Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK πάω πάσο επιστρέφω στο δικό μου νεκρό thread 
Θα σου έλεγα Καλή Ανάσταση αλλά ούτε αυτό μπορώ να σου πω...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 5:02 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

ισχυει αυτο που λες αλλα 2 φορες μου ετυχε προβληματικη κολλα σε ΤΜΑΧ. για την ακριβεια εκανε πολλες φυσαλιδες καθως επεφτε και ενω εριχνα το γυαλι με τη διαδικασια που προεβλεποταν και πιστευα οτι δε θα εχω θεμα, τελικα αυτες εμεναν μεσα στο γυαλι και ηταν χαλια.

Τα tmax δεν επιχείρησα να τα βάλω μονος μου μιας και με 17 ευρώ μου τα έβαζαν,απλα το ενα ανασηκωθηκε από δικιά μου βλακειών και το 2ο έμεινε μέχρι που έδωσα το κινητό.Εχω βάλει με την σειρά σε s9,p30 pro oneplus 9 pro και s23ultra τζαμακια με υγρή κόλλα και δεν τα αλλάζω με κανένα,και από θέμα ποιοτητας αλλά και από θέμα μη αλλοίωσης των χρωμάτων της οθόνης.

On 23/9/2023 at 12:15 ΜΜ, Dark_Lord said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα για S23 ULTRA τι προτείνετε για οθόνη εάν μπορείτε και links; ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Άρα για S23 ULTRA τι προτείνετε για οθόνη εάν μπορείτε και links; ευχαριστώ πολύ 
https://www.skroutz.gr/s/40615741/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-2tmch-Galaxy-S23-Ultra.html

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2023 at 8:46 ΜΜ, djchristakis said:

Μετά την αναβάθμιση Οκτωβρίου αντιμετωπίζω αυτό με το youtube 

Καλησπέρα,

ο τροπος που εμφανιζονται οι ειδοποιησεις σου ειναι εξαιτιας καποιας εφαρμογης; Αν ναι ποια ειναι αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των σπασίματων οθονης, διάβασα τελευταία οτι στην Αμερική, σε βάθος 1 χρόνου σπάει την οθονη του κινητού το 34%. 1 στους 3 δηλαδή. Και η στατιστική δεν είναι για το συγκεκριμένο κινητό με κυρτή οθόνη που σπάει για πλακα αν πεσει. Απείρως εύκολοτερα απο οσα δεν έχουν κυρτή οθόνη. Αποδεδειγμένο αυτο, δεν είναι γνώμη μου. Προσωπικά οταν μπορώ αποφεύγω τις κυρτές οθονες. Το νοτε 8 που είχα πάρει, έσπασε η οθονη σε πέσιμο απ τα 20 εκατοστά. Δεν το πίστευα, καθώς αλλα κινητα μου έχουν πέσει απο 1 μετρο και δε σπάσανε. Επίσης μου έχει σπάσει οθόνη κινητού χωρίς κυρτή οθόνη, που είχα και tempered (samsung παλι), όπου το tempered άντεξε, δεν έπαθε τίποτα αλλά η οθονη ράγισε.. Οπότε ποιο tempered είναι ποιο ανθεκτικό δεν είναι απαραίτητα καλύτερο. Η δουλειά του είναι να σπάει αυτό απορροφοντας τους κραδασμους για να μη σπάσει η οθονη. Το συγκεκριμένο κινητό θέλει tempered. Και τα 2 παραπάνω είναι εξαιρετικά. Ποιο είναι καλύτερο, κανείς δεν ξέρει στα αληθεια. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Καλησπέρα,

ο τροπος που εμφανιζονται οι ειδοποιησεις σου ειναι εξαιτιας καποιας εφαρμογης; Αν ναι ποια ειναι αυτη;

Υποψιάζομαι ότι είναι αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.dynamicspot&hl=en_US

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να πω οτι αυτά που έχουν κολλα, όπως το dome έχουν ένα πλεονέκτημα. Η κόλλα ανάμεσα στην οθονη και το tempered έχει μια ελαστικότητα, σαν σφουγγάρι, οπότε συνήθως πρόστατευουν καλύτερα, συν δουλεύει το δαχτυλικό ποιο καλά. Κάποιος ελεγε, δε βάζω εγω κόλλες να κάνει καμία ζημιά.. Μεγα λάθος. Δεν αφήνει καθόλου κατάλοιπα οταν το βγάλεις και το καθαρίσεις. Απλα αυτά με κόλλες είναι δύσκολο να τα βάλεις χωρίς φούσκαλες κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των σπασίματων οθονης, διάβασα τελευταία οτι στην Αμερική, σε βάθος 1 χρόνου σπάει την οθονη του κινητού το 34%. 1 στους 3 δηλαδή. Και η στατιστική δεν είναι για το συγκεκριμένο κινητό με κυρτή οθόνη που σπάει για πλακα αν πεσει. Απείρως εύκολοτερα απο οσα δεν έχουν κυρτή οθόνη. Αποδεδειγμένο αυτο, δεν είναι γνώμη μου. Προσωπικά οταν μπορώ αποφεύγω τις κυρτές οθονες. Το νοτε 8 που είχα πάρει, έσπασε η οθονη σε πέσιμο απ τα 20 εκατοστά. Δεν το πίστευα, καθώς αλλα κινητα μου έχουν πέσει απο 1 μετρο και δε σπάσανε. Επίσης μου έχει σπάσει οθόνη κινητού χωρίς κυρτή οθόνη, που είχα και tempered (samsung παλι), όπου το tempered άντεξε, δεν έπαθε τίποτα αλλά η οθονη ράγισε.. Οπότε ποιο tempered είναι ποιο ανθεκτικό δεν είναι απαραίτητα καλύτερο. Η δουλειά του είναι να σπάει αυτό απορροφοντας τους κραδασμους για να μη σπάσει η οθονη. Το συγκεκριμένο κινητό θέλει tempered. Και τα 2 παραπάνω είναι εξαιρετικά. Ποιο είναι καλύτερο, κανείς δεν ξέρει στα αληθεια. 
Καλησπέρα. Μπορεί να είναι έτσι στην Αμερική γιατί δεν του ενδιαφέρει, τσάμπα τους τα δίνουν. Με αυτήν την στατιστική εσύ, εγώ κι όλοι εδώ μέσα θα έπρεπε ένα στα τρία κινητά μας να το έχουμε σπάσει. Δεν έχω σπάσει ποτέ, κανένα. Δεν έχω βάλει ποτέ προστασία σε κυρτή οθόνη. Τα τελευταία 6 κινητά μου κυρτή είχαν.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, stark said:

Ναι παιδιά αυτή είναι η εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, efbill said:

 

 

26 minutes ago, efbill said:

Καλησπέρα. Μπορεί να είναι έτσι στην Αμερική γιατί δεν του ενδιαφέρει, τσάμπα τους τα δίνουν. Με αυτήν την στατιστική εσύ, εγώ κι όλοι εδώ μέσα θα έπρεπε ένα στα τρία κινητά μας να το έχουμε σπάσει. Δεν έχω σπάσει ποτέ, κανένα. Δεν έχω βάλει ποτέ προστασία σε κυρτή οθόνη. Τα τελευταία 6 κινητά μου κυρτή είχαν.

Στάλθηκε από το S23 ultra.
 

Ναι, είναι λογικο αυτό που γράφεις, και εγω το ίδιο σκέφτηκα. Εχω σπάσει πάντως οθόνες απο 3 κινητά. Έχοντας πάρει πολύ περισσότερα βέβαια, αλλα σχεδόν πάντα βαζω tempered. Αλλιώς μάλλον θα είμουν κοντά στην στατιστικη των Αμερικανών. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά αυτή είναι η εφαρμογή 
γίνεται να φαίνονται τα pop up των ειδοποιησεων με κλειστή οθόνη με αυτήν την εφαρμογή; όπως κάνει η μαμά ρύθμιση; (αλλά δεν μου αρέσει που δείχνει μόνο μια γραμμή περιεχόμενο μηνύματος)
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

μια βοήθεια θα ήθελα παρακαλώ στα παρακάτω,

α. settings\connections\wifi πατώντας στο γραναζάκι του συνδεδεμένου ssid , το network speed δηλώνει την σύνδεση με το access point ή είναι μια μέτρηση προς το internet, ρωτάω γιατί την τιμή την βλέπω και παίζει αρκετά σε σχέση με το lg g7 που είναι σταθερή

β. settings\display\screen resolution αλλάζοντας τιμή αλλάζει η ανάλυση στην οθόνη ; αλλάζοντας τιμή hd+,fhd+,wqhd+ δεν παρατηρώ αλλαγή στην οθόνη.

Σάς ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, djchristakis said:

Ναι παιδιά αυτή είναι η εφαρμογή 

Εγώ πάντως το μόνο που ζηλεύω από το iOS είναι τα widget στην AOD όταν φορτίζει. Αυτό που το γυρίζεις παράλληλα στο έδαφος αν έχετε δει. Πολύ καλή υλοποίηση. Αργησαν με το AOD αλλά έκαναν καλή δουλεία σχεδιαστικά ως συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το μόνο που ζηλεύω από το iOS είναι τα widget στην AOD όταν φορτίζει. Αυτό που το γυρίζεις παράλληλα στο έδαφος αν έχετε δει. Πολύ καλή υλοποίηση. Αργησαν με το AOD αλλά έκαναν καλή δουλεία σχεδιαστικά ως συνήθως. 
υπάρχει εφαρμογή στο android αλλά δεν θυμάμαι το όνομα
προχτές την είδα στο τικτοκ
Link to comment
Share on other sites

Samsung global goals ξέρει κανείς τι είναι και πως βγάζεις χρήματα μέσα από αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Με έχει ταράξει στο σπαμ σε διάφορες εφαρμογές μια διαφήμιση για ένα Tamu που πρώτη φορά ακούω. Ξέρει κανείς αν έχει καμία εφαρμογή η Samsung να καθαρίζει από τέτοια; Ή να κατεβάσω από κανέναν τρίτο; 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, yorgos00 said:

Με έχει ταράξει στο σπαμ σε διάφορες εφαρμογές μια διαφήμιση για ένα Tamu που πρώτη φορά ακούω. Ξέρει κανείς αν έχει καμία εφαρμογή η Samsung να καθαρίζει από τέτοια; Ή να κατεβάσω από κανέναν τρίτο; 

Ρυθμίσεις-συνδέσεις-περισσοτερες ρυθμίσεις σύνδεσης-προσωπικό DNS βάλε dnsforge.de αποθήκευση και είσαι έτοιμος 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mips said:

Ρυθμίσεις-συνδέσεις-περισσοτερες ρυθμίσεις σύνδεσης-προσωπικό DNS βάλε dnsforge.de αποθήκευση και είσαι έτοιμος 

Και τι κάνει αυτό δλδ ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-συνδέσεις-περισσοτερες ρυθμίσεις σύνδεσης-προσωπικό DNS βάλε dnsforge.de αποθήκευση και είσαι έτοιμος 
DNS καλύτερα Adguard

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει πάρει κανείς θήκη από dbrand; Ξέρουμε τι παίζει με το τελωνείο; Είναι από μόνη της ακριβή μην βγει κανένα 100αρι.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα εντυπώσεις αν αξίζει από s22 ultra σε 23 ultra από άτομα που ακολούθησαν την διαδρομή αυτή ή να περιμένω καλθτερα για το 24αρι. Σε σύγκριση 22 με 23 για μπαταρία, ταχύτητα, υπερθέρμανση γενικα προβληματα και τι παίζει από τζαμακι μιας και το s22 έπαιρνε μόνο ζελατίνα για να δουλέψει το δαχτυλικο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το μεγάλο post

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...