Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 6230i to vodafone live ti diafores exei apo to aplo;

Συνήθως στα Vodafone live! κινητά, η βασική διαφορα είναι στο ''κόκκινο menu'' που έχει το κινητό, στο μπροστά ή στο πίσω μέρος του έχει το σηματάκι της Vodafone κ είναι έτοιμο να μπεί στο Vodafone live! ανά πάσα στιγμή, οπότε θέλει πολύ προσοχή γιατί με το παραμικρό χρεώνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To 6230i to vodafone live ti diafores exei apo to aplo;

 

Εκτός από το σήμα τις voda στα καπάκια τα vf live κινητά έχουν προρρυθμισμένα πλήκτρα για απευθείας πρόσβαση στο vf live

 

Γενικά πάντως είναι τηλέφωνα "πειραγμένα" ώστε να συνδέονται απευθείας στο live...άρα έχουν και διαφορετικό λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

Xθές έκανα αναβάθμιση από 3,30 σε 3,40 κ προσπαθώ να καταλάβω ποιές οι διαφορές...?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι πρέπει να υπάρξει ηρεμία στο thread. Όχι διαξιφισμοί μεταξύ μας. Α και μια άλλη ερώτηση έτσι για... Αυτά που γράφουμε εδώ τα στέλνει κανένας στην Nokia ή απλώς μόνο τα λέμε?
Link to comment
Share on other sites

Αν και σιγουρα θα εχουν ξαναρωτηθει.Περιπου ποσο κραταει η μπαταρια του κινητου(συνεχομενα,χωρις κλεισιμο το βραδυ)

Επισης,περιπου ποσα παιχνιδια υπαρχουν για το κιν;Τελος,μπορουν να δημιουργηθουν playlists στο κινητο με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Περιπου ποσο κραταει η μπαταρια του κινητου(συνεχομενα, χωρις κλεισιμο το βραδυ). Επισης,περιπου ποσα παιχνιδια υπαρχουν για το κιν; Τελος,μπορουν να δημιουργηθουν playlists στο κινητο με καποιο τροπο?

 

1. Ένα τριήμερο μέσα στο νερό, ίσως και περισσότερο αν δεν μιλάς πολύ (χωρίς να υπολογίζω χρήση του ράδιου ή του mp3 player).

2. Αρκετά ώστε να μην μπορώ να σου πω αριθμό. Δες την αντίστοιχη σελίδα με τα Νοκια series 40 games, applications, etc. για να πάρεις μια ιδέα.

3. Μέχρι στιγμής, δυστυχώς όχι...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ αν ξέρει κανείς να κυκλοφορούν ΒΤ στερεοφωνικά ακουστικά για το κινητό. Στην σελίδα της ΝΟΚΙΑ δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, αν και έχω την εντύπωση ότι θα πρέπει να έχει κυκλοφορήσει παρόμοιο προϊόν.

 

Δεν γνωρίζει κανείς κάτι επί του θέματος. Προσπάθησα να ψάξω και στο ιντερνετ αλλά βρήκα ακουστικά αμφιβόλου ποιότητας. Γνωρίζει κάποιος για αντίστοιχα επώνυμα ακουστικά? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε ποια εκδοση εχουμε και ποια ειναι η τελευταια?

σιγουρα το εχετε πει αλλα ποιος ψαχνει 61 σελιδες?

 

Το ενδεχομενο να ψαξεις εσυ δεν παιζει;; :confused:

Anyway την εκδοση την βλεπεις αφου πληκτρολογησεις *#0000#.Τωρα για το ποια ειναι η τελευταια διαβασε ΕΔΩ . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Xθές έκανα αναβάθμιση από 3,30 σε 3,40 κ προσπαθώ να καταλάβω ποιές οι διαφορές...?

? Κάποιος που να ξέρει;; επίσης το κινητό μας, παίζει ή δεν παίζει mp4?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην 3.40 έχω εντοπίσει τα εξής σπαστικά:

 

1.Ταξινόμηση ονομάτων με βάση το πρώτο όνομα καθώς και αναζήτηση αυτών

 

2.Η αναζήτηση στα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες λειτουργεί σωστά όταν default γλώσσα είναι τα ελληνικά, διαφορετικά λειτουργεί μόνο για το πρώτο γράμμα

 

3.Στη λίστα εισερχομένων μηνυμάτων κάποια φαίνονται μόνο με το μικρό όνομα του αποστολέα ενώ κάποια άλλα φαίνονται με το ονοματεπώνυμο

 

4.Δεν φαίνεται η διάρκεια της κλήσης κατά την εξέλιξη αυτής εκτός και αν πας μέσα στο μενού κλήσεις κλπ κλπ

 

5.Η έξυπνη πληκτρολόγηση κατά τη σύνταξή των μηνυμάτων δεν αναγνωρίζει πάρα πολλές κοινές ελληνικές λέξεις, φτωχό λεξικό δηλαδή...

 

6.Τώρα αυτό δε ξέρω αν είναι πρόβλημα αλλά είναι περίεργο...αν κανείς χρησιμοποιήσει τις ρυθμίσεις MMS της Vodafone το logo από πεζά γράμματα μετατρέπεται σε κεφαλαία (vodafone GR--->VODAFONE GR).

 

Αυτά για την ώρα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι,

δυστυχως αντιμετωπιζω αρκετα μικροπροβληματα στο 6230i[για να δειτε μερικα απο αυτα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75822].

 

Ενα απο αυτα που δεν ειδα να εχει αναφερθει ειναι το οτι δεν σου επιτρεπει το κινητο να βαλεις οσες εφερμογες θελεις ,αφου πανω απο τις 8 σου λεει οτι τελειωσε η μνημη!!!!!!!Επισης δεν σε αφηνει να ταξινομησεις τις εγαρμογες αφου ολες τις βαζει στο φακελο collection!

 

Αλλο ενα ειναι οτι δεν σε αφηνει να εχεις πανω απο 20 notes πραγμα πολυ ενοχλητικο.

 

Και ρωταω εγω, ολα αυτα αναφερονται πουθενα στις προδιαγραφες του κινητου ?[γιατι δεν ειναι Bugs του firmware ουτε ιδιοτροπια της εταιριας-(οπως το να μην υποστηριζει playlist)]Τα αναφερω αυτα γιατι οταν αγοραζα το κινητο αυτα ηταν σημεια κλειδια[να παιρνει εφαρμογες και να λειτουργει ως personal information manager], και τωρα αναρωτιεμαι πως μπορω [και αν δικαιουμαι] να επιστρεψω το τηλεφωνο πισω να παρω καποιο ακριβοτερο smartphone.

 

Επισης μηπως ξερει κανενας αν μπορω να βαλω μνημη στο κινητο περισσοτερη απο 512ΜΒ γιατι το χρησιμοποιω ως flash memory[μεσω pop port]

Γινεται να βαλεις ξεχωριστους ηχους κλησης σε ατομα και οχι ομαδες ατομων?

 

Τελος, γιατι να εχει τοσο ελεεινη καμερα.....[γμτ] και εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο προγραμμα απο το pc suite?

 

Συγγνωμη γιατο μεγεθος του κειμενου :D

Link to comment
Share on other sites

OK,playlists,δεν μπορουμε να φτιαξουμε.Τουλαχιστον την σειρα με την οποια παιζονται τα mp3 μπορουμε να την φτιαξουμε?Ή για να θεσω καλυτερα την ερωτηση.Οταν μεταφερουμε τα τραγουδια απο τον υπολογιστη στο κινητο υπαρχει καποιος τροπος να τα κανουμε να εμφανιζονται στον player με την σειρα που θελουμε(εστω και αν αυτη δεν μπορει να αλλαξει στο μελλον) ή το κινητο τα βαζει με οποια σειρα του *****σει?
Link to comment
Share on other sites

Στο παραπάνω ερώτημα έχω και εγώ τις απορίες μου. Με ποιό τρόπο ταξινομεί τα τραγούδια? Στην gallery φαίνεται να είναι αλφαριθμητικά, ενώ στο Nokia Audio Manager η σειρά που εμφανίζονται τα τραγούδια μου φαίνεται κάπως τυχαία (μοιάζει σαν να έχει να κάνει με την ημερομηνία που περάστηκε το καθένα στην flash)

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να κάνουν λίστα αναπαραγωγής μπορούν να ακολουθήσουν τις οδηγίες του αρχείου που παραθέτω. Ο συγκεκριμένος τρόπος λειτουργεί στο 6230, για το 6230i δεν ξέρω γιατί στον υπολογιστή μου δεν ανοίγει το Audio Manager(Μεταφορά μουσικής) γιατί έχω nVidia κάρτα ήχου. :mad:

 

@ bliman: Εγώ έχω 512, ξέρω ότι παίρνει 1GB, για 2GB δεν το γνωρίζω. Ρόλο παίζει η μάρκα τις μνήμης, αν είναι δυνατό πριν την αγοράσεις δοκίμασέ την στο κινητό.

 

Πρόγραμμα εκτός από το PC Suite υπάρχει, αλλά δεν θα στο πρότεινα σε καμία περίπτωση. Είναι το Oxygen Phone Manager ver.2.8

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει κάρτα ΜΜC μεγαλύτερη από 512ΜΒ; Αλήθεια ποιά είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα που έχουν βγει οι κάρτες MMC?

Υπάρχει επιλογή για αντιγραφή από το ράδιο στην κάρτα;

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

καπου που να εχει themes ringtones & wallpapers γενικα ξερει κανεις?

 

Τσεκαρε το αναλογο θεμα:Series 40 - 6230i / 8800 (208x208), Games, Applications, Wallpapers :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια ποιά είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα που έχουν βγει οι κάρτες MMC?

2GB ean thimamai kala...

 

Υπάρχει επιλογή για αντιγραφή από το ράδιο στην κάρτα;

Ennoeis na mporeis na katagrapseis radio sto kinito k na to akous argotera? Se autin tin periptosi min ksexnas oti exeis ena kinito, oxi ena ALL(everything)-in-one prama.

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου οταν το κλεινω και το ανοιγω παλι δεν κραταει τις κλησεις ουτε εισερχομενες ουτε εξερχομενες..εχουν σβηστει ολες.

γιατι συμβαινει αυτο? μηπως θελει αναβαθμιση? εχω την 3.30

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ξεχωρίσω εμφανισιακά ένα 6230i από το απλό 6230?

 

Η πιο χτυπητή διαφορά κατά τη γνώμη μου είναι το πληκτρολόγιο και ειδικότερα στο κέντρο του πλήκτρου πολλαπλών διευθύνσεων (menu key)...στο i εξέχει ενώ στο 6230 είναι λείο...

 

Επίσης στο i η κάμερα γράφει 1.3megapixel

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα στο κινητο να αλλαξεις τον τυπο που εμφανιζεται το μενου απο ''πλεγμα'' στο κλασικο Νοκια?Αν ναι,σε ποια επιλογη,γιατι δεν βρηκα τπτ..
Link to comment
Share on other sites

Πατάς "ΜΕΝΟΥ", στη συνέχεια πατάς με το ΑΡΙΣΤΕΡΟ πλήκτρο κάτω από την οθόνη (ΠΡΟΣΟΧΗ!! όχι το κεντρικό!) "Επιλογ.", σου δείχνει "Εμφ.κύρ.μενού", πατάς "Επιλογή" και επιλέγεις "Λίστα".
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...