Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω...για να δω ταινία 3d απο blu ray dvd player που έχει και αναπαραγωγή ταινιών 3d θα πρέπει η φέτα να είναι ίδια μάρκα με την τηλεόραση?
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

πάπαλα η Philips απο τις τηλεορασεις παιδια.

 

αποσυρεται απο την αγορα εικονας

Ααα για'υτο πεσανε τοσο οι τιμες τους.

να ρωτήσω...για να δω ταινία 3d απο blu ray dvd player που έχει και αναπαραγωγή ταινιών 3d θα πρέπει η φέτα να είναι ίδια μάρκα με την τηλεόραση?

Ποια φετα?Το Blu-ray player ενοεις?Δεν νομιζω να υπαρχει περιορισμος στην μαρκα,απλως αμα ειναι ιδια μαρκα με την τηλεοραση θα συνεργαζονται καλυτερα και θα μπορεις να τα ελενχεις και τα 2 με 1 τηλεχειρηστηριο.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω πληροφοριες εκ των εσω (αν και δεν θελει και πολυ μυαλο για να το καταλαβει κανεις), τους τσακισανε παγκοσμιως οι κορεατες

 

ηταν σχεδον σε καθε τεραστια αγορα κατω απο την τριτη θεση, οποτε με βαση τη φιλοσοφια της εταιριας ("όπου ειμαστε κατω απο τριτοι στην πιτα της αγορας την κανουμε με ελαφρά") σταματανε απο τις tv.

 

 

ελπιζω να ειναι παροδικό και καποια στιγμη να επανελθουν.

οπως και να εχει ειναι μια Ευρωπαικη εταιρια και στον τομεα "εικονα" απλα κορυφη.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο τρικ όπως στις samsung για να βλέπω και ταινίες από το νέο μου απόκτημα!

 

 

αν έχει κάποιος κάμια ιδέα ας μας πει!

 

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω πληροφοριες εκ των εσω (αν και δεν θελει και πολυ μυαλο για να το καταλαβει κανεις), τους τσακισανε παγκοσμιως οι κορεατες

 

...

 

Γι αυτό το παίζανε τρελίτσα ότι θα ασχοληθούν μόνο με ιατρικά μηχανήματα. Θέλουν να ξεκάνουν κόσμο μάλλον, αν τα μηχανήματά τους είναι αντίστοιχης "ποιότητας" με τα ήχου εικόνας της.

Από αυτή την εταιρεία ούτε ξυριστική μηχανή δε θα αγόραζα.

Ομολογώ ότι είμαι εμπαθής προς την εταιρεία αυτή αλλά δεν έγινα μόνος μου με έκαναν τα προϊόντα της.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε συ, στην ιατρικη, στην εικονα και στον φωτισμο η Philips ειναι κορυφαια

 

αλλα...η οικονομική κριση και ο μεγαλος και ανερχομενος ανταγωνισμος τσακιζουν κοκαλα

 

*ο,τι προιον Philips ειχα απο το 1995 και επειτα ηταν τελειο.

εκτος απο τα στερεοφωνικα της ηχοσυστηματα. στον ηχο ,imo, ειναι απλα "καλή".

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άποψή σου και σεβαστή αλλά όταν είσαι πραγματικά κορυφαίος (και με δεδομένο ότι η κρίση είναι για όλους) τότε εσύ τσακίζεις τον ανταγωνισμό.

Over and out. :)

Link to comment
Share on other sites

The company has announced that the rest of its television business will be taken over by TPV, which already licenses the brand name for television sales in China. TPV is better known for its other brands, including AOC and Emerson.

 

*φιλε tazio, το μεγιστο κακο με την Philips ειναι οι υψηλες της τιμες.

τα προιοντα της ειναι πολυ καλα αλλα ακριβα.

 

anyway

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στην samsung που εχω δεν χρειαζεται καποιο τρυκ.Απλως συνδεω τον εξωτερικο σκληρο δισκο στο usb και εμφανιζεται αυτοματα ενα παραθυρο στην tv απ'οπου μπορω να τον επιλεξω και να να πλοηγηθω στα αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιζουνε τα παντα απο το στικακι αλλα καποια μοντελα σειρας 4και 5 δεν παιζουνε βιντεο..ακου τι θα κανεις...κλεινεις απο το χειριστηριο..πατας info-menu-mute-power και θα ανοιξει και θα σε βαλει στο service menu στην πρωτη ενοτητα συνηθως παιζει επανω ο τυπος πχ 40υε κτλ και απο κατω το μοντελο.βρες το 5500 και βγες εξω.κλεισε την tv,ανοιξε και απολαυσε οτι θες απο ogg εως mkv1080p με ξεχωτιστους υποτιτλους κτλ

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι τα χριστουγεννα να αγορασω μια 32αρα led.

τι μου προτεινετε?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

δες samsung led 100hz.

 

προτεινεις καποια συγκεκριμενη? οι sony αξιζουν τα λευτα τους η μονο μαρκα πληρωνεις?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Στις sony απ'οτι φαινεται μονο μαρκα πληρωνεις.Εγω απο τοτε που πηρα samsung μετανιωσα για τις προηγουμενες sony που ειχα αγορασει.Σου προτυνω την συγκεκρειμενη:http://www.skroutz.gr/s/330456/Samsung-UE32D6530-32.html Την εχω σε 40αρα και ειναι πολυ καλη και στα χαρακτηριστικα και στην ποιοτητα απεικονισης.Τωρα αμα δεν ενδιαφερεσαι για 3D κοιτα εδω:http://www.skroutz.gr/s/329717/Samsung-UE32D5700-32.html
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο NetSurfer_g7 και να επισημάνω ότι η samsung κάθε χρονιά παίρνει διακρίσεις για την σειρά τηλεοράσεων που παρουσιάζει στην αγορά.

Μια καλή και συμφέρουσα πρόταση είναι το μοντελο UE32D5700.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μεγάλη διαφορα από 50 σε 100hz;

θέλω μια τηλεόραση με full hd, hdmi, led(άν υπάρχει) και οτιδήποτε άλλο είναι +(όπως αναπαραγωγή ταινίας από usb). ιντσες 32 και πάνω

όλα αυτά με μαξιμουμ τιμή τα 350€ (στα 300 θα προτιμουσα αλλά ίσως πάω μέχρι 350-money γιοκ :p)

 

υπάρχει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μεγάλη διαφορα από 50 σε 100hz;

θέλω μια τηλεόραση με full hd, hdmi, led(άν υπάρχει) και οτιδήποτε άλλο είναι +(όπως αναπαραγωγή ταινίας από usb). ιντσες 32 και πάνω

όλα αυτά με μαξιμουμ τιμή τα 350€ (στα 300 θα προτιμουσα αλλά ίσως πάω μέχρι 350-money γιοκ :p)

 

υπάρχει κάτι;

 

ναι εχει διαφορα. καλυτερα προτιμησε 100ΗΖ.

Link to comment
Share on other sites

3D δεν θελω γτ θα παρω για το σαλονι οποτε η 2η η samsung ειναι πολυ καλη νομιζω.

60 με 100 hz πολυ μεγαλη διαφορα

100 με 200 Hz πολυ μικρη διαφορα

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με την Plasma που πήρα.

Για audio out έχει μόνο digital.

Επειδή η σύνδεση που θέλω να κάνω με το home cinema έχει μόνο 1 εισαγωγή σε digital η οποία είναι ήδη πιασμένη από το pc, υπάρχει κανένα splitter για αυτή την δουλειά?

Δηλαδή να διαχωρίζει το digital από ποια πηγή θα λαμβάνει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέφτομαι να αγοράσω led smart tv με 3d.

Έχω δει 2 μοντέλα της Samsung την Samsung UE46D7000 http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097598

και την Samsung UE46D6500 http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10098696# η διαφορά στη τιμή είναι αρκετή!

Θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για τα 2 μοντέλα και αν αξίζει να δώσω σχεδόν 300 ευρώ παραπάνω, απ'οτι είδα η μεγάλη διαφορά τους είναι στα Hz 400 με 800 είναι πραγματικά αισθητή αυτή η διαφορά?

Προτείνεται κάτι άλλο στα 1200 ευρώ?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενεις καλυτερα να παρεις μια 3d τηλεοραση στο μελλον?

 

σε λιγο καιρο οι 3d που κυκλοφορουν τωρα θα ειναι παρωχημενες.

ακομα αναπτυσσεται η τεχνολογια αυτη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενεις καλυτερα να παρεις μια 3d τηλεοραση στο μελλον?

 

σε λιγο καιρο οι 3d που κυκλοφορουν τωρα θα ειναι παρωχημενες.

ακομα αναπτυσσεται η τεχνολογια αυτη

 

Έχεις κάποια υπόψη σου με τα ιδία χαρακτηριστικά χωρίς 3d?

Ευχαριστώ!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...