Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 ώρες πριν, firekostas said:

Όχι και αυτό είναι το παράξενο. Όταν ξεκίνησε η διαδικασία τα έκανα skip όλα και ξεκίνησα να το σετάρω σαν νέα συσκευή. Μόνο επαφές τράβηξα από Google. Από τότε κάθε μέρα που πετάει την ειδοποίηση για ολοκλήρωση ρύθμισης νέας συσκευής. Πατάω όχι ευχαριστώ κλπ κλπ και στο τελευταίο βήμα που έχει επιλογή για επόμενο μόλις το πατάω με επαναφέρει στην αρχή! Μου έχει σπάσει τα νεύρα!

Τι κουλό τώρα είναι αυτό;Αλλο πάλι και τούτο.Τοσο τυχερός πια; Εάν δε βαριέσαι μήπως να κάνεις ένα reset μπας και;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 952
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μέχρι και το OnePlus 8 έχει πάρει το 13.1 και εμείς ακόμη τίποτα. Θα πάρουμε κάποια στιγμή την 13.1 θα έχουμε πιάσει Ιούλιο και θα είναι με security patch Μαϊου και θα είμαστε πάλι 2 μήνες πίσω σε security  με φρέσκο update. Τραγικά πράγματα για καινούρια ναυαρχίδα...... Τουλάχιστον τα security updates θα έπρεπε να έρχονται κάθε μήνα στην ώρα τους !

5 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Τι κουλό τώρα είναι αυτό;Αλλο πάλι και τούτο.Τοσο τυχερός πια; Εάν δε βαριέσαι μήπως να κάνεις ένα reset μπας και;

Το ίδιο είχε συμβεί και σε εμένα όταν το πρώτο άνοιξα και έκανα πάλι καπάκι επαναφορά.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Μέχρι και το OnePlus 8 έχει πάρει το 13.1 και εμείς ακόμη τίποτα. Θα πάρουμε κάποια στιγμή την 13.1 θα έχουμε πιάσει Ιούλιο και θα είναι με security patch Μαϊου και θα είμαστε πάλι 2 μήνες πίσω σε security  με φρέσκο update. Τραγικά πράγματα για καινούρια ναυαρχίδα...... Τουλάχιστον τα security updates θα έπρεπε να έρχονται κάθε μήνα στην ώρα τους !

Το ίδιο είχε συμβεί και σε εμένα όταν το πρώτο άνοιξα και έκανα πάλι καπάκι επαναφορά.

μωρέ καλά τα λες, αλλά όπως συμβαίνει με τούτη την εταιρία καλύτερα να αργήσει και να είναι της προκοπής, παρά να το βγάλουν day one και να είναι προβληματικό.

Θα μου πεις κοντεύουμε μέσα του μήνα και ακόμα τίποτα, προσωπικά είχα συνηθίσει στο Nord με τα updates ανα 2 μηνο περίπου οπότε δεν με απασχολεί.

Και η 14άρα να αργήσει και να είναι σταθερή, παρά αυτό το χάλι που είχε γίνει με την 12άρα στις αρχές της.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mivechris said:

μωρέ καλά τα λες, αλλά όπως συμβαίνει με τούτη την εταιρία καλύτερα να αργήσει και να είναι της προκοπής, παρά να το βγάλουν day one και να είναι προβληματικό.

Θα μου πεις κοντεύουμε μέσα του μήνα και ακόμα τίποτα, προσωπικά είχα συνηθίσει στο Nord με τα updates ανα 2 μηνο περίπου οπότε δεν με απασχολεί.

Και η 14άρα να αργήσει και να είναι σταθερή, παρά αυτό το χάλι που είχε γίνει με την 12άρα στις αρχές της.

Εγώ με realme δεν είχα κάποιο θέμα με την 12 . Σε oneplus είμαι από 13. Αλλά αν δεν μπορούν να βγάλουν σωστά και γρήγορα updates τουλάχιστον να βγάζουν κάθε μήνα μόνο τα security updates . Βέβαια το να υπάρχει το update για το κινητό μας εδώ κοντά και δύο μήνες και να μην το παίρνουμε στην Ευρώπη είναι τουλάχιστον αστείο για οποιαδήποτε εταιρία.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το 11 Global Version (EU) 16/256GB στα 685.41€ τελική τιμή με έξοδα μεταφοράς από AliExpress κατάστημα Γαλλίας.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το OnePlus 8 έχει πάρει το 13.1 και εμείς ακόμη τίποτα. Θα πάρουμε κάποια στιγμή την 13.1 θα έχουμε πιάσει Ιούλιο και θα είναι με security patch Μαϊου και θα είμαστε πάλι 2 μήνες πίσω σε security  με φρέσκο update. Τραγικά πράγματα για καινούρια ναυαρχίδα...... Τουλάχιστον τα security updates θα έπρεπε να έρχονται κάθε μήνα στην ώρα τους !
Το ίδιο είχε συμβεί και σε εμένα όταν το πρώτο άνοιξα και έκανα πάλι καπάκι επαναφορά.
Εμ αυτά είναι που δεν μου άρεσαν κι εμένα στα Xiaomi και ήρθα εδώ.
Νταξ, ήταν κι άλλα αλλά το βασικό ήταν αυτό.
Έχουμε επάνω τραπεζικά, κάρτες, εργασιακά και προσωπικά είμαι και λίγο λοξός με το security.
Ήρθα στην one+ για κάποια πράγματα που υπόσχονταν, όχι γιατί τρελάθηκα με τα κινητά της (οκ, ωραίο είναι αλλά λέμε ....).
Αν είναι ν' αρχίσει να Xiaomi-φερνει, άντε γειά!

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, fanatikos said:

Εμ αυτά είναι που δεν μου άρεσαν κι εμένα στα Xiaomi και ήρθα εδώ.
Νταξ, ήταν κι άλλα αλλά το βασικό ήταν αυτό.
Έχουμε επάνω τραπεζικά, κάρτες, εργασιακά και προσωπικά είμαι και λίγο λοξός με το security.
Ήρθα στην one+ για κάποια πράγματα που υπόσχονταν, όχι γιατί τρελάθηκα με τα κινητά της (οκ, ωραίο είναι αλλά λέμε ....).
Αν είναι ν' αρχίσει να Xiaomi-φερνει, άντε γειά!

Στάλθηκε από το OnePlus11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα είσαι ο πρώτος που θα πάρει android 14 .

Όταν οι άλλοι θα παλεύουν με τα secure patch του 13..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω για την φωτεινότητα της οθόνης,τόσο κάτω από τον ήλιο (αν εχει καλή ευκρίνεια) ,όσο και σε τελείως σκοτεινό δωμάτιο (αν είναι πολύ φωτεινή ώστε να σε στραβωνει).

Χρώματα κτλ δεν ρωτάω,έχω διαβάσει τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια (oneplus one) ξανα γύρισα, πάει το 12 pro max!

ευχαριστημένος πολύ είμαι.

Μια ερώτηση έχω φυσικη sim τωρα, δεύτερη μπορώ να βάλω esim ?

Μου είπαν μπορώ να έχω μόνο μια esim και καμια φυσική ή 2 φυσική.

Κουλό μου ακούστηκε, ισχύει ; 

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitrisOS said:

Μετά από χρόνια (oneplus one) ξανα γύρισα, πάει το 12 pro max!

ευχαριστημένος πολύ είμαι.

Μια ερώτηση έχω φυσικη sim τωρα, δεύτερη μπορώ να βάλω esim ?

Μου είπαν μπορώ να έχω μόνο μια esim και καμια φυσική ή 2 φυσική.

Κουλό μου ακούστηκε, ισχύει ; 

Βάλε 2 φυσικές.  Καλύτερα ειναι

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, STATYSS said:

Βάλε 2 φυσικές.  Καλύτερα ειναι

ισχύει αυτό που μου είπαν; esim + 2 φυσικές προφανώς δεν παίζει ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω για την φωτεινότητα της οθόνης,τόσο κάτω από τον ήλιο (αν εχει καλή ευκρίνεια) ,όσο και σε τελείως σκοτεινό δωμάτιο (αν είναι πολύ φωτεινή ώστε να σε στραβωνει).
Χρώματα κτλ δεν ρωτάω,έχω διαβάσει τα καλύτερα...
Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα και στις 2 περιπτώσεις. Βέβαια ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει σε παραλία με ντάλα ήλιο από πάνω αλλά χλωμό το βλέπω να γίνει κάτι τέτοιο. Έχω άλλο κινητό γι' αυτή τη φάση. Σιγά μην πάρω το 11 στην παραλία.
Αλλιώς δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα να βλέπω οθόνη έξω στο πολύ φως.
Για να είμαι ειλικρινής όμως 1-2 κλικ φωτεινότητας ακόμη θα ήταν καλοδεχούμενα.
ισχύει αυτό που μου είπαν; esim + 2 φυσικές προφανώς δεν παίζει ;
3 σύνολο εννοείται όχι. Δεν παίζει κάτι τέτοιο.
Κι εγώ 2 φυσικές έχω βάλει. Τις είχα ούτως ή άλλως απο το προηγούμενο τηλέφωνο, οπότε δεν ασχολήθηκα περεταίρω.

Στάλθηκε από το SM-T395 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και ναι επιτέλους ήρθε το update και σε εμάς. Το δεύτερο με την 13.1 που έδωσαν στην Ινδία με ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου !

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες; Είδες καμία διαφορά;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ALIEN_3_ said:

Και ναι επιτέλους ήρθε το update και σε εμάς. Το δεύτερο με την 13.1 που έδωσαν στην Ινδία με ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου !

Εύχομαι να μήν έχει θέματα γιατί δεν ήταν λίγα τα προβλήματα που είχαν αναφέρει στην αρχική 13,1  . 

 

 

Screenshot_2023-06-20-06-40-31-08_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, STATYSS said:

Την πέρασες; Είδες καμία διαφορά;

Είδα ότι κάποιες εφαρμογές δουλεύουν πλέον επιτέλους στα 120. Όπως σίγουρα η εφαρμογή με τις φωτογραφίες και μάλλον και το facebook γιατί μου φαίνεται να έχει διαφορά . Youtube συνεχίζει στα 60 αλλά δεν πειράζει γιατί το revanced δουλεύει στα 120 😜

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μετά την αναβάθμιση σήμερα 2 φορές διακόπηκε η κλήση σε μέρος που κάθε μέρα μιλάω χωρίς προβλήματα..

Έχει πέσει στην αντίληψη σας κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, papanikoos said:

Καλησπέρα...

Μετά την αναβάθμιση σήμερα 2 φορές διακόπηκε η κλήση σε μέρος που κάθε μέρα μιλάω χωρίς προβλήματα..

Έχει πέσει στην αντίληψη σας κάτι τέτοιο ?

Όχι δεν είχα τέτοιο θέμα. Εμένα μετά την εγκατάσταση δεν είχα ίντερνετ με δεδομένα με τίποτα . Μετά από μια επανεκκίνηση έστρωσε όμως . Τώρα για το σήμα πριν την αναβάθμιση είχα θέμα εγώ με χαμένες κλήσεις αραιά και που σε σημεία που σίγουρα είχα καλό σήμα. Επίσης είχα δει κάποιες φορές η μία sim να έχει 3 γραμμές σήμα και η άλλη καμία και οι δύο είναι cosmote. Τώρα με την αναβάθμιση ακόμη δεν έχω παρατήσει τίποτα από τα δύο 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πέρασα και εγώ,το καινούργιο update με καθαρή εγκατάσταση βέβαια και δύο μέρες τώρα  έχω την εντύπωση ότι η διαχείριση μπαταρίας έχει καλυτερεύσει ή μήπως είναι ιδέα μου;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος την περασμένη την εφαρμογή της alpha bank? Από προχτές που την πέρασα σταμάτησαν να έρχονται τα notifications push..

Την έκανα διαγραφή. Την ξαναπέρασα. Τα ίδια....τώρα ούτε το αποτύπωμα με αφήνει να περάσω. Μόνο 4ψηφιο κωδικό...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, STATYSS said:

Εχει κάποιος την περασμένη την εφαρμογή της alpha bank? Από προχτές που την πέρασα σταμάτησαν να έρχονται τα notifications push..

Την έκανα διαγραφή. Την ξαναπέρασα. Τα ίδια....τώρα ούτε το αποτύπωμα με αφήνει να περάσω. Μόνο 4ψηφιο κωδικό...

Ναι και εγω το ιδιο θεμα ειχα αλλα μπηκα απο τις ρυθμισεις εφαρμογης και το ενεργοποιησα παλι για καποιο λογο ειχε ξερυθμιστει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mike3550 said:

Ναι και εγω το ιδιο θεμα ειχα αλλα μπηκα απο τις ρυθμισεις εφαρμογης και το ενεργοποιησα παλι για καποιο λογο ειχε ξερυθμιστει

δεν με αφηνει να περασω ουτε το αποτυπωμα..... την ξηλωσα την ξαναπερασα το ιδιο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, STATYSS said:

δεν με αφηνει να περασω ουτε το αποτυπωμα..... την ξηλωσα την ξαναπερασα το ιδιο

Σε μένα στην εφαρμογή της Πειραιώς απενεργοποιηθηκε το login με το δαχτυλικό αλλά μπορεί να φταίει που αφαίρεσα και πρόσθεσα νέο δαχτυλικό αποτύπωμα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...