Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει περίπτωση unbranded συσκευή να μην την έχει λάβει ακόμα; Ο αδερφός μου δεν την έχει λάβει παρότι έχει κάνει επανεκκίνηση κανονικά. Δεν του εμφανίζει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μήπως έγινε κάτι και σταμάτησε τη διανομή, π.χ. κάποιο bug?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Παιδιά υπάρχει περίπτωση unbranded συσκευή να μην την έχει λάβει ακόμα; Ο αδερφός μου δεν την έχει λάβει παρότι έχει κάνει επανεκκίνηση κανονικά. Δεν του εμφανίζει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μήπως έγινε κάτι και σταμάτησε τη διανομή, π.χ. κάποιο bug?

Αυτό μαλλον δηλωνει οτι εγινε αντιληπτό οτι ειναι προβληματική η έκδοση που μας σερβιραν και επίκεινται διορθώσεις...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, LAGGI said:

Αυτό μαλλον δηλωνει οτι εγινε αντιληπτό οτι ειναι προβληματική η έκδοση που μας σερβιραν και επίκεινται διορθώσεις...

Καλημερα η samsung εχει ενημερωθει για το προβλημα

https://www.sammyfans.com/2024/09/18/one-ui-6-1-1-defects-galaxy-s23-camera-samsung-readying-quick-patch/

Edited by MAFAdo
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Παιδιά υπάρχει περίπτωση unbranded συσκευή να μην την έχει λάβει ακόμα; Ο αδερφός μου δεν την έχει λάβει παρότι έχει κάνει επανεκκίνηση κανονικά. Δεν του εμφανίζει διαθέσιμη αναβάθμιση. Μήπως έγινε κάτι και σταμάτησε τη διανομή, π.χ. κάποιο bug?

Μήπως έχει αλλάξει csc; εγώ είμαι με THL και ακόμα δεν την εμφανίζει, ούτε με ΟΤΑ ούτε με smartswith!

Αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον καλύτερα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, xetasa said:

Μήπως έχει αλλάξει csc; εγώ είμαι με THL και ακόμα δεν την εμφανίζει, ούτε με ΟΤΑ ούτε με smartswith!

Αλλά με αυτά που διαβάζω μάλλον καλύτερα...

τίποτα απολύτως δεν έχει αλλαχθεί...ελληνική συσκευή απείραχτη unbranded

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ποιός θα περίμενε οτι τέτοιο μεγαλο update θα έχει τόσα bugs...

Πολύ προχειρότητα απο τους developers της Samsung.Φαγωθηκαν να πλασάρουν το χαζο ΑΙ και αφήσαν τις χρήσιμες λειτουργίες τους στην τύχη τους...

Εγω στο μεταξύ έβαλα τη λειτουργία στο ήπιο προφίλ μπας και αντισταθμίσω τη μέτρια μπαταρία...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κ εγώ πως πλέον δε μου βγάζει διαθεσιμη αναβάθμιση ενώ χθες μου ήρθε ειδοποίηση. Ευτυχώς είπα να την κάνω το Σαββατοκύριακο κ μαλλον (?) θα έρθει νέα. 

Ελληνική συσκευή αγορασμενη από τη Samsung κατά το Preorder. 

Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρεθεί η μέγιστη βελτίωση δεν παραμορφώνει τις φωτογραφίες 

Screenshot_20240918_151326_Camera.jpg

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2024 at 5:21 ΜΜ, markosm711 said:

 

Μετάφραση με το spen στα ελληνικά τέλος και γενικά τέλος ελληνικά 

Screenshot_20240917_172837_Settings.jpg

Μου απάντησε η Samsung ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά το spen 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, markosm711 said:

Μου απάντησε η Samsung ότι δεν υποστηρίζει ελληνικά το spen 

και πως εξηγει το tab s8 που τρέχει ακόμα 6.1 υποστηρίζει ελληνικα το spen . Στειλτους αυτην την φωτο

Screenshot_20240918_201341_Air command.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, markosm711 said:

Μίλησα με την Samsung περιμένω απάντηση 

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως με τη νέα αναβάθμιση λογισμικού και την προσθήκη του ΑΙ, η μετάφραση μέσω του SPen, μπορεί να γίνει μόνο στις ακόλουθες 13 γλώσσες (17 περιοχές), ενώ περισσότερες γλώσσες θα προστεθούν σε μελλοντικές ενημερώσεις.

 

- Κινέζικα Απλοποιημένα, Αγγλικά (Ινδία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ηνωμένες Πολιτείες), Γαλλικά, Γερμανικά, Χίντι, Ιταλικά, Ιαπωνικά, Κορεάτικα, Πολωνικά, Πορτογαλικά (Βραζιλία), Ισπανικά (Μεξικό, Ισπανία, Ηνωμένες Πολιτείες), Ταϊλανδέζικα, Βιετναμέζικα.

 

Δεν υπάρχει ρύθμιση να αλλάξετε τον παροχέα μεταφράσεων για το Spen.

 

Με εκτίμηση,
Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών
Samsung Electronics Hellas 

Link to comment
Share on other sites

Just now, markosm711 said:

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως με τη νέα αναβάθμιση λογισμικού και την προσθήκη του ΑΙ, η μετάφραση μέσω του SPen, μπορεί να γίνει μόνο στις ακόλουθες 13 γλώσσες (17 περιοχές), ενώ περισσότερες γλώσσες θα προστεθούν σε μελλοντικές ενημερώσεις.

 

- Κινέζικα Απλοποιημένα, Αγγλικά (Ινδία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ηνωμένες Πολιτείες), Γαλλικά, Γερμανικά, Χίντι, Ιταλικά, Ιαπωνικά, Κορεάτικα, Πολωνικά, Πορτογαλικά (Βραζιλία), Ισπανικά (Μεξικό, Ισπανία, Ηνωμένες Πολιτείες), Ταϊλανδέζικα, Βιετναμέζικα.

 

Δεν υπάρχει ρύθμιση να αλλάξετε τον παροχέα μεταφράσεων για το Spen.

 

Με εκτίμηση,
Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών
Samsung Electronics Hellas 

Πως μας γ@μησαν έτσι...Μια χαρα ητα  το κινητό μας πριν το ai... 

Δοκίμασα και γω την κάμερα σε x19.6 και x20, σε Maximum intelligent ακόμα και σε x20 μπορεί να μην κάνει blur αλλα η εικόνα είναι χάλια σε σχέση με πρώτα. Σε Medium Intelligent η κατάσταση φτιάχνει. Παρακάτω παραθέτω εικόνες. 

 

20240918_195941.jpg

20240918_195950.jpg

20240918_195929.jpg

20240918_195824.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s23-ultra-one-ui-6-1-1-camera-ghosting-temporary-fix/

 

oups!

beta tester μπορω να γινω;

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, dimitris1090T said:

Πως μας γ@μησαν έτσι...Μια χαρα ητα  το κινητό μας πριν το ai... 

Δοκίμασα και γω την κάμερα σε x19.6 και x20, σε Maximum intelligent ακόμα και σε x20 μπορεί να μην κάνει blur αλλα η εικόνα είναι χάλια σε σχέση με πρώτα. Σε Medium Intelligent η κατάσταση φτιάχνει. Παρακάτω παραθέτω εικόνες. 

 

20240918_195941.jpg

20240918_195950.jpg

20240918_195929.jpg

20240918_195824.jpg

AI και αρχ...... τι τα θέλουν αφού δεν είναι για την χώρα μας έλεος 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε στην προηγούμενη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα παρεμπιπτόντως δεν μου δείχνει διαθεσιμο update. Σε ελληνικο unbranded. 

Βεβαια με αυτα που διαβαζω ισως να είναι καλύτερα ετσι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Την παγώσαν μέχρι να διορθωθεί το θέμα με την κάμερα...

https://www.gsmarena.com/samsung_halts_one_ui_611_rollout_for_the_galaxy_s23_ultra-news-64589.php

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την ειδοποίηση. Αλλά,λέω να μην την προχωρήσω μέχρι νεοτέρας. Την έχω κατεβάσει αλλά,δεν πατάω εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, jim2019 said:

Εγώ έχω την ειδοποίηση. Αλλά,λέω να μην την προχωρήσω μέχρι νεοτέρας. Την έχω κατεβάσει αλλά,δεν πατάω εγκατάσταση.

Αφου θα βγει νεα εκδοση δεν υπαρχει λογος να την κανεις ουτως ή αλλως πλεον, οποτε αν δε βιαζεσαι να δεις τα νεα χαρακτηριστικα της 6.1(.1) καλυτερα να περιμενεις το νεοτερο update.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου την έχει εμφανίσει, ευτυχώς βέβαια....εν αναμονή της νέας έκδοσης 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...