Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/2/2024 at 9:10 ΜΜ, Andreaszel said:

Βρήκα αυτό με μια πρόχειρη αναζήτηση...ένα παιδί εδω είχε διαβάσει ότι θα πάρει και το  live translate στις κλήσεις ..θα δούμε...έτσι κ αλλιώς οι ΑΙ λειτουργίες από το 2025 θα είναι επί πληρωμή 

https://www.croma.com/unboxed/when-will-your-samsung-phone-get-one-ui-6-1

Την μπαταρία να διορθώσουν που με το update Ιανουαρίου χάλασε πολύ! 

7 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Απίστευτα νούμερα η μπαταρία. Με φόρτιση στο 85%

Screenshot_20240210_224426_GSam Battery Monitor.jpg

Ερώτηση,  έχεις την τελευταία έκδοση; του Ιανουάριου ; γιατί με του Ιανουαρίου χάλασε πολύ,  με του Δεκεμβρίου ήταν σούπερ 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, fotisbasm_ said:

Την μπαταρία να διορθώσουν που με το update Ιανουαρίου χάλασε πολύ! 

Ερώτηση,  έχεις την τελευταία έκδοση; του Ιανουάριου ; γιατί με του Ιανουαρίου χάλασε πολύ,  με του Δεκεμβρίου ήταν σούπερ 

Έχω την τελευταία ναι! Αλλά έχω και μπαταρία 10 ημερών και αλλαγμένη πλακέτα, που σημαίνει σεταρισμα από την αρχή! Οπότε όλα αυτά μαζί, αυτήν την στιγμή μου δίνουν τους καλύτερους χρόνους που είχα ποτέ στο s23 ultra! Το αγόρασα προπαραγγελία πέρυσι, οπότε έχω να πω πως αυτή την στιγμή από άποψη μπαταρίας το τηλέφωνο είναι στην καλύτερη του φάση!

Όσοι βλέπετε χειρότερη μπαταρία, ΔΕΝ οφείλεται στην αναβάθμιση του Ιανουαρίου, ούτε του Δεκεμβρίου κλπ. Οφείλεται είτε σε πεσμένη μπαταρία, είτε στο ότι πρέπει να κάνετε μια επαναφορά του τηλεφώνου σας. Είχα την ίδια άποψη με εσάς, ότι η μπαταρία με τα τελευταία updates είχε πέσει. Δεν την έχω πια! Το αντίθετο!

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα επιβεβαιώσω κι εγω. Αγορά αρχές Νοεμβρίου λόγο επιδότησης από εταιρεία. Σεταριστηκε κ έβγαινε ΜΟΝΟ Παρασκευή βράδυ (μετά την δουλειά, εως Κυριακή βράδυ). Εχω στην δουλειά ένα S10 lite το οποίο πέφτει συχνά,  χτυπιέται, γενικά παίζει ταλαιπωρία, οποτε προτίμησα το s23U να είναι σαν 2ο για καμια εκδρομή, φωτός κτλ. Νοεμβρίο, Δεκεμβρίου η μπαταρία ήταν φανταστική.  8.30 με 9 ώρες Sot από το 100% στο 20% και 7-7.30 ωρες από 85% εως 20.  Απο γεναρη κ μετα έχω χάσει ένα 1 ωρα κ κατι Ψιλα με την ίδια χρήση. Η μπαταρία φορτιζοταν κάθε 2ο ΣΚ, οποτε ούτε παλιά είναι, ουτε αλλαγή θέλει ούτε η συσκευη χρειάζεται επαναφορά μιας κ τρέχει συγκεκριμένα πράγματα.. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

οι ΑΙ λειτουργίες από το 2025 θα είναι επί πληρωμή

Όντως ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, lagoudakis said:

μολις εσκασε...λογικα η επομενη θα ειναι η 6.1

Screenshot_20240213_114604_Software update.jpg

Ωπ, πάμε γερά για 6.1, ούτε σεισμός να ήταν!! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, lagoudakis said:

μολις εσκασε...λογικα η επομενη θα ειναι η 6.1

Screenshot_20240213_114604_Software update.jpg

Είμαι δουλειά θα την βάλω βράδυ, μόνο σε παρακαλώ όταν την βάλεις, πες μου τα ευχάριστα, τα ποια;;;; , να έχει διορθοθει η αυτονομια όπως όταν ήταν του Δεκεμβρίου, μεγάλο καιμο το έχω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lefteris90 said:

τι αλλαγες θα δουμε με αυτην την αναβαθμιση;

 

Ενημέρωση ασφάλειας είναι όπως φαίνεται. Η επόμενη λογικά θα είναι η καλή 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elthis said:

Ενημέρωση ασφάλειας είναι όπως φαίνεται. Η επόμενη λογικά θα είναι η καλή 

Και του Ιανουαρίου ασφαλείας ήταν,  άλλα τα γ@μισ@ν όλα στο θέμα αυτονομίας 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fotisbasm_ said:

Και του Ιανουαρίου ασφαλείας ήταν,  άλλα τα γ@μισ@ν όλα στο θέμα αυτονομίας 

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και δε μπαίνω στις συζητήσεις περί αυτονομίας, αν και τα διαβάζω από εσάς  Μπορεί να παίζουν 1000 πράγματα ρόλο. Μια ενημέρωση εφαρμογής μπορεί να κάνει τη διαφορά στη μπαταρία. 

Πάμε παρακάτω τώρα... Τα σημαντικά λοιπόν στην επόμενη (λογικά) ενημέρωση.

 

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω την εκανα, μετα εβγαλε και ενημερωση στις εφαρμογες! και στα 2 store!

Και εγω ετσι πιστευω αρχες Μαρτη!!!! αντε να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, fotisbasm_ said:

Είμαι δουλειά θα την βάλω βράδυ, μόνο σε παρακαλώ όταν την βάλεις, πες μου τα ευχάριστα, τα ποια;;;; , να έχει διορθοθει η αυτονομια όπως όταν ήταν του Δεκεμβρίου, μεγάλο καιμο το έχω 

το μονο που εχω προλαβει να δω ειναι οτι μου φαινεται λιγο πιο σβελτο το κινητο,να ειναι η ιδεα μου;;;για αυτονομια δεν ειμαι ο καταληλος να σου πω γιατι εχω την συσκευη απο αρχες Νοεμβρη και εκτος του οτι ειναι καινουργια δεν εχω δει διαφορες σημαντικες τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με τη νέα ενημέρωση είναι 100% πιο γρήγορο. Η μπαταρία θα δείξει σε 1-2 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ποια εφαρμογή(ή ρύθμιση) μας δειχνει την κατάσταση, υγεία της μπαταρίας?? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Το κινητό με τη νέα ενημέρωση είναι 100% πιο γρήγορο. Η μπαταρία θα δείξει σε 1-2 ημέρες. 

οποτε δεν μου φανηκε μονο σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, lagoudakis said:

οποτε δεν μου φανηκε μονο σε εμενα

Αυτό καλό, μένει να δούμε εάν θα πιάσουμε και τους χρόνους που πιάνα ε τον Δεκέμβριο, αναμένουμε νέα σας για να βγάλουμε μια καλύτερη εικονα

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ κάνοντας μετά κι ένα wipe cache...έχω κι εγώ την εντύπωση πως έγινε ακόμα πιο γρήγορη η συσκευή στα ανοίγματα των διαφόρων εφαρμογών. Για μπαταρία είναι νωρίς πιστεύω, δύο τρεις μέρες και θα έχουμε τα κατάλληλα συμπεράσματα. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έτσι κι αλλιώς όταν περνάει μια αναβάθμιση καθαρίζει τη προσωρινή μνήμη των εφαρμογών... Γι'αυτό σχεδόν σε κάθε αναβάθμιση μας δίνει αυτή την αίσθηση του πιο "γρήγορου".

Άλλωστε μη τα λέμε ξανά, το πόσο γρήγορα ανοίγουν οι εφαρμογές έχει να κάνει με το animation αλλά πρωτίστως με το ίδιο το Android σαν λειτουργικό (που η αλήθεια είναι πως είναι κακογραμμένο). Ότι είχαν να δώσουν σε δύναμη hardware το έχουν δώσει και με το παραπάνω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τη μπαταρία δε τη βλέπω και πολύ δυνατή πάντως.. Ίδια επίπεδα με πριν νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

στα ιδια καλα ειναι να ειναι,μην γινει χειροτερη ειναι το θεμα,αν και δεν βλεπω διαφορα απο το πρωι

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DjTony said:

Τη μπαταρία δε τη βλέπω και πολύ δυνατή πάντως.. Ίδια επίπεδα με πριν νομίζω 

Παντός ένα κινητό που ξεκίνησε με τρομερή μπαταρία λόγο gen2 και έβαζε γυαλιά μέχρι και iPhone 13 pro max , καταστράφηκε ολοσχερώς η αυτονομία μετά το oneui 6 , μακάρι με το 6.1 να στρώσει (αν θυμάμαι καλά και με την 5 εται είχε γίνει, όταν είχε βγει η 5.1 ήταν σούπερ)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Και του Ιανουαρίου ασφαλείας ήταν,  άλλα τα γ@μισ@ν όλα στο θέμα αυτονομίας 

Καμιά αλλαγή στην μπαταρία με την ενημέρωση του Ιανουαρίου. Δες τι νέες εφαρμογές έχεις κάνει εγκατάσταση και άρχισε να τις αφαιρείς μια-μια. Σίγουρα θα βρεις τον "φταίχτη".
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...