 

Επειδη κατι ακουστηκε για μια επικειμενη αναβαθμιση...Γι'αυτο ρωτάω...

Πώς θα το κανω...?

Όπως γινεται πάντα,Club Nokia... ;)

 

Το ερώτημα για την ΜΜC παραμενει.... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (24 Ιαν. 2004 , 11:40)

 

Eυχαριστω για την απαντηση σου :)

Προσαρμοζει καλα στο τηλεφωνο ?

Γιατι απο οτι εχω δει οι θηκες εχουν προβλημα με τα

πλαινα πληκτρα του τηλεφωνου

Οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ με τις θηκες

που αγοραζουμε :worry:

 

ναι,ειναι οκ σε ολα ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (24 Ιαν. 2004 , 15:28)

 

Το ερώτημα για την ΜΜC παραμενει.... :)

 

 

egw apo tin empeiria mou me to 3650 kai enos filou tha sou protina na kaneis format tin mmc,meta na kaneis hard reset sto til kai meta na to dwseis gia anabathmisi.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gdeme (24 Ιαν. 2004 , 17:18)

 

egw apo tin empeiria mou me to 3650 kai enos filou tha sou protina na kaneis format tin mmc,meta na kaneis hard reset sto til kai meta na to dwseis gia anabathmisi.

 

 

Hard reset δεν εχω κανει ουτε μια φορα στα Series 60 που ειχα εως τωρα και προσεχω πολυ για να μην χρειαστει και εσυ μου το προτεινεις...?

Δεν νομιζω οτι θελω...

Αλλά πέρα από αυτο,τι πιστευεις οτι εχει να κανει καλο ενα Format πριν το δωσω για αναβαθμιση...?Πού χρειάζεται..?

 

Εγω λέω για την MMC...

Nervous , -ng78-,any opinion....?

Κάποια άποψη από άλλο φίλο...?

Για την MMC.. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (24 Ιαν. 2004 , 15:00)

 

Πριν πάω για πιθανη αναβάθμιση θα πρέπει να εχω καθαρίσει την MMC μου από τα πάντα που εχει μεσα...?

 

Δυστυχως δεν εχω εμπειρια πανω σ'αυτο το θεμα ,

αλλα πιστευω πως ναι :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν την ειχα πειραξει.Εκανα μπακαπ στο πισι πηγα το κινητο για αναβαθμιση εκανα μετα restore και ολα ηταν κυριλε!

Μπακαπ εκανα μονο την μνημη του τηλεφωνου

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος θα έκανα ένα back-up τι μνήμη του τηλεφώνου, θα έβγζα την mmc από το τηλέφωνο και μετά θα το έπερνα για αναβάθμιση.:cool:

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lakkes (24 Ιαν. 2004 , 18:30)

 

Kapio programa gia egrafi video xoris periorismo sto xrono iparxi pou na litourgi sto 6600?

 

 

Εκανες ακριβως την ιδια ερωτηση και στο thread των εφαρμογων και σου απαντησα εκει.Μην κανεις τις ιδιες ερωτησεις παλι και επαναλαμβανομαστε. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (24 Ιαν. 2004 , 17:45)

 

Hard reset δεν εχω κανει ουτε μια φορα στα Series 60 που ειχα εως τωρα και προσεχω πολυ για να μην χρειαστει και εσυ μου το προτεινεις...?

Δεν νομιζω οτι θελω...

Αλλά πέρα από αυτο,τι πιστευεις οτι εχει να κανει καλο ενα Format πριν το δωσω για αναβαθμιση...?Πού χρειάζεται..?

 

Εγω λέω για την MMC...

Nervous , -ng78-,any opinion....?

Κάποια άποψη από άλλο φίλο...?

Για την MMC.. :)

 

Αν κανεις μπακ απ :D στο τηλ χωρισ να βγαλεις την καρτα τοτε υπαρχει η περιπτωση να κολλησει το τηλ και να πρεπει να βγαλεις την καρτα για να δουλεψει :!: εμενα το ειχε κανει αρκετες φορες στο 3650 που ειχα :( τοτε θα πρεπει να βγαλεις την καρτα και να την κανεις μπακ απ μονη της ..... το ιδιο ειχα παθει και σε αναβαθμιση που ειχα κανει
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help. Έκανα restore στη μνήμη του κινητού τα αρχεία από το φορητό και το κινητό βγάζει ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ και δεν ξεκινά. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

paidia akouste ligo kati kai an mporeite bohthisteme...

exo sto 6600 to seleq to opoio ligoi se 7 meres apo shmera sthn arxh elege 15 mou fenete.ego tora prospatho na to bgalo.to bgaso loipon mesa apo ton idio ton seleq kai meta ton bgaso apo thn diaxeirish efarmogon pou exei to thlefono.ego afou exo brh ton cr@cked seleq

ton baso pali kanonika.Otan omos pao na ton anikso mou lei pali ton periorismo.pion periorismo omos?ton periorismo oti ligoi se 7 meres... kai oxi se 15 opos otan ton protoebala... :cry: :cry: :cry: :(

ti protinoun oi eidikoi??

 

Sas Eyxaristo ek ton proteron...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimant (24 Ιαν. 2004 , 11:36)

 

distixos de prolabaino... :o

ean kapoios mporei na mou apantisei me pm i edo 8a itan oti kalitero

 

 

Αν προσπαθούσες τουλάχιστον δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις...

 

 

 

Κάθε βράδυ μπαίνω στο ιντερνετ και ενημερώνομαι για το 6600 του οποίου είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος. Σχετικά με τα προγράμματα που έχουν βγει ή που πρόκυται να βγουν για series 60 κινητά, δυστυχώς, το myphone είναι πίσω σε σχέση με ξένα forum... Μια "βόλτα" στο δίκτυο αρκεί για να το δείτε και μόνη σας... Παρ'όλα αυτά, ως ελληνόφωνο forum, παρακολουθώ καθηερινά τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις που γράφονται... Γιατί το myphone είναι πίσω;;;

Καθημερινά, λοιπόν, ελέγχω τα mail μου και βλέπω πως τουλάχιστον κατά 4 σελίδες αυξάνεται κάθε βράδυ το μέγεθος του thread. Αν κάποιος μπορεί, και έχει το κουράγιο, να κάτσει να διαβάσει όλες αυτές τις σελίδες θα δει πως τουλάχιστον 120 σελίδες είναι πραγματικά για πέταμα. Ερωτήσεις που εύκολα μπορεί να απαντήσει κανείς διαβάζοντας το βιβλίο οδηγιών, ερωτήσεις που δεν αφορούν καν το 6600, ερωτήσεις που έχουν ερωτηθεί πάλι από τα ιδια άτομα σε άλλα thread (και έχουν απαντηθεί) αλλά ξαναρωτούν (βλάκας δεν είναι μόνο αυτός που ρωτάει συνέχεια το ίδιο πράγμα, αλλά και αυτός που απαντάει), ερωτήσεις που ή χαζές, ή απλές ή φιλοσοφικές θα μπορούσε να τις χαρακτηρίσει κανείς...

Έχω πραγματικά βαρεθεί να μπαίνω κάθε βράδυ στο ίντερνετ και να βλέπω 4-5 νέες σελίδες με ερωτήσεις και απαντήσεις αυτού του τύπου. Αν παρατηρήσει κανείς πόσα ποστ έχω κάνει στο thread, θα δει πως έχω κάνει ελάχιστα, γιατί πολύ απλά, όλες οι απορίες που κατά καιρούς έχω για το κινητό απαντούνται, ή έχουν απαντηθεί είδη από άλλους... Και ξέρω πως δεν είμαι ο μόνος που κάθε μέρα διαβάζουμε συνέχεια επαναλήψεις και αγανακτούμε... Θα μπορούσα να γράψω και παραδείγματα αλλά θεωρώ πως δεν χρειάζεται...

Να λοιπόν γιατί είναι τόσο πίσω το myphone στο θέμα που προανέφερα. Ακόμα ασχολούμαστε με ερωτήσεις του τύπου "να το πάω στο νοκια club ή όχι;", "να τη βγάλω την ζελατίνα ή όχι;", "παίζει mp3 ή όχι;", "να φορμάρω την mmc ή όχι"... και πολλές άλλες... Και το παράξενω είναι πως κάποιοι ακόμα απαντούν... χαράς το κουράγιο τους, ήρωες...

Δεν με νοίαζει λοιπόν αν κάποιος δεν προλαβαίνει να διαβάσει το πραγματικά μεγάλο thread, δεν με νοιάζει αν είναι δύσκολο να κάνει κάτι τέτοιο, γιατί πολύ απλά μπορεί να κάνει search και να βρει απάντηση... Ας μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο... γιατί μπορεί καμιά μέρα να μας έρθει το πιάτο στο κεφάλι.

 

Αντιλαμβάνομαι πως αυτό το thread είναι ένα μεγάλο off topic, και γι'αυτό όποιος θα ήθελε να το συνεχίσει το θέμα θα ήταν προτυμότερο νέο thread.

 

(πάω στοίχημα πως κάποιοι δεν ξέρουν ούτε πως δεν ξέρουν που είναι το search)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (23 Ιαν. 2004 , 16:26)

 

Πρώτα θα πάρεις τις ρυθμισεις απο Cote (MMS N στο 1651 ) και μετα χρειάζονται δυο ακομη χειροκινητες ρυθμισες,αν θες στειλε μου pkm να στις πω,αν θελουν τα παιδια τις λεω κι εδω :)

 

file mou tifosi mporeis na mou peis tis ru8miseis gia mms cosmote? sax_hammer@hotmail.com

eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hammer (24 Ιαν. 2004 , 22:34)

 

file mou tifosi mporeis na mou peis tis ru8miseis gia mms cosmote? sax_hammer@hotmail.com

eyxaristw ek twn proterwn.

 

 

Check your mails

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος @phonekiller (24 Ιαν. 2004 , 20:05)

 

paidia akouste ligo kati kai an mporeite bohthisteme...

exo sto 6600 to seleq to opoio ligoi se 7 meres apo shmera sthn arxh elege 15 mou fenete.ego tora prospatho na to bgalo.to bgaso loipon mesa apo ton idio ton seleq kai meta ton bgaso apo thn diaxeirish efarmogon pou exei to thlefono.ego afou exo brh ton cr@cked seleq

ton baso pali kanonika.Otan omos pao na ton anikso mou lei pali ton periorismo.pion periorismo omos?ton periorismo oti ligoi se 7 meres... kai oxi se 15 opos otan ton protoebala... :cry: :cry: :cry: :(

ti protinoun oi eidikoi??

 

Sas Eyxaristo ek ton proteron...

 

 

ego protino na xrisimopiisis to fileman..ine kaliteros kai pio grigoros apo ton seleq...to ekana upload gia na min me rotas apo pou 8a to evris..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpuser (24 Ιαν. 2004 , 19:36)

 

Παιδιά Help. Έκανα restore στη μνήμη του κινητού τα αρχεία από το φορητό και το κινητό βγάζει ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ και δεν ξεκινά. Τι να κάνω?

 

me kleisto to kinhto patas taytoxrona kai kratas pathmena ta : prasino koumpi,asteraki kai ton arithmo 3,kratontas ta pathmena anoikse to kinhto,tha sou bgalei thn leksh format kai tha mayrizei stadiaka h othonh

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (24 Ιαν. 2004 , 23:21)

 

me kleisto to kinhto patas taytoxrona kai kratas pathmena ta : prasino koumpi,asteraki kai ton arithmo 3,kratontas ta pathmena anoikse to kinhto,tha sou bgalei thn leksh format kai tha mayrizei stadiaka h othonh

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μένω υπόχρεος :)

 

Και κάτι ακόμα. Λέει ότι η ΜΜC είναι κλειδωμένη αλλά εγώ δεν θυμάμαι να έχω βάλει κάποιο κωδικό. Υπάρχει κάποιος default? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SyS_V|rUS (24 Ιαν. 2004 , 22:54)

 

to ekana upload gia na min me rotas apo pou 8a to evris..

 

Κακώς. Όπως (ελπίζω) θα έχεις διαβάσει εδώ απαγορεύεται η επισύναψη πειρατικών αρχείων. Υπάρχει ειδικό θέμα για το που και πως μπορει να βρει κανείς τα πάντα.

Επίσης ΜΗ γράφετε post μόνο και μόνο για να αφήσετε ένα email για να σας στείλει κάποιος κάτι. Στείλτε του το με προσωπικό μήνυμα (PM).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gio16125 (25 Ιαν. 2004 , 01:51)

 

δεν ειναι επισυναψη

 

απλα πληροφοριακα οτι ειναι 6600 οκ

 

εγω το εχω ηδη βαλει και δουλευει :)

 

 

Σου παίζει καλά?

Ποιότητα εικόνας?

Χρόνος εγγραφής

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpuser (25 Ιαν. 2004 , 00:55)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μένω υπόχρεος :)

 

Και κάτι ακόμα. Λέει ότι η ΜΜC είναι κλειδωμένη αλλά εγώ δεν θυμάμαι να έχω βάλει κάποιο κωδικό. Υπάρχει κάποιος default? :worry:

 

exeis reader sto pc sou na diapistoseis an einai ontos kleidomenh ?

den exw akousei kanena bug sxetiko opote isws kai na eixes balei kapoio password kai na mhn to thimasai isws ?

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gio16125 (25 Ιαν. 2004 , 01:51)

 

δεν ειναι επισυναψη

 

απλα πληροφοριακα οτι ειναι 6600 οκ

 

εγω το εχω ηδη βαλει και δουλευει :)

 

kala re file gio..den mporis na mas to dosis kai se mas???..valto sto aivanet.com na to exoume kai emis...kane ena upload..oxi mono sta logia...pos doulevi kai emis akomi girevoume...molis tora katevasa ena apo to mirc ala tipota ..kai eitan version 3.7.5 ate please na to exoume kai emeis!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gio16125 (25 Ιαν. 2004 , 01:39)

 

βρεθηκε στο irc

 

philips_camcoder_pro_v3.7.4_cracked_(6600ok).zip

 

 

Οταν θα το ανεβασεις καπου και θα ειναι διαθεσιμο και για εμας,πες μας,σε παρακαλώ πολύ...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...