Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 ώρες πριν, ostvarivanje said:

κάποιος είχε γράψει ότι τα στέλνει ο Κωτσόβολος στη smartec αν δεν κάνω λάθος. Αν έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση καλό θα ήταν να μας ενημερώσει. 

Θυμάσαι περίπου που το είχες διαβάσει αυτό;

ειναι μια κάποια πληροφορία και τούτο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα κοπούν,αλλά στο 11αρι πολλές φορές μου έκοβε και πρόσβαση πχ σε άλλες σελίδες που έπρεπε να γίνει log in(πχ στο Oneplus account). Οπότε, να έχεις το νου σου οτι αν δεν μπαίνει κάπου παίζει να φταίει αυτό.
Τελικά ισχύει αυτό που λες. Δεν μπαίνει σε μερικές σελίδες και σέρνετε σε μερικές να τις ανοίξει.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mivechris said:

Θυμάσαι περίπου που το είχες διαβάσει αυτό;

ειναι μια κάποια πληροφορία και τούτο.

Δεν είμαι σίγουρος αλλά μου φαίνεται στο insomnia. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!
Όσον αφορά το σίριαλ με το σερβις το κινητού, αυτό τέλειωσε έτσι όπως του άξιζε.

Μου στέλνουν το κινητό πίσω, το ανοίγω και κάποια στιγμή δοκιμάζω να το βάλω στον φορτιστή.
Guess what.. Το rapid charging λειτουργεί κανονικά!
Δύο είναι τα τινά. Πρώτον το contact cleaner έκανε η δουλειά του (το κινητό έμεινε 2 βδομάδες στην άκρη, δεν ξέρω πως ακριβώς δουλεύει, τι υγρασία/οξείδωση μπορεί να απομάκρυνε)
Το δεύτερο είναι το factory reset που έκανα ακριβώς πριν το δώσω στον κούριερ να έλυσε το πρόβλημα (γενικά στα 10δες ποστ για παρόμοια προβλήματα με την φόρτιση, πολλοί έλεγαν ότι το θέμα λύθηκε με factory reset)
O λόγος που δεν πρόλαβα να κάνω δοκιμή πριν το δώσω, ήταν ότι ενώ η ups μου είχε στείλει λινκ να κάνω schedule πότε να περάσει ο κούριερ, τελικά αυτός πέρασε την ίδια μέρα, οπότε ξαφνικά χτύπησε το κουδούνι μου και έγω έτρεχα να συσκευάσω το κουτί/κάνω factory reset κτλ.
Οι τύποι πάντως, όντως είδαν το χαρτάκι κόκκινο και πρακτικά δεν δοκίμασαν καν να ανοίξουν(εννοώ power on) το κινητό/να το βάλουν σε ένα φορτιστή ρε αδερφέ από περιέργεια 😂. Με τη μια liquid on the main board.
Τεσπά, γλύτωσα και το 90άρι για το πίσω καπάκι.

Τώρα όσον αφορά το κινητό, μετά από αρκετούς μήνες μαζί του, να πω κι εγώ τη γνωμάρα μου.
+ Μπαταρία/Φόρτηση
+ Πραγματικά πολύ γρήγορο
+ Καθαρό λογισμικό

+ Ο διακόπτης για την σίγαση, 2 βδομάδες είχα κινητό χωρίς αυτόν και μου την είχε δώσει στα νεύρα


+- Oxygen OS (πείτε το ColorOS να τελειώνουμε, δεν έχει ούτε μισή διαφορά). Α έχει, μην λέω ψέματα, ο αριθμός 1 είναι κόκκινος στο clock widget
+- Ας ελπίσουμε ότι τα software updates θα είναι της προκοπής/στην ώρα τους (σε λογικά πλαίσια)

+- Main κάμερα, τίμια, ούτε πολύ καλή αλλά ούτε κακή.

 

- Selfie κάμερα, γενικά δεν είμαι καθόλου των selfie, αλλά όσες φορές έχω πάρει να βγάλω βράδυ/με μέτριο φωτισμό τα αποτελέσματα θυμίζουν κινητό 5ετιας (όση και η ηλικία του sensoρα που έχει). Κακώς την έκαναν downgrade

- To πόσο εύκολα έσπασε το πίσω καπάκι (πραγματικά δεν έχω ιδέα το πως/που) ενώ το κινητό ήταν σε θήκη, Εντάξει δεν είναι ότι έγινε κομμάτια, έχει μια επιφανειακή ρωγμή που φαίνεται μόνο σε κόντρα ήλιο/φλας, αλλά είχα ξαφνιαστεί όταν το ανακάλυψα και με προβληματίζει λίγο για τη γενικότερη ποιότητα

Αυτά από μένα. Κάτι ακόμα που με χαλάει λίγο αλλά δεν το βάζω στα αρνητικά, είναι ότι δεν έχω βρει κάποια gcam. Νομίζω θα έσωζε πολύ την κατάσταση με την μπροστά κάμερα, και θα αναβάθμιζε πολύ τις πίσω (ο κεντρικός αισθητήρας δεν είναι κακός σε καμία περίπτωση )

 

Edited by stathakis21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα αυτήν την θήκη. Ελπίζω να έκανα καλή αγορά.... 7234bd20f8bfa4acc0ba9f73d5ac7fb9.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις απο Shenzen Trading; Αν ναι να μου πει για την εμπειρια του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Μόλις εχθές παρέλαβα το 11

Έχω κάποιες απορίες.

Μπορώ με κάποιο τρόπο όταν με καλούν να μου έρχεται ο ήχος μόνο στα buds 2 pro;

Φοράω ρολόι της garmin και δεν ξέρει που να στείλει την κλήση με αποτέλεσμα να σηκώνω από τα ακουστικά και να γυρνάει στο τηλ.

Το πρόβλημα λύνεται αν από το ρολόι βγάλω την επιλογή κλήσεις.

Δημιουργείται το εξής όταν κλείνω τις κλήσεις το ρολόι δουλεύει κανονικά όμως το εικονίδιο του bluetooth δεν μου δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο το ρολόι ενώ είναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις απο Shenzen Trading; Αν ναι να μου πει για την εμπειρια του
Τι εννοείς για πιο πράγμα;;;;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς για πιο πράγμα;;;;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το κινητό λέω

Sent from my IN2015 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, vitriolis said:

Παιδιά πήρα αυτήν την θήκη. Ελπίζω να έκανα καλή αγορά.... 7234bd20f8bfa4acc0ba9f73d5ac7fb9.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποια ειναι αδερφε και απο που???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα αυτήν την θήκη. Ελπίζω να έκανα καλή αγορά.... 7234bd20f8bfa4acc0ba9f73d5ac7fb9.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν έχει τζαμακι το μπροστά καπάκι, δύσκολα τα πράγματα.
Εκτός αν δεν χρησιμοποιείς finger print.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αδερφε και απο που???
Poetic από amazons

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχει τζαμακι το μπροστά καπάκι, δύσκολα τα πράγματα.
Εκτός αν δεν χρησιμοποιείς finger print.

Στάλθηκε από το One+ 11 μου, χρησιμοποιώντας Tapatalk.

Έχει και τζαμακι και αν δεν θες, δεν το χρησιμοποιείς. Μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει με το τζαμακι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vitriolis said:

Poetic από amazons

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει και τζαμακι και αν δεν θες, δεν το χρησιμοποιείς. Μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει με το τζαμακι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ωραία θήκη ,φαίνεται εξαντλημένη πάντως 

Έχει παρατηρήσει κανείς αργό ιντερνετ με wifi περιστασιακά; Εχω απενεργοποιήση το adguard dns και πάλι καθυστερεί

Link to comment
Share on other sites

Έχει και τζαμακι και αν δεν θες, δεν το χρησιμοποιείς. Μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει με το τζαμακι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θες να πεις ότι δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα με το τζαμακι επάνω και μάλιστα χωρίς κόλλα ανάμεσα με την οθόνη?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα με το τζαμακι επάνω και μάλιστα χωρίς κόλλα ανάμεσα με την οθόνη?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προς το παρόν δουλεύει τέλεια. Απλά στο φως της ημέρας είναι δύσκολο με σκούρο θέμα να δουλέψεις το κινητό.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vitriolis said:

Προς το παρόν δουλεύει τέλεια. Απλά στο φως της ημέρας είναι δύσκολο με σκούρο θέμα να δουλέψεις το κινητό.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά και χωρίς τίποτα στην οθόνη, μόνο με την εργοστασιακή ζελατίνα πάλι είναι δύσκολο να το δουλέψεις με ηλιο...

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δουλεύει τέλεια. Απλά στο φως της ημέρας είναι δύσκολο με σκούρο θέμα να δουλέψεις το κινητό.

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκπλήσσομαι!
Μπράβο!
Αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να ψάχνουμε άφοβα για tempered glass και να μην περιοριζόμαστε με τις πολύ μέτριες μεμβράνες.
Πολύ καλό.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2023 at 11:47 ΜΜ, fanatikos said:

Εκπλήσσομαι!
Μπράβο!
Αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να ψάχνουμε άφοβα για tempered glass και να μην περιοριζόμαστε με τις πολύ μέτριες μεμβράνες.
Πολύ καλό.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κ τζάμι με κόλλα που του έβαλα το αποτύπωμα δεν είχε το αποτέλεσμα της μεμβράνης πόσο μάλλον χωρίς κόλλα..

Link to comment
Share on other sites

Κ τζάμι με κόλλα που του έβαλα το αποτύπωμα δεν είχε το αποτέλεσμα της μεμβράνης πόσο μάλλον χωρίς κόλλα..
Ο φίλος παραπάνω λέει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.
Καταλαβαίνω κάτι λάθος?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fanatikos said:

Ο φίλος παραπάνω λέει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.
Καταλαβαίνω κάτι λάθος?

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η oneplus πάντως τόσα χρόνια για τις κουρμπαριστες οθόνες τζάμια δεν έδινε σαν αξεσουάρ προφανώς γιατί δεν θα ήταν αξιόπιστα ως προς το αποτύπωμα..

Τώρα από κει κ πέρα δυστυχώς η δοκιμή δεν είναι δωρεάν..

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2023 at 9:58 ΜΜ, vitriolis said:

Παιδιά πήρα αυτήν την θήκη. Ελπίζω να έκανα καλή αγορά.... 7234bd20f8bfa4acc0ba9f73d5ac7fb9.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν έγινε μπαούλο το εργαλείο;

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ και αρκετό καιρό έχω και εγώ χαμένες κλήσεις στο 11 σχεδόν κάθε μέρα σε μέρη που έχω πολύ καλό σήμα. 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε νέα ενημέρωση..βαρατε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, STATYSS said:

Έσκασε νέα ενημέρωση..βαρατε

Λέει ότι βελτιώνει το mobile network connection. Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα μου με τις χαμένες κλήσεις. Την κατεβάζω και θα ενημερώσω 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι βελτιώνει το mobile communication. Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα μου με τις χαμένες κλήσεις. Την κατεβάζω και θα ενημερώσω 
Άιντε να δούμε τι μας περιμένει....

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...