Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, balakof said:

Αφού το κατεβάσουμε από Oxygen Update, μετά η εγκατάσταση γίνεται μέσω settings / about device / local update?  Ρωτάω γιατί το Oxygen Updater προτείνει να κατεβάσουμε κάποια εφαρμογή... 

Ακριβώς έτσι

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ακριβώς έτσι
Στα ελληνικά παιδιά... Εγώ την έχω περάσει για αλλά παιδιά λέω μήπως το χρειαστούν...

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Τωρα την κατεβαζω να την περασω κ εγω.. για να δουμε...

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, mivechris said:

καλά εγω θα περιμένω κανένα μήνα ακόμα, να βγει και η πρώτη αναβάθμιση ασφαλείας μπας και διορθώνουν τίποτα παραπάνω.

Απο κατανάλωση μπαταρίας πως πάει;

Τσάμπα θα περιμένεις. Το 14 έρχετε με το security patch Νοεμβρίου. Δεν θα δώσουν κάτι άλλο ενδιάμεσα. Απλά θέλεις να περιμένεις το ΟΤΑ. Η μπαταρία συνεχίζει να είναι εξαιρετική. Βράχος!

13 ώρες πριν, FoT1s said:

Για πες εντυπωσεις...

Σαφή βελτίωση παντού. Αισθητική και πρακτική. Περισσότερες διαθέσιμες επιλογές - ρυθμίσεις σε αρκετά σημεία, έχω την αίσθηση ότι είναι ένα κλικ πιο reactive το κινητό και βέβαια τουλάχιστον μέχρι αυτή τη στιγμή έχουν διορθωθεί όλα τα προβλήματα που είχα.

Κρατάει κανονικά τις ρυθμίσεις, δεν περνάει ντε και καλά τον ήχο στο αυτοκίνητο όταν κάνεις πλοήγηση (μου έσπαγε τα "μπιπ" κάθε φορά που η γκόμενα έλεγε τα δικά της γιατί σταματούσε την μουσική για να ακούσω αυτήν). Τώρα κανονικά ακούγεται η μουσική από το ραδιόφωνο και η τύπισα λέει τα δικά της από το κινητό.

Εάν διατηρηθεί αυτή η συμπεριφορά, το κινητό είναι 9 στα 10. Χάνει την μονάδα λόγω της χαζομάρας που έχει με το flight mode. Σε αφήνει δηλαδή να βάλεις flight mode χωρίς να ζητήσει finger print. Κανονικά θα έπρεπε να το ζητάει και εκεί όπως και στο shutdown.

Δεν νομίζω ότι είναι Bug, απλά δεν το έχουν σκεφτεί σωστά. Δεν έχει έννοια σε περίπτωση κλωπής να προστατεύεις το shutdown αλλά να αφήνεις ελεύθερο το flight mode. Είναι κουτό.

Ευτυχώς, τουλάχιστον όταν είναι κλειδωμένο δεν κατεβαίνει η κουρτίνα με τις ρυθμίσεις

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει ένα χαζό μετά την αναβάθμιση. Βίντεο που έχω στην προσωπική θυρίδα δεν μου τα παίζει .πρέπει να τα κάνω δημόσια για να δω και μετά ξανά να τα βάλω στην προσωπική θυρίδα. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος μπας και έχει φάει κάποιο σκάλωμα σε μένα?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, fanatikos said:

Τσάμπα θα περιμένεις. Το 14 έρχετε με το security patch Νοεμβρίου. Δεν θα δώσουν κάτι άλλο ενδιάμεσα. Απλά θέλεις να περιμένεις το ΟΤΑ. Η μπαταρία συνεχίζει να είναι εξαιρετική. Βράχος!

Δεν θέλω να περιμένω το ΟΤΑ, δεν υπάρχει λόγος. Περιμένω τις παιδικές ασθένειες να περάσουν βασικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, mivechris said:

Δεν θέλω να περιμένω το ΟΤΑ, δεν υπάρχει λόγος. Περιμένω τις παιδικές ασθένειες να περάσουν βασικά.

Μέχρι στιγμής δεν βρίσκω καμία, με την χρήση βέβαια που κάνω εγώ.

Να συμπληρώσω ότι τελικά η μπαταρία φαίνεται όχι απλά να είναι η ίδια αλλά να έχει και βελτίωση. Πλέον βγάζω άνετα και δεύτερη μέρα έχοντας και υπόλοιπο ένα 10-12% περίπου.

Θα το κοιτάξω όμως ακόμη καλύτερα τις επόμενες μέρες.

Γενικά θα την έλεγα πετυχημένη αναβάθμιση.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, την κατέβασα με oxygen updater, πάω ρυθμίσεις, αναβάθμιση, τοπική αναβάθμιση... δεν βλέπει το αρχείο πουθενά

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2023 at 6:59 ΜΜ, ALIEN_3_ said:

Μου κάνει ένα χαζό μετά την αναβάθμιση. Βίντεο που έχω στην προσωπική θυρίδα δεν μου τα παίζει .πρέπει να τα κάνω δημόσια για να δω και μετά ξανά να τα βάλω στην προσωπική θυρίδα. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος μπας και έχει φάει κάποιο σκάλωμα σε μένα?

Μπορεί κάποιος να το κοιτάξει να μου πει?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tarif16nikos said:

ρε παιδιά, την κατέβασα με oxygen updater, πάω ρυθμίσεις, αναβάθμιση, τοπική αναβάθμιση... δεν βλέπει το αρχείο πουθενά

άκυρο... την πέρασα... το τηλ δουλεύει μια χαρά... καμία αλλαγή... τι σόι αναβάθμιση είναι αυτή;

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

άκυρο... την πέρασα... το τηλ δουλεύει μια χαρά... καμία αλλαγή... τι σόι αναβάθμιση είναι αυτή;
Δεν ξέρω βέβαια τι ακριβώς περίμενες αλλά διαφορές υπάρχουν μέσα στα μενού. Σε πολλά σημεία έχουν προστεθεί επιλογές και υπάρχουν και αισθητικές διαφορές.
Και το κυριότερο όλων? Δουλεύει ρολόι μέχρι στιγμής! Σε σημείο που το κοιτάω ύποπτα και περιμένω ν' αρχίσει τα κουλά από στιγμή σε στιγμή.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Μπορεί κάποιος να το κοιτάξει να μου πει?

Το γράφει στο κάτω μέρος, οτι για να δειτε το βίντεο πρέπει να το ορίσετε ως δημόσιο. Αν δεν σου πετάει το pop-up μήνυμα είναι άλλο θέμα τούτο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mivechris said:

Το γράφει στο κάτω μέρος, οτι για να δειτε το βίντεο πρέπει να το ορίσετε ως δημόσιο. Αν δεν σου πετάει το pop-up μήνυμα είναι άλλο θέμα τούτο.

Μέχρι πριν την αναβάθμιση μπορούσα να κάνω κανονικά αναπαραγωγή από εκεί μέσα . Τι χαζό πράγμα είναι αυτό πάλι να πρέπει να το κάνεις φανερό για να το δεις και μετά να πρέπει να το ξανά κάνεις κρυφό .... 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, fanatikos said:

Δεν ξέρω βέβαια τι ακριβώς περίμενες αλλά διαφορές υπάρχουν μέσα στα μενού. Σε πολλά σημεία έχουν προστεθεί επιλογές και υπάρχουν και αισθητικές διαφορές.
Και το κυριότερο όλων? Δουλεύει ρολόι μέχρι στιγμής! Σε σημείο που το κοιτάω ύποπτα και περιμένω ν' αρχίσει τα κουλά από στιγμή σε στιγμή.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Ειμαι σιγουρος πως κολωνεις να αλλαξεις καποια ρυθμιση και να κανεις ρεσταρτ 😂

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος πως κολωνεις να αλλαξεις καποια ρυθμιση και να κανεις ρεσταρτ
Στην αρχή ναι.
Μετά έβλεπα ότι κάθε app που άνοιγα μου ζητούσε να ορίσω permissions σαν να το είχα μόλις βάλει.
Οπότε σκέφτηκα ότι κάτι έχουν πειράξει αυτοί για να γίνεται τέτοιο πράγμα.
Ρύθμισα αυτά που ήθελα όπως τα ήθελα και έκανα restart.
Ε, και τα κράτησε και από τότε τα κρατάει.
Γενικά φτιάχτηκαν πολλά πράγματα που είχα πρόβλημα.
Φτου, φτου μην το ματιάξω είναι άψογο μέχρι στιγμής.


Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με τις χαμένες κλήσεις τι γίνεται παιδιά. Εμενα συνεχίζει. Παίζει ρόλο που έχω δύο κάρτες;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2023 at 11:31 ΜΜ, CRISPAF77 said:

Ακριβώς έτσι

Πάρτε μια γεύση από το 12. Πώς σας φαίνεται??

 

https://myphone.gr/forum/topic/199855/?tab=comments#comment-7225892

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μια γεύση από το 12. Πώς σας φαίνεται??
 
https://myphone.gr/forum/topic/199855/?tab=comments#comment-7225892
Πω, πω! Φοβερά πρωτότυπο design! Μα δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο!
Πώς το σκέφτηκαν απορώ! Να αλλάξουν θέσεις στα κουμπιά του volume και στο silent switch μεταξύ τους!?!
Φοβερό!
Α, ναι! Έβγαλαν και το led flash έξω στο μεταλλικό κομμάτι!
Speechless!!

PS: Ξέρω από τώρα πως θα είναι το 1+ 13! Θα πάνε το power button αριστερά και θα φέρουν ξανά δεξιά το silent switch μαζί με το volume rocker.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω! Φοβερά πρωτότυπο design! Μα δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο!
Πώς το σκέφτηκαν απορώ! Να αλλάξουν θέσεις στα κουμπιά του volume και στο silent switch μεταξύ τους!?!
Φοβερό!
Α, ναι! Έβγαλαν και το led flash έξω στο μεταλλικό κομμάτι!
Speechless!!

PS: Ξέρω από τώρα πως θα είναι το 1+ 13! Θα πάνε το power button αριστερά και θα φέρουν ξανά δεξιά το silent switch μαζί με το volume rocker.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.




Μάλλον ακολουθούν κ' αυτοί την τακτική της Apple και Samsung όπου η νέα ναυαρχίδα κράτα παρόμοιο ντιζάιν με την προηγούμενη.
Νέο μοντέλο - παλιό μοντέλο..... βρείτε τις διαφορές!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ολα καλα με την αναβαθμιση σε Android 14. Ολα δουλευουν σωστα οπως πριν συν τα εξτρα που εφεραν το κινητο στο ιδιο επιπεδο με αλλες ναυαρχιδες όπως η επιλεκτικη αποκοπη στις φωτογραφιες, το 5Χ ζουμ και η επιλογη για 60 90 και 120 ΗΖ για καθε εφαρμογη. Επισης ειναι αισθητα πιο ομαλη η κινηση παντου.

Παρατηρησα ομως 3 θεματα που θα ηθελα να μην υπηρχαν.

Το ενα αφορα την υπαρξη ενος νεου internet browser που ονομαζεται Internet και δεν μπορει να απεγκατασταθει μονο να απενεργοποιηθει. Το απενεργοποιησα μεχρι να μαθω περισσοτερα γι αυτο. 

Το δευτερο αφορα την υπαρξη στις εφαρμογες συστηματος μιας εφαρμογης με κινεζικο ονομα το οποιο μεταφραζοντας το στα αγγλικα αναφερεται ως Screen recognition service 14.2.5. Επειδη επισης δεν γνωριζω τι ειναι και τι κανει την απενεργοποιησα και αυτη. 

Το τριτο αφορα την αναζητηση που πλεον εμφανιζει κατω απο το πεδιο αναζητησης λιστα με τις πιο προσφατες εφαρμογες και ποιο κατω λιστα με προτεινωμενες για κατεβασμα εφαρμογες. Ψαχνω να βρω πως μπορει αυτο να μην υπαρχει γιατι ειναι σπαστικο. 

Αυτα μεχρι τωρα και ελπιζω να συνεχισει να βελτιωνεται με καθε update. 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ολα καλα με την αναβαθμιση σε Android 14. Ολα δουλευουν σωστα οπως πριν συν τα εξτρα που εφεραν το κινητο στο ιδιο επιπεδο με αλλες ναυαρχιδες όπως η επιλεκτικη αποκοπη στις φωτογραφιες, το 5Χ ζουμ και η επιλογη για 60 90 και 120 ΗΖ για καθε εφαρμογη. Επισης ειναι αισθητα πιο ομαλη η κινηση παντου.
Παρατηρησα ομως 3 θεματα που θα ηθελα να μην υπηρχαν.
Το ενα αφορα την υπαρξη ενος νεου internet browser που ονομαζεται Internet και δεν μπορει να απεγκατασταθει μονο να απενεργοποιηθει. Το απενεργοποιησα μεχρι να μαθω περισσοτερα γι αυτο. 
Το δευτερο αφορα την υπαρξη στις εφαρμογες συστηματος μιας εφαρμογης με κινεζικο ονομα το οποιο μεταφραζοντας το στα αγγλικα αναφερεται ως Screen recognition service 14.2.5. Επειδη επισης δεν γνωριζω τι ειναι και τι κανει την απενεργοποιησα και αυτη. 
Το τριτο αφορα την αναζητηση που πλεον εμφανιζει κατω απο το πεδιο αναζητησης λιστα με τις πιο προσφατες εφαρμογες και ποιο κατω λιστα με προτεινωμενες για κατεβασμα εφαρμογες. Ψαχνω να βρω πως μπορει αυτο να μην υπαρχει γιατι ειναι σπαστικο. 
Αυτα μεχρι τωρα και ελπιζω να συνεχισει να βελτιωνεται με καθε update. 
Για το τελευταίο που ρωτάς, παρατεταμένο πάτημα στην home screen, περισσότερα, εμφανίζεται η αναζήτηση στο κάτω μέρος της αρχικής οθόνης.
Κλείνεις τον διακόπτη και έφυγε.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, goldeneye said:

Το δευτερο αφορα την υπαρξη στις εφαρμογες συστηματος μιας εφαρμογης με κινεζικο ονομα το οποιο μεταφραζοντας το στα αγγλικα αναφερεται ως Screen recognition service 14.2.5. Επειδη επισης δεν γνωριζω τι ειναι και τι κανει την απενεργοποιησα και αυτη. 

Υπάρχει μια ρύθμιση στην συσκευή που αν την ενεργοποιήσεις σου λέει αν η εφαρμογή που χρησιμοποιείς καταλάβει οτι τράβηξες screenshot να σε ενημερώσει. Πιθανολογώ αυτό είναι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Με τις χαμένες κλήσεις τι γίνεται παιδιά. Εμενα συνεχίζει. Παίζει ρόλο που έχω δύο κάρτες;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;;;;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fanatikos said:

Για το τελευταίο που ρωτάς, παρατεταμένο πάτημα στην home screen, περισσότερα, εμφανίζεται η αναζήτηση στο κάτω μέρος της αρχικής οθόνης.
Κλείνεις τον διακόπτη και έφυγε.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Το ελυσα αλλιως. Πατησα στην αναζητηση μετα στο πεδιο της αναζητησης δεξια εχει 3 τελιτσες πατησα εκει εμφανιζει μια λιστα εκει επιλεγω το απορρητο και απενεργοποιω το εξατομικευμενες συστασεις. Ευχαριστω για την απαντηση. Την εφαρμογη Internet Browser την βλεπεις;

22 minutes ago, mivechris said:

Υπάρχει μια ρύθμιση στην συσκευή που αν την ενεργοποιήσεις σου λέει αν η εφαρμογή που χρησιμοποιείς καταλάβει οτι τράβηξες screenshot να σε ενημερώσει. Πιθανολογώ αυτό είναι.

Ευχαριστω για την απαντηση θα ψαξω για την ρυθμιση να δω αν λειτουργει. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...