Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/8/2023 at 12:36 ΜΜ, mivechris said:

όχι, πολλοί κατασκευαστές το κάνουν αυτό, κλειστή συσκευή να μη φορτίζει δηλαδή.

Το πρώτο nord που έχω, κλειστό φορτίζει κανονικά πάντως(όπως και παλαιότερα τα lumia που είχα)

Στο 11αρι δεν μου χρειάστηκε ποτέ να το κλείσω για φόρτιση, δεν ήξερα οτι δεν το κάνει.

Ποιοι πολύ κατασκευαστές;

Ειχα LG, ZTE, Nexus 4, Meizu., Xiaomi, Blackview, Oneplus, 3-6T-9, όλα φορτίζουν κλειστά.
Ανάποδα ήθελες να τα γράψεις μάλλον.

Κάποιος περίεργος ίσως να μην το κάνει μόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τώρα, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, και τα Xiaomi ναι μεν φόρτιζαν σβηστά (και έμεναν σβηστά όταν φόρτιζαν πλήρως), έκαναν όμως μπαχαλο τα στατιστικά της μπαταρίας.
Μόνον εάν το είχες ενεργό όταν φορτίζονταν ή άντε σε flight mode, μόνον τότε ενημέρωνε σωστά τα στατιστικά.
Αυτό είναι κοινό στοιχείο στις 2 μάρκες.


Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να αποφευχθεί η απώλεια σημαντικών πληροφοριών (όπως τηλεφωνικές κλήσεις, μηνύματα κειμένου κλπ), όταν συνδέετε το φορτιστή για φόρτιση και το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο, το τηλέφωνο θα ενεργοποιηθεί αυτόματα εάν η ισχύς του τηλεφώνου ικανοποιεί τις παραμέτρους ενεργοποίησης (η ισχύς μπαταρίας  είναι μεγαλύτερη από 2  ή 5%).

Η λύση είναι πρώτα να κουμπώσεις τον φορτιστή για να ξεκινήσει η φόρτιση και στο καπάκι κάνεις απενεργοποίηση συσκευής. (και παραμένει κλειστή)

 

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έννοια αυτό που γράφεις. Όταν το κλείνω, δεν με απασχολεί χαμένη κλήση (θα ενημερωθώ με μήνυμα όταν το ανοίξω) και επίσης δεν με απασχολεί εάν θα χάσω την άμεση ανάγνωση ενός άλλου μηνύματος.
Ή μπορεί να έχω κάποια άλλη συσκευή ανοικτή με ίδια Sim ή δεν θέλω ρε φίλε να με βρουν. Δεν γουστάρω.
Όταν το κλείνω, το κλείνω γιατί το επέλεξα. Δεν το εκανα κατα λάθος, ούτε έμεινα από μπαταρία.
Γιατί να ανοίγει μόνο του?
Συν του ότι δεν ισχύει ούτε το τελευταίο που γράφεις. Και να το κλείσω μετά την σύνδεση στον φορτιστή ναι μεν φαίνεται αρχικά να μένει κλειστό, τελικά όμως κάποια στιγμή ανοίγει και πάλι.
Βέβαια λόγω κλειδώματος με pin δεν ενεργοποιεί πομποδέκτες αλλά και μόνο που ξεκίνησε να το κάνει μετά από κάποια αναβάθμιση δείχνει ότι είναι bug.
Δεν έχει νόημα να ανοίγει και να μένει στο pin. Δεν εξυπηρετεί τίποτα απολύτως.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση μόλις έσκασε..Βαρατε .. 

Android patch August 2023

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε  το security patch Αυγούστου  για την συσκευή μας

 

Screenshot_2023-09-09-06-17-12-03_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ?
Εδώ δεν έχει έρθει ακόμη.
Με τον updater, ναι βγάζει.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fanatikos said:

Με ΟΤΑ?
Εδώ δεν έχει έρθει ακόμη.
Με τον updater, ναι βγάζει.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι με  ΟΤΑ  μου ήρθε εμένα .

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2023 at 1:35 ΜΜ, fanatikos said:

Δεν έχει έννοια αυτό που γράφεις. Όταν το κλείνω, δεν με απασχολεί χαμένη κλήση (θα ενημερωθώ με μήνυμα όταν το ανοίξω) και επίσης δεν με απασχολεί εάν θα χάσω την άμεση ανάγνωση ενός άλλου μηνύματος.
Ή μπορεί να έχω κάποια άλλη συσκευή ανοικτή με ίδια Sim ή δεν θέλω ρε φίλε να με βρουν. Δεν γουστάρω.
Όταν το κλείνω, το κλείνω γιατί το επέλεξα. Δεν το εκανα κατα λάθος, ούτε έμεινα από μπαταρία.
Γιατί να ανοίγει μόνο του?
Συν του ότι δεν ισχύει ούτε το τελευταίο που γράφεις. Και να το κλείσω μετά την σύνδεση στον φορτιστή ναι μεν φαίνεται αρχικά να μένει κλειστό, τελικά όμως κάποια στιγμή ανοίγει και πάλι.
Βέβαια λόγω κλειδώματος με pin δεν ενεργοποιεί πομποδέκτες αλλά και μόνο που ξεκίνησε να το κάνει μετά από κάποια αναβάθμιση δείχνει ότι είναι bug.
Δεν έχει νόημα να ανοίγει και να μένει στο pin. Δεν εξυπηρετεί τίποτα απολύτως.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Αυτό που έγραψα δεν είναι  δική μου θεωρία, αλλά η αιτιολογία που δίνουν κάποιες εταιρίες που αποφάσισαν πως έτσι πρέπει να λειτουργούν έτσι κάποια smartphones. Εγώ απλά την μετέφερα.

 

Αυτό που αναφέρεις πως το κλείνεις, το συνδέεις με φορτιστή και ξανά ανοίγει ύστερα από κάποιο χρονικό διάστημα, δεν είναι κάτι που συμβαίνει φυσιολογικά σε όσες συσκευές λειτουργούν έτσι. Τουλάχιστον μέχρι τώρα. Μια υπόθεση είναι πως ίσως πρόκειται για bug.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Χαζή αιτιολογία δίνουν. Όταν το κλείνω, το κλείνω γιατί έτσι θέλω.
Όσο για το ότι ανοίγει και πάλι κάποια στιγμή, ναι και εγώ για bug το λέω γιατί δεν το έκανε από την αρχή.
Μετά από κάποια αναβάθμιση το ξεκίνησε.
Πιο πριν όταν το έκλεινα αφού το έβαζα για φόρτιση, έμενε κλειστό κανονικά και το εύρισκα κλειστό το πρωί.
Τώρα όχι, κάποια στιγμή (πιστεύω όταν φτάσει στο 100%) ανοίγει μόνο του και βέβαια μένει στο pin. Εκεί το βρίσκω το πρωί.
Αυτό και αν δεν έχει έννοια να το κάνει!

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι με  ΟΤΑ  μου ήρθε εμένα .
Μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Με patch Ιουλίου είμαι.
Εντάξει με τον updater την βγάζει την ενημέρωση.
Έχει πάρει κανένας άλλος με ΟΤΑ?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:

Μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Με patch Ιουλίου είμαι.
Εντάξει με τον updater την βγάζει την ενημέρωση.
Έχει πάρει κανένας άλλος με ΟΤΑ?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το 11αρι πάντως απο τον Μάρτιο που το έχω, 2 απο τις 3 ενημερώσεις όταν μου χτύπησε το oxygen updater πάτησα στις ρυθμίσεις για ενημέρωση και την έβγαλε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Με patch Ιουλίου είμαι.
Εντάξει με τον updater την βγάζει την ενημέρωση.
Έχει πάρει κανένας άλλος με ΟΤΑ?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε σε μένα ήρθε ακόμα...

Oneplus 11

Link to comment
Share on other sites

Με το 11αρι πάντως απο τον Μάρτιο που το έχω, 2 απο τις 3 ενημερώσεις όταν μου χτύπησε το oxygen updater πάτησα στις ρυθμίσεις για ενημέρωση και την έβγαλε.
Ναι, εννοείται ότι το κάνω αυτό.
Τίποτα όμως.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 1.)  Φόρτιση του κινητού  τηλεφώνου,  κάθε  μέρα το βραδύ,  και το πρωί από της 6  λογού εργασίας  μπαίνει σε πλήρες  λειτουργία,  με  δυο sim  μέσα  στην συσκευή  και ανοιχτά τα δεδομένα πάντα λογού επαγγέλματος.   

2.)  Δεν  κλείνω ποτέ την συσκευή   ούτε το βραδύ που το βάζω για να φόρτιση.  

 3.) Από τότε που το πείρα  πάντα  το βάζω για φόρτιση  ας έχει  20 η 30% μπαταριά  υπόλοιπο. 

  4.)  5 φόρες το αφίσα λογού δουλείας να πέσει κάτω από 10% και   2 φόρες το έχω φόρτιση με τον δικό του  φορτιστή , όλες της άλλες φόρες   Δεν του κάνω  ταχεία φόρτιση  

Αγορά   18-04-2023  και από   από σήμερα  18-09-2023     έχασε 1% η μπαταριά

 

Screenshot_2023-09-18-13-07-47-92_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγνώμη αλλά το λέω εντελώς καλόπιστα. 

Καλή η αυτόματη πληκτρολόγηση, αλλά ένας έλεγχος μετά δεν βλάπτει, ώστε να βγαίνει νόημα στα γραφόμενα. 

Πάντα φιλικά. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα και εγώ μέσω ΟΤΑ την CPH2449_13.1.0.591(EX01). Δεν διορθωθηκε το refresh rate στο youtube ουτε το προβλημα κατα το οποιο μπορει το κινητο να μπει σε airplane mode με το κινητο κλειδωμενο απο το Android Quick Settings menu χωρις να χρειαζεται ξεκλειδωμα. Μακαρι να φτιαχτουν με το Android 14 και να ερθει οσο συντομα ανακοινωσε η εταιρια (ενω η google πηγε πισω την κυκλοφορια μαζι με το επομενο pixel τον Οκτωβριο).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα και εγώ μέσω ΟΤΑ την CPH2449_13.1.0.591(EX01). Δεν διορθωθηκε το refresh rate στο youtube ουτε το προβλημα κατα το οποιο μπορει το κινητο να μπει σε airplane mode με το κινητο κλειδωμενο απο το Android Quick Settings menu χωρις να χρειαζεται ξεκλειδωμα. Μακαρι να φτιαχτουν με το Android 14 και να ερθει οσο συντομα ανακοινωσε η εταιρια (ενω η google πηγε πισω την κυκλοφορια μαζι με το επομενο pixel τον Οκτωβριο).
Ναι, μόνον το security patch περιέχει. Και μάλιστα 1 μήνα πίσω (αρχές Αυγούστου).
Εντάξει, σε σχέση με τα Xiaomi που είχα πριν, που έδιναν 1 τρίμηνο πίσω, ευχαριστημένος είμαι και να μην πολύ γκρινιάζω. Εδώ έχω τουλάχιστον security του περασμένου μήνα.
Αυτό το θέμα με το airplane mode δεν το ήξερα. Ναι όντως το κάνει.
Στην κοινότητα το θεωρούν bug?

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αφαίρεσαν το "trade in" απτό σαιτ τους? Το είχα δει πριν κάποιες βδομάδες και σήμερα που μπήκα δεν το έβγαζε στις επιλογές κάτω στην περιγραφή του κινητού? Το βάζουν και το βγάζουν όποτε θέλουν ή εγώ δεν το βρίσκω? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2023 at 8:53 ΠΜ, fanatikos said:

Ναι, μόνον το security patch περιέχει. Και μάλιστα 1 μήνα πίσω (αρχές Αυγούστου).
Εντάξει, σε σχέση με τα Xiaomi που είχα πριν, που έδιναν 1 τρίμηνο πίσω, ευχαριστημένος είμαι και να μην πολύ γκρινιάζω. Εδώ έχω τουλάχιστον security του περασμένου μήνα.
Αυτό το θέμα με το airplane mode δεν το ήξερα. Ναι όντως το κάνει.
Στην κοινότητα το θεωρούν bug?

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.
 

Ειναι πολλα χρονια προβλημα σε διαφορα κινητα ακομα και στα pixel τα πιο προσφατα, που μερικες εταιριες το εχουν λυσει (πχ samsung). Αλλοι το παρουσιαζουν σαν κενο ασφαλειας σε περιπτωση κλοπης καθως μπορει να απενεργοποιηθει το κινητο η να μπει σε airplane mode. Βρηκα να κλειδωσω την απενεργοποιηση αλλα οχι το airplane mode. Καποιοι λενε οτι γινεται αναγκαστικα απο την google αλλα δεν θυμαμαι τον λογο που ανεφερε ενας χρηστης pixel 7 στο reddit που εψαξα λιγο. Η λυση που αναφερουν ειναι να βγαλεις απο το quick setting τον διακοπτη του airplane mode. 

Με το τελευταιο update ανεβηκε ενα 10% ακομα η μπαταρια. Μεχρι στιγμης απολυτα ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο. Μακαρι να παρουμε το android 14 στις 24/9 που ανακοινωσε η εταιρια γιατι οι εντυπωσεις απο την beta ειναι οτι γινεται ακομα πιο γρηγορα και με καλυτερη μπαταρια. 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλα χρονια προβλημα σε διαφορα κινητα ακομα και στα pixel τα πιο προσφατα, που μερικες εταιριες το εχουν λυσει (πχ samsung). Αλλοι το παρουσιαζουν σαν κενο ασφαλειας σε περιπτωση κλοπης καθως μπορει να απενεργοποιηθει το κινητο η να μπει σε airplane mode. Βρηκα να κλειδωσω την απενεργοποιηση αλλα οχι το airplane mode. Καποιοι λενε οτι γινεται αναγκαστικα απο την google αλλα δεν θυμαμαι τον λογο που ανεφερε ενας χρηστης pixel 7 στο reddit που εψαξα λιγο. Η λυση που αναφερουν ειναι να βγαλεις απο το quick setting τον διακοπτη του airplane mode. 
Με το τελευταιο update ανεβηκε ενα 10% ακομα η μπαταρια. Μεχρι στιγμης απολυτα ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο. Μακαρι να παρουμε το android 14 στις 24/9 που ανακοινωσε η εταιρια γιατι οι εντυπωσεις απο την beta ειναι οτι γινεται ακομα πιο γρηγορα και με καλυτερη μπαταρια. 
Μα νομίζω ότι το long press στο power button (forced restart) δεν κλειδώνεται.
Εσύ κατάφερες και το κλείδωσες?
Πώς?

Στάλθηκε από το RMP2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Βγήκε νέα αναβάθμιση security patch Σεπτεμβρίου 

Την πέρασες  γιατί  Μέχρι  στιγμής    Στο oxygen update έχει έρθει . OTA δεν υπάρχει τίποτα ακόμα.  εγώ προσωπικά θα περιμένω την OTA.  Για πες  Εντυπώσεις    από μπαταρία πώς πάει .    Δεύτερο patch μέσα  στον Σεπτέμβριο  

 

 

 

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanispan said:

Την πέρασες  γιατί  Μέχρι  στιγμής    Στο oxygen update έχει έρθει . OTA δεν υπάρχει τίποτα ακόμα.  εγώ προσωπικά θα περιμένω την OTA.  Για πες  Εντυπώσεις    από μπαταρία πώς πάει .    Δεύτερο patch μέσα  στον Σεπτέμβριο  

 

 

 

 

Την πέρασα ναι κανονικά όλα οκ

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...