Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, bromonano2 said:

Πρωινό update.3f0a95bc4d3a58c249f37692bc887851.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ακόμα "σπασμενα" τα widgets.....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Έλεος.

Μακάρι να έφτιαξε η μπαταρία τουλάχιστον. 

Link to comment
Share on other sites

Εεεε, δεν κατάλαβα κάποια διαφορά σε αυτό το Update.... 

Ασφαλείας ήταν τι να καταλάβεις …


Sent from my iPad Pro M1 5G

Το tapatalk Δε με αφήνει να ποστάρω από το κινητό…. Με πετάει στο play store για αναγκαστική συνδρομή δωρεάν 30 ημερών με το ζόρι παντρειά…

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει πέσει η διάρκεια της μπαταρίας με το 14. Δεν υπάρχει αμφιβολία. Περίπου 10%. Έλεος δηλαδή. Να δω ένα μεγάλο update και να παίζουν όλα σωστά στο android και τίποτα άλλο... 😡

Link to comment
Share on other sites

23 εκτός φόρτισης. 5 ώρες οθόνη. 9 ώρες δεδομένα. 6 ώρες wifi. Στο 30% έβαλα για φόρτιση αφού είχα κάνει κ την ενημέρωση πιο πριν...πιστεύω κ εγώ είναι πεσμένη η μπαταρία..χτες βέβαια το βράδυ θυμήθηκα ότι είχα προφίλ απόδοσης τυπικο ενώ στη 13 το είχα από την αρχή στο ήπιο πάντα...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Andreaszel said:

23 εκτός φόρτισης. 5 ώρες οθόνη. 9 ώρες δεδομένα. 6 ώρες wifi. Στο 30% έβαλα για φόρτιση αφού είχα κάνει κ την ενημέρωση πιο πριν...πιστεύω κ εγώ είναι πεσμένη η μπαταρία..χτες βέβαια το βράδυ θυμήθηκα ότι είχα προφίλ απόδοσης τυπικο ενώ στη 13 το είχα από την αρχή στο ήπιο πάντα...

Εγώ ήπιο πάντα... Όχι ότι βλέπω μεγάλη διαφορά αλλά δεν κάνω τόσο απαιτητική υπολογιστικά χρήση (παιχνίδια..) οπότε το έχω μόνιμα έστω για το 2-3% παραπάνω που θα μου δώσει. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, yorgos00 said:

Εγώ ήπιο πάντα... Όχι ότι βλέπω μεγάλη διαφορά αλλά δεν κάνω τόσο απαιτητική υπολογιστικά χρήση (παιχνίδια..) οπότε το έχω μόνιμα έστω για το 2-3% παραπάνω που θα μου δώσει. 

Πάντως κ έτσι με μειωμένη μπαταρία η μέρα βγαίνει πιστεύω..απλώς  είναι το γαμωτο ενώ ήταν κομπλέ(ισως ειναι κ φυσικό μετα απο μια μεγαλη ενημερωση)Ας ελπίσουμε σε επόμενη ενημέρωση να επανέλθει στα επίπεδα της 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο. 

Όταν κάνετε share οτιδήποτε εμφανίζει και σε εσάς ΜΟΝΟ τα τρία πρώτα σαν πρόταση για αποστολή και αυτά είναι ΜΌΝΟ από το Viber; Κάπως έτσι;

Screenshot_20231113_133905_IntentResolver.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά κάτι άσχετο. 

Όταν κάνετε share οτιδήποτε εμφανίζει και σε εσάς ΜΟΝΟ τα τρία πρώτα σαν πρόταση για αποστολή και αυτά είναι ΜΌΝΟ από το Viber; Κάπως έτσι;

Screenshot_20231113_133905_IntentResolver.png

Μέσα απο τη συλλογή έτσι μου τα δείχνει...δε ξέρω αν εννοείς αυτο

Screenshot_20231113_134842_IntentResolver.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά κάτι άσχετο. 

Όταν κάνετε share οτιδήποτε εμφανίζει και σε εσάς ΜΟΝΟ τα τρία πρώτα σαν πρόταση για αποστολή και αυτά είναι ΜΌΝΟ από το Viber; Κάπως έτσι;

Screenshot_20231113_133905_IntentResolver.png

Ναι 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά κάτι άσχετο. 

Όταν κάνετε share οτιδήποτε εμφανίζει και σε εσάς ΜΟΝΟ τα τρία πρώτα σαν πρόταση για αποστολή και αυτά είναι ΜΌΝΟ από το Viber; Κάπως έτσι;

Screenshot_20231113_133905_IntentResolver.png

Ναι, το ίδιο μου εμφανίζει 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, yorgos00 said:

Ναι 

 

4 minutes ago, jtgiannis said:

Ναι, το ίδιο μου εμφανίζει 

 

10 minutes ago, Andreaszel said:

Μέσα απο τη συλλογή έτσι μου τα δείχνει...δε ξέρω αν εννοείς αυτο

Screenshot_20231113_134842_IntentResolver.jpg

Οκ, άρα είναι μπαγκαρισμένο...

Just now, karagalexk said:

Εμφανίζει και άλλα απλά τα έχω φτιάξει από τις ρυθμίσεις.
f93cc89ac31e62c6b3e4eaa9875f5547.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Πώς;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, karagalexk said:

 


Δες τις φωτογραφίες



Sent from my SM-S918B using Tapatalk


643b205d3f6e5286d845d94e72eef986.jpg894cf97095e0b8f07483c3c22bceeaa5.jpgb82ac584a88df727aabed72b174a921f.jpg

 

Οκ άρα πρέπει να τα βάλεις στα αγαπημένα. 

28 minutes ago, karagalexk said:

Εμφανίζει και άλλα απλά τα έχω φτιάξει από τις ρυθμίσεις.
f93cc89ac31e62c6b3e4eaa9875f5547.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Απλά παρατηρώ ότι και αν το φτιάξεις με αγαπημένες εφαρμογές, δεν φτιάχνουν οι επαφές από πάνω, αλλά μόνο οι εφαρμογές κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

Απλά παρατηρώ ότι και αν το φτιάξεις με αγαπημένες εφαρμογές, δεν φτιάχνουν οι επαφές από πάνω, αλλά μόνο οι εφαρμογές κάτω. 
Μετά από λίγες χρήσεις θα σου εμφανίσει

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενώ μετά την αναβάθμιση είχα παρατηρήσει μια μείωση στη μπαταρία της τάξης του 5-10% στο τέλος της ημέρας, σήμερα μετά την μικρή ενημέρωση το πρωί, δείχνει να έχει επανέλθει στα προηγούμενα ποσοστά. Είναι νωρίς βέβαια για να κρίνω αλλά επειδή είναι πολύ τυπική η μέρα μου είναι εμφανής η διαφορά με την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πήρα κι εγώ το κινητό και την θήκη Spigen Optik Armor Back Cover.

Έχω προβληματιστεί πολύ για το ποια προστασία οθόνης να πάρω και αν θα ταιριάζει με την θήκη. Πήρα προσωρινά την μεμβράνη Spigen Neo Flex Screen Protector, αλλά ιδανικά θα ήθελα να του βάλω τζαμάκι. Έχω δει το Whitestone Dome, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θέλω να πάω σε κάτι τέτοιο...

Έχει κάποιος την συγκεκριμένη θήκη και μπορεί να μου προτείνει κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Sofianna said:

Καλησπέρα, μόλις πήρα κι εγώ το κινητό και την θήκη Spigen Optik Armor Back Cover.

Έχω προβληματιστεί πολύ για το ποια προστασία οθόνης να πάρω και αν θα ταιριάζει με την θήκη. Πήρα προσωρινά την μεμβράνη Spigen Neo Flex Screen Protector, αλλά ιδανικά θα ήθελα να του βάλω τζαμάκι. Έχω δει το Whitestone Dome, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θέλω να πάω σε κάτι τέτοιο...

Έχει κάποιος την συγκεκριμένη θήκη και μπορεί να μου προτείνει κάτι; 

Έχω το 22 Ultra και αναμένω το 23 σε λίγες μέρες και έχω το ίδιο σετ να βάλω . Φοράω την θήκη αυτή εδώ και πολλούς μήνες, που είναι για μένα από τις καλύτερες για να προστατεύει και τις κάμερες αν και το κάνει λίγο χοντροκομμενο με whitestone τζαμακι και δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά το τζαμακι 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε όλοι σας για τη μπαταρία αλλά εγώ δεν έχω δει διαφορές. 5 ώρες SOT υπολόγισα και 36 ώρες αναμονή. Με δύο κάρτες SIM,bluetooth ανοιχτό.Υπαρχουν μέρες που κρατάει λιγότερο αναμονή αλλά αυτό εξαρτάται από το αν έχεις δεδομένα ανοιχτά περισσότερο από ότι το wifi,από το αν κινείσαι σε οριακό δίκτυο και ένα σωρό άλλους παράγοντες που θεωρώ ότι τους γνωρίζετε όλοι. Για μενα η μπαταρία στη 14 παραμένει εξαιρετική! Κουλάρετε λοιπόν και απολαύστε τη συσκευή σας!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leongr188 said:

Έχω το 22 Ultra και αναμένω το 23 σε λίγες μέρες και έχω το ίδιο σετ να βάλω . Φοράω την θήκη αυτή εδώ και πολλούς μήνες, που είναι για μένα από τις καλύτερες για να προστατεύει και τις κάμερες αν και το κάνει λίγο χοντροκομμενο με whitestone τζαμακι και δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά το τζαμακι 

Δεν έχω ξαναβάλει τέτοιο τζαμάκι και έχω ακούσει ότι αν δεν προσέξεις αρκετά στην τοποθέτηση μπορεί να επηρεαστεί το ηχείο κλήσης. Αλλά φαντάζομαι αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες δεν τίθεται τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sofianna said:

Δεν έχω ξαναβάλει τέτοιο τζαμάκι και έχω ακούσει ότι αν δεν προσέξεις αρκετά στην τοποθέτηση μπορεί να επηρεαστεί το ηχείο κλήσης. Αλλά φαντάζομαι αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες δεν τίθεται τέτοιο θέμα;

Έχει βίντεο στο YouTube που σου δείχνει όλα τα βήματα 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εγω παλι την βλεπω πιο smooth την συσκευη - animations & transitions αψογα...καλυτερα απο πριν.

Για την μπαταρια νομιζω και εγω οτι την ρουφαει πιο γρηγορα...

Εγώ όπως έγραψα και προχθές δεν το πρόλαβα πολύ (μια μέρα ούτε ολόκληρη ουσιαστικά) με το 13. Τούτο δω είναι απίστευτα ομαλό για Samsung, κανένα ουλτρα που έχω δοκιμάσει και δουλέψει δεν ήταν έτσι. Έχει κάνει εξαιρετική δουλειά ή θεία Sammy με το android 14 όσον αφορά την λειτουργία της συσκευής. Απολαυστικό και η οθόνη του όντως όνειρο (μου θύμισε εποχές s8+ & s9+ μετέπειτα) όπου είχαν φέρει την 18:9 αναλογία αλλά και με 2Κ ανάλυση που ξεχώριζαν με την μία, έτσι και τώρα εδώ είναι πραγματικά premium η συνολική αίσθηση εικόνα και εμπειρία χρήσης 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, LAGGI said:

Δεν ξέρω τι λέτε όλοι σας για τη μπαταρία αλλά Κουλάρετε λοιπόν και απολαύστε τη συσκευή σας!

Ε δεν είναι να κουλαρεις όταν έχεις ένα δεδομένο και ξαφνικά αλλάζει άρδην. Τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση. 

Βέβαια, σήμερα, πρώτη ημέρα δουλειά εκτός σπιτιού και μετά το hard reset δείχνει να έχει στρώσει. 

Και επισημαίνω ότι πέρασα τα πάντα από backup. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...