Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το να δεις ότι δε θα σε συνδέσει σε 3G. Έχε ανοιχτά κ τα δεδομένα παράλληλα για να δεις αν θα συνδεθεί με EDGE ή με Η+.


Έχει συνδεθεί ή όχι;d40c47dab7c623f3884f2ed36a51d256.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τα δεδομένα κ κλείσε το WiFi.αν σε συνδέει σε EDGE έχεις 2G.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τα δεδομένα κ κλείσε το WiFi.αν σε συνδέει σε EDGE έχεις 2G.
Συνδέεται κανονικά αλλά φυσικά θα το καταργήσουν κάποια στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οποιος ψαχνει για glass εχω προταση καλη. εβαλα μονος μου το 3MK HYBRID GLASS FLEXIBLEGLASS LITE . πανευκολη τοποθετηση με τα αυτοκολλητακια που κολλας στη μια μερια αφου το κεντραρεις , αερας εφυγε αμεσως στο λεπτο με λιγη πιεση , δεν ξεχωριζει καθολου οτι φορας γυαλι και δαχτυλικο δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα , δουλεψε αμεσως παντου χωρις καμια ρυθμιση . αριστο αποτελεσμα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα
με το Banana blur τι γινεται? εχουμε δει καμια προοδο?
Επισης κατι που δεν εχω καταλαβει. Υπαρχει 100% σε ολες τις συσκευες αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jim_4 said:

Καλησπερα
με το Banana blur τι γινεται? εχουμε δει καμια προοδο?
Επισης κατι που δεν εχω καταλαβει. Υπαρχει 100% σε ολες τις συσκευες αυτο το θεμα?

Καλησπέρα, σε μένα υπάρχει. Έχω την αίσθηση ότι μετά την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση έχει βελτιωθεί λιγάκι, ίσως να κάνω και λάθος όμως. Υπάρχει τρόπος βέβαια να τραβήξει κάνεις καθαρή φώτο αν χρησιμοποιήσει το 3χ οπτικό ζουμ και βγάλει την φώτο από μεγαλύτερη απόσταση. Το δοκίμασα σε έγγραφο που χρειάστηκα για την δουλειά και βγήκε μια χαρά. Παρόλα αυτά είναι προφανώς απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα σε συσκευή αυτής της τιμής. 

Προσωπικά πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή σε όλους τους τομείς. Δεν θα αφήσω αυτό το πρόβλημα, που δεν θα έπρεπε βέβαια να υπάρχει για κανένα λόγο, να μου χαλάσει την συνολική εμπειρία. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2023 at 1:48 ΜΜ, Rayden1 said:

Καλησπέρα, σε μένα υπάρχει. Έχω την αίσθηση ότι μετά την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση έχει βελτιωθεί λιγάκι, ίσως να κάνω και λάθος όμως. Υπάρχει τρόπος βέβαια να τραβήξει κάνεις καθαρή φώτο αν χρησιμοποιήσει το 3χ οπτικό ζουμ και βγάλει την φώτο από μεγαλύτερη απόσταση. Το δοκίμασα σε έγγραφο που χρειάστηκα για την δουλειά και βγήκε μια χαρά. Παρόλα αυτά είναι προφανώς απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα σε συσκευή αυτής της τιμής. 

Προσωπικά πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή σε όλους τους τομείς. Δεν θα αφήσω αυτό το πρόβλημα, που δεν θα έπρεπε βέβαια να υπάρχει για κανένα λόγο, να μου χαλάσει την συνολική εμπειρία. 

Δηλαδή εαν τραβας προσωπα , τοπια , βραδυνες φωτογραφιες κτλ δεν εμφανιζεται το θεμα; Μονο εαν πας πολυ κοντα και θες να τραβηξεις ενα εγραφο ή κατι τετοιο;

Σκεφτομαι να το τσιμπησω αλλα με αποθαρυνε ολο αυτο το θεμα που διαβαζω.... πολλα λεφτα για χαζα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, pilotos_18 said:

Δηλαδή εαν τραβας προσωπα , τοπια , βραδυνες φωτογραφιες κτλ δεν εμφανιζεται το θεμα; Μονο εαν πας πολυ κοντα και θες να τραβηξεις ενα εγραφο ή κατι τετοιο;

Σκεφτομαι να το τσιμπησω αλλα με αποθαρυνε ολο αυτο το θεμα που διαβαζω.... πολλα λεφτα για χαζα προβληματα...

Όχι δεν έχει ειπωθεί πουθενά, ας με διορθώσει κανείς αν κάνω λάθος, ότι υπάρχει θολούρα σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση πέραν από κοντινές φώτος. Στις κοντινές, κυρίως σε έγγραφα όπου είναι περισσότερο εμφανές, υπάρχει μόνο. Δεν έχω δει κανένα πρόβλημα σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση.

Είναι όντως χαζό και απαράδεκτο πρόβλημα όντως. Ακόμα και έτσι όμως μπορείς, αν χρειαστεί, να τραβήξεις καθαρή φώτο εγγράφου με τον τρόπο που προανέφερα. Μου χρειάζεται λόγω εργασίας και ευτυχώς κάνω την δουλεία μου. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος προηγουμένως το s22 ultra να μας πει η μπαταρία του s23 του μικρού σε σχέση με αυτό πώς είναι περίπου!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2023 at 9:56 ΠΜ, manan69t said:

Είχε κάποιος προηγουμένως το s22 ultra να μας πει η μπαταρία του s23 του μικρού σε σχέση με αυτό πώς είναι περίπου!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με την ίδια χρήση στο ίδιο μέρος το μικρό μου έδινε καλύτερο αποτέλεσμα..

 

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια χρήση στο ίδιο μέρος το μικρό μου έδινε καλύτερο αποτέλεσμα..
 
Πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες αν όντως ισχύει γιατί μιλάμε για μεγάλη διαφορά στη υπηκοότητα της μπαταρίας!!


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! κάτοχος 2 εβδομάδες τώρα, ερχόμενος απο s23 ultra λογο μεγέθους . 

προσπαθώ να περασω τις κάρτες μου αλλα μου βγάζει δεν ειναι δυνατή η ρύθμιση χωρις να εχει γινει root , εννοειτε εχω κανει ενημερώσεις, απεγκατασταση η ενεργοποίηση προσθετης ασφαλείας μεσα απο την συσκευη αλλα τπτ . εχει ξανα συμβει σε καποιον?28983707_Screenshot_20230802_090609_GooglePlayservices.thumb.jpg.185341c400b894c42bd9d7ff5d521c89.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, manan69t said:

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες αν όντως ισχύει γιατί μιλάμε για μεγάλη διαφορά στη υπηκοότητα της μπαταρίας!!


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

6.8 ιντες το ultra 6.1 με λιγότερη ανάλυση το μικρό..

Ex 2200 το ultra sd 8.2 gen το μικρό η πιο σημαντική διαφορά 

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! κάτοχος 2 εβδομάδες τώρα, ερχόμενος απο s23 ultra λογο μεγέθους . 
προσπαθώ να περασω τις κάρτες μου αλλα μου βγάζει δεν ειναι δυνατή η ρύθμιση χωρις να εχει γινει root , εννοειτε εχω κανει ενημερώσεις, απεγκατασταση η ενεργοποίηση προσθετης ασφαλείας μεσα απο την συσκευη αλλα τπτ . εχει ξανα συμβει σε καποιον?28983707_Screenshot_20230802_090609_GooglePlayservices.thumb.jpg.185341c400b894c42bd9d7ff5d521c89.jpg
Έχεις περάσει όλες τις αναβαθμίσεις στο κινητό;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, chios said:
56 minutes ago, adricla said:
Καλησπέρα σε ολους! κάτοχος 2 εβδομάδες τώρα, ερχόμενος απο s23 ultra λογο μεγέθους . 
προσπαθώ να περασω τις κάρτες μου αλλα μου βγάζει δεν ειναι δυνατή η ρύθμιση χωρις να εχει γινει root , εννοειτε εχω κανει ενημερώσεις, απεγκατασταση η ενεργοποίηση προσθετης ασφαλείας μεσα απο την συσκευη αλλα τπτ . εχει ξανα συμβει σε καποιον?28983707_Screenshot_20230802_090609_GooglePlayservices.thumb.jpg.185341c400b894c42bd9d7ff5d521c89.jpg

Έχεις περάσει όλες τις αναβαθμίσεις στο κινητό;

εννοείτε αυτό φιλε μου! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα!

Έχω συνεχώς πρόβλημα παρακολούθησης βίντεο, π.χ. απο highlight αγώνων:

 

Screenshot_20230802_101637_SPORT24.jpg

Screenshot_20230801_212652_SPORT24.jpg

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον; σε youtube δε το παθαίνει..

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adricla said:

Καλησπέρα σε ολους! κάτοχος 2 εβδομάδες τώρα, ερχόμενος απο s23 ultra λογο μεγέθους . 

προσπαθώ να περασω τις κάρτες μου αλλα μου βγάζει δεν ειναι δυνατή η ρύθμιση χωρις να εχει γινει root , εννοειτε εχω κανει ενημερώσεις, απεγκατασταση η ενεργοποίηση προσθετης ασφαλείας μεσα απο την συσκευη αλλα τπτ . εχει ξανα συμβει σε καποιον?28983707_Screenshot_20230802_090609_GooglePlayservices.thumb.jpg.185341c400b894c42bd9d7ff5d521c89.jpg

Έχεις αλλάξει CSC?

 

Link to comment
Share on other sites

6.8 ιντες το ultra 6.1 με λιγότερη ανάλυση το μικρό..
Ex 2200 το ultra sd 8.2 gen το μικρό η πιο σημαντική διαφορά 
Και το S22 το απλό μικρή οθόνη είχε αλλά μεγάλη διαφορά στην αυτονομία, υστερούσε πολύ!!
Οπότε μάλλον ο gen2 κάνει πολύ δουλειά συν τη λίγο πιο μεγάλη μπαταρία
Το σκέφτομαι αντί για το S23+ γι'αυτό ρωτάω καθώς μάλλον δε θα πάω πάλι σε ultra.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την μέγιστη αυτονομία συν την πιο γρήγορη μνήμη (δεν ξέρω αν στα 256 είναι πιο γρήγορη στο απλό από το 128αρι), τότε το plus είναι η επιλογή σου. 

 

Αν από την άλλη θες το καλύτερο μέγεθος με υποδεέστερη του μεγάλου αυτονομία, τότε το s23 είναι εξαιρετική επιλογή. 

Μπορεί να ήμουν αρκετά δυσαρεστημένος από το note 10 lite αλλά η διαφορά ειναι αρκετά μεγάλη. 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την μέγιστη αυτονομία συν την πιο γρήγορη μνήμη (δεν ξέρω αν στα 256 είναι πιο γρήγορη στο απλό από το 128αρι), τότε το plus είναι η επιλογή σου. 
 
Αν από την άλλη θες το καλύτερο μέγεθος με υποδεέστερη του μεγάλου αυτονομία, τότε το s23 είναι εξαιρετική επιλογή. 
Μπορεί να ήμουν αρκετά δυσαρεστημένος από το note 10 lite αλλά η διαφορά ειναι αρκετά μεγάλη. 
Ναι κάπως έτσι σκέφτομαι και εγώ.
Παρεμπιπτόντως το S23 με τα 256 GB έχει τη γρήγορη μνήμη κι αυτό όπως τα μεγαλύτερα αδελφάκια του.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν και ρωτήθηκε και παραπάνω, γνωρίζει μήπως κάποιος αν όλα τα S23 έχουν το θέμα με το banana blur ή όχι;

Επίσης, αν το αγοράσει κάποιος και το παρατηρήσει έχει το δικαίωμα υπαναχώρησης γι' αυτόν τον λόγο;

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για το αν το εχει συναντησει καποιος.....

 

κατεβασα το παιχνιδι return to monkey island και οταν παιζω αν δεν κανω κατι στην οθονη μετα απο 30 δευτερολεπτα σβηνει !!! 

Στα υπολοιπα παιχνιδια δεν συμβαινει αυτο.... 

 

εχει συμβει σε κανεαν αυτο ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα, παρατηρησα σημερα πως το κινητο εχει αρκετα σημαδακια τριγυρω απο το μεταλλικο πλαισιο, στην μερια πιο κατω απο τα πληκτρα. σαν να εχει φυγει το χρωμα

το ειχα μεσα στην θηκη Spigen Optik Armor Back Cover και δεν ειχε ποτε καμια πτωση εκτος θηκης. ειχε πεσει κατω αλλα με την θηκη παντα και δεν ειχε βγει ποτε εκτος θηκης.

μαλλον με την πτωση με καποιον τροπο παρολο που ειναι στη θηκη δεν προστατευεται οπως πρεπει. δεν μου εχει συμβει ποτε σε αλλο κινητο αυτο.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...