Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να κανεις αγορα με καρτα της Πειραιως και να κανεις μετατροπη σε ως 12 δοσεις μεσα απο το ebanking.

Για 12 δοσεις η συνολικη επιβαρυνση ειναι 3.60 ευρω (0.6 ευρω η δοση).Σχεδον ατοκα δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, adais said:

Αν έχεις εταιρία μια χαρά είσαι γιατί γλιτώνεις το ΦΠΑ και σε αυτές τις τιμές δεν είναι καθόλου λίγο.

Σε εμάς όμως που δεν έχουμε καμία εταιρία το μετρητής ή άτοκες δόσεις είναι μονόδρομος.

Κάνε το "αστείο" να αγοράσεις από σκρουτζομαγαζο με απαλλαγή ΦΠΑ και έλα μετά να μου πεις.... 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, r31134 said:

Μπορεις να κανεις αγορα με καρτα της Πειραιως και να κανεις μετατροπη σε ως 12 δοσεις μεσα απο το ebanking.

Για 12 δοσεις η συνολικη επιβαρυνση ειναι 3.60 ευρω (0.6 ευρω η δοση).Σχεδον ατοκα δηλαδη

ενημερωτικα στο shopflix εχει αγορα το s23 σε 48 ατοκες δοσεις με πιστωτικη καρτα.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Σωστα και εκει εχει και 10€ αμεση επιστροφη στην καρτα. Απλα απο μαγαζια τυπου σκρουτζ γινεται παλι η αποστολη. Προσφατα πηρα ενα smartwatch ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ήρθε αλλά λέει made in vietnam, το καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα; Από σκρουτζομαγαζο το πήρα. 

Ευχαριστώ. 

IMG_20230929_153105.jpg

IMG_20230929_151946.jpg

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

Ολς εκεί φτιάχνονται.
Μπορεις να βάλεις το ιμει στο παρακατω σιτε ή σε σιτε της σαμσουνγκ για να δεις την χώρα προέλευσης κ βλέπεις κ την εγγύηση.
Το δικό σου κατω κατω, γραφει country Europe, οπότε εισαι οκ.

Το τηλ μου, (παλαιότερο σαμσουνγκ) λεει, κατασκευή Βιετνάμ και προέλευση Πολωνία. 2 φορές το πηγα για σερβις κ καλύφθηκε από την εγγύηση

https://imei24.com/imei_check/Samsung/
ή
https://www.unlockboot.com/samsung-imei-checker/#tcheck


Tapa





Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, giorgoschristou2 said:

Κάνε το "αστείο" να αγοράσεις από σκρουτζομαγαζο με απαλλαγή ΦΠΑ και έλα μετά να μου πεις.... 😉

Εγώ ενω δεν ήθελα απαλλαγή ΦΠΑ και ο ένας ζητούσε εξουσιοδότηση από τη εταιρία ενώ ο άλλος είχε πρόβλημα με την τράπεζα. Ο δεύτερος είναι γνωστό κατάστημα δίπλα σε πολυκατάστημα στην Ομόνοια.... 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, enigma84 said:

Εγώ ενω δεν ήθελα απαλλαγή ΦΠΑ και ο ένας ζητούσε εξουσιοδότηση από τη εταιρία ενώ ο άλλος είχε πρόβλημα με την τράπεζα. Ο δεύτερος είναι γνωστό κατάστημα δίπλα σε πολυκατάστημα στην Ομόνοια.... 

Εγω πάντως το πήρα από κατάστημα του best price με απόδειξη λιανικής στα 7 κατοστάρικα τιμή χώμα για τη 256gb έκδοση και ήταν τέρμα smooth η συναλλαγή, σε 2 μερες ήρθε στη πόρτα μου πληρωμή μέσω κάρτας. Σε "γνωστές αλυσίδες" έχει από χιλιάρικο και πάνω ή εκδοση που πήρα. 

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, giorgoschristou2 said:

Εγω πάντως το πήρα από κατάστημα του best price με απόδειξη λιανικής στα 7 κατοστάρικα τιμή χώμα για τη 256gb έκδοση και ήταν τέρμα smooth η συναλλαγή, σε 2 μερες ήρθε στη πόρτα μου πληρωμή μέσω κάρτας. Σε "γνωστές αλυσίδες" έχει από χιλιάρικο και πάνω ή εκδοση που πήρα. 

Από το netmobile; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

@giorgoschristou2 Τελικά τι σου εγραψε ο ελεγχος imei στο "country and carrier"?


Tapa





Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδα. Στο ιμει τι εγραψε?
Ρωτάω γιατί δεν εχω ξαναδεί Εurope παρα μόνο το ονομα της χωρας


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, coulis said:

Αυτο το ειδα. Στο ιμει τι εγραψε?
Ρωτάω γιατί δεν εχω ξαναδεί Εurope παρα μόνο το ονομα της χωρας


Tapa


 

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς, αυτό που παρέθεσα αυτες είναι οι πληροφορίες, στο imei αναγράφει απλά το imei μου. Λίγο που googlαρα και σε άλλους εμφανίζει Europe κατά τον έλεγχο IMEI

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς, αυτό που παρέθεσα αυτες είναι οι πληροφορίες, στο imei αναγράφει απλά το imei μου. Λίγο που googlαρα και σε άλλους εμφανίζει Europe κατά τον έλεγχο IMEI
Εννοούσα στο πρώτο λινκ που σου εγραψα πιο πανω, τι γράφει.
Αλλα θα γράφει europe
Σε ευχαριστώ


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, coulis said:

Εννοούσα στο πρώτο λινκ που σου εγραψα πιο πανω, τι γράφει.
Αλλα θα γράφει europe
Σε ευχαριστώ


Tapa
 

Αυτό μου έβγαλε 

Screenshot_2023-09-29-19-13-34-197_com.android.chrome-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έβγαλε 
Screenshot_2023-09-29-19-13-34-197_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.b568845e49aec7a9d56310f60dc99477.jpg
Οποτε κ εσενα φτιάχτηκε Βιετναμ κ στο Europe (χωρα προορισμού) , εχουν τις χώρες.
Δεν βλέπω στην φώτο αν εχει οοοολες τις χώρες, αλλά απο την στιγμή που υπάρχουν Ιταλία - Πολωνία κλπ, εισαι οκ.
Σε ευχαριστώ κ πάλι


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι πρώτη επαφή με το τηλεφωνο το άνοιξα πρώτη φορά και μου έβγαλε κάτι για QR CODE, έκανα μια επανεκκίνηση και δε μου το ξανά έβγαλε ξέρει κανείς τι μπορεί να ήταν αυτό?

Screenshot_2023-09-29-21-37-38-434_com.miui.gallery-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η μπαταρία στο απλό μοντέλο είναι δράμα, έχω το poco x3 pro του αλλάζω όλη μέρα τα φώτα απ το πρωί και τη νύχτα αργά έχω 30% μπαταρία, εδώ με το που το δουλεύεις λιγο και σκρολαρεις κάθε 5 λεπτά ρίχνει 1%, και έχω σε βαθύ ύπνο σχεδόν όλα τα apps

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgoschristou2 said:

Η μπαταρία στο απλό μοντέλο είναι δράμα, έχω το poco x3 pro του αλλάζω όλη μέρα τα φώτα απ το πρωί και τη νύχτα αργά έχω 30% μπαταρία, εδώ με το που το δουλεύεις λιγο και σκρολαρεις κάθε 5 λεπτά ρίχνει 1%, και έχω σε βαθύ ύπνο σχεδόν όλα τα apps

Μπορείς να μείνεις στο ποκο φαντάζομαι. Αν για σενα νουμερο ενα προτεραιότητα ειναι η διάρκεια της μπαταριας. Δεν υπάρχει λογος να ταλαιπωρεισαι με το s23. Αν και μπαταρία δεν ειναι τοσο χαλια στο s23 οσο λες. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giorgoschristou2 said:

Η μπαταρία στο απλό μοντέλο είναι δράμα, έχω το poco x3 pro του αλλάζω όλη μέρα τα φώτα απ το πρωί και τη νύχτα αργά έχω 30% μπαταρία, εδώ με το που το δουλεύεις λιγο και σκρολαρεις κάθε 5 λεπτά ρίχνει 1%, και έχω σε βαθύ ύπνο σχεδόν όλα τα apps

Δεν είναι δράμα η μπαταρία στο s23, κάθε άλλο. Στο απλό s22, αντιθέτως, είναι όντως τραγική.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, seranata said:

Δεν είναι δράμα η μπαταρία στο s23, κάθε άλλο. Στο απλό s22, αντιθέτως, είναι όντως τραγική.

Το φορτίζω πάντα μέχρι το 85%, είναι νορμάλ με αυτή τη χρήση σήμερα απο 85% στο 67% με λίγο wifi και scrolling? 

1000007447.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζω πάντα μέχρι το 85%, είναι νορμάλ με αυτή τη χρήση σήμερα απο 85% στο 67% με λίγο wifi και scrolling? 
1000007447.thumb.jpg.e64e11a121a1a4e7efa9ca241fc7f71b.jpg
Νορμαλ φαινεται, δεδομενου οτι εχεις και χαλια σημα
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Με σχεδόν 2 ώρες οθόνης από 85 έως το 67% που έπεσε και δεν είναι καλά???


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το s23 ειναι οτι επειδη φετος βγηκε με snapdragon στην ευρωπη , το αγορασαν πολλοι πιστευοντας οτι θα αντικαταστησουν το κινητο που ηδη ειχαν το οποιο ειχε 5000 μπαταρια . οποτε ας πουμε παλι τα βασικα . 3900 δεν μπορουν να αντικαταστησουν 5000 οσο αποδοτικος κι αν ειναι ενας επεξεργαστης . αυτο που κερδιζεις ειναι stand by time . γιατι εχει πολυ καλυτερο μοντεμ και καλυτερη ψυξη απο ολους τους exynos μεχρι τωρα . στο s20+ που ειχα εχανα 30% απο το πρωι μεχρι το μεσημερι στο χωρο εργασιας μου , εχοντας το απλα σε ενα συρταρι να καθεται. ακομα και ετσι ομως 18% για 2 ωρες οθονης ειναι πολυ καλη επιδοση για cpu ναυαρχιδας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...