Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

42 minutes ago, Rayden1 said:

Καλημέρα, λοιπόν αφού πέρασα την αναβάθμιση και σήμερα έλεγξα την φωτογραφική σε έγγραφο μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το πρόβλημα της θολούρας σε κοντινή φώτο έχει σχεδόν εξαφανιστεί. Ακόμα μπορεί κανείς, αν προσέξει πολύ, να την διακρίνει αλλά σε ελάχιστο βαθμό. Έκανε το αυτονόητο η samsung έστω και καθυστερημένα. 

καλό αυτό... το σκέφτομαι για επόμενο κινητό μετά το a52s που έχω 2 χρόνια τώρα και ήταν το μόνο που με χάλαγε αυτό το θέμα με το "banana blur".

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Rayden1 said:

Καλημέρα, λοιπόν αφού πέρασα την αναβάθμιση και σήμερα έλεγξα την φωτογραφική σε έγγραφο μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι το πρόβλημα της θολούρας σε κοντινή φώτο έχει σχεδόν εξαφανιστεί. Ακόμα μπορεί κανείς, αν προσέξει πολύ, να την διακρίνει αλλά σε ελάχιστο βαθμό. Έκανε το αυτονόητο η samsung έστω και καθυστερημένα. 

το δοκίμασα και εγω σε κειμενο και συμφωνω σε οτι γραφεις , μονο κατι ελαχιστο σε μια άκρη φανηκε , αλλα δε νομιζω οτι μπορει να γινει καλυτερο με τοσο ευρυγωνια καμερα. 

τσαμπα η συζητηση κατα τη γνώμη μου . η σειρα s23 ειναι η καλυτερη σειρα galaxy s που εχει βγαλει ποτε η σαμσουγκ . και το λεω αυτό εχοντας αγορασει σχεδον ολα τα s  απο το πρωτο που εβγαλε  μεχρι και τωρα 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Και καπως ετσι, επεσε η αυτονομια του s23.
Δεν ξερω αν εχει να κανει με το αργοπορημενο update του Αυγουστου ή με καποια εφαρμογη που εγκατεστησα αλλα πριν το update, με μια συγκεκριμενη χρηση που εκανα, η μπαταρια ηταν παντα 85% οταν εφτανα στη δουλεια.
Τωρα εχει δυο τρεις μερες που παει 80%.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Και καπως ετσι, επεσε η αυτονομια του s23.
Δεν ξερω αν εχει να κανει με το αργοπορημενο update του Αυγουστου ή με καποια εφαρμογη που εγκατεστησα αλλα πριν το update, με μια συγκεκριμενη χρηση που εκανα, η μπαταρια ηταν παντα 85% οταν εφτανα στη δουλεια.
Τωρα εχει δυο τρεις μερες που παει 80%.

Δώστου λίγες μέρες περιθώριο μετά το update, μπορεί να "στρώσει" και να επανέλθει 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και απο εμένα ήρθε η ενημέρωση Σεπτεμβρίου! 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2023 at 1:28 ΜΜ, johnkarak said:

Δώστου λίγες μέρες περιθώριο μετά το update, μπορεί να "στρώσει" και να επανέλθει 😉

Μακάρι γιατί και εγώ έχω θέμα μετά το update Σεπτεμβρίου...

 

Βέβαια το έχω μόλις 2 μέρες άργησε αυτή τη φορά σε CSC THL 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, redcom7 said:

Μακάρι γιατί και εγώ έχω θέμα μετά το update Σεπτεμβρίου...

 

Βέβαια το έχω μόλις 2 μέρες άργησε αυτή τη φορά σε CSC THL 

Δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην μπαταρία στο δικό μου. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Rayden1 said:

Δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην μπαταρία στο δικό μου. 

Σήμερα καλύτερα τα πράγματα πάντως

Μάλλον ήθελε τον χρόνο του

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει έκδοση s23(Όχι plus, όχι ultra) που να μην έχει 5g?

Και δεν μιλάω μόνο για Ελλάδα αλλά στο κόσμο ολόκληρο.

Κάποιος που το έχει αγοράσει να μου πει εντυπώσεις γιατί σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του από κάποιο σκρουτζομαγαζο γιατί οι γνώστες αλυσίδες έχουν ένα τρελό καπέλο 200-300 ευρώ πάνω.

Επίσης αν έχει να μου προτείνει κάποιος κάποιο μαγαζί(Online ή όχι) που να το έχει σε καλή τιμή και να έχει προσωπική εμπειρία από αυτό το μαγαζί.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το άγχος των μικρών καταστημάτων, μπορείς να το αγοράσεις από επίσημο πωλητή (συνήθως το you έχει καλύτερες τιμές), και με μια απλή διαδικασία να λάβεις μια προπληρωμένη κάρτα των 150€.

 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-back-to-school-prepaid-card-promo/

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, stefan_city said:

Αν έχεις το άγχος των μικρών καταστημάτων, μπορείς να το αγοράσεις από επίσημο πωλητή (συνήθως το you έχει καλύτερες τιμές), και με μια απλή διαδικασία να λάβεις μια προπληρωμένη κάρτα των 150€.

 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-back-to-school-prepaid-card-promo/

Καλό!

Στο You.gr βλεπω παιζουν οι καλυτερες τιμες, το απλο s23 8/128 βγαινει 600€

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς τελικά αν κυκλοφορεί απλό s23 που δεν είναι 5g?
Δεν νομιζω να γινεται κατι τετοιο αμα είναι ευρωπαικο.
Παντως στο s23 το απλο, καλο ειναι να δεις την εκδοση με τα 256GB λογω πιο γρηγορης μνημης
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και πιο ακριβής τιμής όμως.

Φίλτατε με το ζόρι αγοράζω το βασικό s23 με τα 128gb μνήμης.

 

Πίστεψε με από το galaxy s9+ που είμαι τώρα θα δω τρελή διαφορά ακόμα και με το βασικό μοντέλο των 128gb.

Και στο κάτω - κάτω της γραφής πόσο πιο γρήγορη είναι η μνήμη του 256gb σε σχέση με αυτή του 128gb?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, adais said:

Και πιο ακριβής τιμής όμως.

Φίλτατε με το ζόρι αγοράζω το βασικό s23 με τα 128gb μνήμης.

 

Πίστεψε με από το galaxy s9+ που είμαι τώρα θα δω τρελή διαφορά ακόμα και με το βασικό μοντέλο των 128gb.

Και στο κάτω - κάτω της γραφής πόσο πιο γρήγορη είναι η μνήμη του 256gb σε σχέση με αυτή του 128gb?

Πρακτικά δεν θα καταλάβεις διαφορά. Αν σου αρκούν τα λίγο πάνω από 90gb ελεύθερου χώρου που έχει εξ αρχής είσαι μια χαρά. Προσωπικά θα θεωρώ οριακά για ναυαρχίδα στο 2023 αλλά κατανοώ και τον προβληματισμό σου. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, adais said:

Δεν ξέρει κανείς τελικά αν κυκλοφορεί απλό s23 που δεν είναι 5g?

Όλη η σειρα s23 έχει 5g .οπότε όχι δεν υπάρχει s23 χωρίς 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει αγοράσει κανείς το s23 από bestprice? Βλέπω τιμές σαφώς χαμηλότερες του skroutz και αναρωτιέμαι αν είναι ασφαλής τρόπος να προμηθευτούμε το κινητό... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AntonisStaras said:

Καλησπέρα, έχει αγοράσει κανείς το s23 από bestprice? Βλέπω τιμές σαφώς χαμηλότερες του skroutz και αναρωτιέμαι αν είναι ασφαλής τρόπος να προμηθευτούμε το κινητό... 

κοιταξε τις αξιολογησεις πρωτα σε καθε καταστημα,πχ το netmobile ειναι κανονικα eu και εχει επισημη εγγυηση στην samsung hellas.αυτο γνωριζω αυτο λεω σαν καταστημα,αλλα διαβασε αξιολογησεις και πριν αγορασεις θα ρωτησεις αν κοβουν αποδειξη κανονικη οπως ο κωτσοβολος και πανω να αναγραφεται το ιμει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα να δεις το Best price. Το πήρα από εκεί κανονικά με τιμολόγιο χωρίς να μου κανουν τη ζωή δύσκολη. 

 

Ο ένας δεν δούλευε το pos ο άλλος ήθελε η εταιρία να είναι στο όνομα μου....

 

 

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με τις αγορές μέσω nfc; Από χθες δε λειτουργεί και γράφει ότι μπορεί να μην έχει πιστοποιημενο λογισμικό ή κάποιος να έχει δικαιώματα διαχειριστή...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 11:46 ΜΜ, enigma84 said:

Εγώ θα πρότεινα να δεις το Best price. Το πήρα από εκεί κανονικά με τιμολόγιο χωρίς να μου κανουν τη ζωή δύσκολη. 

 

Ο ένας δεν δούλευε το pos ο άλλος ήθελε η εταιρία να είναι στο όνομα μου....

 

 

Από ποιο μαγαζί το αγόρασες στο best price? 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, iliasx8 said:

Καλημέρα παιδιά! Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με τις αγορές μέσω nfc; Από χθες δε λειτουργεί και γράφει ότι μπορεί να μην έχει πιστοποιημενο λογισμικό ή κάποιος να έχει δικαιώματα διαχειριστή...

Κανένα πρόβλημα εδώ... Με αλλαγμένο csc σε THL μάλιστα τυχαίνει να είμαι εκτός Ελλάδας και το χρησιμοποιώ συνέχεια.. Όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, AntonisStaras said:

Από ποιο μαγαζί το αγόρασες στο best price? 

Το μαγαζί λεγόταν green techno. Τώρα δεν βλέπω να δουλεύει ο ιστοτοπος αλλά προσωπικά μια χαρά μου έκοψαν τιμολόγιο. 

Και η πληρωμή ήταν στο χώρο τους και όχι εκ των προτέρων (έχοντας την πατήσει με μεγάλα καταστήματα με ψευδή διαθεσμιοτητες, δεν θα κάνω το ίδιο λάθος σε μικρά καταστήματα) 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα σας παρακαλώ τα φώτα σας οποίος γνωρίζει, θαα παραλάβω τις επόμενες ημέρες ένα samsung galaxy S23 και επειδή θα το πάρω από σκρουτζομαγαζο θέλω να μου πείτε τον πιο γρήγορο και εύκολο τρόπο να μάθω :
1) Χώρα κατασκευής συσκευής
2) Χώρα προέλευσης συσκευής
3) Αν ειναι έγκυρο το IMEI και το serial number που αναγράφει στη συσκευασία - συσκευή 

Και θα ήθελα να μου πείτε αν πρέπει απαραίτητα το IMEI να αναγράφεται και στην απόδειξη αγοράς εκτός του δελτίου αποστολής για να μετράει η εγγύηση. Επίσης το παράγγειλα από electrolleti.gr είναι οκ ή θα έχω θέματα? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by giorgoschristou2
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 11:46 ΜΜ, enigma84 said:

Εγώ θα πρότεινα να δεις το Best price. Το πήρα από εκεί κανονικά με τιμολόγιο χωρίς να μου κανουν τη ζωή δύσκολη. 

 

Ο ένας δεν δούλευε το pos ο άλλος ήθελε η εταιρία να είναι στο όνομα μου....

 

 

Αν έχεις εταιρία μια χαρά είσαι γιατί γλιτώνεις το ΦΠΑ και σε αυτές τις τιμές δεν είναι καθόλου λίγο.

Σε εμάς όμως που δεν έχουμε καμία εταιρία το μετρητής ή άτοκες δόσεις είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...