Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ δυσαρεστο...να ειναι αναπαυμενος ....καλη δυναμη στην αδερφή....
Αυτο που σκεφτηκα είναι οτι αν απευθυνθεις στο επισημο service της samsung με καποια τυπικα δικαιολογητικα,πολυ πιθανον να σε εξυπηρετησουν,και ισως αφιλοκεδώς.
ψαξτο
σε ευχαριστώ δεν το είχα σκεφτεί για την επίσημη samsung..
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, atsalakwtos-temporary said:

Δεν ειχα σκοπο να παω για το s24 ultra.

Ηθελα να παρω από εσας εξτρα γνωμες αποκλειστικα για πιθανη πορεια τιμης του s23 ultra

Για παραδειγμα μεσα απο το ιστορικο τιμων στο skroutz ,δεν μου φανηκε οτι ειδα γρηγορη και σοβαρη μειωση τιμης στο s22 ultra κατα το διαστημα εισαγωγης του s23 ultra αρχες του 2023.

 

250-300 να πεσει συντομα δεν νομιζω...κανενα 150αρι πιθανοτατα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυσαρεστο...να ειναι αναπαυμενος ....καλη δυναμη στην αδερφή....
Αυτο που σκεφτηκα είναι οτι αν απευθυνθεις στο επισημο service της samsung με καποια τυπικα δικαιολογητικα,πολυ πιθανον να σε εξυπηρετησουν,και ισως αφιλοκερδώς.
ψαξτο
πηρα την samsung μου είπαν για να το ξεκλειδώσουν θα χαθούν όλα τα δεδομένα γμτ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δυστυχώς πέθανε ο άντρας της αδελφής μου την πρωτοχρονιά ανήμερα και στο κινητό του είχε μοτίβο το οποίο η αδελφή μου δεν ήξερε. πάνε σε ένα Πακιστανό ο οποίος είπε μπορεί να το ξεκλειδώσει αλλά θα χαθούν τα δεδομένα. υπάρχει τρόπος να μην χαθούν να δεδομένα; (που αυτό μόνο νοιάζει την αδερφή μου, οι φώτο που είχαν μαζί)
ο Πακιστανός μέσω υπολογιστή θα το κάνει; wipe data κλπ;


Συλλυπητήρια εύχομαι. Να ζήσετε να τον θυμάστε. Περίεργο πάντως να μη ξέρει ούτε το pattern ούτε το pin η αδερφή σου. Σου βάζω ένα link με κάποιους τρόπους αφαίρεσης χωρίς να χαθούν δεδομένα. Δοκίμασε τον 1ο με το Droidkit, φαίνεται πανεύκολο.

https://www.imobie.com/android-unlock/unlock-samsung-pattern-lock-without-losing-data.htm

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συλλυπητήρια εύχομαι. Να ζήσετε να τον θυμάστε. Περίεργο πάντως να μη ξέρει ούτε το pattern ούτε το pin η αδερφή σου. Σου βάζω ένα link με κάποιους τρόπους αφαίρεσης χωρίς να χαθούν δεδομένα. Δοκίμασε τον 1ο με το Droidkit, φαίνεται πανεύκολο.

https://www.imobie.com/android-unlock/unlock-samsung-pattern-lock-without-losing-data.htm

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

σε ευχαριστώ ε τώρα δεν ξέρεις, πλέον τα πιο πολλά ζευγάρια έχουν μυστικό τον κωδικό από το άλλο μισό... μαλακια. να τώρα τι έγινε
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο να μπεις σε κινητό. Τότε ποιος ο λόγος να έχει κάποιος κωδικό ή μοτίβο; Για να κρύβει μηνύματα από την/τον σύζυγο;

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, efbill said:

Καλή χρονιά. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο να μπεις σε κινητό. Τότε ποιος ο λόγος να έχει κάποιος κωδικό ή μοτίβο; Για να κρύβει μηνύματα από την/τον σύζυγο;

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Δεν είχα ποτέ, αναγκαστικα λόγω του wallet.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, efbill said:

Καλή χρονιά. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο να μπεις σε κινητό. Τότε ποιος ο λόγος να έχει κάποιος κωδικό ή μοτίβο; Για να κρύβει μηνύματα από την/τον σύζυγο;

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Εύκολη είσοδο σε τράπεζες 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone υπάρχει επαφή κληρονομιάς ..εδώ δεν έχουμε κάτι τέτοιο?

 

Τελικά είναι χρήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ilka71 said:

παιδιά δυστυχώς πέθανε ο άντρας της αδελφής μου την πρωτοχρονιά ανήμερα και στο κινητό του είχε μοτίβο το οποίο η αδελφή μου δεν ήξερε. πάνε σε ένα Πακιστανό ο οποίος είπε μπορεί να το ξεκλειδώσει αλλά θα χαθούν τα δεδομένα. υπάρχει τρόπος να μην χαθούν να δεδομένα; (που αυτό μόνο νοιάζει την αδερφή μου, οι φώτο που είχαν μαζί)
ο Πακιστανός μέσω υπολογιστή θα το κάνει; wipe data κλπ;
 

μπορεις να ξεκλειδωσεις τη συσκευη απο το find my mobile της samsung . δοκιμαστε μηπως σε καποιο browser , σε καποιο υπολογιστη στο σπιτι ειχε μπει στο site και ειχε περασει τα στοιχεια του samsung account και τα ειχε κρατησει ο browser . βοηθαει αν η γυναικα του εχει τα στοιχεια εισοδου για το email του. 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Η αν εχει συνδεθει το κινητο ξανα στον υπολογιστη με usb debugging στο on. Αν εχει γινει αυτο, τοτε μεσω adb

rm /data/system/gesture.key και επανεκκινηση. Προσωρινα θα απενεργοποιηθει το lock. Βαζεις ενα νεο και reboot.

Μετα το χρησιμοποιεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τα δω όλα παιδιά ευχαριστώ.

κάτι άσχετο είχα δει ένα βίντεο από έναν Arsen κάτι.. στο τικτοκ που μέσω Bixby έλεγε ότι μπορείς να απαντήσεις μια κλήση πχ εάν είσαι στο μπάνιο απλά λέγοντας answer call. δεν κατάφερα να το κάνω. ξέρει κανείς πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά, να ρωτήσω έχει και η γυναίκα μου το S23 ultra και της κάνει ενα κουφό που στο δικό μου δεν το κάνει, σε άκυρες στιγμές χτυπάει ο ήχος της samsung over the horizon(galaxy bells των λέει τώρα) αυτός που είναι default ήχος κλήσης. να τονίσω ότι δεν έχει αυτόν τον ήχο κλήσης το έχει αλλάξει απο την πρώτη μέρα, επίσης δεν παίρνει κανείς τηλέφωνο εκείνη την στιγμή απλά στο άκυρο παίζει ο ήχος μόνος του και μάλιστα δεν σταματάει με τίποτα μόνο με restart. μπορεί να το κάνει 2-3 φορες την μέρα στο άκυρο μπορεί καμία φορά να μην το κάνει κ καθόλου. Επίσης ενώ διέγραψα το αρχείο ήχου over the horizon συνεχίζει και το κάνει. Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

μου το κανει συχνα....καποια εφαρμογη πιθανον φταιει,καποιοι εχουν πει για την στοιχιμαν 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elessar86 said:

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά, να ρωτήσω έχει και η γυναίκα μου το S23 ultra και της κάνει ενα κουφό που στο δικό μου δεν το κάνει, σε άκυρες στιγμές χτυπάει ο ήχος της samsung over the horizon(galaxy bells των λέει τώρα) αυτός που είναι default ήχος κλήσης. να τονίσω ότι δεν έχει αυτόν τον ήχο κλήσης το έχει αλλάξει απο την πρώτη μέρα, επίσης δεν παίρνει κανείς τηλέφωνο εκείνη την στιγμή απλά στο άκυρο παίζει ο ήχος μόνος του και μάλιστα δεν σταματάει με τίποτα μόνο με restart. μπορεί να το κάνει 2-3 φορες την μέρα στο άκυρο μπορεί καμία φορά να μην το κάνει κ καθόλου. Επίσης ενώ διέγραψα το αρχείο ήχου over the horizon συνεχίζει και το κάνει. Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?
 

Εμένα αυτό το κάνει μόνο το TikTok. Μετά από update της εφαρμογής πάντα γυρνάει στον προεπιλεγμένο ήχο ειδοποίησης χωρίς λόγο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά, να ρωτήσω έχει και η γυναίκα μου το S23 ultra και της κάνει ενα κουφό που στο δικό μου δεν το κάνει, σε άκυρες στιγμές χτυπάει ο ήχος της samsung over the horizon(galaxy bells των λέει τώρα) αυτός που είναι default ήχος κλήσης. να τονίσω ότι δεν έχει αυτόν τον ήχο κλήσης το έχει αλλάξει απο την πρώτη μέρα, επίσης δεν παίρνει κανείς τηλέφωνο εκείνη την στιγμή απλά στο άκυρο παίζει ο ήχος μόνος του και μάλιστα δεν σταματάει με τίποτα μόνο με restart. μπορεί να το κάνει 2-3 φορες την μέρα στο άκυρο μπορεί καμία φορά να μην το κάνει κ καθόλου. Επίσης ενώ διέγραψα το αρχείο ήχου over the horizon συνεχίζει και το κάνει. Σας έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο?


,,όπως ανέφερε και άλλο μέλος, σε εμένα παρατήρησα ότι το έκανε όταν ερχόταν μια ειδοποίηση από την εφαρμογή stoiximan. Και ξεκινούσε να χτυπάει χωρίς σταματημό. Έκανα απεγκατασταση της εφαρμογής και δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά. Τσέκαρε ποια εφαρμογή έχει στείλει ειδοποίηση εκείνη τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παιδιά έχετε δίκιο η stoiximan πρέπει να την κάνει την ζημιά, θα την έχω μόνο στον browser

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τον ήχο μου το εμφάνισε και μένα μια φορά πριν μερικές μέρες.

Δεν χρειάζεται να κάνετε επανεκκίνηση της συσεκυής. 

Απλά κλείνετε όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο background και λύθηκε το πρόβημα.

Αν θέλει κάποιος που του παρουσιάσει πάλι το πρόβλημα ας κλείσει μόνο την εφαρμογή της Stoiximan να δούμε αν όντως οφείλεται σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε την Παρασκευή και πραγματικά όσα να το σπάσω.. Δεν σταματαγε με τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ilka71 said:

οκ θα τα δω όλα παιδιά ευχαριστώ.

κάτι άσχετο είχα δει ένα βίντεο από έναν Arsen κάτι.. στο τικτοκ που μέσω Bixby έλεγε ότι μπορείς να απαντήσεις μια κλήση πχ εάν είσαι στο μπάνιο απλά λέγοντας answer call. δεν κατάφερα να το κάνω. ξέρει κανείς πως γίνεται;

Καλημερα,ρυθμισεις-συνθετες λειτουργιες-bixby-talk to bixby without wake-up

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση

Υπάρχει κάποιος που ν έχει κανει συγκριτικό με 15 pro max σε νυχτερινή φωτογραφία? Αυτο που βλέπω με το s21 ειναι οτι ειναι αρκετά πίσω τοςο στη φωτεινότητα των φωτογραφιών οσο και στη λεπτομέρεια. Φυσικά ειναι νορμαλ για κινητό που ειναι γενιές πίσω, αλλα θα ήθελα να ξερω αν το 23 κοιτάει στα μάτια το iPhone


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν θες φωτογραφίες για νυχτερινές λήψεις τότε λάθος συσκευές κοιτάς, όχι ότι δεν τα πάει καλά η samsung αλλά αν ψάχνεις λεπτομέρειες στην νυχτερινή λήψη κάνε μια κίνηση στο δίπλα σαιτ που έχει ανεβάσει ένα παλικάρι βράδυ με άλλες συσκευές εκτός samsung.  Αλλά η προσωπική μου άποψη δεν υπάρχει τέλεια συσκευή εκεί που η μία κερδίζει χάνει η άλλη.  Πάντα μιλάμε για μικρό διαφορές κ τι τον αντιπροσωπεύει τον καθένα.  Υπάρχουν αρκετά βίντεο με συγκριτικά να δεις κ να αποφασίσεις ποια συσκευή έχει καλύτερη νυχτερινή λήψη.  Φιλικά εγώ θα κοίταγα ολοκληρωμένο πακέτο συσκευής που με ικανοποιεί κ θα έκανα κάποιους περιορισμούς... κ πιστεύω Φιλικά το s23u τηρεί ένα καλό πακέτο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...