Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Συγγνώμη για το πολύ καθυστερημένο της απάντησης, αλλά όγκος της δουλειάς ήταν υπερβολικός).

Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν με το πρόβλημα που έχω με το gmail, γιατί συνεχίζει να έχει πρόβλημα.

Ευτυχώς μπροστά από τον υπολογιστή το πράγμα σώζεται με το Checker Plus for Gmail, που είναι ένα καταπληκτικό extension για όλους τους chrome based browsers.

Στα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω και πολλά αφού ούτε φωτοφραφία δεν έχω βγάλει ακόμα, η οθόνη είναι super, η μπαταρία ακόμα πιο super για τις δικές μου ανάγκες, ειδικά μετά το note 10 που είχα, έστω κι αν το φορτίζω μέχρι το 85% και το one plus βελτιώνεται με κάθε έκδοση. 

Θα δοκιμάσω και το πρόγραμμα της Samsung και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο μεγάλο update που πήρα στο galaxy watch 5 η εφαρμογή reminder του ρολογιού αρνείται πεισματικά να δουλέψει με το gboard! Χρειάζεται να έχεις ως επιλογή το πληκτρολόγιο της samsung το οποίο το θεωρώ τραγικό και χωρίς φωνητική υπαγόρευση στα ελληνικά.

Απαράδεκτοι.... Πριν το update gboard & reminder συνεργαζόταν κανονικά....

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, AnDas said:

Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τα καλα του; αχαχχα

20 minutes ago, AnDas said:

Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τα καλα του; αχαχχα

20 minutes ago, AnDas said:

Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τα καλα του; αχαχχα 

20 minutes ago, AnDas said:

Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τα καλα του;

20 minutes ago, AnDas said:

Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τα καλα του; μονο αρνητικα;;;;

20 minutes ago, AnDas said:

Θα σου πω 4 θεματάκια που ίσως σε ξενίζουν λίγο στην αρχή, μία που έρχεσαι από xperia

1) πολύ ωραίες αλλά μη ρεαλιστικές φωτογραφίες. Άλλο βλέπει το μάτι, άλλο απότυπώνεται στην οθόνη. Επίσης και στα κινούμενα αντικείμενα ίσως αντιμετωπίσεις θέμα.

2) Αν βάλεις τζαμάκι στην οθόνη θα βρίσεις με το αποτύπωμα. Νομίζω μακράν καλύτερη υλοποίηση ο αισθητήρας στο πλάι.
Ρύθμισε να ανοίγει και με την αναγνώριση του προσώπου και παλεύεται η κατάσταση

3) Το ένα ηχείο βρίσκεται στο κάτω μέρος της συσκευής, οπότε αν βλέπεις κάτι ξαπλωμένος ακουμπώντας κάθετα τη συσκευή πάνω σου, "μπλοκάρεται" το ηχείο και αλλοιώνεται ο ήχος.
Γενικά ο ήχος του xperia είναι καλύτερος από το S23 ultra

4) Και κάτι ψιλό ασήμαντο, για να γίνουν ενημερωσεις στο s23 ultra βγαίνει offline το κινητό, οπότε να τις κάνεις σε φάση που δεν περιμένεις κάποιο τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τα καλα του; μονο αρνητικα;;;; πραγματικα παραξενευτικα !!!

Και τα καλα του; μονο αρνητικα;;;; πραγματικα παραξενευτικα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον χρειάζομαι οφθαλμίατρο διαβάζω τα ίδια ακριβώς συνεχόμενες φορές

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Και τα καλα του; μονο αρνητικα;;;; πραγματικα παραξενευτικα !!!
Και τα καλα του; μονο αρνητικα;;;; πραγματικα παραξενευτικα !!!
Τα καλά όλα τα υπόλοιπα
Χαχαχαχαχα



Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συγκεκριμένο κινητό είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου αυτό έχω να πω !!! Εργάζομαι σε αλυσίδα στην κινητή πολλά πολλά χρόνια βλέπω και συγκρίνω τα πάντα κάθε μέρα. Αυτή την στιγμή υλοποίηση σε Android σαν το s23u πραγματικά κατά την δική μου άποψη δεν υπάρχει. Δεν έχει απλά αντίπαλο σε specs απόδοση δυνατότητες. Αλλάζω flagships ανά 8 μήνες. Ήρθα από 14 Pro max. Το μόνο που μου λείπει είναι το ρολόι aolle watch το οποίο το θεωρώ μακράν πιο εξελιγμένα από Sammy αλλά άλλο θέμα αυτό με τα ρολόγια τώρα... Το Ios δεν μου λείπει καθόλου μα καθόλου.. Λένε εδώ για το Google mail διάβαζα.. Το γεγονός ότι χωρίς acrobat στο Ios δεν μπορείς ούτε share pdf να κάνεις??? Απίστευτα μονότονο το βαριέμαι από το πρώτο μήνα.. Εδώ έχεις τα πάντα να παραμετροποιήσεις όπως θες εσύ... Το μόνο που μου λείπει και θεωρώ σημαντικό στα Apple είναι η ασφάλεια.. Η μετάβαση από iPhone όσες φορές και να την έχω κάνει, θα δω διαφορά στα προτοκολα ασφάλεια σε σχέση με το Ios, η αλήθεια να λεγεται!!Αλλά και εδώ καλά είμαστε αοι ασφάλεια πιστεύω.. Παντωσ το κινητό overall είναι χάρμα ταχύτητας smoothness κάμερα αντε γειά οθόνη από άλλο πλανήτη, γενικά ότι καλυτερο έχω ακουμπήσει ως τώρα σε κινητό!!! Να το χαιρόμαστε και να το απολαμβανουμε και μακριά από τα μήλα Για όσους το πήραν τώρα μην ξεχάσετε την prepaid 200 που δίνουν για promo για Back t school..

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι απόλυτα δίκαιος....

Η υλοποίηση των 120 hertz δεν με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

Χωρίς υπερβολή στο poco f3 είχα πολύ καλύτερο ρολάρισμα ίδιως στο πάνω κάτω διαβάζοντας ιστοσελίδες...

Η δειγματοληψία αφής της οθόνης ήταν στα 360 ενώ στο s23 ultra στα 240...

Αντίστοιχα το ίδιο και σε εφαρμογές... Το tapatalk το οποίο δουλεύω πολύ στο xiaomi ήταν πολύ ομαλότερο.

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η συσκευή αυτή καθε αυτή η το optimizing της samsung

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Konstantine73 said:

Για να είμαι απόλυτα δίκαιος....

Η υλοποίηση των 120 hertz δεν με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

Χωρίς υπερβολή στο poco f3 είχα πολύ καλύτερο ρολάρισμα ίδιως στο πάνω κάτω διαβάζοντας ιστοσελίδες...

Αντίστοιχα το ίδιο και σε εφαρμογές... Το tapatalk το οποίο δουλεύω πολύ στο xiaomi ήταν πολύ ομαλότερο.

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η συσκευή αυτή καθε αυτή η το optimizing της samsung

sent from my S23Ultra 12/512
 

πραγματικα φιλε μιλουσαμε εδω στο φορουμ πριν μερες για τα 120 hz , αν σε πω δεν καταλαβα διαφορα καμια,ουτε προβλημα με τα ματια εχω αλλα πραγματικα δεν μπορεσα να καταλαβω κατι και το γυρισα στα 60 🙂

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα φιλε μιλουσαμε εδω στο φορουμ πριν μερες για τα 120 hz , αν σε πω δεν καταλαβα διαφορα καμια,ουτε προβλημα με τα ματια εχω αλλα πραγματικα δεν μπορεσα να καταλαβω κατι και το γυρισα στα 60
Παίζει να είσαι ο μοναδικός στον κόσμο!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Παίζει να είσαι ο μοναδικός στον κόσμο!

sent from my S23Ultra 12/512
 

πραγματικα αυτο λεω πιστεψε με ,δεν μπορει ολοι να μου λενε υπαρχει διαφορα και γω να μη την καταλαβαινω,οπως και να εχει δεν με πειραζει ας ειναι και 60

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα αυτο λεω πιστεψε με ,δεν μπορει ολοι να μου λενε υπαρχει διαφορα και γω να μη την καταλαβαινω,οπως και να εχει δεν με πειραζει ας ειναι και 60
Αφού εσύ δεν έχεις πρόβλημα όλα καλά

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Poloman5800 said:

Etsi opos to deixnw einai ana epafi.

Sorry gia ta greeklish,den exw ellinika prosorina.

Έχεις δίκιο! Thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2023 at 8:45 ΠΜ, alex61 said:

Αυτό της Vodafone ποιοοο είναι, "φαίνεται" ωραίο, γιαααα πες λεπτομέρειες

Είναι το trackisafe. Είναι ένα πολύ μικρό gps και συνδέεται με WiFi & BT. Έχει φοβερό apk που μπορείς να κάνεις και ζώνη ασφαλείας δηλ. όταν κάποιος σου κινεί το αντικείμενο (ακόμη και λίγα εκατοστά) που έχεις καρφωμένο το gps, τότε εκείνο αρχίζει και σου στέλνει μηνύματα ή και συνεχόμενες ειδοποιήσεις ότι κινείται, εμφανίζεται ο χάρτης και σου δείχνει που πηγαίνει και που βρίσκεται...ακόμη και αυτό βρίσκεται κριμένο σε υπόγεια. Λειτουργεί και σαν συναγερμός! Μπαταρία 25-30 μέρες! Το είχα αγοράσει κοντά στα 20 ευρώ και νομίζω ότι πέρυσι σταμάτησε αυτές τις συσκευές η Voda...αλλά το δική μου εξακολουθεί και λειτουργεί (θα μου πεις gps είναι τι θα πάθει). Κάνει κάτι τέτοιο και το Tag2? Αν ναι τότε θα αξίζει αν όχι τότε .... Το ποδήλατο κλειδώνει με μια κλειδαριά που είναι και συναγερμός BT + WF (ξεκλειδώνει και κλειδώνει και αυτόματα, όταν δηλαδή εφαρμογή βρίσκεται κοντά) και όταν ελάχιστα το σκουντήξεις ακούς προειδοποιητικό και μετά ξανά πάλι 110db ήχο! Που να σου πω για τον live καταγραφέα κάμερας πάρκινγκ αυτοκινήτου...άμα θες πείραξέ τα!!! Όλα βρίσκονται στην κινητάρα μας! Χαχα! Γκατζετάκιας από κούνια!

---Για τον φίλο πιό πάνω λέω και γω ένα "τρωτό" της συσκευής, καθώς αργεί πολύ ο επεξεργαστής στην εγκατάσταση των εφαρμογών, όχι όμως και στο διάβασμα αυτών!!

Καλή συνέχεια στην ομάδα...και συγνώμη για το off topic, αλλά μου το ζήτησαν!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2023 at 12:56 ΜΜ, Poloman5800 said:

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό για να βάλω φωτογραφία σε ολόκληρη την οθόνη, δέχεται και βίντεο.

Υπάρχει άλλος τρόπος;

Screenshot_20231011_125502_Contacts.thumb.jpg.b852d3d9d4c2c3967b9b4a395076424c.jpg

Ναι, υπάρχει άλλος τρόπος για φωτογραφια, emoji, αυτοκόλλητα, δεν ξέρω για βίντεο... Οπως είναι η επαφή που δείχνεις, πατάς στο ροζ κύκλο με την κάμερα πάνω κ επιλέγεις τι θελεις. Μπορείς να επιλέξεις 1 πρόσωπο απο μια φωτογραφία με πολλά άτομα. Εμένα μου την δείχνει μισή οθόνη οταν με παίρνουν τηλέφωνα ή οταν ανοίγω την επαφή... 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω τη συσκευη απο Μαιο, δυστυχως χωρις καλυμμα οθονης και σε καποια σημεια αν το δεις κατω απο το φως ηλιου εχει κατι ελαφρες γρατζουνιες, αμελητεες ομως. Σαν γραμμες απο νυχι. Προτεινετε τζαμακι? Εαν ναι επηρεαζεται το fingerprint? Πρεπει να ξανα περαστει; Εχει αλλο θεμα που μπορει να προκυψει; Αυτο το εφαρμοζουν στο καταστημα που θα κανει τη θερμοκόλληση; Ρωτησα ενα μαγαζι στη Παρο και μου ειπαν 30€ νομιζω. Όμως μου ειπε οτι προσαρμοζει και του s22 ultra ενα απλο καλυμμα που ειναι 10€ φθηνοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα αναβάθμιση δε μπορώ να δεχτώ κλήσεις σε 4G/5G only ενώ με την προηγούμενη δούλευε σωστά. Με δείχνει κατειλλημενο συνεχώς, και αν το γυρίσω σε αυτόματο δουλεύει κανονικά αλλά πολλές φορές με ρίχνει σε 2G. Για αυτό το είχα κλειδωμένο σε 4G/5G

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η εφαρμογή που έχεις κατεβάσει να κλειδώσεις 4 κ 5g δεν έχεις καλεί κάλυψη εκείνη την ώρα κ το μπερδεύει ; κάνε μια επανεκκίνηση κ άσε το κινητό να διαλέξει μόνο του να δεις τι γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση Οκτωβρίου αντιμετωπίζω αυτό με το youtube 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, djchristakis said:

Μετά την αναβάθμιση Οκτωβρίου αντιμετωπίζω αυτό με το youtube 

νομιζω οτι ειναι μια ακομα χαζομάρα της google , το εχει προσθεσει στο youtube , ambient mode λεγεται η glow effect . απενεργοποιειται στις ρυθμίσεις του youtube

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, stelioz78 said:

νομιζω οτι ειναι μια ακομα χαζομάρα της google , το εχει προσθεσει στο youtube , ambient mode λεγεται η glow effect . απενεργοποιειται στις ρυθμίσεις του youtube

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό δεν μπορώ να βρω κάτι. Έσβησα τις ενημερώσεις του youtube και το έκανα πάλι εγκατάσταση και δεν το κάνει τώρα. Ας ελπίσουμε πως δεν θα το κάνει πάλι. Και πάλι ευχαριστώ πολύ 

Τελικά εμφανίστηκε πάλι....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, djchristakis said:

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό δεν μπορώ να βρω κάτι. Έσβησα τις ενημερώσεις του youtube και το έκανα πάλι εγκατάσταση και δεν το κάνει τώρα. Ας ελπίσουμε πως δεν θα το κάνει πάλι. Και πάλι ευχαριστώ πολύ 

Τελικά εμφανίστηκε πάλι....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...

Το κάνει και σε μένα αυτό, είναι θέμα του youtube λογικά. Και είμαι με την ενημέρωση λογισμικού Αυγούστου,  δεν έχω περάσει Σεπτεμβρίου και την καινούργια Οκτωβρίου. Δεν με ενοχλεί πάντως, ίσως το έχουν κάνει έτσι, ώστε μέχρι να φορτώσει η σελίδα να σου εμφανίζει αυτά τα φανταχτερά χρώματα.  

 

Ασχετο: Γιατί δεν κατεβάζεις μια άλλη ταπετσαρία η να βάλεις φόντο μια φωτογραφία που τραβηξες;

Το παρατηρώ σε πολλούς να βάζουν εργοστασιακες, παύλα βαρετές εικόνες. Η συγκεκριμένη επίσης που έχεις σου ζαλίζει τα μάτια. 

Υγ: Και τα εικονίδια μπορείς να αλλάξεις ως προς το μέγεθος την εμφάνιση κλπ. 

Υγ2: Άμα κατεβάσεις τον nova λανσερ μπορείς να κάνεις τα εικονίδια πιο μικροσκοπικά και να έχεις μετά να εφθαριστιεσαι την οθοναρα, με το καλό φόντο που θα βάλεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η εφαρμογή που έχεις κατεβάσει να κλειδώσεις 4 κ 5g δεν έχεις καλεί κάλυψη εκείνη την ώρα κ το μπερδεύει ; κάνε μια επανεκκίνηση κ άσε το κινητό να διαλέξει μόνο του να δεις τι γίνεται. 
Δε φταίει η εφαρμογή. Η εφαρμογή απλώς κάνει το κινητό να κλειδώνει σε 4G/5G, τίποτα άλλο. Είμαι κλειδωμένος σε 4G/5G πολλά χρόνια τώρα με πολλές συσκευές. Απλά στα δίκτυα είχε 3-4 επιλογές για να διαλέξεις να κλειδώσεις δίκτυο. Τώρα έχει 2. Κάτι έγινε με το τελευταίο update και εξαφανίστηκαν. Έχω κάνει ταξίδι κλειδωμένος σε 4G/5G Αθήνα Αλεξανδρούπολη χωρίς κανένα θέμα. Με τον ίδιο τρόπο δουλεύει και το S20 FE 5G της γυναίκας. Χωρίς κανένα θέμα. Κάτι πείραξαν μετά το τελευταίο update δυστυχώς.. Πλέον το έχω τελείως αυτόματο, δουλεύει κανονικά ΑΛΛΑ χάνω συνεχώς το volte και μιλάω με 2G. Έλεος..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ερώτηση. Εχω ενεργοποιήσει το face recognition, αναγνωρίζει σωστα, αλλα παρολο που ξεκλειδώνει το τηλέφωνο, μετα πρέπει πάλι να κανω slide για να περασω από την οθόνη κλειδώματος στην κεντρική. 

Δεν θα έπρεπε να με πετάει απευθειας εκει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ερώτηση. Εχω ενεργοποιήσει το face recognition, αναγνωρίζει σωστα, αλλα παρολο που ξεκλειδώνει το τηλέφωνο, μετα πρέπει πάλι να κανω slide για να περασω από την οθόνη κλειδώματος στην κεντρική. 
Δεν θα έπρεπε να με πετάει απευθειας εκει?
Υπάρχει επιλογή 90fad555764ab7a3cc2075e342fd1242.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάπου στις ρυθμίσεις, να ξεκλειδώνει αμέσως ή να μένει σε εκείνη την οθόνη που λες. Είμαι δουλειά δεν έχω χρόνο να το δω τώρα, ψαξτο λίγο στο κλείδωμα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...