Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους... Κάποια γνωστά καταστήματα εχουν 50% έκπτωση στις αυθεντικές θήκες της samsung για όποιον ενδιαφέρεται... Προσοχή μόνο στην ημερομηνία παράδοσης... Κάποιο κατάστημα δίνει 1/2024...😂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, IKAL said:

Καλησπέρα σε ολους... Κάποια γνωστά καταστήματα εχουν 50% έκπτωση στις αυθεντικές θήκες της samsung για όποιον ενδιαφέρεται... Προσοχή μόνο στην ημερομηνία παράδοσης... Κάποιο κατάστημα δίνει 1/2024...😂

Παίζει κάποιο λινκ?

 

Που είναι Σκρουτζ?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Παιδια στην ενημέρωση  συστήματος  Google  play  τι σας γραφει. Εμενα εζει κολλήσει  στον  Ιουλίο..

Κι εμένα το ίδιο, ενώ στο S21fe που επίσης έχω είναι κανονικά Οκτωβρίου. 

@ChrisNikol και το  battery bot εννοείται πως την εμφανίζει στην  status bar κατευθείαν με την ενεργοποίηση του, τα υπόλοιπα τα έγραψα για το CpuZ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, redcom7 said:

Παίζει κάποιο λινκ?

 

Που είναι Σκρουτζ?

Κοτσωβολος, Γερμανός, Public... Προσοχή στην ημερομηνία παράδοσης του τελευταίου... 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, thabull said:

Εννοείται.... αυτά με έσωσαν από το εγκεφαλικό....

Εγω το χω μέσα στο κουτί ακόμα δεν τολμάω να το βγάλω ακόμα και εκεί δεν κοιμάμαι τα βράδια. Αύριο έχω ραντεβού με γιατρο ίσως με φάρμακα και ψυχολόγο καταφέρω και το βγάλω από το κουτί... Κιμ πάτα το...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IKAL said:

Κοτσωβολος, Γερμανός, Public... Προσοχή στην ημερομηνία παράδοσης του τελευταίου... 

Πήρα την δερμάτινη στα 30 ευρω,πολύ καλή τιμή απο Public

Ευχαρισώ για το λίνκ

Edited by SergioChr
Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηρα την συσκευη και καπακια περασα whitestone dome glass και θηκη PITAKA carbon. Σημερα το πρωι μου επεσε σπιτι απο το υψος της τσεπης μου και η θηκη εγινε χαλια (χτυπησε γωνια) οποτε την αφαιρεσα και το τζαμι εσπασε στην ακρη (ευτυχως μονο τζαμι). 

Μολις περασα το δευτερο Dome glass και το εβαλα σε θηκη UAG πολυ ενισχυμενη και δεν ξαναπαιζω με ομορφιες και τετοιες αηδιες. Αλλαξα δεκα χρωματα μεχρι να σιγουρευτω οτι δεν επαθε καμια ζημια η συσκευη μου.

Ετσι απλα πεταξα στα σκουπιδια 75 θηκη + 40 τζαμια...

Απο εμενα μαυρο στην PITAKA. Πολυαμιδια και πρασινα αλογα και απο ενα μετρο υψος εγινε λες και την μασησε ο σκυλος στην γωνια.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, stiflerakos said:

Ετσι απλα πεταξα στα σκουπιδια 75 θηκη + 40 τζαμια...

Απο εμενα μαυρο στην PITAKA. Πολυαμιδια και πρασινα αλογα και απο ενα μετρο υψος εγινε λες και την μασησε ο σκυλος στην γωνια.

Μα συγκρίνουμε τώρα UAG με Pitaka? 

 Το έχω ξανά γράψει πολλές φορές, για τη μέγιστη προστασία μόνο UAG

Ούτε Spigen, ούτε Ringke. 

Ποια έβαλες αλήθεια ? 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kek said:

Μα συγκρίνουμε τώρα UAG με Pitaka? 

 Το έχω ξανά γράψει πολλές φορές, για τη μέγιστη προστασία μόνο UAG

Ούτε Spigen, ούτε Ringke. 

Ποια έβαλες αλήθεια ? 

Εμ, δεν ηξερα... Εδειχνε πολυ ομορφο με την ΠΙΤΑΚΑ..

Τωρα φοραω URBN  ARMR  GEAR (military standars νομιζω)

Εχω και 2 Spigen just in case στο σπιτι να καθονται.

Απλα δειχνει τεραστιο τωρα (τοσο ωραιο τηλεφωνο) και μου την σπαει λιγο αλλα δεν παιζω ξανα...

Edit : https://all4mobi.gr/product-gre-233351-Urban-Armor-Gear-Θήκη-για-Galaxy-S23-Ultra-Civilian-πράσινη.html?country=1143020062&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiA6vaqBhCbARIsACF9M6lTYlD1SCb1KNIG1QjQHtrF7eeW44hf38B5LOHB0spYbgVd_icGoaYaAtIaEALw_wcB

Edited by stiflerakos

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης συμφωνώ με χίλια στο Whidestone dome glass. 

Αλλά στις θήκες υπάρχουν άπειρες επιλογές. 

Το τσιγαροχαρτο την pitaka δεν θα την έπαιρνα ποτέ. 

Στο άλλο άκρο, έχω δουλέψει και uag metropolis. 

Αλλά και πάλι δεν ήταν λύση για μένα.

Το μικρό μου δάχτυλο θα έσπαγε. 

Την ισορροπία την έχω βρει με την δερμάτινη της Samsung.(μαύρη). 

Εμφάνιση, βολική,μικρό βάρος και σε μικρό πεσίματα μια χαρά προστατεύει. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια εναλλακτική εφαρμογή για το messenger, γιατί έχει θέματα από την αναβάθμιση και μετά. Δεν ακούγονται τα ηχητικά μου 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, thabull said:

Παιδιά, προχτές βίωσα κυριολεκτικά αυτό που λένε "πέρασε η ζωή μου μπροστά από τα μάτια μου"....  Θα μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου.

Χωρίς να πολυλογώ, ήμουν σε μια συνάντηση και ενώ μιλούσα με ένα φίλο και είχα το τηλέφωνο στο χέρι, κάνω κίνηση να το βάλω στην τσέπη. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή ο φίλος μου κάνει μια κίνηση για να μου δώσει το χέρι και να με χαιρετίσει με αποτέλεσμα να μου χτυπήσει το χέρι που κρατάω το κινητό. Μου φεύγει από το χέρι και λόγω βαρύτητας κατευθύνεται προς το πάτωμα. Κάτω... τσιμέντο... (όχι κανένα χαλί). Στο ένα δευτερόλεπτο που κράτησε η πτώση, έγινε αυτό που είπα παραπάνω. Ένα δευτερόλεπτο που πραγματικά δεν ξέρω πόσο μου φάνηκε ότι κράτησε. Χωρίς υπερβολή ένιωσα για πρώτη φορά στη ζωή μου το χρόνο να πηγαίνει slow motion. Το τηλέφωνο έπεσε κυριολεκτικά με την πλάτη, χωρίς να χτυπήσει πρώτα σε κάποια από τις γωνίες ή το πλαϊνό.

Μέχρι να το σηκώσω και να δω ότι τελικά δεν έχει πάθει τίποτε πρέπει να άσπρισαν τα μαλλιά μου. Χαμογέλασα, έκανα το σταυρό μου και συνέχισα.

Σήμερα έχει τζόκερ..... Δεν έπαιξα... 🤣🤣🤣

Το έχω πάθει πριν 3-4 χρόνια με ένα J5 2017...

Κατεβαίνω την μαρμάρινη εσωτερική σκάλα του σπιτιού και κρατάω το κινητό με το ένα χέρι και με το άλλο κάτι ρούχα...

Φεύγει το τηλ από το χέρι κσι αφού κτύπησε σε 2 μαρμάρινα σκαλοπάτια προσγειώθηκε με την οθόνη στα πλακακια του κάτω ορόφου...

Η φτηνή κινέζικη θήκη και το no name τζαμακι από αλί έκαναν το θαύμα τους...

Εγώ μέχρι να σηκώσω την συσκευή την είχα για τελειωμένη...

Και το μόνο που έσπασε ήταν το φτηνό τζαμακι της οθόνης!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ψήνομαι πολύ για το επόμενο με φλατ οθόνη... Είναι και ο μοναδικός λόγος που θα πήγαινα καπάκι σε δεύτερη ναυαρχίδα μέσα στο χρόνο...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ψήνομαι πολύ για το επόμενο με φλατ οθόνη... Είναι και ο μοναδικός λόγος που θα πήγαινα καπάκι σε δεύτερη ναυαρχίδα μέσα στο χρόνο...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk


το 24 δεν θα έχει όμως φλατ νομίζω αέρα πάμε για το 25;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει τελειως flat οθονη το 24 θα το σκεφτω....αν οχι παραμενω σιγουρα με το 23 Ultra που με ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ σε ολα ! (και μπαταρια ετσι? οχι σαν το φιασκο του 22 Ultra.)

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Konstantine73 said:

Εγώ πάντως ψήνομαι πολύ για το επόμενο με φλατ οθόνη... Είναι και ο μοναδικός λόγος που θα πήγαινα καπάκι σε δεύτερη ναυαρχίδα μέσα στο χρόνο...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk
 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....Η curved οθόνη παίζει να είναι η πιο άχρηστη εξέλιξη των κινητών. Απορώ πως συνεχίζει να υφίσταται μετά από τόσα χρόνια. Δεν έχει νόημα ύπαρξης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το 24 δεν θα έχει όμως φλατ νομίζω αέρα πάμε για το 25;
Θα έχει αυτό λένε όλοι και οι leakers...

sent from my S23Ultra12/512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....Η curved οθόνη παίζει να είναι η πιο άχρηστη εξέλιξη των κινητών. Απορώ πως συνεχίζει να υφίσταται μετά από τόσα χρόνια. Δεν έχει νόημα ύπαρξης.
Εγώ πάντως όταν βγει με φλατ οθόνη, έτσι μεγάλο που θα είναι, θα το πάρω μήπως φύγει κάνα πλακάκι Ραβένα στην τουαλέτα και το βάζω μέχρι να βρω να το αντικαταστήσω....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ilka71 said:
21 minutes ago, bardull said:
Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα θα ναι φλατ στο 24αρι

εγώ διαβάζω θα είναι λιγότερο curved αλλα όχι flat

''The most noticeable change is the Galaxy S24 Ultra's flat screen though and most prospective buyers will probably be happy to see it go. Though curved screens look aesthetically pleasing, they are a little annoying in usage as they are prone to accidental touches. It's also tricky to apply screen protectors on curved screens and using a stylus on them is not so fun either.''

Πηγή: Phonearena

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

''The most noticeable change is the Galaxy S24 Ultra's flat screen though and most prospective buyers will probably be happy to see it go. Though curved screens look aesthetically pleasing, they are a little annoying in usage as they are prone to accidental touches. It's also tricky to apply screen protectors on curved screens and using a stylus on them is not so fun either.''
Πηγή: Phonearena
μακάρι
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, greg2310 said:

Σχετικα οικονομικη δειτε και ringke fusion x

Αυτή φοράω μαζί με προστασία για κάμερες esr black (ταιριάζουν ακριβώς μέσα στις στρογγυλές εγκοπές για τις κάμερες και dome glass.. Άψογα όλα μαζί σαν αποτέλεσμα.. 

K8809919300353-900x900.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...