Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, dan81 said:

Δεν βρίσκω το setting αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει... Ευχαριστω εκ των προτέρων.. 

Ασφάλεια κ απόρρητο - εργαλειο αυτοματου αποκλεισμου.   Αν το εχεις ενεργό το κλείνεις κ είσαι οκ 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Εγραψα πουθενά ότι το S23U θα είναι γενικά καλύτερο από το S24Ultra?

Στα φθηνότερα S24 έγραψα ότι λόγω Exynos, θα είναι χειρότερες επιλογές από τα φετινά μοντέλα.

Και ανέφερα μάλιστα σαν παράδειγμα το S24+ που τον πρώτο καιρό πιθανώς θα κοστίζει ακριβότερα από το φετινό S23U.

Δυστηχώς κανένα δεν έχει μεμβράνη. Το επιβεβαιώνω και από S23U και από απλό S23.

Οσο για το παραπάνω με τις επιστροφές, δεν μου προκαλεί εντύπωση, παρόλο που όντως δεν είναι καθόλου ωραίο.

Μιλάμε για Samsung ναυαρχίδες, που πουλάνε αναλογικά(Ευρώπη και Αμερική ειδικά) πολύ περισσότερο σε σχέση με οποιοδήποτε Android κινητό. Αρα έχουν και τις περισσότερες επιστροφές, ειδικά σε εξωτερικό μεριά που πολλοί τα παιρνουν, τα δοκιμάζουν για λίγες ημέρες και μετά τα επιστρέφουν(γεμάτο το Amazon από επιστροφές).

Για τον ίδιο λόγο που δεν προκαλεί εντύπωση γιατί  βγήκε και ο φορτιστής  ή ακόμα και η ζελατίνα. 

 Για σκεφτείτε πόσα χρήματα βγάζουν από την πώληση αυτών

image.thumb.png.7ac7b61d2645de1339c6c9a36ce1492f.png

image.thumb.png.0744877240721ffee1b321774f3e1960.png

Και οι Exynos επεξεργαστές, μπαίνουν γιατί κοστίζουν φθηνότερα στην Samsung σε σχέση με τους Snapdragon.

Είπα εγώ ότι έγραψες για το ultra συγκεκριμένα? Για το απλό και το plus έγραψες και  σου λέω ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να είναι καλύτερα σε επεξεργαστή τα 23 και 23plus σε σχέση με τα αντίστοιχα 24αρια, ακόμα και texas industries να έχουν. 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 7:26 ΜΜ, ChrisNikol said:

Συνήθως όλα τα monitor- τηλεοράσεις έχουν info που δείχνουν σε τι format και specs τρέχει το όποιο input.. Εκτός αν είναι προπολέμιο..

Περιμένω ανταπτοράκι σε dp και καλώδιο για σύνδεση σε monitor... Όταν θα έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Τι γίνεται όμως αν το monitor από τη μάνα του είναι π.χ. 1080p ή κάτι σχετικό; τι θα δείξει το info;

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Κανένας λόγος για s24 ultra για μένα αφού η οθόνη θα παραμένει edge...επίσης...να δώσω επιπλέον χρήματα για το ΑΙ που μας κοπαναει τωρα η Samsung να πάρω τον gen3 που ζεσταίνεται και να χάσω την 10x telephoto cam που εμένα με έχει βολέψει... όχι από μένα

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Για οποιον ενδιφερεται υπαρχει ενημερωση για το home up(15.0.0.011) που το φτιαχνει επιτελους , θα πρεπει ομως πρωτα να ενημερωσετε την αρχικη one ui στην νεα εκδοση 15.0.05.5.

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jtgiannis said:

Καλημερα. Για οποιον ενδιφερεται υπαρχει ενημερωση για το home up(15.0.0.011) που το φτιαχνει επιτελους , θα πρεπει ομως πρωτα να ενημερωσετε την αρχικη one ui στην νεα εκδοση 15.0.05.5.

Καλημέρα δεν μπορώ να βρω πουθενά την αρχικη one ui για να την κάνω update στο galaxy store δεν μου την βρίσκει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα δεν μπορώ να βρω πουθενά την αρχικη one ui για να την κάνω update στο galaxy store δεν μου την βρίσκει

Ναι οντως .Θα την βρεις στο apkmirror.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν μπορώ να βρω πουθενά την αρχικη one ui για να την κάνω update στο galaxy store δεν μου την βρίσκει
Δε χρειάζεται μπες στο galaxy store και το έχει εκεί σαν αναβάθμιση. Το πρωί την έκανα από εκεί

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Δε χρειάζεται μπες στο galaxy store και το έχει εκεί σαν αναβάθμιση. Το πρωί την έκανα από εκεί

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα δεν μου την βγάζει μονο το home up είχε για αναβάθμιση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν μου την βγάζει μονο το home up είχε για αναβάθμιση
Ναι αυτή δεν υπάρχει άλλη αναβάθμιση να κάνεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Ναι αυτή δεν υπάρχει άλλη αναβάθμιση να κάνεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν μου βγάζει άλλη και στο σχετικά  με την αρχική οθόνη  να πάω που κάνει έλεγχο δεν την βρίσκει ακόμα έχω την 15.0.01.243

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Ναι αυτή δεν υπάρχει άλλη αναβάθμιση να κάνεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για να βοηθήσω. Λοιπόν απαραίτητη προϋπόθεση είναι να κάνετε Update στην αρχική one ui, την οποία θα βρείτε στο apk mirror. Ύστερα θα σας εμφανίσει στο Galaxy store και την νέα έκδοση του HOME Up. 

1 minute ago, andreas443 said:

δεν μου βγάζει άλλη και στο σχετικά  με την αρχική οθόνη  να πάω που κάνει έλεγχο δεν την βρίσκει ακόμα έχω την 15.0.01.243

Στο apk mirror βρες την samsung one ui νέα έκδοση. Μόνο τότε θα σου ανοίξει το νέο home up στο Galaxy store. Το λέει και στις παρατηρήσεις του HOME Up 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία προϋπόθεση. Πρωί πρωί αναβάθμισα μέσω του store και λειτουργεί μια χαρά το home

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, costsa41 said:

Δεν υπάρχει καμία προϋπόθεση. Πρωί πρωί αναβάθμισα μέσω του store και λειτουργεί μια χαρά το home

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για να δω τα απενεργοποιημενα layouts των recents επρεπε να κατεβασω το ONE UI apκ απο το apk mirror. Χωρις αυτο τα επιπλεον layouts ηταν γκριζαρισμενα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ddr2 said:

Είπα εγώ ότι έγραψες για το ultra συγκεκριμένα? Για το απλό και το plus έγραψες και  σου λέω ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να είναι καλύτερα σε επεξεργαστή τα 23 και 23plus σε σχέση με τα αντίστοιχα 24αρια, ακόμα και texas industries να έχουν. 

Πολυ μεγάλες πιθανότητες τα 24αρια πλην του ultra να είναι χειρότερα.. Εδω ο snapdragon gen3 του ultra πιθανότατα να είναι στα ίδια νανομετρα (θα βγουν 2 εκδόσεις, η μια θα είναι στα ίδια. Πιθανότατα αυτη που θα βγει 1η), όπου στην ουσία είναι ενας snapdragon gen2 overclockαρισμενος γι αυτό και σε ολα τα reviews κάνει throllting για πλάκα.

Οι exynos, στην πραγματικότητα είναι σε πολύ χειρότερα nm απο όσα ονομαστικα γράφουν γι αυτο πάντα είναι χειρότεροι. O exynos με μαθηματική ακρίβεια θα είναι ΣΥΝΟΛΙΚΑ (αυτονομία κλπ. Σε gpu θα είναι καλύτερος αλλα τι να το κάνεις όταν θα καταπίνει την μπαταρία ), χειρότερος του snapdragon gen2 απλα οι πολλοί αγοράζουν με το μάρκετινγκ αλλιώς δε θα είχαν νόημα αυτα τα μοντέλα, πλην του Ultra. 

 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, costsa41 said:

Δεν υπάρχει καμία προϋπόθεση. Πρωί πρωί αναβάθμισα μέσω του store και λειτουργεί μια χαρά το home

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπάρχει προϋπόθεση. Τλπ όλα οκ. Την καλημέρα μου. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα. Σε οτιδήποτε εφαρμογή μου έρχεται κανονικά ειδοποίηση. Στο Gmail που με ενδιαφέρει πιο πολύ όμως δεν μου έρχεται ειδοποίηση όταν έρχεται ένα email. Έχω σβήσει catche, έχω κάνει επανεγκατασταση την εφαρμογή, έχω δει στις ρυθμίσεις μπαταρίας για εξοικονόμηση αλλά τίποτα, πάλι κάνει το ίδιο. Να είναι καμιά ρύθμιση πουθενά κρυμμένη, αν γνωρίζει κανένας; 

Μία βδομάδα τώρα που το έχω κάνει συνεχώς 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η συσκευή είναι προς παράδοση σήμερα και το απογευμα θα παω για εγκατάταση tempered glass Whitestone Dome.

Επειδή η αγορά και η τοποθέτηση θα γίνει απο συγκεκριμμενο μαγαζί, σκεφτόμουν και για προστατευτικό γυαλι πάλι της Whitestone αλλά δεν είναι διαθέσιμο.

Το θεωρείται αναγκαίο και αν ναι ποιο θα προτείνατε;

Η συσκευή θα μπεί κατευθείαν στην Samsung Clear view θήκη που έχω παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ffc said:

Καλημέρα. Η συσκευή είναι προς παράδοση σήμερα και το απογευμα θα παω για εγκατάταση tempered glass Whitestone Dome.

Επειδή η αγορά και η τοποθέτηση θα γίνει απο συγκεκριμμενο μαγαζί, σκεφτόμουν και για προστατευτικό γυαλι πάλι της Whitestone αλλά δεν είναι διαθέσιμο.

Το θεωρείται αναγκαίο και αν ναι ποιο θα προτείνατε;

Η συσκευή θα μπεί κατευθείαν στην Samsung Clear view θήκη που έχω παραγγείλει.

καλοριζικο και να το χαρεις,προσωπικα επειδη δεν εχω εμπιστοσυνη στα γυαλια στην εφαρμογη τους στις κυρτες οθονες ουτε σε κολες και τετοια εβαλα μια μεμβρανη samsung καθως και θηκη σιλικονης  και ειναι μια χαρα,βεβαια ειμαι πολυ προσεχτικος με τις συσκευες μου,το γυαλι δινει μια επιπλεον ασφαλεια σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να είσαι καλά! 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα ευχαριστηθώ αυτό το τουμπανάκι. Χθές είδα κόλπα και δυνατότητες του S23 Ultra και είμαι πολύ εντυπωσιασμένος.

Και εγω είμαι αρκετά προσεκτικός με τις συσκευές μου.Το κινητο που έχω 3 χρόνια είναι σαν να το αγόρασα χθές. Κατευθείαν θήκη wallet.

Αλλά επειδή το S23 είναι μια κατηγορία μόνο του, αποφάσισα να το εξοπλίσω με τα καλύτερα αξεσουάρ για την προστασία του. Better safe than sorry όπως λένε.

Edited by ffc
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sosimple2 said:

Πολυ μεγάλες πιθανότητες τα 24αρια πλην του ultra να είναι χειρότερα.. Εδω ο snapdragon gen3 του ultra πιθανότατα να είναι στα ίδια νανομετρα (θα βγουν 2 εκδόσεις, η μια θα είναι στα ίδια. Πιθανότατα αυτη που θα βγει 1η), όπου στην ουσία είναι ενας snapdragon gen2 overclockαρισμενος γι αυτό και σε ολα τα reviews κάνει throllting για πλάκα.

Οι exynos, στην πραγματικότητα είναι σε πολύ χειρότερα nm απο όσα ονομαστικα γράφουν γι αυτο πάντα είναι χειρότεροι. O exynos με μαθηματική ακρίβεια θα είναι ΣΥΝΟΛΙΚΑ (αυτονομία κλπ. Σε gpu θα είναι καλύτερος αλλα τι να το κάνεις όταν θα καταπίνει την μπαταρία ), χειρότερος του snapdragon gen2 απλα οι πολλοί αγοράζουν με το μάρκετινγκ αλλιώς δε θα είχαν νόημα αυτα τα μοντέλα, πλην του Ultra. 

 

Θα τα δούμε αυτά.

 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και σε εμένα λειτουργεί πλήρως το homeup μετά την αναβάθμιση. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να πρέπει σε επίσημη ενημέρωση του homeup από το galaxy store, να πρέπει να καταφύγει κάποιος σε εγκατάσταση από apkmirror. Άσε που δεν καταλαβαίνω τι εγκατάσταση είναι αυτή που πρέπει να γίνει?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DrFrap said:

Ούτε και σε εμένα λειτουργεί πλήρως το homeup μετά την αναβάθμιση. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να πρέπει σε επίσημη ενημέρωση του homeup από το galaxy store, να πρέπει να καταφύγει κάποιος σε εγκατάσταση από apkmirror. Άσε που δεν καταλαβαίνω τι εγκατάσταση είναι αυτή που πρέπει να γίνει?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιατί προφανώς έχει κυκλοφορήσει πιο νέα έκδοση του one ui app που δεν έχει έρθει σε εμάς ακόμα ή θα αργήσει ή δε ξέρω... 

7 ώρες πριν, jtgiannis said:

Υπάρχει προϋπόθεση. Τλπ όλα οκ. Την καλημέρα μου. 

Πάντως με το που ακολούθησα την σειρά που αναφέρει ο φίλος παίζει σωστά το recents και όλα. 👌🏼

Screenshot_20231129_160306_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ChrisNikol said:

Γιατί προφανώς έχει κυκλοφορήσει πιο νέα έκδοση του one ui app που δεν έχει έρθει σε εμάς ακόμα ή θα αργήσει ή δε ξέρω... 

Πάντως με το που ακολούθησα την σειρά που αναφέρει ο φίλος παίζει σωστά το recents και όλα. 👌🏼

Screenshot_20231129_160306_One UI Home.jpg

Ανανέωσα μέσω APK.

Το λινκ παρακάτω.

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-experience-home-touchwiz-home/samsung-experience-home-touchwiz-home-15-0-05-5-release/samsung-one-ui-home-15-0-05-5-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...