Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα χθές αναβάθμιση και μου πέρασαν την V03.88 28-7-06.Ξέρει κανείς τις διαφορές με την 3.80?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα χθές αναβάθμιση και μου πέρασαν την V03.88 28-7-06.Ξέρει κανείς τις διαφορές με την 3.80?

 

που την εκανες την αναβάθμιση? επι τοπου ή επρεπε να αφήσεις το κινητό? οσα ειχες μεσα σβήστηκαν?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

που την εκανες την αναβάθμιση? επι τοπου ή επρεπε να αφήσεις το κινητό? οσα ειχες μεσα σβήστηκαν?

 

H αναβάθμιση έγινε σε λίγα λεπτά της ώρας σε nokia club, τα αρχεία και οι ρυθμίσεις του τηλεφώνου χάθηκαν, για αυτό πάρε ενα back up.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

H αναβάθμιση έγινε σε λίγα λεπτά της ώρας σε nokia club, τα αρχεία και οι ρυθμίσεις του τηλεφώνου χάθηκαν, για αυτό πάρε ενα back up.

 

 

thnks :)

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα προγραμματακι που να μπορω να σβησω απο την οθονη μου το δικτυο οταν βρισκεται σε κατασταση αναμονης.

 

Ειχα δοκιμασει το Moimb (καπως ετσι λεγοταν) αλλα δε καταφερα τιποτα!!!

 

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει????

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...αγορασα ενα Ν72 και ειχε μεσα στο κουτι του μια ΜΜC 128 η οποια ειναι μεν Dual Voltage αλλα 3V και οχι 3.3V ! την εβαλα στο Ν72 και την δουλεψε κανονικα αλλα στο 6230ι το εκανε να σερνεται απελπιστικά μολις προσπαθουσα να την ανοιξω...εχει κανεις ιδεα γιατι εγινε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...αγορασα ενα Ν72 και ειχε μεσα στο κουτι του μια ΜΜC 128 η οποια ειναι μεν Dual Voltage αλλα 3V και οχι 3.3V ! την εβαλα στο Ν72 και την δουλεψε κανονικα αλλα στο 6230ι το εκανε να σερνεται απελπιστικά μολις προσπαθουσα να την ανοιξω...εχει κανεις ιδεα γιατι εγινε αυτο?

μαλλον επειδη ειναι dv.

δεν νομιζω οτι υπαρχει συμβατοτητα του 6230i με τετοιες καρτες.:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα προγραμματακι που να μπορω να σβησω απο την οθονη μου το δικτυο οταν βρισκεται σε κατασταση αναμονης.

 

Ειχα δοκιμασει το Moimb (καπως ετσι λεγοταν) αλλα δε καταφερα τιποτα!!!

 

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει????

θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το Mobimb που βάζει operator logo και να δημιουργήσεις ένα διάφανο gif αρχείο το οποιο θα το βάλεις ως logo.

Δεν μπορείς να το κάνεις μέσα από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επειδη ειναι dv.

δεν νομιζω οτι υπαρχει συμβατοτητα του 6230i με τετοιες καρτες.:(

 

Η dv ειναι backwards compatible για αυτο και το ονομα ..:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επειδη ειναι dv.

δεν νομιζω οτι υπαρχει συμβατοτητα του 6230i με τετοιες καρτες.:(

οπως λεει και εδω http://www.myphone.gr/devices/preview-223.html δεν ειναι dv αλλα RS-MMC αυτη που εχει μεσα το κουτι.Οι dv ειναι 3V?

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το Mobimb που βάζει operator logo και να δημιουργήσεις ένα διάφανο gif αρχείο το οποιο θα το βάλεις ως logo.

Δεν μπορείς να το κάνεις μέσα από το κινητό.

 

Γίνεται και μέσα απο το κινητό;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!!Έχω μια ερώτηση να θέσω στους χρήστες του 6230i.Φίλος το δίνει 150€ μεταχειρισμένο στο κουτί του,αγορασμένο τον Αύγουστο.

Σκεφτόμουν για να είμαι ειλικρινής να πάω για το Κ750 ή το Κ510.Το τηλ το θέλω για τη δουλειά βασικά:δεν εννοώ περίεργες εφαρμογές,ατζέντες,συγχρονισμούς με outlook και τέτοια.Απλά θέλω μεγάλη διάρκεια μπαταρίας,δυνατό ήχο κλήσης και δόνηση (γιατί υπάρχει φασαρία στο περιβάλλον εργασίας) και μια καλή κάμερα,για καμιά φώτο πού και πού.Τι λέτε;Ποια η γνώμη σας;Να δώσω +50 και να πάρω καινούριο το Κ750 ή να δώσω τα ίδια για το 510 ή το νοκια μεταχείρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβληματάκι με μερικά mp3.

Τα είχα περάσει στο κινητό (Nokia 6230i) μέσω ενός προγράμματος της Nokia το οποίο ήταν μαζί με το τηλέφωνο. Αυτό το πρόγραμμα σου έδινε την δυνατότητα να επεξεργαστείς τα τραγούδια και να τα μετονομάσεις. Το πρόβλημα μου λοιπόν είναι πως όσα τραγούδια μετονόμασα τώρα δεν παίζουν από το media player. Any Help???

 

Υ.Γ.: Μόνο το media player δεν παίζει τα τραγούδια, για παράδειγμα δοκίμασα να τα παίξω με το real player και δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η dv ειναι backwards compatible για αυτο και το ονομα ..:)

 

δε σε καταλαβα, συγγνωμη, το εξηγεις καλυτερα.:wacko:

στο δικο μου τετοια καρτα δεν επαιζε...:(

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και μέσα απο το κινητό;)

 

Αν ξέρεις πως γίνεται πες μου. Εγώ ξέρω μόνο ότι μπορείς να ζητήσεις να εμφανίζει το Operator logo που έχεις ήδη στειλει από τον ΗΥ και αν το απενεργοποιήσεις τότε εμφανίζει το κείμενο του operator (π.χ. Cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις πως γίνεται πες μου. Εγώ ξέρω μόνο ότι μπορείς να ζητήσεις να εμφανίζει το Operator logo που έχεις ήδη στειλει από τον ΗΥ και αν το απενεργοποιήσεις τότε εμφανίζει το κείμενο του operator (π.χ. Cosmote)

 

http://www.thenokiazone.com/wap/blank-logo.nol. Καταχωρησε στον ιστό στους σελιδοδείκτες σου και όταν συνδεθείς θα εχεις αμέσως το κενό λογότυπο στην οθόνη σου χωρίς να αναγράφεται ο φορέας σου;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα με το κινητο μου..ξαφνικα χωρις να γινει κατι (τουλαχιστον μεχρι τωρα δε γνωριζω αιτια) το κινητο μου οτι προφιλ και να του εχω δεν χτυπαει κανενας ηχος παρα μονο δονηση εφοσον υπηρχε στο προεπιλεγμενο προφιλ,πριν λιγο διαπιστωσα πως ουτε και η δονηση δεν ακουγετε!!:( :( :( :(

Ρωτησα στην ΝΟΚΙΑ και μου ειπαν οτι μαλλον χρειαζετε αναβαθμιση λογισμικου χωρις να το κοιταξουν απλα απο την περιγραφη του προβληματος που τους εκανα ,το θεμα ειναι οτι θα το κρατησουν μερικες μερες εκει οταν τους το παω και αυτο ειναι ενα μικρο προβληματακι!

Αν γνωριζει καποιος κατι σας παρακαλω πολυ ας βοηθησει!!!!

Ξεχασα να αναφερω οτι καμμια ρυθμιση δεν εχει πειραχτει!:!: :!:

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τον χρονο σας!!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δει αν εχουν πειραχτει οι ρυθμισεις στα προφιλ?

δηλαδη δεν μπορεις να εχεις καθολου ηχο απο το ηχειο?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις ειναι ολες ενταξει!!!:worry:

Οπως ειπες και εσυ δεν βγαινει καθολου ηχος απο το ηχειο...:O

Το αλλο παραξενο ειναι οτι αν βαλω hands free ακουγετε ο ηχος εφοσον φορας το ακουστικο...:wacko:

Δε μπορω να καταλαβω τι γινετε..οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει σας παρακαλω πολυ:!: :!: :!: :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τα γεφυρώματα που απαιτούνται στο 3310 για να λειτουργεί σε hands free mode? Εχω ένα στο συρτάρι και θέλω να είναι "κρυφό αυτί".. Είδα ότι και με κάποια files γίνεται αυτό, αλλα θέλω να ασχοληθώ στο hardware Κομμάτι..., Sorry gia to off-topic
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις ειναι ολες ενταξει!!!:worry:

Οπως ειπες και εσυ δεν βγαινει καθολου ηχος απο το ηχειο...:O

Το αλλο παραξενο ειναι οτι αν βαλω hands free ακουγετε ο ηχος εφοσον φορας το ακουστικο...:wacko:

Δε μπορω να καταλαβω τι γινετε..οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει σας παρακαλω πολυ:!: :!: :!: :!: :!: :!:

υποθετω, οτι ισως εχει καει το ηχειο σου.:cry:

Link to comment
Share on other sites

kalimera.pira prosfata ena nokia 6230 oxi to i, apo enan filo.exei to exis provlima.otan pas na travixeis fwto sou grafei mnimi pliris kai otan paw na diagrapsw fwto apo ti mnimi , tote me petaei exw.kai deyteron den exei mesa ellinika.mporw na ta vrw kapoy ta ellinika gia na ta kanw egatastasi?kai an nai poy giati to kinito thelei anavathimsh mallon.

 

eyxaristw prokatavolika!

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στα nokia club με 15 ευρω μπορεις να κανεις αναβαθμιση...

ετσι θα διαγραφουν ολα τα δεδομενα και φανταζομαι θα λυθει και το προβλημα σου.;)

Link to comment
Share on other sites

πέρασαν 2 βδομάδες και είπαν θα μας πάρει άλλη 1 βδομάδα.Μακάρι να είναι έτσι γιατί το κινητό έχει σταλεί στη γερμανία
[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω μία μνήμη 1GB (συγκεκριμένα την Kingston MMCmobile Dual Voltage 1GB 54x) για να αντικαταστήσω την 256ΜΒ που έχω τώρα για το 6230i.

 

Στο πακέτο που πωλείται έρχεται μαζί με άρθρωση για χρήση σε SD/MMC θύρα, δεν ξέρω όμως αν το τηλέφωνο τις υποστηρίζει επίσημα όπως και τις MMC plus, MMC micro και δεν συμαζεύεται...

 

Ξέρει κάποιος να απαντήσει στα σίγουρα (και σύντομα, αν είναι εύκολο)?

Να βοηθήσω κατά το ήμισυ:

 

Έχω την Kingston 512MB MMC mobile, dual voltage (1.8V/3.3V) και δουλεύει μια χαρά εδώ και ένα εξάμηνο, κανένα πρόβλημα με τον αντάπτορα (άρθρωση).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...