Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, vaggos13 said:

Γιατί ρε παιδιά τέτοια απαξίωση για omnitech; Είχα πάει πέρυσι το Α52ς για γνωστό πρόβλημα με αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας και όλα τέλεια. Εξουσιοδοτημένο είναι, τι να μην κάνουν σωστά;

Δεν έχω καμία εμπειρία από omnitech (ούτε καλή ούτε κακή). Απλώς απάντησα επειδή έχω μεγάλη εμπειρία (άκρως θετική) από Smartec

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vaggos13 said:

Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Δίνουμε 40€ για το "καλύτερο" τζαμάκι και δεν έχεις ουσιαστικά προστασία. Τότε ίσως αξίζει μια απλή μεμβράνη...

Ενημερωτικά, Smartec γύρω στα 300€ και Omnitech 246€ η λυπητερή...

240€  Πλατεία Αμερικής επίσημο service.  Να ξέρετε αλλάζει μόνο η οθόνη μπροστά, όχι το πλαίσιο όπως παλιά !

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, 

2 ερωτησουλες! 1) ερωτηση εχετε δει - μαθει απο καπου εαν θα παμε και εμεις στα 7 χρονια ενημερωσεων; και η 2η ειναι εαν ξερετε περιπου ποτε θα λαβουμε την 6.1;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, lefteris90 said:

Καλημερα σας, 

2 ερωτησουλες! 1) ερωτηση εχετε δει - μαθει απο καπου εαν θα παμε και εμεις στα 7 χρονια ενημερωσεων; και η 2η ειναι εαν ξερετε περιπου ποτε θα λαβουμε την 6.1;

1) Όχι, δε θα πάρει το s23u 7 χρόνια ενημερώσεις αν και με τη Samsung ποτέ δεν ξέρεις

2) Λέγανε για εντός Μαρτίου....ίδωμεν

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

1) Όχι, δε θα πάρει το s23u 7 χρόνια ενημερώσεις αν και με τη Samsung ποτέ δεν ξέρεις

2) Λέγανε για εντός Μαρτίου....ίδωμεν

Γνωρίζετε αν θα έχουμε και το νέο AOD του S24;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Panos_Znts said:

Γνωρίζετε αν θα έχουμε και το νέο AOD του S24;

Οι πληροφορίες γράφουν πως όχι. Μάλλον θα πάρουμε το νέο lockscreen αλλά όχι το AOD, επειδή η οθόνη του s23u θεωρείται πιο ενεργοβόρα και θα καταπίνει την μπαταρία πιο εύκολα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Panos_Znts said:

Γνωρίζετε αν θα έχουμε και το νέο AOD του S24;

τι ειναι το ΑΟD;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια. Εσας η μπαταρια ποτε αρχισε να δειχνει τις πραγματικες τους δυνατοτητες και καλους χρονους λειτουργιας ? οπως επισης εσεις το χετε στο 85% ???? εχει νοημα ????

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sleep said:

καλημερα σας παιδια. Εσας η μπαταρια ποτε αρχισε να δειχνει τις πραγματικες τους δυνατοτητες και καλους χρονους λειτουργιας ? οπως επισης εσεις το χετε στο 85% ???? εχει νοημα ????

προσωπικα ειδα οτι εφτιαξε μετα απο 8-10 φορτισεις,εγω το εχω μονιμα στο 85%...προσωπικα δεν εχω αποψη,απλα λενε οτι ειναι καλυτερα για την υγεια τις μπαταριας,βεβαια συνηθως ειμαι παντα κοντα σε μπριζα λογω δουλειας,τωρα για καποιον που φευγει το πρωι και γυριζει το βραδυ και ειναι ολη μερα στους δρομους ισως εχει προβλημα αν κανει μεγαλη χρηση

Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 24 αυτό που έχω παρατηρήσει με 5g με όχι καλό σήμα έχω διαφορά ένα 20% με 4g που κ αυτό δεν έχει καλό σήμα.  Το έχετε δοκιμάσει καθόλου να δείτε; 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ στο 24 αυτό που έχω παρατηρήσει με 5g με όχι καλό σήμα έχω διαφορά ένα 20% με 4g που κ αυτό δεν έχει καλό σήμα.  Το έχετε δοκιμάσει καθόλου να δείτε; 

ναι ισχυει.....στην δουλεια που το 5g ειναι στην μια γραμμη το βαζω στο 2g και ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://x.com/sondesix/status/1766133886734782856?s=20

Θεωρώ δεδομένο ότι το s24u θα στρώσει πολύ στην πορεία, αλλά 2 μήνες μετά το s23u, συσκευή που έχει κλείσει πάνω από χρόνο, σε πολλά σενάρια τραβάει ακόμα καλύτερες φωτό. Στη συγκεκριμένη κοντράρει το 15pm. Θυμάστε μήπως αν με το s23ultra είχε γίνει το ίδιο στην αρχή σε σχέση με το s22 ultra; Εγώ θυμάμαι πως όχι.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παίδες γιατί οι selfie σε viber και WhatsApp βγαίνουν χειρότερες από κινητό των 100€; Φουλ θολές με μηδέν ευκρίνεια. 

Στην εφαρμογή της κάμερας όλα καλά, μου το κάνει μόνο αν την φώτο την βγάλω από viber και WhatsApp. 

Σας το κάνει και εσάς; 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Livagoth said:

Καλησπέρα. Ρε παίδες γιατί οι selfie σε viber και WhatsApp βγαίνουν χειρότερες από κινητό των 100€; Φουλ θολές με μηδέν ευκρίνεια. 

Στην εφαρμογή της κάμερας όλα καλά, μου το κάνει μόνο αν την φώτο την βγάλω από viber και WhatsApp. 

Σας το κάνει και εσάς; 

Μολις το δοκιμασα εχω κ viber k whatsapp

Μια θολούρα μικρη έχει,  όχι όμως τόσο τραγικά όπως τα περιγράφεις,  είναι θέμα εφαρμογής,  και σε ios το ίδιο κάνει 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 11:26 ΜΜ, Dark_Lord said:

https://x.com/sondesix/status/1766133886734782856?s=20

Θεωρώ δεδομένο ότι το s24u θα στρώσει πολύ στην πορεία, αλλά 2 μήνες μετά το s23u, συσκευή που έχει κλείσει πάνω από χρόνο, σε πολλά σενάρια τραβάει ακόμα καλύτερες φωτό. Στη συγκεκριμένη κοντράρει το 15pm. Θυμάστε μήπως αν με το s23ultra είχε γίνει το ίδιο στην αρχή σε σχέση με το s22 ultra; Εγώ θυμάμαι πως όχι.

Έχοντας και τα δύο να πω ότι πραγματικά είναι κάπως έτσι . Το 24 δείχνε πιο φυσικές φωτογραφίες.  Το 23 σε κάποια σενάρια είναι πιο .....επεξεργασμενες, μπουσταρισμενες να πω....  Δηλαδή στα μάτια του μέσου χρήστη το 23 , σε κάποιες συνθήκες, είναι καλύτερο, χωρίς να είναι και πραγματικό ίσως.  Του 24 μου αρέσουν, εμένα,  καλύτερα αν και ,δυστυχώς,  η Samsung πρέπει κάτι να αλλάξει στην κάμερα στα επόμενα μοντέλα.  Μόνο τότε υπάρχει λόγος αλλαγής.  Για να δεις διαφορές πρέπει να κάνεις ανάλυση φωτογραφιών να κοιτάξεις προσεκτικά, αλλιώς είναι μια από τα ίδια, ειδικά μέρα.  Εννοείται ότι πρέπει να βελτιώσει τη μπροστινή κάμερα και το βίντεο σχετικά με τον ανταγωνισμό. Μένουμε λοιπόν στο 23 μέχρι να παρουσιάσει ένα πραγματικά νέο τηλέφωνο.  

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 

Πως μπορούμε οταν το κινητο το έχουμε κλειδωμένο, να μην μπορείς να κατεβάσεις την κουρτίνα;;;;;; 

Δεν μπορεί να μη έχει κάποια επιλογή, ριχτε ιδέες. 

Link to comment
Share on other sites

Να μην κατεβαίνει καθόλου η κουρτίνα δεν ξέρω αν γίνεται. Υπάρχει επιλογή να κλειδώσεις όλα τα στοιχεία της κουρτίνας αλλά να μην κατεβαίνει καθόλου δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, super_f said:

Να μην κατεβαίνει καθόλου η κουρτίνα δεν ξέρω αν γίνεται. Υπάρχει επιλογή να κλειδώσεις όλα τα στοιχεία της κουρτίνας αλλά να μην κατεβαίνει καθόλου δύσκολα.

Έστω πως κλείδωνουν ΌΛΑ  τα στοιχεία 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

Ti γνωμη εχετε για την κλασσικη μεμβρανη της Samsung για προστασία οθόνης;.Ξερω οτι δεν ειναι πληρης αλλα θελω βασικα να μην επηρεάζει και να ΜΗΝ θολωνει την οθόνη και να προστατευει απο τα spider σημάδια που μερικες φορες βλεπουμε.Νομιζω την τοποθετουν σε Samsung κατασυηματα έτσι;;

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nnik1969 said:

Ti γνωμη εχετε για την κλασσικη μεμβρανη της Samsung για προστασία οθόνης;.Ξερω οτι δεν ειναι πληρης αλλα θελω βασικα να μην επηρεάζει και να ΜΗΝ θολωνει την οθόνη και να προστατευει απο τα spider σημάδια που μερικες φορες βλεπουμε.Νομιζω την τοποθετουν σε Samsung κατασυηματα έτσι;;

 

Αν και ακριβή είναι η μόνη που αξίζει, επίσης αξίζει να την αγοράσεις και να την βάλεις εσύ μιας και έχει 2 μέσα η συσκευασία, εάν πας να την βάλουν σου χρεώνουν τα ίδια αλλά μια μεμβράνη, επίσης αναφέρθηκε ότι σε μερικά samsung service ΔΕΝ βάζουν την γνησια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotisbasm_ said:

Αν και ακριβή είναι η μόνη που αξίζει, επίσης αξίζει να την αγοράσεις και να την βάλεις εσύ μιας και έχει 2 μέσα η συσκευασία, εάν πας να την βάλουν σου χρεώνουν τα ίδια αλλά μια μεμβράνη, επίσης αναφέρθηκε ότι σε μερικά samsung service ΔΕΝ βάζουν την γνησια

Εν τω μεταξύ πήγα στην αντιπροσωπεία της Samsung στην Πάτρα και μου είπαν ότι έχουν μηχάνημα που τη βάζει - δεν έχουν την γνήσια - και την βάζουν με κόστος 12 ευρώ. Από αυτή την μεμβράνη έχει εμπειρία κανένας; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Έστω πως κλείδωνουν ΌΛΑ  τα στοιχεία 

βασικα το μονο που κλειδωνει ειναι την απενεργοποιηση wifi και δεδομενων , επειδη τα χρησιμοποιει για την ευρεση του κινητου . πας ρυθμισεις - κλειδωμα οθονης -ρυθμισεις ασφαλους κλειδωματος - κλειδωμα δικτυου και ασφαλειας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nnik1969 said:

Ti γνωμη εχετε για την κλασσικη μεμβρανη της Samsung για προστασία οθόνης;.Ξερω οτι δεν ειναι πληρης αλλα θελω βασικα να μην επηρεάζει και να ΜΗΝ θολωνει την οθόνη και να προστατευει απο τα spider σημάδια που μερικες φορες βλεπουμε.Νομιζω την τοποθετουν σε Samsung κατασυηματα έτσι;;

 

Μόνο αυτή χρησιμοποιώ και είμαι πλήρως ικανοποιημένος. Πήγα Microtech Θεσσαλονίκη και στο κατάστημα μου είπαν ότι εκείνη τη στιγμή είχαν ιμιτασιόν. Δεν έβαλα και ζήτησα να με καλέσουν όταν θα παραλάμβαναν την original. Μετά από μερικές μέρες με πήραν τηλέφωνο, πήγα και επί τόπου την άλλαξα.

16€..... 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...