Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

59 minutes ago, ChrisNikol said:

Αυτή φοράω μαζί με προστασία για κάμερες esr black (ταιριάζουν ακριβώς μέσα στις στρογγυλές εγκοπές για τις κάμερες και dome glass.. Άψογα όλα μαζί σαν αποτέλεσμα.. 

K8809919300353-900x900.jpg

Την ιδια σε διαφανο πισω μερος χωρις προστασια στις καμερες γιατι το θεωρω περιττο κ ενα κλικ κατω σε φωτογραφιες...τζαμακι εννοειται παντα ...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, greg2310 said:

Την ιδια σε διαφανο πισω μερος χωρις προστασια στις καμερες γιατι το θεωρω περιττο κ ενα κλικ κατω σε φωτογραφιες...τζαμακι εννοειται παντα ..

Εγώ επειδή το βάζω σε τσέπη η τσάντα ώμου που κουβαλάω μαζί και βαριέμαι να προσέχω κάθε φορά μην έχω ξεχάσει κανα κέρμα ή κλειδιά μέσα και δε ξέρεις ποτέ πως θα κάτσει να ακουμπήσουν πες οτι σπάει ο διάολος το πόδι του και έρχονται σε επαφή με τους φακούς.. Καλύτερα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και να μη σπαζοκεφαλιάζω κάθε φορά που το βάζω κάπου.. 

Επίσης δεν έχω παρατηρήσει καμία αλλοίωση στις φώτο.  Και επειδή έχω κανιβαλίσει επίτηδες το ίδιο σετ (όταν το άλλαξα από ασημί να βάλω μαύρο να ταιριάζει καλύτερα με το κινητό) είναι κανονικό tempered glass σπάει 1000 κομμάτια και έχει μεγάλη αντοχή σε κανιβαλισμό.. Θέλει σούπερ προσοχή στην τοποθέτηση οτι δεν έχει πάρει κόκκο σκόνης μέσα και μετά είσαι κομπλέ.. Ούτε έξτρα flairing έχω παρατηρήσει ούτε κάτι από πλευράς αλλοίωσης..

Link to comment
Share on other sites

 Παιδες εχετε παρατηρησει πως μετα την αναβαθμιση, καποια notifications που μεχρι πριν εμεναν κολλημενα στην status bar και δεν εφευγαν με swipe, τωρα φευγουν? Εχετε διαβασει καποια εξηγηση για αυτο?

Στο μεταξυ μεχρι προτινος με εκνευριζε που δεν εφευγαν, τωρα που τα εχω συνηθισει να ειναι εκει με ενοχλει που φευγουν 😛

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stiflerakos said:

Προχθες πηρα την συσκευη και καπακια περασα whitestone dome glass και θηκη PITAKA carbon. Σημερα το πρωι μου επεσε σπιτι απο το υψος της τσεπης μου και η θηκη εγινε χαλια (χτυπησε γωνια) οποτε την αφαιρεσα και το τζαμι εσπασε στην ακρη (ευτυχως μονο τζαμι). 

Μολις περασα το δευτερο Dome glass και το εβαλα σε θηκη UAG πολυ ενισχυμενη και δεν ξαναπαιζω με ομορφιες και τετοιες αηδιες. Αλλαξα δεκα χρωματα μεχρι να σιγουρευτω οτι δεν επαθε καμια ζημια η συσκευη μου.

Ετσι απλα πεταξα στα σκουπιδια 75 θηκη + 40 τζαμια...

Απο εμενα μαυρο στην PITAKA. Πολυαμιδια και πρασινα αλογα και απο ενα μετρο υψος εγινε λες και την μασησε ο σκυλος στην γωνια.

λογω αυτου παρηγγειλα και εγω μια. 

οντως ειναι οι πιο ανθεκτικες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς πώς γίνεται κάποιες εφαρμογές να κάνουν wake την οθόνη όταν είναι σβηστή και κάποιες όχι; Ας πούμε το Viber μου φωτίζει την οθόνη, ενώ άλλες εφαρμογές οχι

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dark_Lord said:

Έχει καταλάβει κανείς πώς γίνεται κάποιες εφαρμογές να κάνουν wake την οθόνη όταν είναι σβηστή και κάποιες όχι; Ας πούμε το Viber μου φωτίζει την οθόνη, ενώ άλλες εφαρμογές οχι

Yποθετω αυτο εχει να κανει με τον  κωδικα της εφαρμογης. Αν και σιγουρα θα υπαρχει καποια 3rd party εφαρμογη που πρακτικα θα λεει "οταν εχω Χ notification, φωτισε την οθονη".

Το οποιο πλακα πλακα ισως γινεται και με το Bixby.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Yποθετω αυτο εχει να κανει με τον  κωδικα της εφαρμογης. Αν και σιγουρα θα υπαρχει καποια 3rd party εφαρμογη που πρακτικα θα λεει "οταν εχω Χ notification, φωτισε την οθονη".

Το οποιο πλακα πλακα ισως γινεται και με το Bixby.

Νομίζω ότι αυτό γίνεται και μεσα απο τις ρυθμίσεις της συσκευής.Κάπου στις ειδοποιήσεις το είχα δει.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για θήκη έχω την Caseology Parallax Back Cover Σιλικόνης Matte Black. Πολύ καλό κράτημα και προστασία.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια esr με σταντ πολύ καλή προστασία αλλά αξεπέραστες σε ομορφιά αλλά και προστατεύουν αρκετά είναι μόνο οι δερμάτινες της Samsung ειδικά σε καφέ καμηλό χρώμα. Και η μαύρη πολύ premium.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Έχει καταλάβει κανείς πώς γίνεται κάποιες εφαρμογές να κάνουν wake την οθόνη όταν είναι σβηστή και κάποιες όχι; Ας πούμε το Viber μου φωτίζει την οθόνη, ενώ άλλες εφαρμογές οχι

Υπάρχει ειδική επιλογή στις ρυθμισεις του Viber για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση και δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο topic. Θέλω να μεταφέρω μια εφαρμογή από Note10 στο S23 Ultra η οποία έχει καταργηθεί. (στο Note 10 δουλεύει κανονικά, είναι το Navigon). Όταν το κατεβάζω από το Play store (από τις μη εγκατεστημένες εφαρμογές) μου γράφει μήνυμα λάθους και κλείνει όταν πάω να την ανοίξω. Δοκίμασα μέσω Cloud και δεν μπορώ μεμονωμένα μια εφαρμογή, επίσης δοκίμασα και share αλλά δεν έγινε τίποτα. Γνωρίζει κανείς πως θα την στείλω στο S23U

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση και δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο topic. Θέλω να μεταφέρω μια εφαρμογή από Note10 στο S23 Ultra η οποία έχει καταργηθεί. (στο Note 10 δουλεύει κανονικά, είναι το Navigon). Όταν το κατεβάζω από το Play store (από τις μη εγκατεστημένες εφαρμογές) μου γράφει μήνυμα λάθους και κλείνει όταν πάω να την ανοίξω. Δοκίμασα μέσω Cloud και δεν μπορώ μεμονωμένα μια εφαρμογή, επίσης δοκίμασα και share αλλά δεν έγινε τίποτα. Γνωρίζει κανείς πως θα την στείλω στο S23U
νομίζω έχει κλείσει η navigon...
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, dimperts said:
Έχω μια ερώτηση και δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο topic. Θέλω να μεταφέρω μια εφαρμογή από Note10 στο S23 Ultra η οποία έχει καταργηθεί. (στο Note 10 δουλεύει κανονικά, είναι το Navigon). Όταν το κατεβάζω από το Play store (από τις μη εγκατεστημένες εφαρμογές) μου γράφει μήνυμα λάθους και κλείνει όταν πάω να την ανοίξω. Δοκίμασα μέσω Cloud και δεν μπορώ μεμονωμένα μια εφαρμογή, επίσης δοκίμασα και share αλλά δεν έγινε τίποτα. Γνωρίζει κανείς πως θα την στείλω στο S23U

νομίζω έχει κλείσει η navigon...

Το ξέρω, αλλά στην παλιά μου συσκευή δουλεύει. Στην καινούργια δεν εγκαθίσταται και ψάχνω τρόπο να μεταφερθεί ολόκληρη όπως είναι

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, dimperts said:

Το ξέρω, αλλά στην παλιά μου συσκευή δουλεύει. Στην καινούργια δεν εγκαθίσταται και ψάχνω τρόπο να μεταφερθεί ολόκληρη όπως είναι

Μα κ να τη μεταφέρεις πάλι δε θα δουλέψει.η εφαρμογή από ότι λέτε έχει σταματήσει. στο note 10 δουλεύει γιατί έχει συγκεκριμένη έκδοση android...το 23 έχει android 14

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, dimperts said:

Το ξέρω, αλλά στην παλιά μου συσκευή δουλεύει. Στην καινούργια δεν εγκαθίσταται και ψάχνω τρόπο να μεταφερθεί ολόκληρη όπως είναι

Προσπάθησες να την κατεβάσεις στην προηγούμενη έκδοση σε apk. Μήπως κ το πάρει 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα από public που βρέθηκα χτύπησα την γνήσια σιλικόνης χρωματάκι blue navy...για τα γούστα μου εξαιρετική και πολύ καλή αίσθηση κράτημα δεν γλιστράει καθόλου και γιαυτό το λόγο έχεις την αίσθηση ότι ελαφραίνει η συσκευή....

IMG-20231123-WA0015.jpg

IMG-20231123-WA0013.jpg

IMG-20231123-WA0014.jpg

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Προσπάθησες να την κατεβάσεις στην προηγούμενη έκδοση σε apk. Μήπως κ το πάρει 

Ναι, δεν γίνεται τίποτα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Εγώ σήμερα από public που βρέθηκα χτύπησα την γνήσια σιλικόνης χρωματάκι blue navy...για τα γούστα μου εξαιρετική και πολύ καλή αίσθηση κράτημα δεν γλιστράει καθόλου και γιαυτό το λόγο έχεις την αίσθηση ότι ελαφραίνει η συσκευή....

IMG-20231123-WA0015.jpg

IMG-20231123-WA0013.jpg

IMG-20231123-WA0014.jpg

και μενα με εχουν βολεψει τις σιλικονης και εχω παρει 3 χρωματα,πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά έβαλα μεμβράνη. Το τζαμακι της domme μου,είπαν ότι είναι πιθανόν να μην εφαρμόζει σε θήκη λόγω της κυρτοτητας που έχει η οθόνη και ότι το είχαν οι ίδιοι παλιά σαν επιλογή αλλά μετά σταμάτησαν να το προτείνουν και να το διαθέτουν. Το μόνο θέμα,είναι ότι για κάποιο λόγο στα πλαϊνά της οθόνης δεξιά πάνω κ κάτω έχει βγάλει φυσαλίδες. Το πιέζω με το χέρι κου μήπως και φύγουν αλλά εκεί είναι ακόμη κ τώρα που γράφω το μήνυμα.  Μόνο μια φυσαλίδα φαίνεται λίγο προς τα μέσα στην οθόνη αλλά μου είπαν ότι αυτό θα φύγει σιγά σιγά λόγω του υλικού της μεμβράνης για να κολλήσει. Η κοπέλα πάλευε 15 λεπτά περίπου για να τη τοποθετήσει.

Και κάτι αλλο:

 Ποια η εμπειρία σας με το galaxy enhance x του app ,για,βελτίωση φώτο κλπ? Είδα κάτι βίντεο σε YouTube ότι λάβει πάρα πολύ καλή δουλειά κλπ, αλλά είδα ότι δεν έχει κ πολύ καλές κριτικές. Μόνο 3,5 αστέρια. 

Εσείς την έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Χαλάνε οθόνες στις Samsung Galaxy συσκευές μετά το One UI 6.0

https://unboxholics.com/news/tech/110323-chalane-othones-stis-samsung-galaxy-syskeyes-meta-to-one-ui-60

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο edge επιλογή για screenshot αλλά δεν μπορώ να το βρω, μια βοήθεια? 

Το βρήκα παιδιά... 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά έβαλα μεμβράνη. Το τζαμακι της domme μου,είπαν ότι είναι πιθανόν να μην εφαρμόζει σε θήκη λόγω της κυρτοτητας που έχει η οθόνη και ότι το είχαν οι ίδιοι παλιά σαν επιλογή αλλά μετά σταμάτησαν να το προτείνουν και να το διαθέτουν. Το μόνο θέμα,είναι ότι για κάποιο λόγο στα πλαϊνά της οθόνης δεξιά πάνω κ κάτω έχει βγάλει φυσαλίδες. Το πιέζω με το χέρι κου μήπως και φύγουν αλλά εκεί είναι ακόμη κ τώρα που γράφω το μήνυμα.  Μόνο μια φυσαλίδα φαίνεται λίγο προς τα μέσα στην οθόνη αλλά μου είπαν ότι αυτό θα φύγει σιγά σιγά λόγω του υλικού της μεμβράνης για να κολλήσει. Η κοπέλα πάλευε 15 λεπτά περίπου για να τη τοποθετήσει.
Και κάτι αλλο:
 Ποια η εμπειρία σας με το galaxy enhance x του app ,για,βελτίωση φώτο κλπ? Είδα κάτι βίντεο σε YouTube ότι λάβει πάρα πολύ καλή δουλειά κλπ, αλλά είδα ότι δεν έχει κ πολύ καλές κριτικές. Μόνο 3,5 αστέρια. 
Εσείς την έχετε?
Δεν ξέρω πιος το είπε αυτό αλλά είναι top άσχετος... χρησιμοποιώ τζαμακι της dome εδώ κ χρόνια σε όλα τα ultra αλλάζω συνέχεια θήκες είναι το μόνο τζάμι που δεν έχει πρόβλημα....για το S23 ultra έχω dome glass και έχω βάλει 2 θήκες spigen, μία esr και μια της Samsung και οι 4 θήκες κάθονται άψογα με το τζάμι, επίσης το dome glass είναι με διαφορά το καλύτερο τζάμι για προστασία.



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. υπάρχει τρόπος στο Viber Όταν μου έρχεται ένα μήνυμα εκτός από το σηματάκι πάνω στην κουρτίνα να βγαίνει ένα συννεφάκι για παράδειγμα έτσι ώστε να μη χρειάζεται να κατεβάσω την κουρτίνα για να δω το μήνυμα ή να ανοίξω το μήνυμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, LELELO said:

Χαλάνε οθόνες στις Samsung Galaxy συσκευές μετά το One UI 6.0

https://unboxholics.com/news/tech/110323-chalane-othones-stis-samsung-galaxy-syskeyes-meta-to-one-ui-60

Το έχω διαβάσει και εγώ τραγικό να μη δουλεύει σωστά ή μάλλον να μη δουλεύει καθόλου το pixel shift στην status bar.. Είναι κάτι που πρέπει να φτιάξουν σύντομα.. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, LELELO said:

Καλησπέρα σας.. υπάρχει τρόπος στο Viber Όταν μου έρχεται ένα μήνυμα εκτός από το σηματάκι πάνω στην κουρτίνα να βγαίνει ένα συννεφάκι για παράδειγμα έτσι ώστε να μη χρειάζεται να κατεβάσω την κουρτίνα για να δω το μήνυμα ή να ανοίξω το μήνυμα;;;;

Πάτησε παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής, μετά ειδοποιήσεις και επέλεξε αναδυόμενες, εκτός αν εννοείς κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...