Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εδώ βλέπετε το τηλέφωνο απο έναν χρήστη από τα εκατομμύρια χρηστών που δεν μπαίνει σε φόρουμ δεν ασχολείται με την τεχνολογία τόσο πολύ και έχει ένα τζάμι από το Γερμανό 10 ευρώ και κάνει τη δουλειά του. Όσο για την φωτεινότητα κάτω από τον καυτό ήλιο της χώρας μας δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε όλοι της οθόνες της Samsung φοράνε τα νούμερα δε λένε και πολλά....21743078ee6e8d9760dfa159b349c943.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


με τα gestures όμως στις άκρες που δεν είναι το τζαμακι κυρτό δεν ενοχλεί;
Link to comment
Share on other sites

με τα gestures όμως στις άκρες που δεν είναι το τζαμακι κυρτό δεν ενοχλεί;
Δεν το ρώτησα αυτό. Ήταν στην παρέα μας μια κυρία με αυτό. Αλλά για να μην πει κάτι μάλλον δεν την ενοχλεί. Και φυσικά δεν ψειρίζει τη μαϊμού όπως κάνουμε εδώ. Μιλάμε για τον μέσο χρήστη που είναι η πλειοψηφία.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα και χρονια πολλα!

Νεος κατοχος s23 ultra μεταβαση απο s21 ultra λογικα εχει αναφερθει δε ξερω δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδες γενικα ωραια αναβαθμιση αλλα στο ηχειο τι να πω η μερα με την νυχτα γιατι το s23 ετσι; υπαρχει τροπος να το βελτιωσω; σορρυ αν εχει χιλιοειπωθει και ευχαριστω οποιον μπει στον κοπο να απαντησει!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vaggouras90 said:

Καλημερα στην ομαδα και χρονια πολλα!

Νεος κατοχος s23 ultra μεταβαση απο s21 ultra λογικα εχει αναφερθει δε ξερω δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδες γενικα ωραια αναβαθμιση αλλα στο ηχειο τι να πω η μερα με την νυχτα γιατι το s23 ετσι; υπαρχει τροπος να το βελτιωσω; σορρυ αν εχει χιλιοειπωθει και ευχαριστω οποιον μπει στον κοπο να απαντησει!

Φίλε μου θα συμφωνήσω. Σε σχέση με το note 9 που είχα είναι πιο αδύναμο, αλλά σίγουρα ο ήχος του είναι πιο ποιοτικός.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε μέσω του sound assistant μήπως καταφέρετε κάτι. Κάποιος το είχε αναφέρει πιο παλιά. Μέσω Samsung Store...

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Δοκιμάστε μέσω του sound assistant μήπως καταφέρετε κάτι. Κάποιος το είχε αναφέρει πιο παλιά. Μέσω Samsung Store...

Συγνωμη ειμαι λιγο ασχετος τι ειναι αυτο το sound assistant?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vaggouras90 said:

Συγνωμη ειμαι λιγο ασχετος τι ειναι αυτο το sound assistant?

Εφαρμογή της Samsung που σου δίνει περισσότερες δυνατότητες στα settings όσο αφορά στη διαχείριση του ήχου.

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ βλέπετε το τηλέφωνο απο έναν χρήστη από τα εκατομμύρια χρηστών που δεν μπαίνει σε φόρουμ δεν ασχολείται με την τεχνολογία τόσο πολύ και έχει ένα τζάμι από το Γερμανό 10 ευρώ και κάνει τη δουλειά του. Όσο για την φωτεινότητα κάτω από τον καυτό ήλιο της χώρας μας δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε όλοι της οθόνες της Samsung φοράνε τα νούμερα δε λένε και πολλά....21743078ee6e8d9760dfa159b349c943.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χαλι , αθλιο , με τρυπα στη μεση για το δακτυλικο...

Και φυσικα δεν κανει ενα 10ρικο στο Γερμανο αλλα 30€....

https://www.skroutz.gr/s/41312838/PanzerGlass-Tempered-Glass-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

4339b3f7dcc72f5ee20600e43f227277.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ενεργοποίησα από τις σύνθετες ρυθμίσεις της εγγραφής βίντεο, την επιλογή με τον υψηλό ρυθμο μετάδοσης. Διπλασιαζει τη χωρητικότητα του βίντεο, αυξάνει την ποιότητα, αλλά όταν πας να το στείλεις με Viber ή messenger, εμφανίζεται με αισχρά χρώματα στο κινητό του άλλου..το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό;

Edit: Εντέλει φταίει η επιλογή Hdr10+. Παρότι υποτίθεται ότι φτιάχνει τα χρώματα και την αντίθεση, όταν στέλνεις στο Viber τα κάνει distort!

Αυτό δε γίνεται αν το στείλεις μέσω Instagram...μάλλον το Viber δεν υποστηρίζει HDR10+

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Χαλι , αθλιο , με τρυπα στη μεση για το δακτυλικο...

Και φυσικα δεν κανει ενα 10ρικο στο Γερμανο αλλα 30€....

https://www.skroutz.gr/s/41312838/PanzerGlass-Tempered-Glass-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

4339b3f7dcc72f5ee20600e43f227277.jpg
Δεν είναι αυτό. Που το κατάλαβες από τη φωτογραφία; Απλά έτσι φαίνεται δεν έχει τρύπα και το πήρε 20 ευρώ τη ρώτησα. Όπως και να έχει δεν είναι αυτό το θέμα μας. Το θέμα μας είναι ότι ο περισσότερος κόσμος δεν ασχολείται Όπως εμείς εδώ με τις ανούσιες λεπτομέρειες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Δεν είναι αυτό. Που το κατάλαβες από τη φωτογραφία; Απλά έτσι φαίνεται δεν έχει τρύπα και το πήρε 20 ευρώ τη ρώτησα. Όπως και να έχει δεν είναι αυτό το θέμα μας. Το θέμα μας είναι ότι ο περισσότερος κόσμος δεν ασχολείται Όπως εμείς εδώ με τις ανούσιες λεπτομέρειες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ειναι τρύπα. Είναι πιο λεπτο το τζαμι στο σημείο αυτο για να πιάνει το αποτύπωμα. Δίνει την ψευδαίσθηση τρύπας. Εξίσου άθλιο. Το είχα βάλει και αυτό και άντεξα μια μέρα πριν το ξηλωσω

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2023 at 9:56 ΠΜ, ilka71 said:
On 24/12/2023 at 12:07 ΠΜ, costsa41 said:
Κι εδώ βλέπετε το τηλέφωνο απο έναν χρήστη από τα εκατομμύρια χρηστών που δεν μπαίνει σε φόρουμ δεν ασχολείται με την τεχνολογία τόσο πολύ και έχει ένα τζάμι από το Γερμανό 10 ευρώ και κάνει τη δουλειά του. Όσο για την φωτεινότητα κάτω από τον καυτό ήλιο της χώρας μας δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε όλοι της οθόνες της Samsung φοράνε τα νούμερα δε λένε και πολλά....21743078ee6e8d9760dfa159b349c943.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με τα gestures όμως στις άκρες που δεν είναι το τζαμακι κυρτό δεν ενοχλεί;

Το αντίθετο...βοηθά πολύ που είναι κυρτή η οθόνη στις άκρες...επιτέλους σωστά και ομαλά  gestures 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Just now, konakis said:

Το αντίθετο...βοηθά πολύ που είναι κυρτή η οθόνη στις άκρες...επιτέλους σωστά και ομαλά  gestures 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλο το forum! Εγώ έβαλα πολύ πρόσφατα whitestone dome και θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο για το κινητό μας! Το δακτυλικο δουλεύει άψογα, ενώ σε ένα oneplus 11 είχε τα θέματα του, τα χρώματα είναι όπως πρέπει και θεωρητικά έχουμε και προστασία από πτώσεις, σε συνδυασμό με μια καλή θήκη. Είχα ζελατίνα από irepair τίμια ήταν, αλλά το whitestone είναι σαφώς καλύτερο ( και ακριβότερο). 

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2023 at 10:55 ΜΜ, Fulgore1 said:

Ενας από τους λόγους που έφυγα από ultra και πήγα στο απλό, όπως είχα αναφέρει πιο πίσω.

Επίπεδη οθόνη, δουλεύει κανονικά ακόμα και με φθηνό τζαμάκι.

Ούτε να μπλέκεις με ζελατίνες, ούτε να μπλέκεις με Whitestone, ούτε τπτ.

Η ζελατίνα είναι καλή μόνο για να λειτουργεί πιο άμεσα το δακτυλικό. Σαν αίσθηση ούτε εμένα μου άρεσε καθόλου, είτε σε χρήση Spen, είτε για παιχνίδια που κάνεις γρήγορες κινήσεις πάνω στην οθόνη.

Γιαυτό και μου αρέσει πολύ αν ισχύει η φήμη περί επίπεδης οθόνης στο S24Ultra. 

Και ελπίζω η βασική έκδοση να ξεκινά από 12gb ram. Ντροπή στην Samsung που το 2023 κυκλοφόρησε 1300+ευρώ συσκευή με μόλις 8gb ram, για να πάει ο κόσμος για ψυχολογικούς λόγους να αγοράσει την ακριβότερη έκδοση.

Καλοδεχούμενη και η πιο φωτεινή οθόνη στο S24, μιας και η Samsung έχει μείνει στα ίδια με το S22, ενώ στο παρελθόν είχε τις πιο φωτεινές οθόνες στην αγορά.

image.thumb.png.70727ae5100d044e02d7ad3e2a517948.png

Εγώ ενώ πρόκειται για εξαιρετική υλοποίηση το μικρό δίχως βασικές ελλείψεις φέτος το ούλτρα με κέρδισε με την μία! Η μπαταρία του είναι ατελείωτη με το 6.0 Ui η ασύρματη φόρτιση με απλό φορτιστή 10W φτάνει σε θερμοκρασίες μέχρι 30 βαθμούς κάτι που δεν συμβαίνει σε κανένα άλλο Samsung  κινητό με ασύρματη φόρτιση  η ζελατίνα που είχε βάλει το προηγούμενο παιδί που το πήρα ενός μήνα περίπου έχει εξαιρετική λειτουργία για το  δακτυλικο αποτύπωμα και η αίσθηση της άριστη δίχως rainbow 🌈 effects στα άκρα που κάνουν τα τζάμια...γενικότερα ήτοι κινητό το θεωρώ καταπληκτικό μην πω ανεπανάληπτο....εδώ είμαστε να δούμε το επερχόμενο s24 ultra πως θα τα πάει...η μπαταρία εδώ δεν τελειώνει ποτέ....απίστευτα πράγματα για  Samsung 

Εάν κράτησα το s21fe 18 ολόκληρους μήνες ετούτο δω είναι για 2+ Χρόνια εφόσον δεν φέρει τίποτα το επαναστατικό (που δεν το βλέπω) με το 24u

Θα με τρελάνει...από 85% μπαταρία το πρωί που το έβγαλα από την ασύρματη φόρτιση και τώρα είναι 70!! 

Screenshot_20231225_184504_Samsung Internet.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους παιδια με υγεία!

Για όσους είναι πέριξ της καλλιθεας είχα βάλει όταν πήρα το κινητό ζελατίνα από το cell-phones.gr με 10 ευρω και μπορώ να πω, ήταν ότι καλύτερο από ζελατίνα που είχα - μετά από τη μαμά που είχε το s21 ultra. Απλά την άλλαξα με whitestone μετά από 2 μηνες. 

Είχα whitestone στο note 9 μέχρι και που το πούλησα και είχε φάει και τις τούμπες του χωρίς να πάθει τπτ. Μετά στο s21 ultra έβαλα μόνο ζελατίνες, μαμά και 2 φορές από το irepair και μετά από λίγο καιρό αν το έβαζα τσέπη άρχισαν και τεντωνοντουσαν με αποτέλεσμα να μου τις πετάει η θήκη και σιγά σιγά να χαλανε.Αν και βοηθαγε που το δαχτυλικο ήταν πολύ πιο άμεσο, είχα πάντα τη φοβία αν θα πέσει τι θα γίνει και όταν έπεφτε πως θα το έβλεπα μετά. 

Τώρα στο 23 προσωπικά είπα μονο whitestone για να έχω την ησυχία μου, και με 32 ευρώ που το είχα βρει και 2 τζαμακια ήταν μονόδρομος. Επίσης άμα δουλεύεις το πενάκι, η ζελατίνα δε βολευει

Και με τη διάφανη θήκη της spigen είναι πλέον ο συνδιασμός μου. 

Όπως του αρέσει του καθένα, αρκεί να απολαμβάνει τη συσκευη του!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί λένε ότι το doom είναι ακριβό πλέον για τζαμακι... παλιά που έκανε 50€ το ένα να το καταλάβω αλλά τώρα κάνει 38 τα δύο ....

Με 20€ το ενα είναι σε λογικά πλαίσια. Μακάρι να ήταν και πιο ανθεκτικό γιατί άμα την φάει στα πλάγια σταμε την μια.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, adelijohn said:

Χρόνια πολλά σε όλους παιδια με υγεία!

Για όσους είναι πέριξ της καλλιθεας είχα βάλει όταν πήρα το κινητό ζελατίνα από το cell-phones.gr με 10 ευρω και μπορώ να πω, ήταν ότι καλύτερο από ζελατίνα που είχα - μετά από τη μαμά που είχε το s21 ultra. Απλά την άλλαξα με whitestone μετά από 2 μηνες. 

Είχα whitestone στο note 9 μέχρι και που το πούλησα και είχε φάει και τις τούμπες του χωρίς να πάθει τπτ. Μετά στο s21 ultra έβαλα μόνο ζελατίνες, μαμά και 2 φορές από το irepair και μετά από λίγο καιρό αν το έβαζα τσέπη άρχισαν και τεντωνοντουσαν με αποτέλεσμα να μου τις πετάει η θήκη και σιγά σιγά να χαλανε.Αν και βοηθαγε που το δαχτυλικο ήταν πολύ πιο άμεσο, είχα πάντα τη φοβία αν θα πέσει τι θα γίνει και όταν έπεφτε πως θα το έβλεπα μετά. 

Τώρα στο 23 προσωπικά είπα μονο whitestone για να έχω την ησυχία μου, και με 32 ευρώ που το είχα βρει και 2 τζαμακια ήταν μονόδρομος. Επίσης άμα δουλεύεις το πενάκι, η ζελατίνα δε βολευει

Και με τη διάφανη θήκη της spigen είναι πλέον ο συνδιασμός μου. 

Όπως του αρέσει του καθένα, αρκεί να απολαμβάνει τη συσκευη του!!!

Επιβεβαιώνω για τις ζελατίνες από irepair. Αθλιες

2 ώρες πριν, thanos1989 said:

Δεν ξέρω γιατί λένε ότι το doom είναι ακριβό πλέον για τζαμακι... παλιά που έκανε 50€ το ένα να το καταλάβω αλλά τώρα κάνει 38 τα δύο ....

Με 20€ το ενα είναι σε λογικά πλαίσια. Μακάρι να ήταν και πιο ανθεκτικό γιατί άμα την φάει στα πλάγια σταμε την μια.

Δεν είναι ακριβό. Μια χαρα ειναι για την ποιότητα του. Απλως προτιμώ τη γυμνή οθόνη. Είναι το αμέσως καλύτερο πάντως 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, konakis said:

 

Λογικό είναι να σου φαίνεται η μπαταρία ότι δεν τελειώνει.

Το S21fe, είχε μέτρια αυτονομία, γιαυτό ακόμα και το μικρό S23 με την μικρότερη μπαταρία το ανταγωνίζεται.

Τα ίδια ακριβώς που ισχύουν και στα φετινά S23FE που έχουν τα περσινά τσιπάκια.

Ολες οι εταιρείες είδαν καλύτερη αυτονομία το 2023 σε σχέση με 2022.

Τα νούμερα μιλάνε από μόνα τους νομίζω.

image.png.b987c436ab4801eb83fc0dd857c9f827.png

image.png.fe2a33950fcead270eb11b1ff89c985b.png

 

7 ώρες πριν, thanos1989 said:

Δεν ξέρω γιατί λένε ότι το doom είναι ακριβό πλέον για τζαμακι...

Γιατί πιθανώς οι περισσότεροι πάνω από 10-15ευρώ δεν δίνουν για αυτά, άρα αν ακούνε για 40+ευρώ, τους κακοφαίνεται.

Τα ίδια που διαβάζαμε παλιότερα για όσους έδιναν 50+ευρώ για θήκες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό. Που το κατάλαβες από τη φωτογραφία; Απλά έτσι φαίνεται δεν έχει τρύπα και το πήρε 20 ευρώ τη ρώτησα. Όπως και να έχει δεν είναι αυτό το θέμα μας. Το θέμα μας είναι ότι ο περισσότερος κόσμος δεν ασχολείται Όπως εμείς εδώ με τις ανούσιες λεπτομέρειες.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο που δειχνεις στην φωτο ΕΧΕΙ τρυπα...

Αυτο που ποσταρα το εχω δει και live στο Γερμανο ,μου το προτειναν να το βαλω οταν πηρα το τηλεφωνο....
κα

aeb5296a0da95c63cd66e3f783225b3f.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δειχνεις στην φωτο ΕΧΕΙ τρυπα...

Αυτο που ποσταρα το εχω δει και live στο Γερμανο ,μου το προτειναν να το βαλω οταν πηρα το τηλεφωνο....
κα

aeb5296a0da95c63cd66e3f783225b3f.jpg
Να σου κάνω τη χάρη να πω ότι έχει τρύπα μόνο και μόνο γιατί είναι Χριστούγεννα.....τι να πω ,συνήθως βλέπω καλά......

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου κάνω τη χάρη να πω ότι έχει τρύπα μόνο και μόνο γιατί είναι Χριστούγεννα.....τι να πω ,συνήθως βλέπω καλά......

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκιμασε με γυαλια...7ec7b2d1c776f65e8bbf584bf10e9091.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σοβαροί μπορεί να είστε που βλέπετε τρύπα από μια φωτογραφία ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχει!!! Απλά στο μέρος εκείνο είναι πιο λεπτό. Δεν ξέρω πραγματικά τι να πω και επιμένετε κιόλας που εγώ το είδα ζωντανό. Και λέω πάλι το θέμα δεν είναι αν έχει τρύπα ή όχι αλλά ο περισσότερος κόσμος πάει σε τέτοια καταστήματα βάζει ένα τζάμι ότι να είναι και τέλος.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...