Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Με την τελευταία αναβάθμιση σας έστρωσε η μπαταρία σε όσους είχατε θέμα από την προηγούμενη αναβάθμιση?

Εμένα συνεχίζει να είναι κακη με το ζόρι βγάζω 5:30 - 6:00 ώρες οθόνη με την ίδια χρήση που εκανα και παλιά 

Νομιζω το θεμα αυτο με την μπαταρια το εχουν ολες οι συσκευες της one με την εκδοση 14. Στο 10 προ που ειχα, πραγματικα κλαμα και στο 12 τωρα, οκ, καλη αλλα δεν κοβεις και φλεβα για μπαταρια 5400. Ολοι παραπονα κανουν με την σειρα 8,9,nord κτλ για την καταναλωση

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 991
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

14 ώρες πριν, FoT1s said:

Νομιζω το θεμα αυτο με την μπαταρια το εχουν ολες οι συσκευες της one με την εκδοση 14. Στο 10 προ που ειχα, πραγματικα κλαμα και στο 12 τωρα, οκ, καλη αλλα δεν κοβεις και φλεβα για μπαταρια 5400. Ολοι παραπονα κανουν με την σειρα 8,9,nord κτλ για την καταναλωση

Μέχρι την προτελευταία έκδοση ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Τώρα έχω μεγάλη διαφορά 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει η one plus καμία εφαρμογή για back up δεδομένων φωτό να κάνω κάνα φορμάτ μπας και στρώσει η μπαταρία?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά το θέμα με την μπαταρία ισχυει; ψάχνω να το αγοράσω μτχ αλλά με ανησυχεί η κατανάλωση 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pantelis1971 said:

Τελικά το θέμα με την μπαταρία ισχυει; ψάχνω να το αγοράσω μτχ αλλά με ανησυχεί η κατανάλωση 

Η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα σημεια της συσκευης. Δεν ξερω ποιοι αντιμετωπιζουν θεμα και γιατι. Την χειροτερη αποδοση την εχω δει οταν ειμαι εξω συνεχως κατω απο δυνατο ηλιο, με 4g-5g ανοιχτο και πολυ χρηση σε καμερα, maps και browsing (και τ 3 αυτα συνεχεια ανοιχτα) εκει εχω πιασει SOT περιπου 4.50-5 ωρες 100-10% γιατι φωτεινοτητα δουλευει στο μαξ και καιει αρκετα το gps, καμερα. Με μοιρασμενο χρονο μεταξυ εξω-μεσα και λιγη χρηση gps-καμερα πιανω συνηθως πανω απο 8 ωρες sot 100-10%.

Εδω ειναι τα σημερινα στατιστικα. Το ειχα βγαλει απο την πριζα στο 93%. Και ειμαι συνεχως με 4g (ταξιδευω), 2 καρτες και ολο το βραδυ η συσκευη σε σημειο με κακο γενικα σημα, πολυ browsing και αρκετη καμερα. 

Screenshot_2024-06-08-11-46-07-79_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.thumb.jpg.b703aab7b9726330043b4330a9535d7b.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mikepan_1 said:

Η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα σημεια της συσκευης. Δεν ξερω ποιοι αντιμετωπιζουν θεμα και γιατι. Την χειροτερη αποδοση την εχω δει οταν ειμαι εξω συνεχως κατω απο δυνατο ηλιο, με 4g-5g ανοιχτο και πολυ χρηση σε καμερα, maps και browsing (και τ 3 αυτα συνεχεια ανοιχτα) εκει εχω πιασει SOT περιπου 4.50-5 ωρες 100-10% γιατι φωτεινοτητα δουλευει στο μαξ και καιει αρκετα το gps, καμερα. Με μοιρασμενο χρονο μεταξυ εξω-μεσα και λιγη χρηση gps-καμερα πιανω συνηθως πανω απο 8 ωρες sot 100-10%.

Εδω ειναι τα σημερινα στατιστικα. Το ειχα βγαλει απο την πριζα στο 93%. Και ειμαι συνεχως με 4g (ταξιδευω), 2 καρτες και ολο το βραδυ η συσκευη σε σημειο με κακο γενικα σημα, πολυ browsing και αρκετη καμερα. 

Screenshot_2024-06-08-11-46-07-79_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.thumb.jpg.b703aab7b9726330043b4330a9535d7b.jpg

 

Κι εγώ από μπαταρία είμαι τούμπανο,ίσως κάτι έχει θέμα η συσκευή του φίλου παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2024 at 11:46 ΠΜ, Mikepan_1 said:

Η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα σημεια της συσκευης. Δεν ξερω ποιοι αντιμετωπιζουν θεμα και γιατι. Την χειροτερη αποδοση την εχω δει οταν ειμαι εξω συνεχως κατω απο δυνατο ηλιο, με 4g-5g ανοιχτο και πολυ χρηση σε καμερα, maps και browsing (και τ 3 αυτα συνεχεια ανοιχτα) εκει εχω πιασει SOT περιπου 4.50-5 ωρες 100-10% γιατι φωτεινοτητα δουλευει στο μαξ και καιει αρκετα το gps, καμερα. Με μοιρασμενο χρονο μεταξυ εξω-μεσα και λιγη χρηση gps-καμερα πιανω συνηθως πανω απο 8 ωρες sot 100-10%.

Εδω ειναι τα σημερινα στατιστικα. Το ειχα βγαλει απο την πριζα στο 93%. Και ειμαι συνεχως με 4g (ταξιδευω), 2 καρτες και ολο το βραδυ η συσκευη σε σημειο με κακο γενικα σημα, πολυ browsing και αρκετη καμερα. 

Screenshot_2024-06-08-11-46-07-79_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.thumb.jpg.b703aab7b9726330043b4330a9535d7b.jpg

 

Ακριβως οπως αναφερει ο συμφορουμιτης. Η μπαταρια ειναι πολυ καλη για android με top specs. Καταναλωνει λιγο παραπανω σε σχεση με αλλα κατα την ληψη βιντεο αλλα μικρο το κακο. Το βασικο προβλημα της συσκευης ειναι τα update. Μεχρι το Android 14 ερχοντουσαν κανονικα στην ωρα τους καθε μηνα σχεδον. Η αναβαθμιση σε 14 αργησε κοντα ενα μηνα και τα υπολοιπα update απο κει και μετα, εκτος απο ενα, ερχοντουσαν με 20-30 μερες καθυστερηση απ την μερα που ανακοινωνονταν στο φορουμ της Oneplus. Ειδικα το τελευταιο update του Απριλιου ανακοινωθηκε για EU/GLO εκδοσεις στις 10 Μαιου και ακομα δεν εχει ερθει (.701). Ενω στην Κινα μολις βγηκε το επομενο .801 του Ιουνιου. Αυτο μονο με χαλει προσωπικα συγκριτικα με κινητα αλλων κατασκευαστων 2 και 3 χρονια πισω που λαμβανουν στην ωρα τους αναβαθμισεις λογισμικου. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω μία ερώτηση που είχα κάνει πριν καιρό και δεν πήρα απάντηση. Στην οθόνη κλειδώματος, εμφανίζει μόνο δύο ειδοποιήσεις παρότι μπορεί να έχεις από παραπάνω εφαρμογές. Πώς γίνεται να εμφανίζει όλη την πληθώρα των εφαρμογών με τις ειδοποιήσεις τους χωρίς να χρειάζεται να διώχνεις μια ειδοποίηση για να δεις την επόμενη;

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2024 at 2:13 ΜΜ, goldeneye said:

Ακριβως οπως αναφερει ο συμφορουμιτης. Η μπαταρια ειναι πολυ καλη για android με top specs. Καταναλωνει λιγο παραπανω σε σχεση με αλλα κατα την ληψη βιντεο αλλα μικρο το κακο. Το βασικο προβλημα της συσκευης ειναι τα update. Μεχρι το Android 14 ερχοντουσαν κανονικα στην ωρα τους καθε μηνα σχεδον. Η αναβαθμιση σε 14 αργησε κοντα ενα μηνα και τα υπολοιπα update απο κει και μετα, εκτος απο ενα, ερχοντουσαν με 20-30 μερες καθυστερηση απ την μερα που ανακοινωνονταν στο φορουμ της Oneplus. Ειδικα το τελευταιο update του Απριλιου ανακοινωθηκε για EU/GLO εκδοσεις στις 10 Μαιου και ακομα δεν εχει ερθει (.701). Ενω στην Κινα μολις βγηκε το επομενο .801 του Ιουνιου. Αυτο μονο με χαλει προσωπικα συγκριτικα με κινητα αλλων κατασκευαστων 2 και 3 χρονια πισω που λαμβανουν στην ωρα τους αναβαθμισεις λογισμικου. 

Η .701 έχει έρθει εδώ και καιρό (εβδομάδες νομίζω, αν και δεν θυμάμαι ακριβώς).

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2024 at 3:42 ΜΜ, LeonidasT said:

Η .701 έχει έρθει εδώ και καιρό (εβδομάδες νομίζω, αν και δεν θυμάμαι ακριβώς).

Τελικα περασα την .800 μεσω oxygen updater. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε .800 νομίζω ότι ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος δεν αποκρίνεται όπως πριν. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2024 at 2:32 ΜΜ, vitriolis said:

Μετά την αναβάθμιση σε .800 νομίζω ότι ο αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος δεν αποκρίνεται όπως πριν. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; 

Δεν έχω προσέξει κάτι μέχρι στιγμής. 

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, goldeneye said:

Την .800 την περασατε με oxygen updater ή σας ηρθε ΟΤΑ; 

Oxygen updater

Link to comment
Share on other sites

άρχισε να μου κάνει νερά το δακτυλικό αποτύπωμα... αντιμετώπισε κανένας το ίδιο θέμα;... μία πιάνει 5 δεν πιάνει 🤔

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2024 at 10:43 ΠΜ, tarif16nikos said:

άρχισε να μου κάνει νερά το δακτυλικό αποτύπωμα... αντιμετώπισε κανένας το ίδιο θέμα;... μία πιάνει 5 δεν πιάνει 🤔

Κάτι γράφτηκε και πριν μερικές μέρες, εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2024 at 3:39 ΜΜ, LeonidasT said:

Κάτι γράφτηκε και πριν μερικές μέρες, εγώ δεν έχω πρόβλημα.

που γράφτηκε;

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την ζεστη αν εχετε ξερα χερια πολλες φορες δεν πιανει καλα το αποτυπωμα και μπορει να μην πιανει και καθολου. Με λιγη υγρασια στο δακτυλο επανερχεται. 

On 8/7/2024 at 12:50 ΜΜ, vitriolis said:

Μόλις ήρθε αναβάθμιση OTA .. 810

Παραδοξως ηρθε αμεσα ΟΤΑ χωρις να χρειαστει το oxygen updater. Εξαιρετικα smooth σε ολα της. Αυτη την φορα δεν ετρεξε η εφαρμογη βελτιστοποιησης των εφαρμογων οπως με την .800. Προστεθηκε η ενοτητα Συστημα και ενημερωση στις ρυθμισεις και η λειτουργια επισκευης. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σας μετράει σωστά τις ώρες οθόνης? 

Εμένα μου τις μετράει πλέον από την αλλαγή της ημέρας μετά της 12 το βράδυ και όχι από την στιγμή που το βγάζω από τον φορτιστή 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...