Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, υπάρχει τρόπος να αλλάξεις το region της συσκευής με σκοπό να ενεργοποιηθεί η ενσωματωμένη λειτουργία ηχογράφησης κλήσης και ταυτόχρονα να παίρνεις κανονικά τα ΟΤΑ updates αυτου το region?

ρωτάω γιατί το χρειάζομαι και πχ οι xiaomi συσκευές το κάνουν

Edited by casabel
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Από μπαταρία πως τα πάτε μετα το oneui 6?
Εγώ είχα κάνει wipe cache απo recovery και είχα τρέξει galaxy booster.
Δεν είμαι όμως καθόλου ευχαριστημένος
Πριν έβγαζα 7ωρα 8ωρα sot και τώρα με το ζόρι 6ωρο μέχρι το 20%...

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση είχα γράψει και στο παρελθόν ότι εάν εγκαταστήσεις σπ@σμένες τις εφ@ρμογές ηχογράφησης θα λειτουργούν άριστα με το υπάρχον σύστημα του κινητού....ούτε αλλαγές ούτε τίποτα άλλο κουλό!

Η μπαταρία μετά την αναβάθμιση είναι καλύτερη απ' ότι πριν την αναβάθμιση! "Πέφτει" πιο αργά!

Ένα κόμπιασμα (μιας φοράς) βλέπω στο youtube και γενικά όταν παίζει video...λέτε να είναι από τις πολλές εφαρμογές (1156) στο κινητό ή κάτι άλλο (πχ. εξ'αιτίας του vanced)?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tips2022 said:

Για ηχογράφηση είχα γράψει και στο παρελθόν ότι εάν εγκαταστήσεις σπ@σμένες τις εφ@ρμογές ηχογράφησης θα λειτουργούν άριστα με το υπάρχον σύστημα του κινητού....ούτε αλλαγές ούτε τίποτα άλλο κουλό!

Η μπαταρία μετά την αναβάθμιση είναι καλύτερη απ' ότι πριν την αναβάθμιση! "Πέφτει" πιο αργά!

Ένα κόμπιασμα (μιας φοράς) βλέπω στο youtube και γενικά όταν παίζει video...λέτε να είναι από τις πολλές εφαρμογές στο κινητό? 1156 ή κάτι άλλο (πχ. vanced)?

για πες μια εφαρμογη ηχογράφησης που λειτουργέι χωρις αλλαγή csc σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

intCall ACR, ACR με πεντακάθαρη ηχογράφηση και των 2 συνομιλητών!!!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tips2022 said:

λέτε να είναι από τις πολλές εφαρμογές (1156) στο κινητό ή κάτι άλλο (πχ. εξ'αιτίας του vanced)?

1156 ειπες? σιγουρα?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ συμφωνώ πως η μπαταρία του είναι εξαιρετική! Φορτίζω συνήθως μέχρι 85 τοις εκατό πάνω κάτω, όλη μέρα ανοιχτά  data Bluetooth πολλές κλήσεις ίντερνετ browsing social  κλπ και το βράδυ είναι συνήθως στο 50 με 40 τοις εκατό ανάλογα την χρήση και το πόσο απαιτητική ήταν η μέρα μου 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια που λετε για YouTube, oταν το εχετε σε landscape σας αφηνει κι εσας πολυ κενο δεξια κι αριστερα? Εχει αρχισει να με εκνευριζει λιγο αυτο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas197 said:

για πες μια εφαρμογη ηχογράφησης που λειτουργέι χωρις αλλαγή csc σε ευχαριστώ

Γιατί τί κακό υπάρχει στο csc THL ?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dimitris_w said:

Αξίζει να παρω το 23 ultra τώρα η να περιμένω το 24 το καινούργιο …;; 

Φίλε μου πάρτο και εγώ τώρα το πήρα...

 

Μόλις βγει το άλλο θα το αλλάξω ειδικά εάν υπάρχουν και σημαντικές αλλαγές... Που δεν υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Αναφέρομαι στην samsung που δεν πουλάει τζάμι η μαμά εταιρεία ούτε σε επίπεδες οθόνες. 

Αααα, τώρα σε κατάλαβα.

Ναι, με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι σε κινητά δεν βγάζει πλέον τζάμι, αλλά βγάζει για smartwatch και Tablet. Ισως να μην βγάζει στα κινητά για να πιάνει καλύτερα το αποτύπωμα, δεν ξέρω.

image.thumb.png.43cb93901bb4f42be50b61cbdb257d36.png

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tips2022 said:

intCall ACR, ACR με πεντακάθαρη ηχογράφηση και των 2 συνομιλητών!!!

Γράφει κάποια από αυτές με Bluetooth?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γράφει κάποια από αυτές με Bluetooth?
ακριβώς.. με Bluetooth να γράφει λέμε εάν υπάρχει κάποια!

πήρε αναβάθμιση το home up αλλά ακόμα vertical app drawer δεν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Κάτοχος του S23+ αλλά ίσως κάποιος γνωρίζει. Ενεργοποιώ το hotspot του s23+ και συνδέω ένα samsung note 8 που έχω, αλλά δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Κάτοχος του S23+ αλλά ίσως κάποιος γνωρίζει. Ενεργοποιώ το hotspot του s23+ και συνδέω ένα samsung note 8 που έχω, αλλά δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;
Δοκίμασε να αλλάξεις το band στις ρυθμίσεις του hotspot στο 2.4GHz.

Sent from my S23 Ultra 🩷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Κάτοχος του S23+ αλλά ίσως κάποιος γνωρίζει. Ενεργοποιώ το hotspot του s23+ και συνδέω ένα samsung note 8 που έχω, αλλά δεν έχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;
Κ εγώ μια από τα ίδια. Παροχος Nova απεριοριστα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Δοκίμασε να αλλάξεις το band στις ρυθμίσεις του hotspot στο 2.4GHz.

Sent from my S23 Ultra 🩷

Δοκίμασα και στα 2,4 , τα ίδια... Υποπτεύομαι την Nova παντως..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bromonano2 said:

Κ εγώ μια από τα ίδια. Παροχος Nova απεριοριστα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Δοκίμασα και στα 2,4 , τα ίδια... Υποπτεύομαι την Nova παντως..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

 

Στα 2.4 είναι κι εμένα με cosmote. Εκνευριστικό;😂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να αλλάξετε στο apn παιδιά... δοκιμάστε σκέτο ίντερνετ σαν apn

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thabull said:

Εγώ πάντως που συνδέω Α32 5g δεν έχω κανένα θέμα (Vodafone...)

Το πρόβλημα υπάρχει μόνο στο Note 8 πάντως... 

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει την παρακάτω ρουτίνα, αλλά τώρα τελευταία δεν βλέπω να παίζει σωστά. Πότε ενεργοποιείται και πότε όχι. Τι έχω κάνει :

Έχω ενεργοποιημένο το intelligence WiFi, οπότε όταν είμαι σπίτι το wifi ανοίγει αυτόματα και κλείνει μόλις φεύγω

Έχω και μια ρουτίνα,.όπου όταν το WiFi είναι συνδεδεμένο σε συγκεκριμένο όνομα (στην περίπτωση μου, του σπιτιού) , τότε απενεργοποιεί το 4G και γύρνα σε 2G και το αντίστροφο όταν φεύγω από το σπίτι 

Δεν κάνει όμως την εναλλαγή αρκετές φορές ..

έχεις κάνεις κάποια ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2023 at 9:00 ΜΜ, mger said:

έχετε εντοπίσει καμία μεμβράνη με τέλεια εφαρμογή ; να κολλάει και στις άκρες ;

Έχω σπαταλήσει 120 ευρώ σε μεμβράνες από παντού μέχρι στιγμής. Όλες ξεφλουδιζαν στις άκρες. Whitestone dome δε θα βάλω γιατί δε θέλω κόλλες πάνω στην οθόνη. Σκέφτομαι πλέον να το αφήσω χωρίς προστασία οθόνης. Ας μαζέψει και μερικές γρατσουνιές. Έτσι και αλλιώς θα το κρατήσω σίγουρα 3 χρόνια ακόμα. Με τα λεφτά που θα έχω δώσει σε μεμβράνες μέχρι τότε, θα άλλαζα οθόνη απ' την αρχή. 

Υπόψη ότι έχει και η γυναίκα μου το ίδιο κινητό, με διαφορετική χρήση και πάλι έχει δώσει ένα κάρο λεφτά σε μεμβράνες. Καλύτερη όλων μέχρι στιγμής της Samsung και μετά η IMBZBK.

Όταν τη βγάζω λίγο και αφήνω το κινητό γυμνό, καταλαβαίνω τι αίσθηση έχει αυτή η οθοναρα και πόσο άψογα τσουλαει το spen αλλά και τα edge buttons. Ήδη η θήκη είναι μια παραχώρηση. Έχω ξενερώσει με το να βάζω πλαστικουρες πάνω σε μια οθόνη με τόσες τεχνολογίες. Και το αυτοκίνητό μας μαζεύει γρατσουνιές, τι να κάνουμε, να το τυλίξουμε με φούσκες;

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

εγω πήγα σε ενα κατάστημα με θηκες πριν 2 εβδομάδες , και βλέπω ενα μηχανημα που μοιάζει με εκτυπωτή , τον ρωτάω τι ειναι αυτό , και μου λεει κόβει film προστασίας οθόνης , για ολα τα κινητά . Απο τότε εχω βάλει τη μεμβράνη και ειναι άριστη προς το παρόν . αν χαλάσει , θα πάω σε Samsung film. Διαβάζω σε forums αρκετά θετικά σχόλια .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, να ρωτήσω κάτι, το wifi calling που και που χάνεται, μέσα στο σπίτι είμαι με 1 γραμμη σε 2G (έλεος) η και καθόλου, γιατί ερχεται και φεύγει ; Τι φάση ; Cosmote έχω. Επιπλεόν πόσες ώρες οθόνη βγάζετε ; Εγώ βγάζω από 5 - 7:30 ώρες και είμαι στο 17%, όμως έχω μάλλον από κάπου drain γιατί πάντα έως τις 11 το βράδυ θα πέσει στο 20% ενώ το βγάζω στις 5 με 7 το πρωί ανάλογα τι ώρα θα ξυπνήσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...