Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έσκασε στις περιοχές που τρέχουν τη beta η 6η έκδοση που θεωρητικά έχει όλα τα bugs επιδιορθωμένα, επομένως είναι το τελικό stable build. Θεωρώ ότι θα το λάβουμε άμεσα, σίγουρα μέχρι το τέλος του μήνα (εκτός αν βρεθεί κάποιο σοβαρό πρόβλημα της τελευταίας στιγμής).
Επειδή τρέχω την beta, πέρασα την 6 πριν κάνα 2 ώρες και μπορώ να πω πριν είναι σούπερ.. Δεν βλέπω κάτι που θα μπορούσε να διορθωθεί επιπλέον..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τρέχω την beta, πέρασα την 6 πριν κάνα 2 ώρες και μπορώ να πω πριν είναι σούπερ.. Δεν βλέπω κάτι που θα μπορούσε να διορθωθεί επιπλέον..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Το wallet λειτουργεί;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγω βγάζει την γνωστή ειδοποίηση "does not meet requirements " αλλα χτες δούλεψε κανονικά σε πληρωμή με την την beta 5. Γενικότερα είναι λαχείο, σε άλλους δουλεύει σε άλλους όχι..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγω βγάζει την γνωστή ειδοποίηση "does not meet requirements " αλλα χτες δούλεψε κανονικά σε πληρωμή με την την beta 5. Γενικότερα είναι λαχείο, σε άλλους δουλεύει σε άλλους όχι..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Στην 5αρα μου δούλευε 2 3 μέρες... μετά μήνυμα λάθους

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μιας που λέτε για το wallet, έχει σταματήσει σε όλους σας να δίνει κατευθείαν notification ότι είναι κλειστό το nfc όταν μπαίνεις; Εμένα το έχει κόψει εδώ και μήνες και με εκνευρίζει, γιατί είναι επιπλέον χαμένος χρόνος αν το χω ξεχάσει κλειστό. Δευτερόλεπτο, αλλά πάνω στην πληρωμή, είναι κάτι.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που θελει καποιος την συσκευη, σε αριστη κατασταση 512/12GB, μπορει να επικοινωνησει μαζι μου 🙂 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στο απλό μοντέλο είναι δράμα, έχω το poco x3 pro του αλλάζω όλη μέρα τα φώτα απ το πρωί και τη νύχτα αργά έχω 30% μπαταρία, εδώ με το που το δουλεύεις λιγο και σκρολαρεις κάθε 5 λεπτά ρίχνει 1%, και έχω σε βαθύ ύπνο σχεδόν όλα τα apps

On 30/9/2023 at 7:05 ΜΜ, MeteorX said:

εννοειται πως δεν ειναι αποδειξη αυτο που εχεις.αν δεν ειναι τυπωμενο το ιμει σε ενιαιο μηχανογραφικο δεν νομιζω πως ισχυει.

και φυσικα δεν θα μπορεις να το πουλησεις καπου αργοτερα,κανεις δεν θα δεχτει ενα χαρτι που να γραφει με στυλο το ιμει.

πρεπει να ζητησεις το γρηγοροτερο αποδειξη με ενιαιο μηχανογραφικο(απο υπολογιστη σε εκτυπωτη που θα περασει και στο taxisnet) και προφανως θα εχει και barcode 

σε περιπτωση που θα προσπαθησουν να δικαιολογηθουν και το λαθος να στο πουν σωστο ,προειδοποιησε τους οτι θα πας στον συνηγορο καταναλωτη.

και στο ξανα λεω δεν θα μπορεσεις να το πουλησεις πουθενα αν θες να το πουλησεις αργοτερα.

 

edit γραφεις μου έχουν γράψει το ένα από τα δύο IMEI ,το πρωτο γραφουν γενικα στις αποδειξεις.

Αδερφέ άργησα λίγο να δω το Post σου αλλά σήμερα κιόλας τους έστειλα emal και απαίτησα να έχω τη βδομάδα που θα έρθει σπίτι μου τη κανονική απόδειξη που μου είπες κι εσύ και πως αν δε γίνει αυτό θα καταφύγω στο συνήγορο του καταναλωτή, θα τους πάρω και Δευτέρα τηλέφωνο πρωί πρωί 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, doganos said:

Σε περιπτωση που θελει καποιος την συσκευη, σε αριστη κατασταση 512/12GB, μπορει να επικοινωνησει μαζι μου 🙂 

983€ τελική τιμή έχει σήμερα σφραγισμένο από e-shop.gr με τιμολόγιο.

Πόσο σκοπεύεις να το πουλήσεις...; σε συμφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ελληνικό αγορά από πλαίσιο. Πως μπορώ να βάλω την beta.; με κάποιο τρόπο ;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ελληνικό αγορά από πλαίσιο. Πως μπορώ να βάλω την beta.; με κάποιο τρόπο ;
Πρέπει να γυρίσεις στην αναβάθμιση του Αυγούστου - τα χάνεις όλα... Και βρίσκεις από το xda τις 7 αναβαθμίσεις που έχουν βγάλει για Γερμανία ή Αγγλία και τις περνάς μία μία

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, karagalexk said:

Πρέπει να γυρίσεις στην αναβάθμιση του Αυγούστου - τα χάνεις όλα... Και βρίσκεις από το xda τις 7 αναβαθμίσεις που έχουν βγάλει για Γερμανία ή Αγγλία και τις περνάς μία μία

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μπορείς να κάνεις downgrade; να αλλάξω csc εννοείς ; η να περάσω γερμανική ρομ μέσα από το odin;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις downgrade; να αλλάξω csc εννοείς ; η να περάσω γερμανική ρομ μέσα από το odin;
Θα κάνεις downgrade με odin. Ότι και να περάσεις αρκεί να είναι oxm. Τις beta τις περνάς με adb sideload. Δες στο xda. Έχει αρκετή δουλειά. Αν δεν το έχεις ξανά κάνει περίμενε λίγες μέρες θα βγει η stable...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, karagalexk said:

Θα κάνεις downgrade με odin. Ότι και να περάσεις αρκεί να είναι oxm. Τις beta τις περνάς με adb sideload. Δες στο xda. Έχει αρκετή δουλειά. Αν δεν το έχεις ξανά κάνει περίμενε λίγες μέρες θα βγει η stable...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Αν βάλω γερμανική .μέσο samsung members δεν  έχει επιλογή για να γραφτείς στην beta;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω γερμανική .μέσο samsung members δεν  έχει επιλογή για να γραφτείς στην beta;
Δεν το γνωρίζω.. αλλά νομίζω δεν θα δουλέψει.
Αλλά το τονίζω δεν θα το γνωρίζω

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ελληνικό αγορά από πλαίσιο. Πως μπορώ να βάλω την beta.; με κάποιο τρόπο ;
για ποιο λόγο να τη βάλεις όταν σε λίγες μέρες θα έχουμε τη final επίσημα?

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Konstantine73 said:

για ποιο λόγο να τη βάλεις όταν σε λίγες μέρες θα έχουμε τη final επίσημα?

sent from my S23Ultra 12/512

 

Για να περάσει η ώρα. Αν ήταν μόνο να βάλω γερμανική και μετά μέσο members να την κατεβάσει θα είναι Οκ..αλλιώς θα περίμενω.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσει η ώρα. Αν ήταν μόνο να βάλω γερμανική και μετά μέσο members να την κατεβάσει θα είναι Οκ..αλλιώς θα περίμενω.
Ταπεινή μου άποψη μπορείς να κάνεις πολύ ομορφότερα πράγματα για να περάσει η ώρα σου...

Και σε περίπτωση που την περάσεις και έχεις προβλήματα μόνο ευχαριστα δεν Θα περάσει η ώρα σου μετά...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Konstantine73 said:

Ταπεινή μου άποψη μπορείς να κάνεις πολύ ομορφότερα πράγματα για να περάσει η ώρα σου...

Και σε περίπτωση που την περάσεις και έχεις προβλήματα μόνο ευχαριστα δεν Θα περάσει η ώρα σου μετά...

sent from my S23Ultra 12/512
 

αυτο ακριβως , συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bromiaris said:

983€ τελική τιμή έχει σήμερα σφραγισμένο από e-shop.gr με τιμολόγιο.

Πόσο σκοπεύεις να το πουλήσεις...; σε συμφέρει;

Όσο θέλει μπορεί να το πουλήσει.  Ένα ΠΟΛΎ ΜΕΓΆΛΟ ΠΟΣΟΣΤΌ ανθρώπων δεν μπορεί να το αγοράσει με τιμολόγιο.  Άρα... ? Πάντα φιλικά. 

Link to comment
Share on other sites

983€ τελική τιμή έχει σήμερα σφραγισμένο από e-shop.gr με τιμολόγιο.
Πόσο σκοπεύεις να το πουλήσεις...; σε συμφέρει;
1022 βγαίνει. Η πράξη δεν είναι 1268-24% που έκανες εσύ και βγαίνει 963 περίπου. Είναι 1268 διά 1.24. Έτσι βγαίνει το ΦΠΑ.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, DjTony said:

1022 βγαίνει. Η πράξη δεν είναι 1268-24% που έκανες εσύ και βγαίνει 963 περίπου. Είναι 1268 διά 1.24. Έτσι βγαίνει το ΦΠΑ.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

1219/1,24=983€  Helloooooooo...

Screenshot_20231008_215141_Chrome.jpg

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, challenge143 said:

Όσο θέλει μπορεί να το πουλήσει.  Ένα ΠΟΛΎ ΜΕΓΆΛΟ ΠΟΣΟΣΤΌ ανθρώπων δεν μπορεί να το αγοράσει με τιμολόγιο.  Άρα... ? Πάντα φιλικά. 

Όσο γουστάρει το βαζει καθένας βέβαια, δικαίωμα του, αλλα οι αγγελίες έχουν ξεφτιλίστει τελείως στο διπλανό φόρουμ. Εχω παρει 3-4 κινητά στο παρελθόν ελαφρώς μεταχ. Τωρα ολα τα μεταχ εκει είναι ακριβότερα απο να τα πάρεις καινούργια στο bestPrice.. Απορώ που ασχολείστε ακομα με σκρουτζ. 

Το s23 ultra εκει 512 κάνει 1000€  με κανονική απόδειξη ουτε τιμολόγια, ουτε τίποτα. Τωρα και 2000€ να το πήρε κάποιος δε δικαιολογείται να το δινει περισσότερο απο 800 μεταχ. 

Προσωπικά πηρα το fold 5 512 1200€ και ασφαλισμένο απο το bestPrice, ακομα και σπασμένο να έρθει σου δίνει η ασφαλιστική τα λεφτα σου, που δεν το κάνει το σκρουτζ. Και στις αγγελίες το πουλάνε μεταχ 1500. Είναι στην κυριολεξία για γέλια. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, challenge143 said:

Όσο θέλει μπορεί να το πουλήσει.  Ένα ΠΟΛΎ ΜΕΓΆΛΟ ΠΟΣΟΣΤΌ ανθρώπων δεν μπορεί να το αγοράσει με τιμολόγιο.  Άρα... ? Πάντα φιλικά. 

σιγουρα αλλα μην ξεχνας οτι οι τιμες τιμολογιου ειναι ιδιες με τιμες λιανικης στο best price. και αν δεν ειναι ιδιες ειναι παρομοιες.

ολοι θελουμε να πουλαμε ακριβα και να αγοραζουμε φθηνα, αλλα νομιζω εχει ξεφτυλιστει το πραγμα πλεον. ολοι θελουν να πουλησουν τα κινητα τους οσο τα πηραν με τιμολογιο, τραγικο, γιαυτο αλλωστε και δεν φευγουν, τα εχουν εκει κανα μηνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλα μην ξεχνας οτι οι τιμες τιμολογιου ειναι ιδιες με τιμες λιανικης στο best price. και αν δεν ειναι ιδιες ειναι παρομοιες.
ολοι θελουμε να πουλαμε ακριβα και να αγοραζουμε φθηνα, αλλα νομιζω εχει ξεφτυλιστει το πραγμα πλεον. ολοι θελουν να πουλησουν τα κινητα τους οσο τα πηραν με τιμολογιο, τραγικο, γιαυτο αλλωστε και δεν φευγουν, τα εχουν εκει κανα μηνα.
Εγώ απορώ πώς είναι δυνατόν να επιλέξει κάποιος μία μεταχειρισμένη συσκευή δίνοντας 1.000 ευρώ και να μη δώσει για παράδειγμα άλλα 50 ή 100 επιπλέον ή ακόμα και 150 και να το πάρει του κουτιού καινούργιο και απείραχτο...


sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...