Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, thomasbrandy287 said:

Έχει σιχαθεί η ψυχή μου τη Samsung και το Gmail. Κάθε φορά θα πρέπει να κάνουμε ένα ταξίδι σε 500 υπομενού μπας και δουλέψει σωστά. 

Κινητό 1300€ και το Gmail θυμάται να σε ενημερώσει μετά από μισή ώρα (στην καλύτερη) ότι ήρθε mail, άλλες σε κανα 2ωρο, έχει χεσμένους τους υποφακέλους που έχω για τους πελάτες τους οποίους κάθισα σαν μα@@κας ένα ένα να τσεκάρω τα notification, αλλά όχι ότι κατάφερα και τίποτα.

2023 και το πιο βασικό ίσως πρόγραμμα του πλανήτη για email στη ναυαρχίδα της Samsung υπολειτουργεί.

FU Samsung. Τελευταία φορά που ασχολούμαι μαζί σου.

(Ο κουμπάρος μου το κράτησε μια βδομάδα και ξαναπήρε iPhone. Ο λόγος; Δεν έπαιρνε τα email). 

Περίεργο. Τόσα χρόνια δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μιλάς για τα email που παίρνεις από το email σου στο gmail ή απο λογαριασμό συνδεδεμένο στο gmail?

6 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Θα δοκιμάσω να δω και εγώ με άλλα δύο κινητά που έχω σπίτι. Ίσως άμα πειράξουμε τα φίλτρα πριν τη λήψη της κάμερας να βγαίνουν φυσικά χρώματα 

Αν βρεις πες μου. Κάποιοι λένε ότι βοηθάει η ρύθμιση στο camera assistant για την άμβλυνση της φωτογραφίας (στο μέτριο ή και παραπάνω). Αλλά γενικά το oversaturation πολύ δύσκολα το γλυτώνεις εκτός και αν μπεις σε pro mode και παίξεις αρκετά. Που ποιος έχει το χρόνο να το κάνει φυσικά...

5 ώρες πριν, baspats said:

Η εφαρμογή του Gmail σε όλες τις συσκευές Android ειναι ΓΤΠ. 

 

Το ακριβώς αντίθετο ισχύει, όπως και για όλες τις εφαρμογές της google (πχ photos se apple). Εσυ τί λες η εφαρμογή στο λειτουργικό της ίδιας εταιρείας να παίζει καλύτερα σε ξένο λειτουργικό;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jtgiannis said:

Καλησπέρα. Έχω ένα θέματακι με την ασύρματη κοινή χρήση ισχυος. Την διακόπτει μετά από μερικά δεύτερολεπτα. Συμβαίνει μήπως σε άλλον;; 

Αν έχεις θηκη βγαλτην για μα δεις αν την εμποδίζει ή κανένα μαγνήτη αν έχεις βάλει, αφαίρεσε τα όλα αυτά.  Κ πρόσεχε όταν το πας στην φόρτιση να μην ειναι είδη ζεστή ή συσκευή κ το κόβει για λόγους ασφαλείας. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, challenge143 said:

Αν έχεις θηκη βγαλτην για μα δεις αν την εμποδίζει ή κανένα μαγνήτη αν έχεις βάλει, αφαίρεσε τα όλα αυτά.  Κ πρόσεχε όταν το πας στην φόρτιση να μην ειναι είδη ζεστή ή συσκευή κ το κόβει για λόγους ασφαλείας. 

Καλημέρα. Φίλε μου τα δοκίμασα όλα αυτά και δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει.Έχω και την ρυθμιση να σταματήσει στα 30 τοις εκατό της μπαταρίας....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, thomasbrandy287 said:

Έχει σιχαθεί η ψυχή μου τη Samsung και το Gmail. Κάθε φορά θα πρέπει να κάνουμε ένα ταξίδι σε 500 υπομενού μπας και δουλέψει σωστά. 

Κινητό 1300€ και το Gmail θυμάται να σε ενημερώσει μετά από μισή ώρα (στην καλύτερη) ότι ήρθε mail, άλλες σε κανα 2ωρο, έχει χεσμένους τους υποφακέλους που έχω για τους πελάτες τους οποίους κάθισα σαν μα@@κας ένα ένα να τσεκάρω τα notification, αλλά όχι ότι κατάφερα και τίποτα.

2023 και το πιο βασικό ίσως πρόγραμμα του πλανήτη για email στη ναυαρχίδα της Samsung υπολειτουργεί.

FU Samsung. Τελευταία φορά που ασχολούμαι μαζί σου.

(Ο κουμπάρος μου το κράτησε μια βδομάδα και ξαναπήρε iPhone. Ο λόγος; Δεν έπαιρνε τα email). 

99% φταις εσυ. Ητε δεν το έχεις βάλει να κάνει συνχρονισμο, ητε το έχεις να ελενχει ανα τακτά διαστήματα πχ καθε μισάωρο, ητε σου κλείνει το gmail η εξοικονόμηση ενέργειας, αρα πρέπει να ορίσεις το gmail ως εφαρμογή που δεν κλείνει ποτέ. Τα κινητά σήμερα έχουν ενα σωρο ρυθμίσεις, για να κάνεις οτι θες. Οταν είσαι άσχετος τότε το iphone σου φαίνεται καλύτερο γιατί δε σου δίνει καμία ρύθμιση..

Σε 10+ android κινητα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με gmail, και σίγουρα οχι σε σαμσουνγκ. Μονο κατι xiaomi που κάνουν extreme εξοικονόμηση ενέργειας και κλείνουν ακόμα και το gmail. 

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail αν θυμάμαι καλά δεν έχει να ορίσεις χρόνους που τσεκάρει. Το λογαριασμό Gmail τον ελέγχει συνέχεια. Αν έχετε βάλει άλλους όμως στο ίδιο account τους τσεκάρει με βάση έναν αλγόριθμο που προσαρμόζεται ανάλογα με τα ποσά συχνά emails παίρνεις. Αν παίρνεις λίγα τη μέρα θα τον τσεκάρει κάθε ώρα για παράδειγμα. Δεν αλλάζει αυτό. 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

@jtgiannis έχεις δοκιμάσει άλλη συσκευή μην τυχόν κ το πρόβλημα είναι της ασύρματης συσκευής κ όχι του κινητού; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, challenge143 said:

@jtgiannis έχεις δοκιμάσει άλλη συσκευή μην τυχόν κ το πρόβλημα είναι της ασύρματης συσκευής κ όχι του κινητού; 

Ναι έχω δοκιμάσει με την προηγούμενη συσκευή μου το Note10 plus. Εκεί όλα λειτουργούν κανονικά. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jtgiannis said:

Ναι έχω δοκιμάσει με την προηγούμενη συσκευή μου το Note10 plus. Εκεί όλα λειτουργούν κανονικά. 

Το μόνο που θα σκεφτόμουν σαν έσχατη λύση είναι ένα hard reset.. αλλα μετά πάλι από την αρχή στήσιμο.  😔

Link to comment
Share on other sites

Just now, challenge143 said:

Το μόνο που θα σκεφτόμουν σαν έσχατη λύση είναι ένα hard reset.. αλλα μετά πάλι από την αρχή στήσιμο.  😔

Ναι το σκέφτηκα, αλλά αυτό το στήσιμο από την αρχή δεν το μπορώ με τίποτα, χαχαχαχα!!!! Τλπ, μικρό το κακό. Σε αναμονή του Android 14 και υποθέτω εκεί θα στρώσει. Ευχαριστώ πολύ για τα tips! 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου ερχονται αμεσως παντως δεν ειχα προβλημα ποτε.εχω επιλεξει να ειδοποιουμαι καθε φορα

Screenshot_20231004_134353_Gmail.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sosimple2 said:

99% φταις εσυ. Ητε δεν το έχεις βάλει να κάνει συνχρονισμο, ητε το έχεις να ελενχει ανα τακτά διαστήματα πχ καθε μισάωρο, ητε σου κλείνει το gmail η εξοικονόμηση ενέργειας, αρα πρέπει να ορίσεις το gmail ως εφαρμογή που δεν κλείνει ποτέ. Τα κινητά σήμερα έχουν ενα σωρο ρυθμίσεις, για να κάνεις οτι θες. Οταν είσαι άσχετος τότε το iphone σου φαίνεται καλύτερο γιατί δε σου δίνει καμία ρύθμιση..

Σε 10+ android κινητα ποτέ δεν είχα πρόβλημα με gmail, και σίγουρα οχι σε σαμσουνγκ. Μονο κατι xiaomi που κάνουν extreme εξοικονόμηση ενέργειας και κλείνουν ακόμα και το gmail. 

Σε όλα τα κινητά android που είχα (και είχα σχεδόν πάντα Samsung) είχα πάντα πρόβλημα με το gmail. Εκτός από μία.

Όταν είχα Sony, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα Sony είναι καλύτερα τηλέφωνα και μπλα μπλα μπλα

Και επειδή και συγχρονισμό το έχω βάλει να κάνει ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΚΕΛΛΟ που έχω στο gmail και είναι check always και στη μπαταρία είναι unrestricted και άσχετος δεν ειμαι όπως αγενέστατα αναφέρεις, υπάρχει πάντα η πιθανότητα να είναι βλαμμένη η Samsung, εξού και τα 52,100,000 video Gmail+Samsung.

Iphone είχα κάποτε το 3, πιθανότατα δεν θα αποκτήσω ποτέ ξανά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γενικά έχουν ξανά ειπωθεί προβλήματα με Gmail. Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα κ έρχονται στην ώρα τους ΕΚΤΟΣ από τα διαφημιστικά που έχω αναφέρει πιο παλιά τα οποία κ δεν με ενδιαφέρει μπορεί να σκάσει μετά από 15 20 λεπτά.  Αλλά τα email που ανταλλάσω στην εργασία μου έρχονται κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, thomasbrandy287 said:

Σε όλα τα κινητά android που είχα (και είχα σχεδόν πάντα Samsung) είχα πάντα πρόβλημα με το gmail. Εκτός από μία.

Όταν είχα Sony, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα Sony είναι καλύτερα τηλέφωνα και μπλα μπλα μπλα

Και επειδή και συγχρονισμό το έχω βάλει να κάνει ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΚΕΛΛΟ που έχω στο gmail και είναι check always και στη μπαταρία είναι unrestricted και άσχετος δεν ειμαι όπως αγενέστατα αναφέρεις, υπάρχει πάντα η πιθανότητα να είναι βλαμμένη η Samsung, εξού και τα 52,100,000 video Gmail+Samsung.

Iphone είχα κάποτε το 3, πιθανότατα δεν θα αποκτήσω ποτέ ξανά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων.

ασχετα του τι γινεται με το gmail , δοκιμασε και το samsung mail. εγω του εχω πανω 2 δικα μου  και 2 της εταιριας που δουλευω και ερχονται τα mail ακαριαια χωρις να εχω κανει ποτε καποια ειδικη ρυθμιση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Poloman5800 said:

Μου κανει κατι αντίστοιχο,αλλα οχι πάντα,με τα pixel buds pro. Δεν έχω βρει γιατί,αλλο το κάνει μόνο οταν έχω πάνω απο 2 συσκευές συνδεμένες με bt.

Έσβησα τις συσκευές από την λίστα και έκανα από την αρχή σύνδεση. Μέχρι στιγμής τα ακουστικά και στο αυτοκίνητο δουλεύει μια χαρά. Αύριο θα κάνω το ίδιο στο φορτηγό να δω. Στο αυτοκίνητο (χρονολογία 2014)έκανα ένα Update, Ίσως να είχε και αυτό σχέση.Θα δείξει στην πορεία αν κάνει πάλι τα ίδια 

 

Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thomasbrandy287 said:

Σε όλα τα κινητά android που είχα (και είχα σχεδόν πάντα Samsung) είχα πάντα πρόβλημα με το gmail. Εκτός από μία.

Όταν είχα Sony, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα Sony είναι καλύτερα τηλέφωνα και μπλα μπλα μπλα

Και επειδή και συγχρονισμό το έχω βάλει να κάνει ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΚΕΛΛΟ που έχω στο gmail και είναι check always και στη μπαταρία είναι unrestricted και άσχετος δεν ειμαι όπως αγενέστατα αναφέρεις, υπάρχει πάντα η πιθανότητα να είναι βλαμμένη η Samsung, εξού και τα 52,100,000 video Gmail+Samsung.

Iphone είχα κάποτε το 3, πιθανότατα δεν θα αποκτήσω ποτέ ξανά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλων.

Διαβαζω και γράφω σε φόρουμ, συν xda κλπ 800 χρόνια. Πρόβλημα με το gmail σε σαμσουνγκ ΔΕΝ υφίσταται γενικά. Μην επιμένεις σε αυτό. Οτι θα βρει κάποια ποστ σαν και το δικο σου σε επίπεδο πλανήτη, δε σημαίνει ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα όπως το παρουσιάζεις. Εκει οφείλεται η αγένεια. Τώρα πως εσυ έχεις πρόβλημα με το gmail (να έλεγες κανα Hotmail να το συζητουσαμε), οταν το 99.999% δεν εχει, μονο εσυ το ξέρεις, αφου είσαι γνωστής. Οτι υποστηρίζεις κατι, το οποιο δεν ισχύει έχοντας 1 ποστ, έκανες δηλαδή εγγραφή σε φόρουμ για να κάνεις το 1ο σου ποστ, ενημερωνοντας ολο τον κόσμο οτι τα σαμσουνγκ εχουν πρόβλημα με το gmail, και όχι οτι εσυ έχεις θεμα, και ως απόδειξη αυτου αναφέρεις το θείο σου, το γαμπρό σου ή δεν ξέρω και εγω ποιον, δεν δείχνει και πολύ σοβαρότητα πάντως, και ελπίζω να μη κατηγορηθω πάλι για αγένεια. 

Ειδικά για τα email δεν μπορείς να είσαι απόλυτος. Αν δεν έχεις καλο σήμα τη στιγμή που είναι να λάβεις email, θα καθυστερήσει. Σε καθε κινητο. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το samsung mail είναι προ εγκατεστημένο στην συσκευή σου και δουλεύει τέλεια να μας πεις αν το πρόβλημα λύθηκε
Σε κανένα samsung δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα email και έχω αλλάξει 7-8 αλλά πάντα δούλευα το samsung mail η εφαρμογή gmail δεν μου αρέσει καθόλου

Στάλθηκε από το Galaxy S23 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



spacer.png

Link to comment
Share on other sites

παντως τοσα χρονια με samsung και εξοικονομηση μπαταριας ποτε δεν ειχα θεμα με το gmail.μηπως καλο θα ηταν ο φιλος να κανει μια εργοστασιακη επαναφορα αφου δοκιμασε τα παντα και δεν ειχε αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες, ξέρουμε τη μέγιστη ισχύ φόρτισης που μπορεί να δεχτεί το κινητό μας?

Υποψιάζομαι ότι μάλλον τσάμπα πήρα τον 65άρη φορτιστή της Samsung. (Βέβαια θα χρειαστεί σε ταξίδι που θα πρέπει να φιρτίσω παράλληλα 2-3 συσκευές, αλλά όχι για καθημερινός..)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, thabull said:

Συμφορουμίτες, ξέρουμε τη μέγιστη ισχύ φόρτισης που μπορεί να δεχτεί το κινητό μας?

Υποψιάζομαι ότι μάλλον τσάμπα πήρα τον 65άρη φορτιστή της Samsung. (Βέβαια θα χρειαστεί σε ταξίδι που θα πρέπει να φιρτίσω παράλληλα 2-3 συσκευές, αλλά όχι για καθημερινός..)

μεχρι 45watt,δεν θα δουλεψει τιποτα αλλο οσα watt και αν ειναι,τα 45watt δεν ειναι καν 45 ,υπο καλες συνθηκες δεχεται εως 40 ,βασει αυτων που διαβασα σε πολλα φορουμ.εγω χρησιμοποιω τον φορτιστη των 25w κανει μια ωρα περιπου.η διαφορα 25 με 45 ειναι 10 λεπτα 0-100%

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeteorX said:

μεχρι 45watt,δεν θα δουλεψει τιποτα αλλο οσα watt και αν ειναι,τα 45watt δεν ειναι καν 45 ,υπο καλες συνθηκες δεχεται εως 40 ,βασει αυτων που διαβασα σε πολλα φορουμ.εγω χρησιμοποιω τον φορτιστη των 25w κανει μια ωρα περιπου.η διαφορα 25 με 45 ειναι 10 λεπτα 0-100%

Έχει κόφτη όμως πιο χαμηλά; Ρωτάω γιατί κόβει στα 30w (φορτίζω με καλώδιο ονομαστικής ισχύος 100w με μετρητή και όταν είναι χαμηλή η μπαταρία (κάτω του 50%) στα 30w κόβει τη φόρτιση και την ξαναρχίζει.... Ουσιαστικά σημαίνει ότι και ο 45άρης είναι υπερβολικός....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα τη θερμοκρασια περιβαλλοντος τη θερμοκρασια συσκευης.το power delivery ανεβοκατεβαζει την ταση συνεχως αναλογα με τις συνθηκες οπως εγραψα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, thabull said:

Έχει κόφτη όμως πιο χαμηλά; Ρωτάω γιατί κόβει στα 30w (φορτίζω με καλώδιο ονομαστικής ισχύος 100w με μετρητή και όταν είναι χαμηλή η μπαταρία (κάτω του 50%) στα 30w κόβει τη φόρτιση και την ξαναρχίζει.... Ουσιαστικά σημαίνει ότι και ο 45άρης είναι υπερβολικός....

Τα έχουμε ξαναπεί δεν αξίζει τα λεφτά φορτιστής πάνω από 30. 25αρης μια χαρά είναι. Οι τιμές της Samsung είναι κοροϊδία. Με μετρητή της Baseus σε 65 φορτιστή και κατάλληλο καλώδιο δε πιάνει ούτε 30. 26-28 το πολύ. Το έχω μετρήσει πολλές φορές. Όποιος έχει μετρήσει πάνω από 30 να ποστάρει φωτογραφία και να μας πει τις συνθήκες. Απαράδεκτοι. Οι δύο μεγάλες κοροΐδιες στο μάρκετινγκ της συσκευής ήταν αυτό και οι ΑΙ φωτογραφίες του φεγγαριού. Για να είμαστε σωστοί και να μη λέμε μόνο τα θετικά. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 1:18 ΜΜ, mips said:

Το Cude ACR χρησιμοποιώ εγώ και είμαι ευχαριστημένος αλλά δεν γράφει με Bluetooth. 

Τελικά έβαλα το Mocolo.

Δεν χρειάζεται ούτε να ξαναπεράσω το δακτυλικό αποτύπωμα! 

Δεν μπορώ να το συγκρίνω με το Whitedome που λένε πολλοί ως κορυφαίο, απο άποψη προστασίας. Όμως το είχα πάντα στο Note 10 plus και με έσωσε αρκετές φορές. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...