Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, MeteorX said:

μου φαινεται απιστευτο ολο αυτο γιαυτο και απαντησα.δλδ αν πλυθει το ρολοι σου με νερο θα ειναι το ιδιο;εννοω η οδοντοκρεμα αν ξεπλυθει θα ειναι οκ η οθονη ;

 

αλοίφεις με οδοντόκρεμα, τρίβεις με το δάχτυλο και μετά ξεπλένεις με νερό

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πετάει μετά την αναβάθμιση και χωρίς φορμάτ! Είναι ότι καλύτερο..και πρόσφατα επιάσα iphone 15 pro

Edited by Panos_Znts
Link to comment
Share on other sites

Εχετε καμια απαντηση;; παρακαλω!

 

Καλημέρα σας, ως νέος έχω κάποιες απορίες,

 

Αρχικά είναι σφαίρα!!!

 

Πάμε τώρα τι απαραίτητες εφαρμογές θεωρείτε ότι πρέπει να έχει το κινητό;

 

Μπορούμε να γραφτούμε στην beta; και εάν ναι πως;

 

Τι είναι και πως γίνεται το wipe; 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

 Galaxy Enhance-X τι ειναι αυτη η εφαρμογη;

 

https://www.sammobile.com/news/one-ui-6-auto-blocker-improve-device-security/#google_vignette

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πιο πανω για οδοντοκρεμα στην οθονη του κινητου για να φυγουν ελαφριες γρατζουνιες. Η οδοντοκρεμα εχει μεσα μικροκοκους που ειμαι βεβαιος πως θα κανουν ζημια στην οθονη, κατι αναλογο με τη σκονη απο τις τσεπες.Καμια σχεση η οθονη του κινητου με κρυσταλο ζαφυριου σε ρολοι. Δεν θα το δοκιμαζα με τιποτα. Πουλανε κατι υγρα νονοτεχνολογιας που υποτιθεται πως δημιουργουν ενα προστατευτικο φιλμ στην οθονη. Δοκιμασε κατι τετοιο μηπως και την καλυψει οπτικα με καποιο τροπο ή αλλιως μεμβρανη ή tempered glass. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετά την αναβάθμιση νομίζω πως διορθώθηκε (τελείως σε εμένα) το θέμα με το δαχτυλικό αποτύπωμα, επειδή δεν έπιανε με την πρώτη. Τώρα πιάνει κατευθείαν. Είχα και συνεχίζω να έχω πάνω whitestone dome glass.

Το παρατηρήσατε κι εσεις αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση για αφαίρεση η έστω μείωση γρατζουνιάς από την οθόνη μην πάμε για αλλαγή οθόνης είναι κρίμα...Είμαστε και ψυχαναγκαστικοι δεν μπορώ να την βλέπω...
Tempered glass Whitestone με κόλλα. Η κόλλα συνήθως κλείνει και τις γρατσουνιές και δεν φαίνεται τίποτα. Και προστατευμενο και σαν καινούργιο

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για ποιόν λογο το whitestone domeglass αρχισε να κανει αραχνη μετα απο 2 μηνες?

Δεν ειναι γρατζουνια στο τζαμακι, ειναι η κόλλα απο κάτω. Το εχω σε 2 γωνίες, σαν κρυσταλλοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για ποιόν λογο το whitestone domeglass αρχισε να κανει αραχνη μετα απο 2 μηνες?
Δεν ειναι γρατζουνια στο τζαμακι, ειναι η κόλλα απο κάτω. Το εχω σε 2 γωνίες, σαν κρυσταλλοποίηση.
Μήπως το έβγαλες από τη θήκη του?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Μήπως το έβγαλες από τη θήκη του?

sent from my S23Ultra 12/512
 

Το έχω χωρίς θήκη

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χωρίς θήκη
Φίλε τέτοιες συσκευές δεν τις έχουμε χωρις θήκη... Δικαίωμά σου βέβαια...

Και σε εμένα έγινε αυτό που λες αλλά σε αυτό φταίω εγώ το έβγαλα δυο-τρεις φορές από τη θήκη σιλικόνης και από κει έπαθα τη ζημιά

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Και εδώ το ίδιο.

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Τώρα άρχισε να κάνει το ανάποδο. Να δουλεύει το βελάκι επάνω αριστερά, και το κάτω το εικονικό να μη δουλεύει...χαχαχα πέραν αυτού στο Facebook app παιδία δεν,έχει άλλο θέμα. Πέρασα τη νέα έκδοση χωρίς factory reset και όντως το δακτυλικά αποτύπωμα μου φαίνεται ένα τσακ πιο αστραπή από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τέτοιες συσκευές δεν τις έχουμε χωρις θήκη... Δικαίωμά σου βέβαια...

Και σε εμένα έγινε αυτό που λες αλλά σε αυτό φταίω εγώ το έβγαλα δυο-τρεις φορές από τη θήκη σιλικόνης και από κει έπαθα τη ζημιά

sent from my S23Ultra 12/512

Ανυπομονω για την ωρα που θα παψουν οι edge οθονες και ολοι θα έχουν flat και θα ξενοιασουμε απο τέτοια θεματα.

Στο απλο s23 που εχουμε σπιτι, με ενα τζαμακι no-name, δεν εχει το παραμικρο σημαδι, παιζει τελοια το αποτυπωμα και μπαίνοβγαίνει σε θηκες συνεχεια.
Αλλα φυσικα εχει flat οθόνη
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονω για την ωρα που θα παψουν οι edge οθονες και ολοι θα έχουν flat και θα ξενοιασουμε απο τέτοια θεματα.

Στο απλο s23 που εχουμε σπιτι, με ενα τζαμακι no-name, δεν εχει το παραμικρο σημαδι, παιζει τελοια το αποτυπωμα και μπαίνοβγαίνει σε θηκες συνεχεια.
Αλλα φυσικα εχει flat οθόνη
Και εγώ όταν είχα το s10 lite και το s21 fan edition που είναι φλατ έβαζα και έβγαζα τις θήκες χωρίς να σκέφτομαι τίποτα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, MeteorX said:

μου φαινεται απιστευτο ολο αυτο γιαυτο και απαντησα.δλδ αν πλυθει το ρολοι σου με νερο θα ειναι το ιδιο;εννοω η οδοντοκρεμα αν ξεπλυθει θα ειναι οκ η οθονη ;

Edit

Πολυ θα ηθελα να δω το ρολοι σου απο ζαφειρι να επανερχεται η οθονη σε εργοστασιακη κατασταση στην πραξη.μολις δοκιμασα το s22 με οδοντοκρεμα με την white system πιστεψε με δεν ειδα διαφορα ουτε στο 0.01 τοις εκατο , οποτε ολα αυτα ειναι απλα αηδιες.μακαρι εσυ να ειδες διαφορα παντως.πες μου ομως βασει φυσικης και λογικης πως μπορει να διορθωθει κατι με μια οδοντοκρεμα?πραγματικα απορω...θα σκασουνε στα γελια μεχρι και οι κατασκευαστες gorilla /kunlun glass

.τεσπα ειμαστε και σε τεχνολογικο φορουμ μη μας παρει ο κοσμος με τις πετρες.

Η οδοντοκρεμα ειναι σαν το polish που κανουμε στη μπογια των αυτοκινητων απλα ειναι πολυ ψηλο polish και ειναι μονο για πολυ ψηλες γρατζουνιες,δηλαδη απλα τρωει το τζαμι δεν καλυπτει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Φίλε τέτοιες συσκευές δεν τις έχουμε χωρις θήκη... Δικαίωμά σου βέβαια...

Και σε εμένα έγινε αυτό που λες αλλά σε αυτό φταίω εγώ το έβγαλα δυο-τρεις φορές από τη θήκη σιλικόνης και από κει έπαθα τη ζημιά

sent from my S23Ultra 12/512
 

Ακουμπούσε η θήκη στο tempered.?

Μάλλον γιατί αλλιώς δεν εξηγείται. 

Εγώ έχω Whidestone από αρχές Μαρτίου που το πήρα, και μερικές θήκες. 

Όσες φορές και να βγει από θήκες δεν έχει πρόβλημα, γιατί ακριβώς δεν πλησιάζει καμία το dome. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ακουμπούσε η θήκη στο tempered.?
Μάλλον γιατί αλλιώς δεν εξηγείται. 
Εγώ έχω Whidestone από αρχές Μαρτίου που το πήρα, και μερικές θήκες. 
Όσες φορές και να βγει από θήκες δεν έχει πρόβλημα, γιατί ακριβώς δεν πλησιάζει καμία το dome. 
 
Έχω την crystal clear της Spigen... κακώς τελικά την πήρα είχα πριν την ultra hybrid back που έδινε λίγο περισσότερο όγκο αλλά σαν πλαστικό που είναι δεν λερώνει... Δεν έπρεπε να την αλλάξω...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά
Μετά την αναβάθμιση νομίζω πως διορθώθηκε (τελείως σε εμένα) το θέμα με το δαχτυλικό αποτύπωμα, επειδή δεν έπιανε με την πρώτη. Τώρα πιάνει κατευθείαν. Είχα και συνεχίζω να έχω πάνω whitestone dome glass.
Το παρατηρήσατε κι εσεις αυτό;
Το ίδιο έχω αναφέρει τις προηγούμενες μέρες και εγώ. Me dome, αμέσως μετά την αναβάθμιση διαπίστωσα εμφανή βελτίωση στην απόκριση. Μου την είπαν βέβαια ότι ήταν πάντα τέλειο και δεν επιδεχοταν βελτίωσης, αλλά δεν βαριέσαι.....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που έχω καταλάβει είναι σε τι κατάσταση βρίσκονται τα δάχτυλα σου ... κάποιες φορές δεν μου ανοίγει με τίποτε!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό, κυρίως παίζει ρόλο η ξηρότητα του δέρματος.
Αλλά το απόγευμα πριν και μετά την αναβάθμιση, τα δάχτυλα ήταν στην ίδια κατάσταση όταν διαπίστωσα διαφορά.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικό στο τζάμι μου συμπεριφερεται το ίδιο από την ημέρα που το έβαλα. Ανταποκρίνεται όλες τις φορές κανονικά και τώρα και πριν την αναβάθμιση. Είναι σαν να μη φοράει τζάμι. Αυτό που βελτιώθηκε και έγινε άριστο είναι η αναγνώριση προσώπου που ναι μεν λειτουργούσε πάρα πολύ καλά πριν τώρα, νομίζω, ακόμα καλύτερα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Τελικά αυτό που έχω καταλάβει είναι σε τι κατάσταση βρίσκονται τα δάχτυλα σου ... κάποιες φορές δεν μου ανοίγει με τίποτε!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Έτσι ακριβώς είναι. Τα είχα γράψει και στην περίπτωση του S22u που ειχα... όταν έχουν την φυσική τους λιπαρότητα δουλεύει σχεδόν άριστα, από κει και πέρα ο θεός και η ψυχή του, όταν είναι ξερά ή από θάλασσα... κάτι που φυσικά δεν ισχύει στην περίπτωση με το s21fe.

Μια χαρά πάντως πάει με το 6 Ui  αν κι εγώ δεν πρόλαβα να το δουλέψω ούτε μια ολόκληρη μέρα με το προηγούμενο. Έχοντας το ένα σεβαστό χρονικό διάστημα το θεωρώ εξαιρετικό κινητό,θα ήθελα λιγότερο HDR με λιγότερο Κόκο από τις επιδόσεις στα της κάμερας ( αν και δεν με πολύ απασχολεί έχοντας μια ντουζίνα DSLRs για το χόμπι της φωτογραφίας). Στα υπόλοιπα με έχει κερδίσει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω με τους προλαλησαντες,το κινητο ειναι βραχος και εργαλειαρα,αφου καμια φορα παρακαλαω να γινει κανα προβληματακι στο λογισμικο για να χω λογο να ψαχτω και να ασχοληθω λιγακι οπως παλιοτερες  εποχες. 🤣

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, fasteagle2023 said:

Καλησπέρα παιδιά

Μετά την αναβάθμιση νομίζω πως διορθώθηκε (τελείως σε εμένα) το θέμα με το δαχτυλικό αποτύπωμα, επειδή δεν έπιανε με την πρώτη. Τώρα πιάνει κατευθείαν. Είχα και συνεχίζω να έχω πάνω whitestone dome glass.

Το παρατηρήσατε κι εσεις αυτό;

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα. Τώρα ανοίγει κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα. Τώρα ανοίγει κατευθείαν.
Για να συμβαίνει αυτό που λέτε πρέπει να συμφωνούμε όλοι...και επειδή δεν συμφωνούμε όλοι ας μείνουμε σε τι κατάσταση βρίσκονται τα δάχτυλα του καθενός την κάθε φορά

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Παντως η -ηδη πολυ καλη- μπαταρια του με την νεα αναβαθμιση ONE UI 6 εγινε ακομα καλυτερη θαρρω !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...