Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποια αρχεια wav που εχω, πως μπορω να τα βαλω για ηχο κλησης; Νομιζω πρεπει να τα κανω mid αλλα με τι τα κανουμε;

 

Και γιατί δεν τα κάνεις mp3 ? ;)

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kαλησπερα παιδια θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να περασω themes στο 6230ι??κατεβασα μερικα και εχουν καταλιξη jar και θελω να τα περασω στο κινητο με υπεριθρες...θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την χρήση.

Εάν το χρησιμοποιείς μόνο για μηνύματα και ομιλία σε λογικά πλαίσια τότε ΔΕΝ είναι φυσιολογικός ο χρόνος που μας δίνεις.

Εάν όμως ακούς πολύ μουσική (mp3 & radio) τραβάς βιντεάκια & φωτό τότε ΕΙΝΑΙ φυσιολογικός ο χρόνος.

Είμαι στην 1η περίπτωση, γι' αυτό κι έστειλα το post. Μάλλον φταίνε οι πρώτες φορτίσεις. Καμιά έγκυρη συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 1η περίπτωση, γι' αυτό κι έστειλα το post. Μάλλον φταίνε οι πρώτες φορτίσεις. Καμιά έγκυρη συμβουλή;

 

Πόσες μέρες έχεις το κινητό? Μετά τις 10 φορτίσεις θα αρχίσει να στρώνει! Εγώ την πρώτη το φόρτισα για 6ώρες και μετά μόλις φόρτιζε το έβγαζα!

 

 

kαλησπερα παιδια θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να περασω themes στο 6230ι??κατεβασα μερικα και εχουν καταλιξη jar και θελω να τα περασω στο κινητο με υπεριθρες...θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει???

 

Απλά βγάλε το αρχείο που περιέχει το rar και πέρνα το στο κινητό!

 

 

Καποια αρχεια wav που εχω, πως μπορω να τα βαλω για ηχο κλησης; Νομιζω πρεπει να τα κανω mid αλλα με τι τα κανουμε;

 

Δεν χρειάζεται να το μετατρέψεις σε midi. Μπορείς να βάλεις και wav σαν ήχο κλήσης με την ίδια διαδικασία όπως το midi. Αν θες τώρα να το κάνεις mp3 υπάρχουν πολλά προγράμματα. Πχ.ImTOO MPEG Encoder ή musicmatch JUKEBOX

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και εγω κατι θεματα και ειναι winrar αρχεια τα οποια οταν τα περναω στο κινητο δεν τα αναγνωριζει...τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και εγω κατι θεματα και ειναι winrar αρχεια τα οποια οταν τα περναω στο κινητο δεν τα αναγνωριζει...τι να κανω?

 

Τα κανεις rename σε *.nth και τα βαζεις οπως ειναι. Τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 2.8 του oxygen και δουελύει μια χαρά! Τώρα βγήκε και 2.8.2!

 

Την εχεις αγορασμενη η "αγορασμενη"; Αν ειναι το δευτερο, καποιο λινκ με ΡΜ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μερικές ερωτησούλες...

Το κινητό έχει κανονική υποδοχή για καλώδιο usb όπως το n-gage ή συνδέεται στον υπολογιστή στη θύρα popport;

Επίσης ο υπολογιστής το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό ή θέλει drivers για να λειτουργήσει;

Link to comment
Share on other sites

Τα κανεις rename σε *.nth και τα βαζεις οπως ειναι. Τιποτα αλλο.

Γαμωτο και το σκεφτηκα αλλα νομιζα πως δεν θα επιανε... :rolleyes: Σ'ευχαριστω παντως

 

Παιδιά έχω μερικές ερωτησούλες...

Το κινητό έχει κανονική υποδοχή για καλώδιο usb όπως το n-gage ή συνδέεται στον υπολογιστή στη θύρα popport;

Επίσης ο υπολογιστής το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό ή θέλει drivers για να λειτουργήσει;

Συνδεεται στην θυρα popport αλλα επειδη δεν το εχω δοκιμασει δεν ξερω αν το βλεπει σαν εξωτερικο σκληρο

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολογιστες ΔΕΝ εχουν θυρες pop-port...τα Νοκια εχουν!
Για το κινητό μιλούσα οχι για τον υπολογιστή :p
Στο 6230i συνδεουμε λοιπον με το κλασικο καλωδιο (οπως αυτο του NGage) την θυρα pop-port του κινητου με τη θυρα usb του υπολογιστη και ο υπολογιστης το βλεπει ΑΥΤΟΜΑΤΑ σαν εξωτερικο αφαιρουμενο δισκο ΧΩΡΙΣ να απαιτειται κανενα επιπλεον λογισμικο! ΠΑΡΑ πολυ βολικο χαρακτηριστικο!!! :cool:
Όντως πολύ χρήσιμο χαρακτηριστηκό, ειδικά για τα mp3...

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις αγορασμενη η "αγορασμενη"; Αν ειναι το δευτερο, καποιο λινκ με ΡΜ;

 

Δυστυχώς είναι δοκιμαστική έκδοση και έχει κλειδωμένες ορισμένες δυνατότητες! :( Ψάχνω να βρω c_r_a_c_k για την 2.8 αλλα δεν βρίσκω. :mad: Έχω βρει μέχρι την 2.4 αλλά δεν υποστηρίζει το 6230i. :(

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολογιστες ΔΕΝ εχουν θυρες pop-port...τα Νοκια εχουν! Στο 6230i συνδεουμε λοιπον με το κλασικο καλωδιο (οπως αυτο του NGage) την θυρα pop-port του κινητου με τη θυρα usb του υπολογιστη και ο υπολογιστης το βλεπει ΑΥΤΟΜΑΤΑ σαν εξωτερικο αφαιρουμενο δισκο ΧΩΡΙΣ να απαιτειται κανενα επιπλεον λογισμικο! ΠΑΡΑ πολυ βολικο χαρακτηριστικο!!! :cool:

ΟΥΤΕ εγω ειπα οτι εχει pop-port ο υπολογιστης 1ον και 2ον το καλωδιο του ngage δεν ειναι το ιδιο με του 6230i.το ngage ΔΕΝ εχει θυρα pop-port.Aσχετο,αλλα αν παω το κινητο για αναβαθμιση θα σβηστει η εσωτερικη μνημη?να κανω back up?αξιζει η 3,30 σε σχεση με την 3,23?

Link to comment
Share on other sites

Hello guys!!!Ως κάτοχος ενος 6230ι αντμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Ενώ έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία MMS μπορώ να στέλνω videoclip μεσω της υπηρεσίας αλλά δεν μπορώ να δέχομαι μιας και όταν λαμβάνω το μνμ μου λέει πως δεν υπάρχουν δεδομένα για προβολή.Αυτό συμβαίνει μόνο με τα clips και οχι με photos.Πληροφοριακά η συσκευή με την οποία μου στέλνουν τα video είναι K700i.Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι δοκιμαστική έκδοση και έχει κλειδωμένες ορισμένες δυνατότητες! :( Ψάχνω να βρω c_r_a_c_k για την 2.8 αλλα δεν βρίσκω. :mad: Έχω βρει μέχρι την 2.4 αλλά δεν υποστηρίζει το 6230i. :(

 

Και εγω τα ιδια. Εχω μεχρι 2.5 αλλα ουτε αυτη υποστηριζει το 6230ι. 2.8 πουθενα. Μονον κατι Ρωσοι το εχουν σε κατι φορουμ αλλα αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 2.8 με κωδικό για χρήση μέχρι τέλη Δεκεμβρίου... όποιος ενδιαφέρεται, pm!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι κατοχοι του SX1 ουρλιαζουν οτι απο την αναβαθμιση 12 και μετα μολις που ακουγεται το ηχειο του...και το ξερω και εγω. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το παιρνεις σα σημειο αναφορας οσον αφορα την ενταση! Το 6230i ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο δυνατο στην αναπαραγωγη mp3 και ραδιοφωνου! Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης. Αλλα και μεσω ακουστικων η ενταση ειναι πολυ δυνατη...δεν προκειται να εχεις προβλημα με την ενταση απο οπου και αν ακους τη μουσικη σου.

 

Φιλε μην κρινεις απο τις μαζες.Υπαρχει patch που κανει το sx1 ηχοσυστημα αυτοκινητου.Τεσπα ευχαριστω για το καθησυχαστικο ποστ.Αυτο που με ενδιαφερει παντως ειναι η ενταση μεσα απο τα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην κρινεις απο τις μαζες.Υπαρχει patch που κανει το sx1 ηχοσυστημα αυτοκινητου.Τεσπα ευχαριστω για το καθησυχαστικο ποστ.Αυτο που με ενδιαφερει παντως ειναι η ενταση μεσα απο τα ακουστικα

 

Φίλε, η ένταση από τα ακουστικά είναι δυνατή αλλά μόνο όταν βρίσκεσαι σε ήσυχο περιβάλλον. Αν κυκλοφορείς στο δρόμο κλπ. ακόμη και με την ένταση του ήχου στο μέγιστο, εκτός από την μουσική ακούς και όλους τους άλλους περιβαλλοντικούς ήχους.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με το Κ700ι φίλου μου που δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε σωστά μέσω bluetooth. Ενώ αυτός βλέπει το δικό μου τηλέφωνο με τους καταλόγους και τα αρχεία κανονικά, εγώ δεν μπορώ να δω στο δικό του. Ξέρει κάποιος αν είναι αναμενόμενο/προβλεπόμενο αυτό?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετοπιζω ενα προβλιματάκι . δεν ξερω αν το εχετε αντιλυφθει και εσεις . Οταν κάνω επεξεργασία εικόνας και εισαγωγη πλαισίου και διαλέξω το πλαισιο για εισαγωγή , στην εισαγωγη μου βγάζει "Δεν επειτρέπεται από τον κωδικό ενεργοποίησης"

Μπορείτε να με βοηθήσετε ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετοπιζω ενα προβλιματάκι . δεν ξερω αν το εχετε αντιλυφθει και εσεις . Οταν κάνω επεξεργασία εικόνας και εισαγωγη πλαισίου και διαλέξω το πλαισιο για εισαγωγή , στην εισαγωγη μου βγάζει "Δεν επειτρέπεται από τον κωδικό ενεργοποίησης"

Μπορείτε να με βοηθήσετε ?

ευχαριστώ

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα! :cry: Αν βγάλεις άκρη πες μου και μένα! Έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες το ίδιο θέμα... ρίξε μια ματιά...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56987&page=36&pp=20

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56987&page=38&pp=20

 

Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς όταν βάλει το κινητό να φορτίσει αν ακούγεται κάποιος ήχος (πολύ υψηλός) απο τον φορτιστή για λίγα δευτερόλεπτα και μετά σταματάει? Μήπως έχει τπτ πρόβλημα ο δικός μου :( ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ απο σήμερα το απόγευμα ένας ευτυχής κάτοχος ενός 6230i.Το τσίμπησα σήμερα το απόγευμα με επιδότηση απο pΟteshop...

 

Μάλιστα κέρδισα και στην κάρτα ξυστό(διαγωνισμός για όποιον αγοράζει κινητό) ένα bluetooth handsfree.Πάρα πολύ καλα.

 

Μου είπανε 8 ώρες η πρώτη φόρτιση,αλλα ήδη έχει βγάλει οτι έχει φορτίσει.Ας το αφήσω όμως καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Hello guys!!!Ως κάτοχος ενος 6230ι αντμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Ενώ έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία MMS μπορώ να στέλνω videoclip μεσω της υπηρεσίας αλλά δεν μπορώ να δέχομαι μιας και όταν λαμβάνω το μνμ μου λέει πως δεν υπάρχουν δεδομένα για προβολή.Αυτό συμβαίνει μόνο με τα clips και οχι με photos.Πληροφοριακά η συσκευή με την οποία μου στέλνουν τα video είναι K700i.Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει?

 

:( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...