Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, DjTony said:

Μεμβράνη που βάζουμε ρε παιδιά; σε ποιο μαγαζί; Αθήνα πάντα 

Παγκράτι σίγουρα στο irepair, σύνταγμα στα public νομίζω , αλλά επειδή τα έχω δοκιμάσει και τα 2 θα σου πω και εγώ βάλε dome και μην ξανασχοληθεις. 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά από μερικές μέρες έχοντας το One Ui 6.1 από την πρώτη μέρα που δόθηκε.

Κανένα κόλλημα, η συσκευή ρολλαρει αψεγαδιαστα, όλα ταχύτατα.

Μειονεκτημα; Η μπαταρία η οποία πλέον διαρκεί μια μέρα με βάση την δική μου χρήση με περίπου 5.30 με 6 ώρες οθόνη και ένα 20% να απομένει - με Ui 5.1 είχα σίγουρα 7 ώρες οθόνη και εύκολα 2 μέρες συνολική διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση μπαταρίας μαλλον ειναi χειρότερη στο 6.1 αλλά και πάλι το 24ωρο το βγαζει ανετα.Ισως και πάλι να χρειάζεται εκ νέου εκμάθηση για τις συνήθειες του καθε χρήστη.Βλέπω λοιπόν κάπου 28 ωρες με 5 ωρες SOT και υπόλοιπο 15-20%.Με δύο κάρτες sim...Kαι σε παλιότερες αναβαθμίσεις είχα παρατηρήσει κάτι αναλογο και μετα απο λίγες μέρες έφτιαχνε...

Ας περιμένουμε λίγο ακόμη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2024 at 8:50 ΠΜ, Pns_znts said:

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να ρωτήσω κάτι Off topic... Γνωρίζει κανείς κάποιο Smartwatch που να μετράει αρτηριακή πίεση με υψηλή ακρίβεια; Λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης θελώ πρωτίστως αξιοπιστία και όσον αφορά το κόστος αυτό είναι δευτερεύουσας σημασίας..

Κανένα!! Αν η κατάσταση είναι σοβαρή μόνο το κανονικό πιεσόμετρο θα σου δείχνει με ακρίβεια αυτό που θέλεις.  Όλα τα ρολόγια δείχνουν λίγο πάνω λίγο κάτω εξαρτάται πώς το φοράς κτλ. Οπότε μόνο το κανονικό πιεσόμετρο σου.  

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, costsa41 said:

Κανένα!! Αν η κατάσταση είναι σοβαρή μόνο το κανονικό πιεσόμετρο θα σου δείχνει με ακρίβεια αυτό που θέλεις.  Όλα τα ρολόγια δείχνουν λίγο πάνω λίγο κάτω εξαρτάται πώς το φοράς κτλ. Οπότε μόνο το κανονικό πιεσόμετρο σου.  

 

Από προσωπική εμπειρια το ρολόι μου δείχνει λίγο πιο χαμηλά τη πίεση πάντα περίπου 1 βαθμο, έχω το watch 4 pro , δε ξέρω τι βελτιώσεις έχουν γίνει στα νεότερα μοντέλα, και επίσης πόση διαφορά θα υπάρχει στη μετρηση σε έναν μεγαλυτερο άνθρωπο από εμένα (40). Μόνο επώνυμα πιεσομετρα λοιπον αν είναι μια κατάσταση πιο σοβαρή για έλεγχο. Απλά ίσως θα μπορούσες να το έχεις σαν ένα σημείο αναφοράς για να λαμβάνεις μια ειδοποίηση (δε ξέρω αν το υποστηρίζει, δε το έχω ψαξει)

Edited by adelijohn
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει δυνατότητα να γίνει αλλαγή ηχου σε συγκεκριμένες εφαρμογές γιατί ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι. Στο ίντερνετ που έψαξα δείχνει κάποιους τρόπους αλλά εμένα την επιλογή δεν την βγάζει στις ρυθμίσεις των εφαρμογών. Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στην 6.1 έχει πέσει η μπαταρία. Σε μένα περίπου κατά 10%. Μετά από τόσες μέρες πλέον δεν υπάρχει αμφιβολία. Κακώς πολύ κακώς Samsung. Επιπόλαιο update. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, yorgos00 said:

Σίγουρα στην 6.1 έχει πέσει η μπαταρία. Σε μένα περίπου κατά 10%. Μετά από τόσες μέρες πλέον δεν υπάρχει αμφιβολία. Κακώς πολύ κακώς Samsung. Επιπόλαιο update. 

Καλά έκανα και δεν αναβάθμισα , ναυαρχίδα χωρίς καλή αυτονομία δεν αξίζει,  προτεραιότητα η αυτονομία σε σχέση με τα ΑΙ , αυτή η βλακεια να χαμηλώνουν την αυτονομία έχει καταντήσει αηδία,  μετά όταν λέμε ότι τα midrange είναι καλύτερα, όλοι πέφτουν να μας φάνε 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ που το έχω πάνω από 1 χρόνο το τηλέφωνο,είναι η 1η φορά που έχω παράπονο από την μπαταρία.

Με το που έβαλα την 6.1 η διαφορά είναι αισθητή.Λογικα σε επόμενο update θα στρώσει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι πολύ παράξενο έχουν κάνει με την αφή στην τελευταία ενημέρωση. Υπάρχουν στιγμές που νιώθω ότι δεν πιάνει, ότι υπάρχει latency ίσως, γενικότερα έχει αλλάξει κάτι χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω τί ακριβώς. Επίσης και με το δακτυλικό αποτύπωμα πολλές φορές υπάρχει θέμα. Τι να πω, ελπίζω να τα φτιάξουν στο επόμενο update...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Πάντως κάτι πολύ παράξενο έχουν κάνει με την αφή στην τελευταία ενημέρωση. Υπάρχουν στιγμές που νιώθω ότι δεν πιάνει, ότι υπάρχει latency ίσως, γενικότερα έχει αλλάξει κάτι χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω τί ακριβώς. Επίσης και με το δακτυλικό αποτύπωμα πολλές φορές υπάρχει θέμα. Τι να πω, ελπίζω να τα φτιάξουν στο επόμενο update...

δεν εχω το ultra , αλλα το μικρο , ομως μηπως κατα τυχη σου συμβαινει να κανεις double tap να αναψει η οθονη και μετα οταν πας να κανεις swype να φυγει η  οθονη κλειδωματος να μην πιανει η αφη? κοντευει να με τρελανει αυτο το πραγμα . πρεπει να αφησω την οθονη και να ξανακανω swype για να πιασει

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, stelioz78 said:

δεν εχω το ultra , αλλα το μικρο , ομως μηπως κατα τυχη σου συμβαινει να κανεις double tap να αναψει η οθονη και μετα οταν πας να κανεις swype να φυγει η  οθονη κλειδωματος να μην πιανει η αφη? κοντευει να με τρελανει αυτο το πραγμα . πρεπει να αφησω την οθονη και να ξανακανω swype για να πιασει

Και αυτό ανάμεσα στα υπόλοιπα! Γενικά κάτι έχουν κάνει στο πώς αντιλαμβάνεται το τηλέφωνο την επαφή των δακτύλων μας με αυτό!

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2024 at 9:30 ΠΜ, costsa41 said:

Κανένα!! Αν η κατάσταση είναι σοβαρή μόνο το κανονικό πιεσόμετρο θα σου δείχνει με ακρίβεια αυτό που θέλεις.  Όλα τα ρολόγια δείχνουν λίγο πάνω λίγο κάτω εξαρτάται πώς το φοράς κτλ. Οπότε μόνο το κανονικό πιεσόμετρο σου.  

 

Καλημέρα. Το γνωρίζω αυτό που λες αλλά επειδή δεν είναι για εμένα και το άτομο που φοράει -πλέον- το ρολόι δεν έχει τη δυνατότητα να βγάζει κανονικό πιεσόμετρο ανα πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει λογος να κανει καποιος την αναβαθμιση? το κινητο το εχει η γυναικα μου και η αυτονομια ειναι πιο σημαντικη απο ΑΙ και αλλες αηδιες. εχει φερει καπου καποια βελτιωση? (ουτε τα security patches με ενδιαφερουν)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να γυρίσει σε one ui 6 η ακόμα και σε 5.1 αν έχει θέμα με τη μπαταρία...S918BXXU3CXCF είναι η τελευταία έκδοση που έχουμε οι περισσότεροι σε one ui 6.1.....μπορούμε να φλασαρουμε οποιαδήποτε Ρομ έχει το '3' πεμπτο από το τέλος...μερικές εκδόσεις που μπορούμε να περάσουμε 

Screenshot_20240409_005845.jpg

Screenshot_20240409_005934.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μαγαζί στην Αθήνα να σου περνάει Dome glass ή αναγκαστικά αγοράζω το πακέτο με τα δύο μέσα; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, DjTony said:

Υπάρχει μαγαζί στην Αθήνα να σου περνάει Dome glass ή αναγκαστικά αγοράζω το πακέτο με τα δύο μέσα; 

Από όσο θυμάμαι που έχουν αναφέρει τα παιδιά εδώ μέσα δεν υπάρχει μαγαζί που να στο περνάει 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Andreaszel said:

Από όσο θυμάμαι που έχουν αναφέρει τα παιδιά εδώ μέσα δεν υπάρχει μαγαζί που να στο περνάει 

Εμένα μου το πέρασαν στο Uniqueshop στη Νέα Σμύρνη και από ότι θυμάμαι το είχαν περάσει και σε κάποιο άλλο εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vassar said:

Εμένα μου το πέρασαν στο Uniqueshop στη Νέα Σμύρνη και από ότι θυμάμαι το είχαν περάσει και σε κάποιο άλλο εδώ.

Επιβεβαιώνω και εγώ εκεί το έβαλα, μια χαρά όλα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Livagoth said:

Επιβεβαιώνω και εγώ εκεί το έβαλα, μια χαρά όλα. 

Σου πουλάνε το ένα ή αγοράζεις το διπλό σου βάζουν ένα και σου μένει ένα; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DjTony said:

Σου πουλάνε το ένα ή αγοράζεις το διπλό σου βάζουν ένα και σου μένει ένα; 

Το διπλό αγοράζεις, το ένα σου μένει αλλά με την απόδειξη αναλαμβάνουν και την δεύτερη τοποθέτηση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Ψήνεται κανείς να πάμε να την βάλουμε παρέα; αν δεν έχει ήδη κάποιος 

αν κανουν την τοποθετηση παμε μαζι

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Andreaszel said:

Όποιος θέλει μπορεί να γυρίσει σε one ui 6 η ακόμα και σε 5.1 αν έχει θέμα με τη μπαταρία...S918BXXU3CXCF είναι η τελευταία έκδοση που έχουμε οι περισσότεροι σε one ui 6.1.....μπορούμε να φλασαρουμε οποιαδήποτε Ρομ έχει το '3' πεμπτο από το τέλος...μερικές εκδόσεις που μπορούμε να περάσουμε 

Screenshot_20240409_005845.jpg

Screenshot_20240409_005934.jpg

Εγω νομίζω οτι πρέπει να περιμένουμε...

Κάποια μελοντική αναβαθμιση θα επαναφερει τη μπαταρία πιστεύω...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2024 at 4:27 ΜΜ, Vlasismiriagos said:

Πάντως κάτι πολύ παράξενο έχουν κάνει με την αφή στην τελευταία ενημέρωση. Υπάρχουν στιγμές που νιώθω ότι δεν πιάνει, ότι υπάρχει latency ίσως, γενικότερα έχει αλλάξει κάτι χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω τί ακριβώς. Επίσης και με το δακτυλικό αποτύπωμα πολλές φορές υπάρχει θέμα. Τι να πω, ελπίζω να τα φτιάξουν στο επόμενο update...

 Το ιδιο προβλημα εχω και εγω οπως το γραφεις παρατηρω οτι οτι και αν κανω θελει δυο.φορες και αν γραφω  επισης εχω θεμα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...