Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, lagoudakis said:

προσωπικα εχω εναν 25αρι και εναν 45αρι οπου μου κατσει φορτιζω,εχω βαλει την φορτιση στα 85% γιατι συνηθως ειμαι κοντα σε φορτιστη ολη την ημερα,προστασια στις καμερες δεν εχω γιατι πιστευω οτι θα ριχνει την ποιοτητα στις φωτο,απλα το προσεχω παρα πολυ

 

 

Οπότε δεν βάζουμε τίποτα στις κάμερες για την πιθανότητα αλλοίωσης των φωτογραφιών και φορτιστή αγοράζω τον 25αρι μιας και τον βρίσκω αρκετά φθηνότερα από τον 45.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, yiwtasokos said:

Οπότε δεν βάζουμε τίποτα στις κάμερες για την πιθανότητα αλλοίωσης των φωτογραφιών και φορτιστή αγοράζω τον 25αρι μιας και τον βρίσκω αρκετά φθηνότερα από τον 45.

 

μια χαρα θα εισαι

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, yiwtasokos said:

Οπότε δεν βάζουμε τίποτα στις κάμερες για την πιθανότητα αλλοίωσης των φωτογραφιών και φορτιστή αγοράζω τον 25αρι μιας και τον βρίσκω αρκετά φθηνότερα από τον 45.

 

Κάποια στιγμή είχα χρησιμοποιήσει προστατευτικό για κάμερα (πίσω στις εποχές του S7). Τη μέρα δεν καταλάβαινες ιδιαίτερη διαφορά (μόνο σε σούπερ σούπερ ζουμάρισμα, που μπορεί να έπαιζε ρόλο και η γενικότερες δυνατότητες της κάμερας τότε), αλλά τη νύχτα (εννοείται με νορμαλ φωτισμό, μη φανταστούμε τα σημερινά) ήταν πολύ καθαρή η υποβάθμιση. Ή εμένα μου φαινόταν πολύ καθαρή....

Έβγαλα τα προστατευτικά μετά από 1 εβδομάδα...

Αν πάρεις μια θήκη που αφήνει κενό μόνο για τις κάμερες (έχει κυκλάκια) και όχι ένα μεγάλο άνοιγμα, έχει ακόμη καλύτερη προστασία, και έχω δει (και ψήνομαι) και θήκες που έχουν πορτάκι που κλείνει τελείως τις κάμερες...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mger said:

είναι εύκολο να μας έλεγες τα βήματα της ρουτίνας ;

Αν Δίκτυο Wifi (Όνομα δικύου) και Χρονική περίοδος 23.00 - 06.00

Τότε Γρήγορη φόρτιση Ανενεργό  

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Κάποια στιγμή είχα χρησιμοποιήσει προστατευτικό για κάμερα (πίσω στις εποχές του S7). Τη μέρα δεν καταλάβαινες ιδιαίτερη διαφορά (μόνο σε σούπερ σούπερ ζουμάρισμα, που μπορεί να έπαιζε ρόλο και η γενικότερες δυνατότητες της κάμερας τότε), αλλά τη νύχτα (εννοείται με νορμαλ φωτισμό, μη φανταστούμε τα σημερινά) ήταν πολύ καθαρή η υποβάθμιση. Ή εμένα μου φαινόταν πολύ καθαρή....

Έβγαλα τα προστατευτικά μετά από 1 εβδομάδα...

Αν πάρεις μια θήκη που αφήνει κενό μόνο για τις κάμερες (έχει κυκλάκια) και όχι ένα μεγάλο άνοιγμα, έχει ακόμη καλύτερη προστασία, και έχω δει (και ψήνομαι) και θήκες που έχουν πορτάκι που κλείνει τελείως τις κάμερες...

Αυτές οι θήκες πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο στο θέμα προστασίας καμερών αλλά προσωπικά χάνεται όλη η ομορφιά του τηλεφώνου.

Προσωπική άποψη πάντα .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Κάποια στιγμή είχα χρησιμοποιήσει προστατευτικό για κάμερα (πίσω στις εποχές του S7). Τη μέρα δεν καταλάβαινες ιδιαίτερη διαφορά (μόνο σε σούπερ σούπερ ζουμάρισμα, που μπορεί να έπαιζε ρόλο και η γενικότερες δυνατότητες της κάμερας τότε), αλλά τη νύχτα (εννοείται με νορμαλ φωτισμό, μη φανταστούμε τα σημερινά) ήταν πολύ καθαρή η υποβάθμιση. Ή εμένα μου φαινόταν πολύ καθαρή....

Έβγαλα τα προστατευτικά μετά από 1 εβδομάδα...

Αν πάρεις μια θήκη που αφήνει κενό μόνο για τις κάμερες (έχει κυκλάκια) και όχι ένα μεγάλο άνοιγμα, έχει ακόμη καλύτερη προστασία, και έχω δει (και ψήνομαι) και θήκες που έχουν πορτάκι που κλείνει τελείως τις κάμερες...

Σχετικά με τις θήκες που έχουν κυκλάκια...

Συμφωνώ για την προστασία, αλλά περιορίζει τη φωτεινότητα του φλας. Τώρα θα μου πεις, ποιος χρησιμοποιεί φλας τη σήμερον ημέρα...απλά σαν παρατήρηση το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Σχετικά με τις θήκες που έχουν κυκλάκια...

Συμφωνώ για την προστασία, αλλά περιορίζει τη φωτεινότητα του φλας. Τώρα θα μου πεις, ποιος χρησιμοποιεί φλας τη σήμερον ημέρα...απλά σαν παρατήρηση το αναφέρω.

Η επίσημη δερμάτινη και η επίσημη σιλικόνης της Samsung επηρεάζουν το φλας δηλαδή; 🙄

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Η επίσημη δερμάτινη και η επίσημη σιλικόνης της Samsung επηρεάζουν το φλας δηλαδή; 🙄

Έχω την επίσημη δερμάτινη και βλέπω διαφορά στη φωτεινότητα της φώτο. Δεν αναφέρομαι σε τρελές διαφορές, αλλά το δικό μου μάτι τις βλέπει...άλλο μάτι ίσως και όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα απλα θελω να ενημερωσω οτι μολις εκανα εγκατασταση 65mb την ενημερωση του google play που σε καποιους και σε εμενα ειχε κολλησει στον μηνα ιουλιο τωρα ενημερωθηκε για τον μηνα νοεμβριο...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Έχω την επίσημη δερμάτινη και βλέπω διαφορά στη φωτεινότητα της φώτο. Δεν αναφέρομαι σε τρελές διαφορές, αλλά το δικό μου μάτι τις βλέπει...άλλο μάτι ίσως και όχι.

Όντως; δεν έχω παρατηρήσει κάτι, παρότι χρησιμοποιώ τον φακό αρκετά. Θα το κοιτάξω. Μου φαίνεται κάπως παντως να έχει τέτοιο flaw η επίσημη θήκη 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2024 at 7:22 ΜΜ, coolnetgr said:

Είτε χαμηλώνεις την ένταση συστήματος είτε φτιάχνεις ρουτίνα να μηδενίζει κάθε φορά που τρέχει η εφαρμογή της κάμερας.

 

Screenshot_20240108_192032_Modes and Routines.png

Screenshot_20240108_191938_One UI Home.png

Ααα τι ωραίο αυτό με τη ρουτίνα!!! Βρε τι ανακαλύπτει κανείς μετά από ένα χρόνο χρήσης του κινητού!!!

Ευχαριστώ για τις άμεσες (2) απαντήσεις σας...άντε τώρα να μελετήσω τις ρουτίνες...που δεν τις είχα καταλάβει από την πρώτη ώρα!! Μήπως μ' αυτόν τον τρόπο η samsung μας γυρίζει πίσω??? Λέω εγώ τώρα....στην εποχή που όλα γίνονται με ένα κουμπί - ρύθμιση στο menu?

Υ.Γ. Έβαλα skin πρώτη φορά σε κινητό (από Ινδία παραγγελία, σύμφωνα με site που έδωσε κάποιος άλλος εδώ μέσα) και το κινητό, εκτός του ότι είναι πανέμορφο, πιστεύω ότι αν τις βγάλω κάποια μέρα θα είναι εντελώς καινούριο στα πλάγια και στην πίσω όψη του!!! Καλή φάση αυτό με τo skin...άσε που δεν αντιλήφθηκα-αισθάνθηκα καμία υπερθέρμανση του κινητού το καλοκαίρι!!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους , νέος κάτοχος και ακόμα το μαθαίνω! μια ερώτηση , πως μπορώ να μπλοκάρω όλες τις εισερχόμενες κλήσεις μαζικά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MAFAdo said:

Παιδια καλησπερα απλα θελω να ενημερωσω οτι μολις εκανα εγκατασταση 65mb την ενημερωση του google play που σε καποιους και σε εμενα ειχε κολλησει στον μηνα ιουλιο τωρα ενημερωθηκε για τον μηνα νοεμβριο...

Να σαι καλά, επιτέλους ξεκόλλησε και στο δικό μου 

 

Screenshot_20240111_202941_Settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, MAFAdo said:

Παιδια καλησπερα απλα θελω να ενημερωσω οτι μολις εκανα εγκατασταση 65mb την ενημερωση του google play που σε καποιους και σε εμενα ειχε κολλησει στον μηνα ιουλιο τωρα ενημερωθηκε για τον μηνα νοεμβριο...

Οκ το έχω κάνει από νωρίς αλλά τί προσφέρει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, theopanatha13 said:

Εμένα unbranded δεν ήρθε ακόμα τουλάχιστον. 

Δεν ξερω τι να πω παντος και στο διπλανο forum του s23+ ηρθε η ενημερωση την ανεβασε ενα μελος....

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε ήδη... thanks guys 

Πάρα κάτι 400MB.

Μια χαρά σμουθίλα... είχε να κλείσει και καρό η συσκευή , άψογα!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά διάβασα ότι ακόμα την ενημέρωση για το θέμα του Burn in δεν την έχουν δώσει.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...