Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, IKAL said:

Δοκίμασες στο dns to dns.adguard.com αντι του forge.de

Χρησιμοποιώ τα notes και συγχρονιζονται κανονικά. Το dns κόβει αρκετές διαφημίσεις... 

Επειδή το το forge. de το είχα κάμποσο δεν είχα διαπιστώσει πρόβλημα.

Τέλος πάντων έβαλα το doh-de.blahdns.com κι ολα ΟΚ. 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, SagoniasSlutRose said:

Ευχαριστημένος? 

Είμαι ανάμεσα σε Spigen tough armor και uag monarch pro.

Πολύ, δεν του προσδίδει όγκο και κάθονται ολα ακριβώς, σαν εμπειρία με την spigen, όσα κινητά είχα μόνο με spigen και κάνα δυο φορές που έπεσαν τα προστάτευαν άψογα!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, manolis_33 said:

καλημερα παιδια μηπως ξερει καοιος πως μπορω να αντικκαταστησω την εφαρμογη του you tube me καποια αλλη που εχω??? δηλαδη οταν παταω σε ενα συνδεσμο του you tube πχ μεσα απο το fecebook να μου ανοιθγει με αλλη εφαρμογη και οχι το you tube,,,, γινεται?? ξετρει καποιος νξα με βοηθεισει??

Το έχω κάνει με youtube  revanced. Πρώτα όμως έχω απενεργοποιήσει το youtube από τις εφαρμογές... Και από xda που έχει έτοιμα τα apks έχω εγκαταστήσει το youtube   revanced. Δεν ξέρω αν σε καλύπτει αυτή η λύση αλλά δουλεύει.  

https://xdaforums.com/t/app-guides-unofficial-revanced-megathread.4523967/

 

Καλημέρα.  Με το home up δεν λύθηκε το θεματάκι με τα favorites ; Πάλι χάνει την ρύθμιση.... 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει με youtube  revanced. Πρώτα όμως έχω απενεργοποιήσει το youtube από τις εφαρμογές... Και από xda που έχει έτοιμα τα apks έχω εγκαταστήσει το youtube   revanced. Δεν ξέρω αν σε καλύπτει αυτή η λύση αλλά δουλεύει.  
https://xdaforums.com/t/app-guides-unofficial-revanced-megathread.4523967/
 
Καλημέρα.  Με το home up δεν λύθηκε το θεματάκι με τα favorites ; Πάλι χάνει την ρύθμιση.... 
Σου δουλεύει σωστά το revanced;
Εμένα ενώ δούλευε άψογα, κάποια στιγμή σταματούσε η αναπαραγωγή βίντεο στα 30'' περίπου, απελπίστηκα και το ξήλωσα. Το You Tube το είχα κάνει απεγκατάσταση.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pandrits said:

Σου δουλεύει σωστά το revanced;
Εμένα ενώ δούλευε άψογα, κάποια στιγμή σταματούσε η αναπαραγωγή βίντεο στα 30'' περίπου, απελπίστηκα και το ξήλωσα. Το You Tube το είχα κάνει απεγκατάσταση.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ με την τελευταία έκδοση του revanced manager και την εγκατάσταση του YouTube 18.45.41 όλα καλά!

Είχα θέμα με την τελευταία έκδοση του YouTube, οπότε γύρισα στο προηγούμενο. 

Link to comment
Share on other sites

Revanced manager. Και κάνεις update τα πάντα από εκεί επιτόπου όταν υπάρχει καινούρια έκδοση και το microg και όλα σε ενημερώνει μέσα.. (και έχει και άλλες revanced εφαρμογές που δουλεύουν επίσης άψογα..) 

Υ.Γ Πρέπει να στήσεις σωστά και το microg και το cloud services του. 

https://revanced.net/revanced-manager 

Link to comment
Share on other sites

Revanced manager. Και κάνεις update τα πάντα από εκεί επιτόπου όταν υπάρχει καινούρια έκδοση και το microg και όλα σε ενημερώνει μέσα.. (και έχει και άλλες revanced εφαρμογές που δουλεύουν επίσης άψογα..) 
Υ.Γ Πρέπει να στήσεις σωστά και το microg και το cloud services του. 
https://revanced.net/revanced-manager 
Ευχαριστώ. Τα ξανακατέβασα και ελπίζω να μου δουλέψουν σωστά!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για youtube χρησιμοποιώ igeblock και για music το innertune. Μικρές εφαρμογές που κάνουν αυτό που θέλω.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο official site ειναι το 

https://revanced.app/

 

Προσοχή στα υπόλοιπα

https://www.reddit.com/r/revancedapp/comments/1327o38/list_of_fake_revanced_sites_download_sites/

 

Edited by tsicrete
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, tsicrete said:

Το μόνο official site ειναι το 

https://revanced.app/

 

Προσοχή στα υπόλοιπα

https://www.reddit.com/r/revancedapp/comments/1327o38/list_of_fake_revanced_sites_download_sites/

 

Τρέχει μόνιμα το malwarebytes και στο κινητό μια φορά σε εβδομαδιαία βάση και έχω και το real time shield ανοιχτό, μιας και έχω lifetime subscription σε υπολογιστή και όλες τις συσκευές μου.. Ποτέ δε μου βρήκε κάτι περίεργο. Αντίθετα σε κάποια social app "mods" τα πέταξε εκτός και βρήκα άλλα.. 

Οπότε για μένα δεν υπάρχει κάποιο θέμα.. Επίσης είτε είναι από άλλον developer είτε τον original revanced δε μου λέει κάτι εφόσον ούτως ή άλλως δεν είναι η official εφαρμογή το ίδιο και το αυτό μου κάνει... 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάποια στιγμή είχα βρει επιλογή στις ρυθμίσεις η οποία σε άφηνε να επιλέξεις, οταν κατεβάζεις μια εφαρμογή και βάζεις username & password, αν θέλεις να σου προτείνει απο Samsung pass κωδικούς ή απο την εφαρμογή της Google.
Ξέρει κάποιος που βρίσκεται;
Νομίζω μετά την αναβάθμιση σε 14 δεν την ξαναείδα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mger said:

έχετε βρει κάποια λύση για την επιλογή δικτύων ; να βαζω manually μονο 2G ;; 

Cosmote έχεις; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mger said:

έχετε βρει κάποια λύση για την επιλογή δικτύων ; να βαζω manually μονο 2G ;; 

Μόνο με ρουτίνα. Π.χ. βάζω όταν wifi off δίκτυα 2G/3G/4G/5G και το αντίθετο όταν WIFI οn...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, bromiaris said:

Cosmote έχεις; 

με cosmote σωστά .. υπάρχει λύση ;

9 minutes ago, LAGGI said:

Μόνο με ρουτίνα. Π.χ. βάζω όταν wifi off δίκτυα 2G/3G/4G/5G και το αντίθετο όταν WIFI οn...

καλο ακούγεται ... αλλα στη πραξη πως γίνεται ;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mger said:

με cosmote σωστά .. υπάρχει λύση ;

Δεν υπάρχει τότε λύση… εκτός και αν φύγεις εντελώς από cosmote ή πας σε πιο παλιά συσκευή… πχ στο S9 plus μου δεν εξαφανίστηκε η επιλογή του 2G όπως συνέβη στην νέα συσκευή…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mger said:

με cosmote σωστά .. υπάρχει λύση ;

καλο ακούγεται ... αλλα στη πραξη πως γίνεται ;;

Επειδή εχω και δεύτερη κάρτα sim (Νοβα) φτιαχνω τη ρουτινα με την καρτα αυτη που επιτρέπει μόνο 2G και βαζω επίσης και την προυπόθεση οταν ενεργοποιείται το wifi να απενεργοποιούνται τα δεδομένα.Το αντίθετο συμβαινει οταν αντιστρέφεται η ρουτίνα.Δηλαδή οταν κλεινει το wifi μπαινει σε 2G/3G/4G/5G και ανοιγουν τα δεδομένα...Στη συνέχεια για να βαλω τη σιμ Κοσμοτέ σε μόνιμο mode "μόνο 2G" επιλέγω ως καρτα δεδομένων τη σιμ Κοσμοτε.Τρεχοντας τη ρουτινα η σιμ κοσμοτε θα μπει σε μονιμη χρηση "μονο2G" εφόσον ειναι ανοιχτό το wifi...Το αντιθετο θα συμβει οταν κλείσει το wifi...

Σε μενα λειτουργει άψογα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LAGGI said:

Επειδή εχω και δεύτερη κάρτα sim (Νοβα) φτιαχνω τη ρουτινα με την καρτα αυτη που επιτρέπει μόνο 2G και βαζω επίσης και την προυπόθεση οταν ενεργοποιείται το wifi να απενεργοποιούνται τα δεδομένα.Το αντίθετο συμβαινει οταν αντιστρέφεται η ρουτίνα.Δηλαδή οταν κλεινει το wifi μπαινει σε 2G/3G/4G/5G και ανοιγουν τα δεδομένα...Στη συνέχεια για να βαλω τη σιμ Κοσμοτέ σε μόνιμο mode "μόνο 2G" επιλέγω ως καρτα δεδομένων τη σιμ Κοσμοτε.Τρεχοντας τη ρουτινα η σιμ κοσμοτε θα μπει σε μονιμη χρηση "μονο2G" εφόσον ειναι ανοιχτό το wifi...Το αντιθετο θα συμβει οταν κλείσει το wifi...

Σε μενα λειτουργει άψογα...

 

πιστεύω οσο αφορά τη ρουτίνα cosmote 2g μονο , θα με βόλευε η ρουτίνα . το θέμα ειναι δεν μπορώ να τη δημιουργήσω .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mger said:

 

πιστεύω οσο αφορά τη ρουτίνα cosmote 2g μονο , θα με βόλευε η ρουτίνα . το θέμα ειναι δεν μπορώ να τη δημιουργήσω .

Δεν έχεις καποια άλλη σιμ απο άλλο πάροχο?

 

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Just now, mger said:

σε εμένα δεν εμφανίζει το 'μονο 2g'

Μπορείς να δανειστείς μια καρτα νόβα ή βονταφον απο καποιο γνωστό σου ή να φτιαξεις μια esim από πάροχο εξωτερικού (μια prepaid δηλαδη).

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα κάνω μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος να απαντήσει.

Για την καλύτερη λειτουργία του κινητού, όλοι προτείνουν να γίνεται τακτικά restart. Μάλιστα η ίδια η Samsung έχει προβλέψει και στις ρυθμίσεις της να μπορείς να προγραμματίζεις το restart.

Ξέρει κανείς τι γίνεται αν υπάρχει password στη sim (πάντα υπάρχει password και σπανίως νομίζω κάποιος το έχει απενεργοποιημένο). Γιατί κάθε φορά που κάνω restart για κάποιο λόγο, το κινητό (προφανώς) δεν ξανανοίγει από μόνο του. Στη συγκεκριμένη περίπτωση κάνει κάτι τέτοιο; Ή απλά είναι λίγο φωστήρες αυτοί που το σκέφτηκαν, και ακόμη περισσότερο αυτοί που στα βίντεό τους το προτείνουν. Εκτός και αν στην αυτοματοποιημένη περίπτωση παρακάμπτεται το pin της sim....

Ξέρει κανείς;

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, thabull said:

Καλησπέρα σε όλους.

Θα κάνω μια ερώτηση, αν ξέρει κάποιος να απαντήσει.

Για την καλύτερη λειτουργία του κινητού, όλοι προτείνουν να γίνεται τακτικά restart. Μάλιστα η ίδια η Samsung έχει προβλέψει και στις ρυθμίσεις της να μπορείς να προγραμματίζεις το restart.

Ξέρει κανείς τι γίνεται αν υπάρχει password στη sim (πάντα υπάρχει password και σπανίως νομίζω κάποιος το έχει απενεργοποιημένο). Γιατί κάθε φορά που κάνω restart για κάποιο λόγο, το κινητό (προφανώς) δεν ξανανοίγει από μόνο του. Στη συγκεκριμένη περίπτωση κάνει κάτι τέτοιο; Ή απλά είναι λίγο φωστήρες αυτοί που το σκέφτηκαν, και ακόμη περισσότερο αυτοί που στα βίντεό τους το προτείνουν. Εκτός και αν στην αυτοματοποιημένη περίπτωση παρακάμπτεται το pin της sim....

Ξέρει κανείς;

Αν εννοείς το τετραψήφιο pin της κάρτας sim, τότε λογικό είναι να το ζητά κάθε φορά που γίνεται επανεκκίνηση και να το βάζει ο χρήστης. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...