Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ δεν ξέρω πότε ακριβώς το ξαναξεκινησε. Απλά το διαπίστωσα όταν πήγα να κάνω αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω σχετικά με την προστασία με pin του shutdown. Παρατήρησα ότι μετά την επανενεργοποίηση του τηλεφώνου η συγκεκριμένη επιλογή γίνονταν και πάλι default, δηλαδή disabled. Και με μια δοκιμή 2-3 φορές, είδα ότι το έκανε πάντα. Μάλιστα για να είμαι σίγουρος τον ρώτησα κιόλας εάν σε αυτόν έμενε σταθερά ενεργή μετά από το restart και μου το επιβεβαίωσε.
Και βέβαια σιγουρεύτηκα πλήρως ότι έχω ξανά τα ίδια με την επιλογή για απενεργοποίηση του Google discover. Το απενεργοποιώ και μετά το restart γυρνάει και αυτό σε default, δηλαδή ενεργό. Το δοκίμασα και αυτό 2-3 φορές και επίσης κι αυτό το κάνει πάντα.
Την aod δεν τολμαω να την τσεκαρω και αυτήν γιατί αν ξεκινήσει και αυτή να μου κάνει τα δικά της θα φύγει το τηλέφωνο για κανένα τοίχο και δεν λέει.
Πάντως έχω ξενερώσει πλήρως με την όλη ιστορία και ελπίζω σε αποκατάσταση με το 14. Αλλιώς το βλέπω να φεύγει με συνοπτικές διαδικασίες.

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, fanatikos said:

Εγώ δεν ξέρω πότε ακριβώς το ξαναξεκινησε. Απλά το διαπίστωσα όταν πήγα να κάνω αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω σχετικά με την προστασία με pin του shutdown. Παρατήρησα ότι μετά την επανενεργοποίηση του τηλεφώνου η συγκεκριμένη επιλογή γίνονταν και πάλι default, δηλαδή disabled. Και με μια δοκιμή 2-3 φορές, είδα ότι το έκανε πάντα. Μάλιστα για να είμαι σίγουρος τον ρώτησα κιόλας εάν σε αυτόν έμενε σταθερά ενεργή μετά από το restart και μου το επιβεβαίωσε.
Και βέβαια σιγουρεύτηκα πλήρως ότι έχω ξανά τα ίδια με την επιλογή για απενεργοποίηση του Google discover. Το απενεργοποιώ και μετά το restart γυρνάει και αυτό σε default, δηλαδή ενεργό. Το δοκίμασα και αυτό 2-3 φορές και επίσης κι αυτό το κάνει πάντα.
Την aod δεν τολμαω να την τσεκαρω και αυτήν γιατί αν ξεκινήσει και αυτή να μου κάνει τα δικά της θα φύγει το τηλέφωνο για κανένα τοίχο και δεν λέει.
Πάντως έχω ξενερώσει πλήρως με την όλη ιστορία και ελπίζω σε αποκατάσταση με το 14. Αλλιώς το βλέπω να φεύγει με συνοπτικές διαδικασίες.

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Εγω την ρυθμιση για δακτυλικο σε ρεσταρτ την ειχα ενεργοποιημενη, οποτε δεν ξερω. Οπως και το discovery το ειχα απο πριν κλειστο. Aod ανοιχτη που δοκιμασα να την κλεισω και ξανα ενεργοποιειται μετα. Γενικα, οτι και να πειραξεις, δεν γυρναει ακριβως στις default ρυθμισεις του κινητου μετα απο ρεσταρτ, αλλα σε αυτες που ειχες ΠΡΙΝ φαει το σκαλωμα. Για την 14 κραταω μικρο καλαθι αν θα φτιαξει να πω την αληθεια, απο την αλλη δεν θα το ξερεις κιολας γιατι στο ακυρο μπορει να το κανει παλι με την 14.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου λίγο. Γιατί όταν μιλάω σε κλήση δεν λειτουργούν τα δεδομένα; κ μόλις κλείσω την γραμμή επανέρχονται; πως το διορθώνω;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STATYSS said:

Θυμάστε μου λίγο. Γιατί όταν μιλάω σε κλήση δεν λειτουργούν τα δεδομένα; κ μόλις κλείσω την γραμμή επανέρχονται; πως το διορθώνω;

Αυτο ειναι το volte και να πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο στη γραμμη για να εχεις data στην κληση. Επισης σε καποιες συσκευες θελει και ο διακοπτης on, στα oneplus αφαιρεθηκε και ειναι φιξ ενεργοποιημενο σαν ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, FoT1s said:

Αυτο ειναι το volte και να πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο στη γραμμη για να εχεις data στην κληση. Επισης σε καποιες συσκευες θελει και ο διακοπτης on, στα oneplus αφαιρεθηκε και ειναι φιξ ενεργοποιημενο σαν ρυθμιση.

και γιατι δν ειναι σε μενα? Εχω vodafone.Πως το ενεργοποιω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την ρύθμιση αλλά δεν ανοίγει σε εμένα .. είναι γκρι άχνη η επιλογή . Δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την βρήκα την ρύθμιση αλλά δεν ανοίγει σε εμένα .. είναι γκρι άχνη η επιλογή . Δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω 


Στέλνεις ένα sms πρώτα. Δες εδώ:

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/rythmiseis-kinitis-syskevis/ti-einai-to-volte-kai-pos-kano-energopoiisi-apenergopoiisi

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 9:08 ΜΜ, fanatikos said:



Mε λίγο ψάξιμο βρήκα αυτό για να κάνει όποιος θέλει disable το Google discover.

Κατεβάζουμε από το παραπάνω λινκ το quick glance.
Αφού εγκατασταθεί πάμε με long press στις ρυθμίσεις του home screen και πλέον εκεί θα βρούμε την επιλογή "quick glance" την κάνουμε disable και that's it.
Έφυγε το Google discover (home screen, sweep right).







 

Να συμπληρώσω μια εναλλακτική μιας και το δοκίμασα.

Κάνουμε απενεργοποίηση την εφαρμογή google και το discover θα εξαφανιστεί.  Για να μην χάσουμε όμως την μπάρα αναζήτησης google (αφού την απενεργοποιήσαμε), πάμε και κατεβάζουμε την αντίστοιχη εφαρμογή google go. Είναι η ελαφριά  έκδοση της μπάρας αναζήτησης google.  Όταν εγκατασταθεί, μπορείς από τα γραφικά στοιχεία, να βγάλεις την μπάρα αναζήτησης google go στην επιφάνεια εργασίας.

Επίσης, η μπάρα google go έχει πάνω της κουμπί που αν το πατήσεις, εμφανίζονται οι ειδήσεις του discover. Άρα αν κάποιος θέλει να τις διαβάζει, αλλά να μην τις έχει ως καρτέλα στα αριστερά της home screen, μπορεί να το κάνει.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Με το Google go σου δουλεύει το Google lens?

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

για όποιον θέλει theme store, δοκίμασα αυτό στο λινκ... δουλεύει μια χαρά...

https://www.apkmirror.com/apk/coloros/theme-store/theme-store-9-4-0_expt-release/theme-9-4-0_expt-android-apk-download/download/?key=1b6441e7bac3fb06e96b8306c83203ddc42879cd&forcebaseapk=true

1 ώρα πριν, tarif16nikos said:

Screenshot_2023-10-29-16-52-52-22_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.thumb.jpg.ae9370b67b60fa7e416c1bfa7bd1696a.jpg

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 3:25 ΜΜ, fanatikos said:

 


Στέλνεις ένα sms πρώτα. Δες εδώ:

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/rythmiseis-kinitis-syskevis/ti-einai-to-volte-kai-pos-kano-energopoiisi-apenergopoiisi

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το εστειλα.λεει είμαι ενεργοποιημένος.. αλλά μέσα από το μενού είναι απενεργοποιημένο και άχνο.δεν με αφήνει να το ενεργοποιησω 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πέρασε ένα 2ωρο κάνε ένα restart και εάν συνεχίζει να μην είναι ενεργό τότε παίζει η Sim σου να είναι παλιά και να μην το υποστηρίζει.
Κάνε μια αλλαγή με καινούργια και εάν κα πάλι τζιφος, τότε εκεί στο κατάστημα Vodafone που θα είσαι ας το ψάξουν.
Δεν νομίζω ότι σήμερα πλέον θα πρέπει να συζητάμε για συμβατές συσκευές.
Ειδικά μετά το το 3G shutdown.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fanatikos said:

Τώρα που πέρασε ένα 2ωρο κάνε ένα restart και εάν συνεχίζει να μην είναι ενεργό τότε παίζει η Sim σου να είναι παλιά και να μην το υποστηρίζει.
Κάνε μια αλλαγή με καινούργια και εάν κα πάλι τζιφος, τότε εκεί στο κατάστημα Vodafone που θα είσαι ας το ψάξουν.
Δεν νομίζω ότι σήμερα πλέον θα πρέπει να συζητάμε για συμβατές συσκευές.
Ειδικά μετά το το 3G shutdown.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.




 

Η σιμ είναι ολοκαίνουργια.. μήπως παίζει κάτι αλλο που είμαι ξεκλειδωτος και έχω ρουτ;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 11:23 ΜΜ, fanatikos said:

Με το Google go σου δουλεύει το Google lens?

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Η εφαρμογή google lens, όχι δεν ανοίγει, ζητάει πρώτα να ενεργοποιήσω το google.

Όμως το κουμπί google lens που βρίσκεται επάνω στη μπάρα αναζήτησης του google go λειτουργεί. (το κουμπί που βρίσκεται ακριβώς δεξιά από το μικρόφωνο της μπάρας αναζήτησης)

Δυστυχώς η search bar δεν υποστηρίζει dark mode. Μεγάλο φάουλ.

 

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα πάρουμε το android 14;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vitriolis said:

Πότε θα πάρουμε το android 14;

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

μέσα αυτού του μήνα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

2023-11-03

 

System

  • Integrates the October 2023 Android security patch to enhance system security

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STATYSS said:

2023-11-03

 

System

  • Integrates the October 2023 Android security patch to enhance system security

Μόλις την πέρασα και γω.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπαταρία βλέπω διαφορά από χτες που την πέρασα...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, STATYSS said:

Πολύ καλή μπαταρία βλέπω διαφορά από χτες που την πέρασα...

Εμένα το αντίθετο.Εχω την εντύπωση ότι είναι ενεργοβορα.Οχι τίποτα το ανησυχητικό ...Θα δω και τις επόμενες μέρες πως τα πάει.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τιμολόγιο απο Κωτσοβολο πάει στα 600. Αξίζει η αγορά του; Ρωτάω γιατι σκέφτομαι την μετάβαση απο 7Τ Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι ότι καλύτερο παίζει αυτή την στιγμή με εξαίρεση το open που δεν γνωρίζω.

Μπαταρία δακτυλικό ταχύτητα φόρτισης ποιότητα κλήσεις ποιότητα σήματος και ότι άλλο ζητήσεις.

Από την κάμερα δεν έχω γνώμη.

Εξαιρετικό τηλεφωνο

Edited by pitbullakias
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι το πρόβλημα που έχουμε μερικοί, να μην κρατάει τις ρυθμίσεις που κάνουμε, είναι αρκετά γενικευμένο.

Δεν είναι "μερικές ρυθμίσεις" δεν τις κρατάει, είναι πολλές. Κάθε μέρα ανακαλύπτω και άλλη. Ίσως γενικά όλες.

Η νέα που ανακάλυψα είναι το led flashing σε εισερχόμενη κλήση. Την ενεργοποιώ και μετά από ένα restart γυρνάει από μόνο της σε disable.

Να αναφέρω και πάλι το συγκεκριμένο πρόβλημα που παρουσιάζουν κάποιες συσκευές (δεν είναι όλες όπως φαίνεται αλλά σίγουρα είναι πάρα πολλές). Από κάποια ανύποπτη στιγμή και μετά σταματά να κρατάει ρυθμίσεις. Ότι ρύθμιση κάνουμε, μετά από ένα απλό restart την γυρνάει στην προηγούμενη κατάσταση της. Αν ήταν enable και την κάνουμε disable, μετά από ένα απλό restart ξαναγίνεται από μόνη της enable. Και βέβαια και το ανάποδο.

Αρκετά εκνευριστικό πρόβλημα, ελπίζουμε όλοι που το έχουμε ότι από την νέα αναβάθμιση στην επόμενη version του Android να το έχουν λύσει.

Να διευκρινήσω ότι δεν υπήρχε από την αρχή. Είναι επίκτητο. Κάποια ανύποπτη στιγμή, με κάποιο upgrade το ξεκίνησε.

 

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...