Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, yorgos00 said:

Τί έγινε φίλε μου τελικά; Πες μας αν θες να ξέρουμε αν μας συμβει. Ευχαριστώ!

τις φωτο δεν τις ειχα βαλει να συχρονιζονται. οποε δεν τις βρισκω.

το τηλ το δηλωσα στους καραμπινιερι οτι το εκλεψαν και με τα 2 ιμει.

εδω ακυρωσα την καρτα σιμ και πηρα καινουργια.

εκανα μεσω google την εμφανιση στην οθνη του ονοματος  μου, ρυθμιση ασφαλειας το λεει και επαναφορα ρυθμισεων για να μην εχει προσβαση στα αρχεια, 

τα 2 τελευταια αν γινουν απο μακρια. 

θα παρωτηλ την σαμσουνγκ τη δευτερα μηπως γινει κατι και με αυτους.

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, drdedus said:

ποιο μοντέλο πήρες και πόσο βγήκε τελικά αν αφαιρουσες τις εκπτώσεις?

λογικά θα μπορούσες να δώσεις και ένα κινητό για tradein που είπε και ο φίλος για επιπλέον έκπτωση?

Η δωροκάρτα ήταν 200 ευρώ και είχα το s21 ultra που πούλησα και πήρα το s23 ultra, δεν άξιζε να το δώσω trade. 

Επίσης έχω και απαλλαγή φπα

Αν πετύχεις τέτοια προσφορά χτύπα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.  Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει λιγότερη διάρκεια μπαταρίας. Ενώ όταν πρωτοπηρα το τηλέφωνο έβγαζε 2 ημέρες με 9 ώρες SOT τώρα τελευταία βγάζει 1.5 ημέρες με 7 ώρες SOT. Έχει αγοράστει Ιούνιο του 2023. Επίσης παρατήρησα το βράδυ χωρίς να τρέχει κάτι στην μνήμη πέφτει σε 6 ώρες stand by από το 100 % στο 95 %. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς ; (Ανοιχτό μόνιμα wifi, Bluetooth, συγχρονισμός και εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή)

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε αναβάθμιση όλο και χειρότερα,

άλλοτε έβγαζε 2 μέρες με όλα ανοικτά, και με την ίδια χρήση τώρα ίσα που βγάζει 24ωρο

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για το επόμενο update συμβαίνουν αυτά.  Το κινητό όπως και να έχει παραμένει εξαιρετικό με μικρή διαφορά όντως και στην δική μου χρήση ( κατανάλωση ελαφρώς τσιμπημένη).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2024 at 5:38 ΜΜ, dimgoul said:

Γκρίνια και μόνο Γκρίνια.

Το κινητό φυσάει

Καλή σας μέρα και καλή εβδομάδα ,

με το γκρίνια και μόνο γκρίνια τι εννοείς ;

Δεν θα πρέπει να αναφέρουμε την πραγματικότητα μην τυχόν και θιγούν τα sam fan boys ;

Το γεγονός παραμένει , αν λυθεί με επόμενη αναβάθμιση τότε όλα καλά αναφορικά με την αυτονομία .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mspant said:

Καλή σας μέρα και καλή εβδομάδα ,

με το γκρίνια και μόνο γκρίνια τι εννοείς ;

Δεν θα πρέπει να αναφέρουμε την πραγματικότητα μην τυχόν και θιγούν τα sam fan boys ;

Το γεγονός παραμένει , αν λυθεί με επόμενη αναβάθμιση τότε όλα καλά αναφορικά με την αυτονομία .

η αποδοση της μπαταριας μετα το update ιουλιου και αυγουστου ειναι προβληματικη και χαλια.σε κατασταση αναμονης και κλεισμενες ολες οι εφαρμογες στο προσκηνιο και προφιλ ηπιο εχει καταναλωση σε ενα 8ωρο υπνου 15% ενω παλιοτερα ειχε 3-4%.

σωστα και τα αναφερουμε γιατι ολοι θελουμε την καλυτερη αποδοση για τα κινητα μας και εγω προσωπικα την μπαταρια την εχω παντα σαν πρωτη προτεραιοτητα.πλεον βγαζω με 25% χρηση της μπαταριας 1 ωρα και 43 λεπτα.απενεργοποιημενη οθονη 10 ωρες και εχω ακομη 49%.

καλα κανουμε και γκρινιαζουμε 😉

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Αύριο λέει ξεκινάει η αναβάθμιση 6.1.1 και για το S23 άντε να δούμε.
https://www.sammyfans.com/2024/09/06/samsung-galaxy-s23-z-flip-fold-5-tab-s9-one-ui-6-1-1/

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Αύριο λέει ξεκινάει η αναβάθμιση 6.1.1 και για το S23 άντε να δούμε.
https://www.sammyfans.com/2024/09/06/samsung-galaxy-s23-z-flip-fold-5-tab-s9-one-ui-6-1-1/

Καλημερα μολις κυκλοφορησε στην κορεα το one ui 6.1.1 σε ολη την οικογενεις του s23 μαζι και του s23fe οποτε αν παρουμε παραδειγμα τι εγινε με το s24 την δευτερα παιδια θα το εχουμε και εμεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lefteris90 said:

Τι θα εχει η νεα αναβαθμιση;

  απο οτι λενε στο 24 που την πηραν μην περιμενεις να δεις τιποτα συνταρακτικο,ειδικα για τα 23αρια

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξουν να φτιάξουν την μπαταρία λέω εγώ,  γιατι εμείς έχουμε μείνει στο UPDATE του Μαρτίου που η μπαταρία τα εσπαγε

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά AI features για φωτογραφίες, φτιαχνεις φύκια με μεταξωτές κορδέλες,  του σπανού τα γένια κλπ.. Τώρα όσον αφορά τα AI features που έχουν να κάνουν με κείμενο, εκεί τον έχουμε πιει λόγω ανύπαρκτης υποστήριξης ελληνικών. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2024 at 3:43 ΜΜ, gthebest said:

Καλησπέρα.  Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει λιγότερη διάρκεια μπαταρίας. Ενώ όταν πρωτοπηρα το τηλέφωνο έβγαζε 2 ημέρες με 9 ώρες SOT τώρα τελευταία βγάζει 1.5 ημέρες με 7 ώρες SOT. Έχει αγοράστει Ιούνιο του 2023. Επίσης παρατήρησα το βράδυ χωρίς να τρέχει κάτι στην μνήμη πέφτει σε 6 ώρες stand by από το 100 % στο 95 %. Το έχετε παρατηρήσει και εσείς ; (Ανοιχτό μόνιμα wifi, Bluetooth, συγχρονισμός και εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή)

Ξεκάθαρα έχει πέσει η διάρκεια της μπαταρίας, αν και δεν ξέρω αν οφείλεται εν μέρει και στη φυσική φθορά μετά από 1,5 χρόνο...Εγώ σκέφτομαι να πάω από Smartec για μια αντικατάσταση εντός εγγύησης

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Ξεκάθαρα έχει πέσει η διάρκεια της μπαταρίας, αν και δεν ξέρω αν οφείλεται εν μέρει και στη φυσική φθορά μετά από 1,5 χρόνο...Εγώ σκέφτομαι να πάω από Smartec για μια αντικατλασταση εντός εγγύησης

Επιτέλους απάντηση στη σωστή κατεύθυνση,οι μπαταρίες σταδιακά ¨ γερνάνε ¨ με πρώτα χαρακτηριστικά τη μικρότερη διάρκεια λειτουργίας αλλά και την ταχύτερη φόρτηση λόγο μειωμένης χωρητικότητας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Ξεκάθαρα έχει πέσει η διάρκεια της μπαταρίας, αν και δεν ξέρω αν οφείλεται εν μέρει και στη φυσική φθορά μετά από 1,5 χρόνο...Εγώ σκέφτομαι να πάω από Smartec για μια αντικατάσταση εντός εγγύησης

Η μπαταρία έχει ενα χρόνο εγγύηση.

Στον 2ο χρόνο δεν θα πληρώσεις την εργασία αλλά μόνο το ανταλλακτικό, την μπαταρία δηλαδή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mivechris said:

Η μπαταρία έχει ενα χρόνο εγγύηση.

Στον 2ο χρόνο δεν θα πληρώσεις την εργασία αλλά μόνο το ανταλλακτικό, την μπαταρία δηλαδή.

Ακριβώς. Είναι προληπτική η αλλαγή άλλωστε και γίνεται λόγω φυσιολογικής σε κάποιο βαθμό φθοράς και όχι προβληματική μπαταρία για να αλλαχτεί στον χρόνο.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Ακριβώς. Είναι προληπτική η αλλαγή άλλωστε και γίνεται λόγω φυσιολογικής σε κάποιο βαθμό φθοράς και όχι προβληματική μπαταρία για να αλλαχτεί στον χρόνο.

Οταν πας πεσμας και πόσο κόστισε! Εχω την εντύπωση ότι πλέον η αλλαγή μπαταρίας μεταξύ 1ου και 2ου χρόνου δεν έχει μειωμένη τιμη αλλά κοστίζει κανονικά δηλ. κάπου 40-45 ευρώ...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, xetasa said:

Οταν πας πεσμας και πόσο κόστισε! Εχω την εντύπωση ότι πλέον η αλλαγή μπαταρίας μεταξύ 1ου και 2ου χρόνου δεν έχει μειωμένη τιμη αλλά κοστίζει κανονικά δηλ. κάπου 40-45 ευρώ...

Κοστίζει μόνο η μπαταρία χωρίς τα έξοδα τοποθέτησης ( για την smartec μόνο ).

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω το S23 Ultra εδω και μια βδομαδα και ,  προερχομενος απο S22 Ultra (  πριν Νοte 20 ultra,  note 10+  ) .

Ημουν στο παρα πεντε  για 24 ultra αλλα οταν το ειδα απο κοντα ,  εκανα στροφη και εφυγα,  παρα παρα πολυ ασχημο. ! 

Το  κινητο τα σπαει ,  καμια σχεση  με τα προηγουμενα τοσο σε επιδοσεις  και καμερα,  και επιτελους Snapdragon .

Aυτο που δεν μπορω να καταλαβω  ( και δεν ξερω αν ειναι προβλημα )   ειναι γιατι κραταει τοσο μα τοσο πολυ η μπαταρια ,  πως στο καλο γινεται αυτο?   Με full χρηση βγαζει χαλαρα καπου  3 ημερες  γεματες μεχρι το 20% περιπου 😮.

Πραγματικα τετοια μπαταρια εχω να δω απο τοτε που ειχα το Νokia 7110  με την ασπρομαυρη οθονη και το πορτακι που έπεφτε . 😂   Μπραβο Samsung,   και δεν βλεπω για τα επομενα 3 με 4 χρονια να το αλλαζω,    πολυ ολοκληρωμενη συσκευη ! ! 

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία είναι πραγματικά βράχος (1,5 μέρα μου βγάζει με τη δική μου μεσαία προς full χρήση, δεν έχω ξαναδεί τόσο μεγάλη διάρκεια σε όλες τις σειρές S που έχουν περάσει από τα χέρια μου με τον ίδιο αριθμό εφαρμογών!) και επειδή το ίδιο συνέβαινε και με το s23plus που είχα πριν η απάντηση είναι μία: Snapdragon!!!😉

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

Ο Snapdragon κάνει την διαφορά, τώρα είμαι με s22 ultra Snapdragon  και έχει εξαιρετική μπαταρία σε σχέση με το αντίστοιχο exynos. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...