Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω πως ναι. τουλαχιστον ετσι θυμαμαι οταν ειχα τη συσκευη, αν κανω λαθος διορθωστε με.:)
Τιι να σου πω. Νομίζω ότι δεν γίνεται συγχρονισμός χωρίς να είναι εγκατεστημένο το PC Suite. Αν ξέρει κάποιος πως ακριβώς γίνεται...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλοι μου νομιζω οτι ξεχασαμε το κινητακι μας..........
Δεν το ξεχάσαμε, είναι τόσο «σκυλί» που ούτε προβλήματα έχει ούτε αναβάθμιση θέλει.... :D :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

exw k egw ena problhma me to kinhtouli mou.toso kairo xrhsimopoiousa usb kalwdio gia metafora sms ston ypologisth.xafnika omws stamathse na blepei to kinhto.pistepsa oti eftaige to kalwdio k etsi phra ena allo alla k pali ta idia.ti mporw na kanw gia na krathsw ta sms?
Link to comment
Share on other sites

exw k egw ena problhma me to kinhtouli mou.toso kairo xrhsimopoiousa usb kalwdio gia metafora sms ston ypologisth.xafnika omws stamathse na blepei to kinhto.pistepsa oti eftaige to kalwdio k etsi phra ena allo alla k pali ta idia.ti mporw na kanw gia na krathsw ta sms?

 

kane mia epanafora rithmisewn afou prwta sigoureyteis otii to prizaki pou sindeeis to kalwdio tou kinitou einai katharo. alliws mono anavathmisi alla tha xathoun ola:O kalws irthes stin parea mas:D :p

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμίτες και καλό πάσχα!

Εψαξα για την αυτονομία της μπαταρίας στο θρέντ και εκτός από κολπάκια απενεργοποίησης αναμονής οθόνης δεν βρήκα κατι άλλο που να με σώζει.Κάπιος φίλος έγραψε ότι ίσως χωράει η μπαταρία BL-6 της νόκια.Ισχύει αυτό?Αν όχι τι μπορώ να κάνω για να καταφέρω να μου κρατάει η μπαταρία μου πάνω από 2 μέρες?Υπόψη ότι είναι καινούργια και ότι έχουν γίνει οι τρείς πλήρεις φορτίσεις.

ευχαριστώ πολύ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

exw k egw ena problhma me to kinhtouli mou.toso kairo xrhsimopoiousa usb kalwdio gia metafora sms ston ypologisth.xafnika omws stamathse na blepei to kinhto.pistepsa oti eftaige to kalwdio k etsi phra ena allo alla k pali ta idia.ti mporw na kanw gia na krathsw ta sms?

 

Εχω ένα bt carkit και όταν άνοιγα την μηχανή στο αυτοκίνητο συνδέετο αυτόματα και με τ΄6310ι που είχα και με το Ε65 που είχα μετά.Τώρα έχω το 6230ι και όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο γράφει ότι συνδέθηκε αλλά 9 στις 10 φορές δεν έχει συνδεθεί και πρέπει να πάω στο μενού bt-αξιόπιστες συσκευές και να κάνω χειροκίνητη σύνδεση (παρόλο που έχω ενεργοποιήσει την επιλογή να συνδέεται αυτόματα χωρίς ερώτηση) Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς άλλες συσκευές BT στο ενδιάμεσο (ανάμεσα δηλαδή σε δύο φορές που μπαίνεις στο αυτοκίνητο);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμίτες και καλό πάσχα!

Εψαξα για την αυτονομία της μπαταρίας στο θρέντ και εκτός από κολπάκια απενεργοποίησης αναμονής οθόνης δεν βρήκα κατι άλλο που να με σώζει.Κάπιος φίλος έγραψε ότι ίσως χωράει η μπαταρία BL-6 της νόκια.Ισχύει αυτό?Αν όχι τι μπορώ να κάνω για να καταφέρω να μου κρατάει η μπαταρία μου πάνω από 2 μέρες?Υπόψη ότι είναι καινούργια και ότι έχουν γίνει οι τρείς πλήρεις φορτίσεις.

ευχαριστώ πολύ

any news?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς άλλες συσκευές BT στο ενδιάμεσο (ανάμεσα δηλαδή σε δύο φορές που μπαίνεις στο αυτοκίνητο);

Ναι, το pc μου όπου κρατάω σε backup τον τ/φ μου κατάλογο επειδή είναι πολύ μεγάλος. Αλλά νομίζω(δεν είμαι σίγουρος) δεν φταίει αυτό γιατί είμαι συνδεδεμένος με το υτοκίνητο, βγαίνω για λίγο έξω και όταν ξαναμπαίνω δεν συνδέεται αυτόματα, αλλά πρέπει να το κάνω εγώ

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, το λεω γιατί εμένα μου έκανε κάτι παρόμοιο όταν συνδέδεα άλλη συσκευή ανάμεσα στις δύο χρήσεις...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

τόσο ξεχασμένο ειναι πια βρε παιδιά αυτό το κινητό???:( :cry:
Μήπως, λέω εγώ τώρα. δεν υπάρχουν απαντήσεις στο ερώτημά σου; Το λέω γιατί βλέπω να «κουνιέται» το θέμα... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

τόσο ξεχασμένο ειναι πια βρε παιδιά αυτό το κινητό???:( :cry:

Δεν ξέρω αν είναι ξεχασμένο, πάντως ένα Ε65 που είχα για 15 μέρες το έσπασα στον τοίχο, και ένα Κ800 που είχα πάρει το καλοκαίρι το πούλησα όσο όσο γιατί κάνουν τα πάντα εκτός από να μιλάς χωρίς να κλείνουν και να ασπρίζει η οθόνη όποτε τους καπνίσει. Εχω τώρα μετά από υπόδειξη φίλου μου-πολύ γνώστη των κινητών και μου είπε πάρε ένα 6230ι να κάνεις τη δουλειά σου, χωρίς να σταματάει και να σου ζητάει αναβαθμίσεις και restarts όποτε γουστάρει, και πράγματι βρήκα την υγειά μου. Ασε την τεχνολογία για τα θύματα του marketing, και όταν τα χρειάζονται για δουλειά να τους κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως, λέω εγώ τώρα. δεν υπάρχουν απαντήσεις στο ερώτημά σου; Το λέω γιατί βλέπω να «κουνιέται» το θέμα... ;)

μάλλον αυτό είναι το πιο λογικό...π'αντως στεναχωριέμαι που μου κρατάει το κινητό μόλις μιάμιση μέρα:(

 

Δεν ξέρω αν είναι ξεχασμένο, πάντως ένα Ε65 που είχα για 15 μέρες το έσπασα στον τοίχο, και ένα Κ800 που είχα πάρει το καλοκαίρι το πούλησα όσο όσο γιατί κάνουν τα πάντα εκτός από να μιλάς χωρίς να κλείνουν και να ασπρίζει η οθόνη όποτε τους καπνίσει. Εχω τώρα μετά από υπόδειξη φίλου μου-πολύ γνώστη των κινητών και μου είπε πάρε ένα 6230ι να κάνεις τη δουλειά σου, χωρίς να σταματάει και να σου ζητάει αναβαθμίσεις και restarts όποτε γουστάρει, και πράγματι βρήκα την υγειά μου. Ασε την τεχνολογία για τα θύματα του marketing, και όταν τα χρειάζονται για δουλειά να τους κλείνουν.

+1

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κανείς γιατί το 6230i μου βγάζει μήνυμα "μη υποστηριζόμενο εξάρτημα" όταν συνδέω τον AD-15 αντάπτορά μου για να χρησιμοποιήσω δικά μου ακουστικά; Το βγάζει είτε έχω ήδη τα ακουστικά συνδεδεμένα με τον αντάπτορα είτε όχι. Ο αντάπτορας λειτουργεί κανονικά με τις άλλες συσκευές μου... Έκδοση 3.88 έχω...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κανείς γιατί το 6230i μου βγάζει μήνυμα "μη υποστηριζόμενο εξάρτημα" όταν συνδέω τον AD-15 αντάπτορά μου για να χρησιμοποιήσω δικά μου ακουστικά; Το βγάζει είτε έχω ήδη τα ακουστικά συνδεδεμένα με τον αντάπτορα είτε όχι. Ο αντάπτορας λειτουργεί κανονικά με τις άλλες συσκευές μου... Έκδοση 3.88 έχω...
Προφανώς δεν είναι συμβατός με το 6230i... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΝΟΚΙΑ 6230 και σκέφτομαι πάρω το bluetooth ακουστικό PLANTRONICS EXPLORER 350. Απ ό,τι είδα στο forum η εταιρεία είναι μια χαρά.

 

Η απορία μου είναι: Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος (πχ πιθανή ασυμβατότητα) να προτιμήσω της ΝΟΚΙΑ αντί για αυτή τη μάρκα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι συμβατός με το 6230i... :ninja:

 

Σόρρυ δικό μου λάθος, ξέχασα να αναφέρω ότι ΕΙΝΑΙ συμβατός με το 6230i σύμφωνα με το nokia.com και με διάφορα forum του εξωτερικού. Προφανώς το πρώτο πράγμα που κοίταξα...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Exo provlima me to kinito, exo ekdosi 3.25 kai den me afinei na valo allo theme kai na do video!! Me anavathmisi tha diorthoun??

 

edit: to piga gia anavathmisi, tora ola OK ektos apo themes, den ta dexetai me tipota!! ti kano lathos?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είσαι σίγουρος ότι βάζεις τον σωστό τύπο θέματος?Γιατί προχθές προσπάθησα να βάλω ένα θέμα από ένα έρικσον ( δεν θυμάμαι την κατάληξη του αρχείου) και δεν το διάβαζε κάν..

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Στη λίστα των αξιόπιστων βάλε και αυτό του Συντάγματος (Νικης 21) και των ΜΗ αξιόπιστων το της καλλιθέας (Ελ. Βενιζελου 71)... Απάισιο κατάστημα. Ασχετοι υπάλληλοι, ποτέ δεν σηκώνουν τηλέφωνο. Καλύτερα θα ηταν αν εκλεινε πιστευω...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis kapoio programma gia ton ipologisti me to opoio na mporw na metaferw paixnidia sto kinito ???
Το pcsuite το δοκίμασες;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...